Αποστολέας Θέμα: Επικείμενης αγοράς συνέχεια…  (Αναγνώστηκε 2551 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aboulafia

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 642
    • Προφίλ
Επικείμενης αγοράς συνέχεια…
« στις: Φεβρουάριος 15, 2012, 11:58:38 πμ »
Φίλοι καλή σας μέρα,

Ανέβηκα Αθήνα το προηγούμενο Σ/Κ να κάνω καμιά τσάρκα να δοκιμάσω ρολόγια (πέτυχα και εγώ τις ημέρες) και τελικά το μόνο που κατάφερα είναι να δοκιμάσω (πάλι) το Frederique Constant όχι όμως το μοντέλο FC-303B6B6 που θέλω και να πάρω, αλλά το μοντέλο FC-303C6B4.

Μερικές ερωτήσεις λοιπόν στο θέμα αυτό:

1) Στις επίσημες αντιπροσωπείες ρολογιών μπορώ να πάω και να δοκιμάσω ρολόγια ή είναι μόνο για να με πληροφορήσουν για τιμές καταλόγου κ.λ.π.?
2) Αν και εκεί που δοκίμασα το ρολόι δεν ήξεραν τιμή για το μοντέλο που ήθελα, για αυτό που δοκίμασα από 1100,00€ τιμή καταλόγου μου το άφηνε στα 900,00€ ήτοι έκπτωση περίπου 18%.
3) Στο chrono24.com υπάρχει ένα γερμανικό μαγαζί που έχει αυτό το ρολόι στα 675,00€ και το αναφέρει και σαν trusted seller. Θα μπορούσα να τον εμπιστευτώ και να πάρω από εκεί το ρολόι ή να προτιμήσω καλύτερα ένα ελληνικό κατάστημα? (Σημειώνω πως η επίσημη αντιπροσωπεία δίνει τιμή καταλόγου για το ρολόι που θέλω 995,00€ ήτοι με την έκπτωση του 18% βγαίνει στα 815,00€).

Βέβαια πριν κάνω την τελική επιλογή θα ήθελα να δοκιμάσω και κάποια μοντέλα από την Hamilton.
Όπως καταλάβατε έχω μπερδευτεί αρκετά, όποια βοήθεια και πρόταση δεκτή.

Παναγιώτης

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Στάλθηκε από το Πι-Σι μου χρησιμοποιώντας... πληκτρολόγιο.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143309
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Επικείμενης αγοράς συνέχεια…
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 15, 2012, 21:03:06 μμ »
Φίλοι καλή σας μέρα,

Ανέβηκα Αθήνα το προηγούμενο Σ/Κ να κάνω καμιά τσάρκα να δοκιμάσω ρολόγια (πέτυχα και εγώ τις ημέρες) και τελικά το μόνο που κατάφερα είναι να δοκιμάσω (πάλι) το Frederique Constant όχι όμως το μοντέλο FC-303B6B6 που θέλω και να πάρω, αλλά το μοντέλο FC-303C6B4.

Μερικές ερωτήσεις λοιπόν στο θέμα αυτό:

1) Στις επίσημες αντιπροσωπείες ρολογιών μπορώ να πάω και να δοκιμάσω ρολόγια ή είναι μόνο για να με πληροφορήσουν για τιμές καταλόγου κ.λ.π.?
2) Αν και εκεί που δοκίμασα το ρολόι δεν ήξεραν τιμή για το μοντέλο που ήθελα, για αυτό που δοκίμασα από 1100,00€ τιμή καταλόγου μου το άφηνε στα 900,00€ ήτοι έκπτωση περίπου 18%.
3) Στο chrono24.com υπάρχει ένα γερμανικό μαγαζί που έχει αυτό το ρολόι στα 675,00€ και το αναφέρει και σαν trusted seller. Θα μπορούσα να τον εμπιστευτώ και να πάρω από εκεί το ρολόι ή να προτιμήσω καλύτερα ένα ελληνικό κατάστημα? (Σημειώνω πως η επίσημη αντιπροσωπεία δίνει τιμή καταλόγου για το ρολόι που θέλω 995,00€ ήτοι με την έκπτωση του 18% βγαίνει στα 815,00€).

Βέβαια πριν κάνω την τελική επιλογή θα ήθελα να δοκιμάσω και κάποια μοντέλα από την Hamilton.
Όπως καταλάβατε έχω μπερδευτεί αρκετά, όποια βοήθεια και πρόταση δεκτή.

Παναγιώτης

1) Οσο γνωριζω για να σε πληροφορήσουν για τιμές καταλόγου κ.λ.π.?


3)Εχω διβασει και στο φορουμ καλα λογια ,για το chrono24.com(damokles)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος aboulafia

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 642
    • Προφίλ
Απ: Επικείμενης αγοράς συνέχεια…
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 16, 2012, 12:23:09 μμ »
Τα νεότερα έχουν ως εξής :
- για τιμή καταλόγου (για το μοντέλο που θέλω να αγοράσω) 995,00€ η έκπτωση είναι μόνο 14%, οπότε μάλλον θα το τολμήσω και θα το αγοράσω από το κατάστημα που είδα στο Chrono24. Βέβαια ακόμα επίκειται μια βόλτα για δοκιμή Hamilton και μετά θα βγει η τελική απόφαση. 

Παναγιώτης
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Στάλθηκε από το Πι-Σι μου χρησιμοποιώντας... πληκτρολόγιο.