Αποστολέας Θέμα: Γιατι μπαίνετε στο φόρουμ?Τι σας χαλάει?  (Αναγνώστηκε 2087 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143539
  • kk
    • Προφίλ
Γιατι μπαίνετε στο φόρουμ?Τι σας χαλάει?
« στις: Δεκέμβριος 09, 2020, 00:57:25 πμ »
Βαδίζει καλά ή κάτι σας χαλάει?
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Alexandros00

  • Επισκέπτης
Απ: Γιατι μπαίνετε στο φόρουμ?Τι σας χαλάει?
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 09, 2020, 01:20:16 πμ »
Εγω είμαι κομπλέ, κανένα πρόβλημα

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

  • Global moderator
  • Master
  • *****
  • Μηνύματα: 10751
    • Προφίλ
Απ: Γιατι μπαίνετε στο φόρουμ?Τι σας χαλάει?
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 09, 2020, 02:06:05 πμ »
Εγω είμαι κομπλέ, κανένα πρόβλημα

+1
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
🐺 Ξέρω από αυτά ρε..

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_I

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 38141
  • Γηράσκω ἀεὶ διδασκόμενος
    • Προφίλ
Απ: Γιατι μπαίνετε στο φόρουμ?Τι σας χαλάει?
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 09, 2020, 02:27:02 πμ »
....ας ακούσουμε τις απόψεις. Ενδιαφέρον θα έχει  ;)

Τα φόρουμ, και αυτά που έχω ζήσει, και αυτά που κάποιοι θα ήθελαν, είναι ...........απλά φόρουμ.  ::)

Μπαίνει ένας, λέει "Αυτό φόρεσα σήμερα", όχι δεν το λέει, απλώς αναρτά φωτό στο αντίστοιχο νήμα, και από κάτω, καμμιά δεκαριά, εικοσαριά, πενηνταριά, γράφουν, ΟΚ, ωραίο, εξαιρετικό, κλπ. Τιποτε άλλο. Και αν κάποιος γράψει κάτι παραπάνω, πχ πότε το πήρες, θεωρείται "παραβάτης", και του σβήνουν το πόστ, αν το ξανακάνει, τσίζ - κακά, κίτρινη, και μόλις το ξανα-ξανακάνει.............εκτελείται.

Αυτό δεν λέγεται φόρουμ, λέγεται, pin board.


Αλλα φόρουμ, τα έστησαν κάποιοι, για να μιλάνε μεταξύ τους, να αυτοθαυμάζονται, να λένε τα ίδια και τα ίδια, και αν έχεις άλλη άποψη, δεν τους αρέσει, αρχίζουν οι ειρωνείες, τα πουστογελάκια, τα ψιλομαχαιρώματα, ύπουλα, αλλά μαχαιρώματα.

Αυτό, δεν λέγεται φόρουμ, λέγεται private club.


Αλλα φόρουμ, είναι πιο ανοικτά, όποιος θέλει μπαίνει, όποιος θέλει βγαίνει, λένε διαφορα, σχετικά και άσχετα, καλα περνάνε, αλλά άκρη δεν βγάζεις, απλώς, μπορεί να περνάς κάποια ώρα, ίσως ευχάριστα, ίσως αποκτώντας κάποια γνώση, ίσως γελώντας με το ......επίπεδο, αλλά, αυτοί που το "τρέχουν", την βρίσκουν, γελάνε και αυτοί, αλλά, δεν σκοπεύουν να το πουλήσουν για να ανεβάσουν την αξία, άστο όπως έχει. Ο καιρός να περνάει, .......χαλλλλλλλλλαρά.

Αυτό δεν λέγεται φόρουμ, λέγεται ....όσα έρθουν κι΄όσα πάνε.

Στον σχολιασμό αυτού του φόρουμ, θα έλεγα ότι έχει καλά θέματα, και από παληά, αλλά και καινουργια, έχει μια ποικιλία, έχει καλές φωτό, μπορείς να περάσεις σχετικά καλά.

Φυσικά, κάποια θέματα πλατιάζουν, είτε καλώς είτε κακώς, αλλά αυτό το κρίνει ο "πελάτης". Και πελάτης είναι ο καθημερινός επισκέπτης. Οχι αυτός που μπήκε μία, δύο, δεκαδύο, να βρεί μια πληροφορία για το Horex Ltd 90 ωρες αυτονομία, ούτε τεχνίτη, ούτε τι μου προτείνετε να πάρω, έχω λεφτά εγώ.

Και ο καθημερινος επισκέπτης, είναι αυτός που την βρίσκει, του αρέσει, και .......ξανάρχεται. Και ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΕΤΑΙ στο στύλ του φόρουμ.

Που κάποιος γράφει πολλά ( Giorgos_I ), που κάποιος βάζει ανέκδοτα ( Giorgos_I  ), που κάποιος βάζει ποιήματα ( Giorgos_I ), αλλά αυτά ΔΕΝ αρέσουν στους "στεγνούς", που θέλουν μια πληροφορία.

Αν το πάμε επιστημονικά, την ίδια έρευνα κάνεις ετησίως ( τουλάχιστον ), στην επιχείρησή σου. Να δείς, με τα μάτια των πελατών, τα καλά και τα στραβά.

Τι κινείται πιο πολύ ?

Σήμερα φόρεσα.....101760
Φωτογραφιες απο το ιντερνετ 37560
Φωτογραφίες μας...24066
Νέες αφίξεις...21902
Seiko......15862
Rolex.....11026
CASIO....10453
Λιγο γελιο....9160
Citizen....7869

Αρα, σε αυτά να ρίξουμε το βάρος να μαζέψουμε κόσμο ?

Προφανώς όχι.

Την χρονιά που πέρασε, παρατηρήθηκε μια αλλαγή / βελτίωση, αναβάθμιση του ...........τόπου !  8)

Κάποιοι έφυγαν, κάποιοι μπήκαν, έτσι είναι η ζωή, αλλά αυτοί που μπήκαν, μπήκαν ενεργά, και έφεραν την ............αλλαγή.

Και το σήμερα φόρεσα, δείχνει να είναι πρώτο, επειδή είναι από ιδρύσεως, αλλά, δεν μάζεψε τόσο ένδιαφέρον όσο το δώρο ΔΧ, όσο το Project, όσο οι ομαδικές, όσο οι καφέδες / συγκεντρώσεις, όσο η πίτα.

Με το έμπειρο και απαστράπτον μάτι μου, είδα σημαντικότατη αλλαγή, είδα ανθρώπους με ενδιαφέρον, ανθρώπους που έδωσαν χρόνο και ψυχή, και κατάφεραν και υποκίνησαν περισσότερους, τους συνάντησαν, τους πήγαν τα δώρα, έδειξαν ότι δεν είναι "φίλοι" μέσω πληκτρολογίου, που μας έλεγε κάποιος ότι έτσι πρέπει να είναι, επικοινωνούμε μέσω πληκτρολογίου, είναι βασική αρχή να μην γνωριζόμαστε ( ...ελπίζω να έχει καλό δωμάτιο στο ΨΝΑ ), ή άλλος που μας είπε ότι συναντιόμαστε μεταξύ μας και ξερογλυφόμαστε.

Εγώ, ποτέ δεν κράταγα το στομα μου κλειστό, ο σιωπών συνενεί, και τώρα λέω ότι διανυουμε μία από τις καλύτερες περιόδους, και θα έρθουν και ακόμα καλύτερες.

Γιατί πλέον, δεν ψάχνουμε τι να κάνουμε για να έρθουν φίλοι, αλλά αυτά που κάνουμε, φέρνουν φίλους.

Συνεχίστε λοιπόν φίλοι Νικο, Αλεξ, Χρήστο, και όλοι οι υπόλοιποι, με την ίδια ένταση και δυναμική, και εκφραστείτε όπως σκέπτεσθε, ώστε ο χώρος αυτός να διαμορφώνεται ανάλογα με τις επιθυμίες και tiw ανάγκες, με σεβασμό προς τους άλλους, και μεγάλες επιτυχίες.

Εμένα πάντως μου αρέσει πλέον το όλο κλίμα, και προτιμώ την ελεύθερη έκφραση από τις τυποποιήσεις των pin boards και των private club.





friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

The only difference between men and boys is the price of the toys.


Αποσυνδεδεμένος Wagner669

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7504
  • Αλέξανδρος 😎
    • Προφίλ
    • Instagram
Απ: Γιατι μπαίνετε στο φόρουμ?Τι σας χαλάει?
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 09, 2020, 02:30:01 πμ »
Εγω είμαι κομπλέ, κανένα πρόβλημα

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

+1

Παρακολουθω καποια θεματα, τσεκαρω τι νεο εχει δημοσιευτει, πειραζω τον κυριο Γιωργο μας, την λεω στον Αλεξ00, ζαλιζω τον Blah με ερωτησεις σχετικα με το τεχνικο κομματι και κανω τον Οικονικο να τρεχει και να μη φτανει!

Εγω ειμαι κομπλε!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions


Η Cartier βγάζει έργα τέχνης που έχουν ως δεύτερη ιδιότητα την χρονομετρία.
Όλοι οι άλλοι είναι Υ.Ω. που προσπαθούν να γίνουν τέχνη

Αποσυνδεδεμένος STF

  • Members+
  • VIP Member
  • ****
  • Μηνύματα: 4637
  • Vintage Omega Seamaster '69 Calibre 601
    • Προφίλ
Απ: Γιατι μπαίνετε στο φόρουμ?Τι σας χαλάει?
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 09, 2020, 04:18:19 πμ »
Εγώ πλέον από κλίμα και θεματολογία είμαι καλυμμένος. Αυτό είναι το συναισθηματικό κομμάτι του forum, αφορά τη γενική ατμόσφαιρα και δε χρειάζεται να πω περισσότερα.

Ως πολυάσχολος άνθρωπος και επισκέπτης σε διάφορα φόρα και μάλιστα με εντελώς κόντρα θεματολογίες, θα πω πως όλα τα Ελληνικά forum ρολογιών είναι απαρχαιωμένα ως πλατφόρμες. Τούτο εδώ έχει μια καλή χρωματική επιλογή και πολυδιάστατο χαρακτήρα, αφού μπορείς να παρουσιάσεις από Casio μέχρι και PP. Όμως μου λείπουν πολλές καθημερινές ευκολίες που πλέον θεωρούνται στάνταρ στα σύγχρονα forum και που ήταν αυτές που συγκράτησαν σε μεγάλο βαθμό την εκροή των μελών τους προς τα social media. Μπορώ να αναλύσω ποιες και τι είναι αυτές αλλά θα προτιμούσα να το εξηγήσω σε πμ.

Θα ήθελα λοιπόν να κάνουμε αυτό το βήμα και να πρωτοπορήσουμε σε μια κατηγορία που υπάρχει άπλετος χώρος προς αυτήν την κατεύθυνση. Φυσικά εδώ είμαι να βοηθήσω ως εργάτης (δεν με ενδιαφέρει τίποτε περισσότερο από αυτό). 
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος micraSport

  • Members+
  • VIP Member
  • ****
  • Μηνύματα: 3360
  • BUY IT NOW
    • Προφίλ
Απ: Γιατι μπαίνετε στο φόρουμ?Τι σας χαλάει?
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 09, 2020, 07:35:13 πμ »
Εγώ είμαι κομπλέ όπως λένε και οι προλαλήσαντες. Περισσότερο διαβάζω και λιγότερο γράφω. Τσεκάρω από το ταπα, από το γραφείο, από το σπίτι. Συμφωνώ με το Στέφανο σχετικά με τον "εκσυγχρονισμό" του φόρουμ και δηλώνω και εγώ παρών σε όποια βοήθεια μπορώ να προσφέρω. 

Να σχολιάσω και κάτι ακόμα, είμαι μέλος αρκετά χρόνια, έμπαινα κάποιες στιγμές δεν με είχε τραβήξει τότε. Δεν μπορώ να διακρίνω τον τότε λόγο ο οποίος με τράβαγε πίσω. Τώρα είναι εντελώς διαφορετικά και πιστεύω οφείλεται σε μεγάλο βαθμό σε κάποιους συγκεκριμένους. Όπως λέει και κάποιος φίλος πλέον, από εδώ μέσα, είμαστε αρρωστάκια! ;)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Ευρυάναξ

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7718
    • Προφίλ
Απ: Γιατι μπαίνετε στο φόρουμ?Τι σας χαλάει?
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 09, 2020, 08:02:52 πμ »
Μπαινω για τις πιτες του Γεωργιου , με χαλαει ο Αλεξ00 .


Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Να ευχαριστησω τη νονα μου , Λουκρητια Βοργια .

Αποσυνδεδεμένος STF

  • Members+
  • VIP Member
  • ****
  • Μηνύματα: 4637
  • Vintage Omega Seamaster '69 Calibre 601
    • Προφίλ
Απ: Γιατι μπαίνετε στο φόρουμ?Τι σας χαλάει?
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 09, 2020, 10:07:02 πμ »
 :D :D :D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος κομάντο

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 601
    • Προφίλ
Απ: Γιατι μπαίνετε στο φόρουμ?Τι σας χαλάει?
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 09, 2020, 10:14:27 πμ »
Μπήκα για να πάρω το φετινό δώρο (ΥΕΜΑ) ...

Πλάκα κάνω ...

Ήθελα γνώσεις πριν 3 χρόνια για αγορά ενός   ακριβού ρολογιού ...
Τις βρήκα στον Κο Γιώργο ...
Σοβαρός ...
Γνώστης ...
Ποιητής ...
Μου έδειξε το δρόμο ...
Και πάλι ευχαριστώ !


Sent from my iPhone using Tapatalk
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος κομάντο

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 601
    • Προφίλ
Απ: Γιατι μπαίνετε στο φόρουμ?Τι σας χαλάει?
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 09, 2020, 10:15:01 πμ »
Μπήκα για να πάρω το φετινό δώρο (ΥΕΜΑ) ...

Πλάκα κάνω ...

Ήθελα γνώσεις πριν 3 χρόνια για αγορά ενός   ακριβού ρολογιού ...
Τις βρήκα στον Κο Γιώργο ...
Σοβαρός ...
Γνώστης ...
Ποιητής ...
Μου έδειξε το δρόμο ...
Και πάλι ευχαριστώ !


Sent from my iPhone using Tapatalk
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Ευρυάναξ

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7718
    • Προφίλ
Απ: Γιατι μπαίνετε στο φόρουμ?Τι σας χαλάει?
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 09, 2020, 10:34:20 πμ »
2πλο ποστ , 2πλες ευχαριστιες στον Γεωργιο.
Εδω μου μυριζει πλεκτανη και χρηματισμος.


Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Να ευχαριστησω τη νονα μου , Λουκρητια Βοργια .

Αποσυνδεδεμένος Taylor 1981

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7063
  • Μάριος
    • Προφίλ
Απ: Γιατι μπαίνετε στο φόρουμ?Τι σας χαλάει?
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 09, 2020, 10:36:50 πμ »
Προσιτό περιβάλλον με σωστούς ανθρώπους και γνώστες του αντικειμένου κ όχι μόνο του ρολογιού. Πολλά ενδιαφέροντα θέματα που δεν σε κάνουν να βαριέσαι. Το σπουδαιότερο για εμένα σε σύγκριση με άλλα φόρουμ είναι ότι είναι ζωντανό. Πάντα έχει θέματα καινούρια προς συζήτηση.
Πλέον για εμένα το φόρουμ αποτελεί ένα σημαντικό κομμάτι στην καθημερινότητα μου.
Μπράβο σε όσους το έχουν καταφέρει αυτό. Δεν είμαι γλύφτης αλλά πιστεύω ότι ο Νίκος είναι ένα σημαντικό πρόσωπο κ έχει βοηθήσει πάρα πολύ την άνοδο του φόρουμ.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Thodorisklm

  • Members+
  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 2995
    • Προφίλ
Απ: Γιατι μπαίνετε στο φόρουμ?Τι σας χαλάει?
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 09, 2020, 16:52:27 μμ »
Προσιτό περιβάλλον με σωστούς ανθρώπους και γνώστες του αντικειμένου κ όχι μόνο του ρολογιού. Πολλά ενδιαφέροντα θέματα που δεν σε κάνουν να βαριέσαι. Το σπουδαιότερο για εμένα σε σύγκριση με άλλα φόρουμ είναι ότι είναι ζωντανό. Πάντα έχει θέματα καινούρια προς συζήτηση.
Πλέον για εμένα το φόρουμ αποτελεί ένα σημαντικό κομμάτι στην καθημερινότητα μου.
Μπράβο σε όσους το έχουν καταφέρει αυτό. Δεν είμαι γλύφτης αλλά πιστεύω ότι ο Νίκος είναι ένα σημαντικό πρόσωπο κ έχει βοηθήσει πάρα πολύ την άνοδο του φόρουμ.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Συμφωνώ και επαυξάνω.  Για τους ίδιους λόγους μπαίνω και εγώ, αν και είχα γραφτεί παλιότερα ήμουν περισσότερο παρατηρητής. Το φόρουμ γενικά έχει μια ωραία αύρα και αυτή πηγάζει από τους ανθρώπους που ασχολούνται πιο πολύ πιστεύω.  Ελπίζω να τελειώσει το θέμα με τον κοβιντ και να γνωρίσω κανέναν συμφορουμιτη από κοντά

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος grigoris gs

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 3728
    • Προφίλ
Απ: Γιατι μπαίνετε στο φόρουμ?Τι σας χαλάει?
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 09, 2020, 18:25:30 μμ »
Εγώ έριχνα κλέφτες ματιές κάνα χρόνο πριν αποφασίσω να γραφτώ και προσπαθώ να συμμετέχω όσο μπορώ  είτε με φώτο είτε με κάποιο σχόλιο είτε με οτιδήποτε άλλο τροπο. Αυτό που με κέρδισε ήταν η ποικιλία - γκαμα ρολογιών των κατόχων, το χαλαρό κλίμα, οι γνώσεις και οι αναλύσεις σε πολλά ρολόγια που δεν ήξερα καν την ύπαρξη τους. Βλέπω άτομα που ενώ έχουν θησαυρούς (ρολογαρες) είναι προσιτοι και χωρίς ίχνος έπαρσηςκαι επίδειξης. Βλέπω άτομα που χάνουν απίστευτες ώρες από την ζωή τους για project και για πολλά άλλα. Θέλω πρώτα ο Θεός όταν τελειώσει όλος αυτός ο χαμός να μπορέσω να έρθω και εγώ σε κάποια από τις καθιερωμένες συνάξεις σας να σας γνωρίσω από κοντα. Τέλος θα ήθελα να υπήρχε το κουμπί του like για να μην γεμίζουμε τον σερβερ με παραθέσεις. Αυτά προς το παρόν αισθάνομαι ωραία σαν μέλος αυτού του φόρουμ και μακάρι να συνεχίσουμε έτσι.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions