Αποστολέας Θέμα: Ιδέες για project 2021  (Αναγνώστηκε 42661 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Wagner669

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7501
  • Αλέξανδρος 😎
    • Προφίλ
    • Instagram
Απ: Ιδέες για project 2021
« Απάντηση #480 στις: Ιανουάριος 12, 2021, 18:41:12 μμ »
Ασε ρε παλαιμοδίτη να μαθαίνουμε και κάτι !

Εζησα και δούλεψα ( .....ο τρόπος του λέγειν ) σε υπερ-υπολογιστές Cray, στα μέσα του '80 ( Μικρε 666+3, είχες γεννηθεί ?  ::) )

CAD με διπλή οθόνη, αχρωμή με το "μολύβι" για σχεδιασμό, εισαγωγή στοιχείων, και έγχρωμη, στην παρουσίαση της φόρμας.

Εγκατάσταση 200-300 τετραγωνικά ? Δεν μπαίναμε τελείως μέσα, δεν ξέρω ακριβώς. Γυρίζανε οι μαγνητοταινίες, απεικόνιζαν οι οθόνες, .........θαύμα- θαύμα, που έλεγε και ο   ...........quiz (  ;) ).

Τοτενες , ήταν η General Motors, η RR , και 2-3 άλλες που είχαν τέτοια θηρία.

Α ρε πράμα. Ρϊξτε κι άλλο.  ;D Αφήστε τον (Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.) να διαμαρτύρεται.  ;)

@Wagner669 , @arvac @WhiteLionR

δεν διαμαρτυρομαι
το θεμα εχει πολυ ενδιαφερον και θα μπορουσε να γινει πιο μαζεμενο σε ξεχωριστο τοπικ
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions


Η Cartier βγάζει έργα τέχνης που έχουν ως δεύτερη ιδιότητα την χρονομετρία.
Όλοι οι άλλοι είναι Υ.Ω. που προσπαθούν να γίνουν τέχνη

Αποσυνδεδεμένος yannisb

  • Members+
  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 2811
    • Προφίλ
Απ: Ιδέες για project 2021
« Απάντηση #481 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 02:21:05 πμ »
Εμενα παντως εξακολουθει να με ψηνει πιο πολυ η ιδεα ενος χρονογραφου με seagull.
Aφενος γιατι ηδη καναμε ενα project που ειχε ενα πολυ τιμιο ρολοι, που επιασε το tool/ utalitarian/ beaterισιο κομματι.
Μαυρο diver, seiko σχεδιο και μηχανη, ωραια specs κτλ.

Θα ειχε ενδιαφερον να βαλουμε και κατι λιγο πιο ενδιαφερον σχεδιαστικα/ ωρολογιακα.

Ενας μηχανικος χρομογραφος (και μαλιστα σε τιμη χωμα!) ειναι κατι που θα ταιριαζε με το χαρακτηρα του φορουμ και θα ταν ενα ρολοι που θα αξιζε να υπαρχει σε καθε συλλογη απο ωρολογιακη αποψη.

Απο την αλλη, το στυλ ειναι τετοιο που δινει την ευκαιρια για να γινει παιχνιδι και με το επετειακο θεμα με εναν πιο διακριτικο τροπο και να ειναι κι ενα ιδιαιτερο αισθητικα κομματι.

Θα προτεινα κατι σε panda/ reverse panda με λευκο / μπλε χρωματισμο, για να τονισει το ελληνικο του θεματος (200 χρονια και φορουμ).
Ενα gwf logo φυσικα στο dial.
ΚΑι μπορουμε να σωσουμε εξτρα το "επετειακο" χαρακτηρα με διαφορετικο χρωματισμο στα numerals που αντιστοιχουν στις 2 επετειους (10 χρονια, 200 χρονια). Εαν πχ το dial ειναι λευκο με μπλε sub dials, θα μπορουσε να εχει ενα "χτυπητο" χρωμα δευτερολεπτοδεικτη (κιτρινο, πορτοκαλι) που συνηθιζεται σε σπορ χρονογραφους. Και, αντιστιχα, το 200 στο ταχυμετρο και το 10 στο dial να ναι κι αυτα στο χρωμα αυτο.
Κι απο πισω μια ωραια χαραξη, που την κανουμε κι εμεις εδω.

Ετσι εχεις καλυψει και το ωρολογιακο :

Ρολοι που αισθητικα ειναι απ τα πιο δημοφιλη/ περιζητητα/ ομορφα (υποκειμενικο) , δηλαδη ενα panda/ reverse panda.
Μηχανικα ειναι πολυ ενδιαφερον κι ιδιαιτερο, με μια καλιμπρα που αξιζει να υπαρχει.

Και το καθενα ξεχωριστα αλλα ειδικα ο συνδυασμος (μηχανικος panda χρονογραφος) ειναι κατι που εκτος απο microbrand ειναι πανακριβο να επιτευχθει (4ψηφιο σιγουρα)

Αλλα και το επετειακο θα ειναι θεωρω επαρκως καλυμμενο, για να μας θυμιζει και το φορουμ (λογκο, αριθμηση, 10χρονια) και το εθνικο /επετειακο (χρωματισμος, 200, ενδεχομενη χαραξη πισω).

Επειδη στα γραφιστικα εχω κουλαμαρα (εκτος απ οταν ειναι να κανω meme to Niko  :D ) , μερικα σχεδια απο microbrands που πατανε στην ST 19 μηχανη και μπορουμε να κοιταξουμε :
( οποιος θελει /το εχει , μπορει να το κανει μια τροποποιηση οπως το περιεγραψα, να το δουμε)









Τα 1 ,4 ειναι παρομοια σχεδιαστικα και ειναι ενα σχεδιο που μπορει να μας κανει ο ιδιος ο κινεζος .
Ομορφο, πιο dressy χρονογραφος ελεω εσωτερικου μπεζελ κι ενα σχεδιο που αναβιωσε προσφατα απο hamilton, breitling κι ειναι απ τα πιο ομορφα τους ιμο.

Το 2 ειναι η πιο ωραια και ποιοτικη επιλογη. Κουκλι ρολοι απο ενα πολυ ποιοτικο και respected microbrand. Δεν ξερω αν οι ιδιοι θα θελαν να ασχοληθουν, αλλα μπορουμε να ρωτησουμε και φυσικα να δουμε αν μπορουμε να βρουμε κι απο Κινα μερια κατι παρομοιο.

Το 3 ειναι της undone σε σχεδιο που παραπεμπει σε seiko 6138 panda. Ειναι quartz μεν, αλλα εχει2 πλεονεκτηματα - η μαρκα ειναι αρκετα οικονομικη, κι επισης εχει κανει πολλα collaborations, Οποτε ισως ειναι πιο ευκολη/ προσβασιμη. Αλλα προτιμω το seagull που εχει αντιστοιχη ευκολια/ τιμη και ολα τα πλεονεκτηματα που προανεφερα.





friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος kontinos

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 2114
    • Προφίλ
Απ: Ιδέες για project 2021
« Απάντηση #482 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 12:30:29 μμ »
Από αυτά το 2 με ανάποδα χρώματα σε dial-subdials. Και φυσικά αυτό που προτάθηκε παραπανω , το 02-02.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44025
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Ιδέες για project 2021
« Απάντηση #483 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 12:32:16 μμ »
Εμενα παντως εξακολουθει να με ψηνει πιο πολυ η ιδεα ενος χρονογραφου με seagull.
Aφενος γιατι ηδη καναμε ενα project που ειχε ενα πολυ τιμιο ρολοι, που επιασε το tool/ utalitarian/ beaterισιο κομματι.
Μαυρο diver, seiko σχεδιο και μηχανη, ωραια specs κτλ.

Θα ειχε ενδιαφερον να βαλουμε και κατι λιγο πιο ενδιαφερον σχεδιαστικα/ ωρολογιακα.

Ενας μηχανικος χρομογραφος (και μαλιστα σε τιμη χωμα!) ειναι κατι που θα ταιριαζε με το χαρακτηρα του φορουμ και θα ταν ενα ρολοι που θα αξιζε να υπαρχει σε καθε συλλογη απο ωρολογιακη αποψη.

Απο την αλλη, το στυλ ειναι τετοιο που δινει την ευκαιρια για να γινει παιχνιδι και με το επετειακο θεμα με εναν πιο διακριτικο τροπο και να ειναι κι ενα ιδιαιτερο αισθητικα κομματι.

Θα προτεινα κατι σε panda/ reverse panda με λευκο / μπλε χρωματισμο, για να τονισει το ελληνικο του θεματος (200 χρονια και φορουμ).
Ενα gwf logo φυσικα στο dial.
ΚΑι μπορουμε να σωσουμε εξτρα το "επετειακο" χαρακτηρα με διαφορετικο χρωματισμο στα numerals που αντιστοιχουν στις 2 επετειους (10 χρονια, 200 χρονια). Εαν πχ το dial ειναι λευκο με μπλε sub dials, θα μπορουσε να εχει ενα "χτυπητο" χρωμα δευτερολεπτοδεικτη (κιτρινο, πορτοκαλι) που συνηθιζεται σε σπορ χρονογραφους. Και, αντιστιχα, το 200 στο ταχυμετρο και το 10 στο dial να ναι κι αυτα στο χρωμα αυτο.
Κι απο πισω μια ωραια χαραξη, που την κανουμε κι εμεις εδω.

Ετσι εχεις καλυψει και το ωρολογιακο :

Ρολοι που αισθητικα ειναι απ τα πιο δημοφιλη/ περιζητητα/ ομορφα (υποκειμενικο) , δηλαδη ενα panda/ reverse panda.
Μηχανικα ειναι πολυ ενδιαφερον κι ιδιαιτερο, με μια καλιμπρα που αξιζει να υπαρχει.

Και το καθενα ξεχωριστα αλλα ειδικα ο συνδυασμος (μηχανικος panda χρονογραφος) ειναι κατι που εκτος απο microbrand ειναι πανακριβο να επιτευχθει (4ψηφιο σιγουρα)

Αλλα και το επετειακο θα ειναι θεωρω επαρκως καλυμμενο, για να μας θυμιζει και το φορουμ (λογκο, αριθμηση, 10χρονια) και το εθνικο /επετειακο (χρωματισμος, 200, ενδεχομενη χαραξη πισω).

Επειδη στα γραφιστικα εχω κουλαμαρα (εκτος απ οταν ειναι να κανω meme to Niko  :D ) , μερικα σχεδια απο microbrands που πατανε στην ST 19 μηχανη και μπορουμε να κοιταξουμε :
( οποιος θελει /το εχει , μπορει να το κανει μια τροποποιηση οπως το περιεγραψα, να το δουμε)


Τα 1 ,4 ειναι παρομοια σχεδιαστικα και ειναι ενα σχεδιο που μπορει να μας κανει ο ιδιος ο κινεζος .
Ομορφο, πιο dressy χρονογραφος ελεω εσωτερικου μπεζελ κι ενα σχεδιο που αναβιωσε προσφατα απο hamilton, breitling κι ειναι απ τα πιο ομορφα τους ιμο.

Το 2 ειναι η πιο ωραια και ποιοτικη επιλογη. Κουκλι ρολοι απο ενα πολυ ποιοτικο και respected microbrand. Δεν ξερω αν οι ιδιοι θα θελαν να ασχοληθουν, αλλα μπορουμε να ρωτησουμε και φυσικα να δουμε αν μπορουμε να βρουμε κι απο Κινα μερια κατι παρομοιο.

Το 3 ειναι της undone σε σχεδιο που παραπεμπει σε seiko 6138 panda. Ειναι quartz μεν, αλλα εχει2 πλεονεκτηματα - η μαρκα ειναι αρκετα οικονομικη, κι επισης εχει κανει πολλα collaborations, Οποτε ισως ειναι πιο ευκολη/ προσβασιμη. Αλλα προτιμω το seagull που εχει αντιστοιχη ευκολια/ τιμη και ολα τα πλεονεκτηματα που προανεφερα.

Ωραίες προτάσεις.
Θεωρώ το σχέδιο του Θοδωρή για τον κινεζικό χρονογράφο θα μας καταπλήξει
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος Saega

  • Members+
  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 2640
    • Προφίλ
Ιδέες για project 2021
« Απάντηση #484 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 22:49:31 μμ »
Παίδες θα ήθελα να πω κι εγώ αν μου το επιτρέπετε 2-3 ιδέες για τα project. Μεγάλη στιγμή τα 200 χρόνια από την επανάσταση και όντως πρέπει να φανεί στο project. Μια ιδέα που εγώ δεν έχω δει σε ρολόι είναι η λευκή στεφάνη αν πρόκειται να έχει περιστρεφόμενη στεφάνη. Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να γίνει κάτι τέτοιο και αν είναι εύκολο γενικά, αλλά θα μου άρεσε. Επίσης το καντράν μέσα θα μπορούσε να έχει φουτουριστική γαλανόλευκη κυματίζουσα. Κάτι σέ τέτοιο χρώμα.


Και μια παράθεση από κάτω που όλοι γράφουν τα χαρακτηριστικά όπως βάθος, automatic, chronometer κτλ κτλ του τύπου: 1821-2021 200 years edition. Ή όπως γράφουν τα ελβετικά αριστερά swiss και δεξιά made να είναι αριστερά 1821 και δεξιά 2021
Μην με κοροϊδέψετε. Απλώς κάποιες ιδέες είχα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44025
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Ιδέες για project 2021
« Απάντηση #485 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 23:08:39 μμ »
@Saega Κάλα κάνεις...
Έτσι πρέπει ρίχνουμε ιδέες  ;)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος Wagner669

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7501
  • Αλέξανδρος 😎
    • Προφίλ
    • Instagram
Απ: Ιδέες για project 2021
« Απάντηση #486 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 23:28:38 μμ »
Παίδες θα ήθελα να πω κι εγώ αν μου το επιτρέπετε 2-3 ιδέες για τα project. Μεγάλη στιγμή τα 200 χρόνια από την επανάσταση και όντως πρέπει να φανεί στο project. Μια ιδέα που εγώ δεν έχω δει σε ρολόι είναι η λευκή στεφάνη αν πρόκειται να έχει περιστρεφόμενη στεφάνη. Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να γίνει κάτι τέτοιο και αν είναι εύκολο γενικά, αλλά θα μου άρεσε. Επίσης το καντράν μέσα θα μπορούσε να έχει φουτουριστική γαλανόλευκη κυματίζουσα. Κάτι σέ τέτοιο χρώμα.
(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)

Και μια παράθεση από κάτω που όλοι γράφουν τα χαρακτηριστικά όπως βάθος, automatic, chronometer κτλ κτλ του τύπου: 1821-2021 200 years edition. Ή όπως γράφουν τα ελβετικά αριστερά swiss και δεξιά made να είναι αριστερά 1821 και δεξιά 2021
Μην με κοροϊδέψετε. Απλώς κάποιες ιδέες είχα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και πολύ καλά κάνεις
Όλοι ιδέες ρίχνουμε, για να χουμε να τσακωνόμαστε στις ψηφοφορίες
 :D :D :D :D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions


Η Cartier βγάζει έργα τέχνης που έχουν ως δεύτερη ιδιότητα την χρονομετρία.
Όλοι οι άλλοι είναι Υ.Ω. που προσπαθούν να γίνουν τέχνη

Αποσυνδεδεμένος STF

  • Members+
  • VIP Member
  • ****
  • Μηνύματα: 4637
  • Vintage Omega Seamaster '69 Calibre 601
    • Προφίλ
Απ: Ιδέες για project 2021
« Απάντηση #487 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 23:37:13 μμ »
Μια μάλλον ασυνήθιστη πρόταση για project 2011-2021 GWF

Η βάση είναι το παρακάτω ρολόι της Steinhart στα 42mm με τους Cathedral δείκτες και μηχανή μεταξύ των ETA 2824-2/SW 200, élaboré:





Παρεμβάσεις λιτές και στοχευμένες.

Μπλε δείκτες Cathedral, τους έχει η Steinhart τους είχα δει παλιότερα... (με λευκό lumen C3 όμως)




Εσωτερικά της θέσης "ώρα 9" το 2011 και εσωτερικά της θέσης "ώρα 3" το 2021 (και τα δυο με λευκή γραμματοσειρά).

Τέλος εκεί που βρίσκεται το έμβλημα με τη λέξη Millitary στη θέση του να μπει το logo του forum: GWF (μπλε γραμματοσειρά).

Παρακάτω βάζω και μια ενδεικτική για να δούμε το lume συνολικά (μη λάβετε υπόψη το έξτρα subdial).




Αρχική τιμή στα 480 €, αποτρεπτικό το ξέρω.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_I

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 37983
  • Γηράσκω ἀεὶ διδασκόμενος
    • Προφίλ
Απ: Ιδέες για project 2021
« Απάντηση #488 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 23:42:48 μμ »
Και πολύ καλά κάνεις
Όλοι ιδέες ρίχνουμε, για να χουμε να τσακωνόμαστε στις ψηφοφορίες
 :D :D :D :D

Μήπως πρέπει να ορίσουμε καταληκτική ημερομηνία συλλογής ιδεών ?
Μήπως πρέπει να ορίσουμε χρόνο των γύρων .....καβγά ?
Μήπως πρέπει να ορίσουμε γραμματέα να συγκεντρώνει / ταξινομεί ιδέες ?
Μήπως πρέπει να ορίσουμε σχεδιαστή ? Οχι, έχουμε  ;)

Για κάποιος από τους κκ υπεύθυνους, να μας οργανώσει και να μας βάλει τα ............δυο ρολόγια σε έναν καρπό  ;D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

The only difference between men and boys is the price of the toys.


Αποσυνδεδεμένος jo.sa

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1053
    • Προφίλ
Απ: Ιδέες για project 2021
« Απάντηση #489 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 00:09:49 πμ »
Δύο ιδέες για ρολόι κάπως περίεργη η πρώτη και λίγο πιο ενδιαφέρουσα η δεύτερη μια που είναι τιτάνιο
https://sanmartinwatches.com/wp/product/sn081/


https://sanmartinwatches.com/wp/product/sn030-t/
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Γιάννης

Αποσυνδεδεμένος Wagner669

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7501
  • Αλέξανδρος 😎
    • Προφίλ
    • Instagram
Απ: Ιδέες για project 2021
« Απάντηση #490 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 02:13:55 πμ »
Μήπως πρέπει να ορίσουμε καταληκτική ημερομηνία συλλογής ιδεών ? (Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)
Μήπως πρέπει να ορίσουμε χρόνο των γύρων .....καβγά ? (Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)
Μήπως πρέπει να ορίσουμε γραμματέα να συγκεντρώνει / ταξινομεί ιδέες ? (Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)
Μήπως πρέπει να ορίσουμε σχεδιαστή ? Οχι, έχουμε  ;)

Για κάποιος από τους κκ υπεύθυνους, να μας οργανώσει και να μας βάλει τα ............δυο ρολόγια σε έναν καρπό  ;D


Να κάνουμε ψηφοφορία!

 :D :D :D :D :D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions


Η Cartier βγάζει έργα τέχνης που έχουν ως δεύτερη ιδιότητα την χρονομετρία.
Όλοι οι άλλοι είναι Υ.Ω. που προσπαθούν να γίνουν τέχνη

Αποσυνδεδεμένος ^Deadly_Sin^

  • Members+
  • VIP Member
  • ****
  • Μηνύματα: 3570
    • Προφίλ
Απ: Ιδέες για project 2021
« Απάντηση #491 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 08:49:35 πμ »
Το San martin με το california πολύ ωραίο
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος sub50

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 9713
    • Προφίλ
Απ: Ιδέες για project 2021
« Απάντηση #492 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 09:13:44 πμ »

https://sanmartinwatches.com/wp/product/sn030-t/


Εντυπωσιακό!
Μόλις συνειδητοποίησα ότι έχει ακριβώς ίδια κάσα κλπ με το ατσάλινο steeldive που έχω, αλλά αυτή είναι σε τιτάνιο?
Βγάζουν ότι θέλουν πια, όπως το θέλουν και σε πολύ καλή ποιότητα... θα μας φάνε λάχανο... που μας έχουν φάει ήδη δλδ.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
My way...

Αποσυνδεδεμένος sub50

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 9713
    • Προφίλ
Απ: Ιδέες για project 2021
« Απάντηση #493 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 09:17:31 πμ »
Μια μάλλον ασυνήθιστη πρόταση για project 2011-2021 GWF

Η βάση είναι το παρακάτω ρολόι της Steinhart στα 42mm με τους Cathedral δείκτες και μηχανή μεταξύ των ETA 2824-2/SW 200, élaboré:





Παρεμβάσεις λιτές και στοχευμένες.

Μπλε δείκτες Cathedral, τους έχει η Steinhart τους είχα δει παλιότερα... (με λευκό lumen C3 όμως)




Εσωτερικά της θέσης "ώρα 9" το 2011 και εσωτερικά της θέσης "ώρα 3" το 2021 (και τα δυο με λευκή γραμματοσειρά).

Τέλος εκεί που βρίσκεται το έμβλημα με τη λέξη Millitary στη θέση του να μπει το logo του forum: GWF (μπλε γραμματοσειρά).

Παρακάτω βάζω και μια ενδεικτική για να δούμε το lume συνολικά (μη λάβετε υπόψη το έξτρα subdial).




Αρχική τιμή στα 480 €, αποτρεπτικό το ξέρω.
Καθόλου ασυνήθιστη Στέφανε!
Πολύ ωραία μάλιστα.
Επειδή μάλιστα θα είναι project, θα κοίταζα πολύ και το ίδιο σε κουρδιστό, έστω και ας είναι μεγαλύτερο και ακριβότερο...
και νομίζω έχει και χαμηλότερη υδατοστεγανότητα (το έθαψα μόνος μου :D).
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
My way...

Αποσυνδεδεμένος P.I.T.

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 8239
    • Προφίλ
Απ: Ιδέες για project 2021
« Απάντηση #494 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 10:34:51 πμ »
Καθόλου ασυνήθιστη Στέφανε!
Πολύ ωραία μάλιστα.
Επειδή μάλιστα θα είναι project, θα κοίταζα πολύ και το ίδιο σε κουρδιστό, έστω και ας είναι μεγαλύτερο και ακριβότερο...
και νομίζω έχει και χαμηλότερη υδατοστεγανότητα (το έθαψα μόνος μου :D).

Σε παραπέμπω στην υπογραφή σου.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions