Αποστολέας Θέμα: Info για αγορά Rolex  (Αναγνώστηκε 5425 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος Nick

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 737
    • Προφίλ
Info για αγορά Rolex
« στις: Μάιος 12, 2019, 16:49:00 μμ »
Χαιρετώ τους θαμώνες του forum. Από 15 χρονών θυμάμαι τον εαυτό μου να φοράω ρολόι και μπορώ να ανακαλέσω στη μνήμη μου ότι έχει περάσει από τα χέρια μου μέχρι στιγμής. Ίσως να είμαι από αυτούς που τα θεωρούν τα μόνα αποδεκτά/απαραίτητα αξεσουάρ για έναν άνδρα. (Εντάξει έχω φορέσει και ακόμα φοράω κατά καιρούς και κάνα δαχτυλίδι ή βραχιόλι, θα έλεγα ότι αυτό πάει ανάλογα με το mood μου). Αλλά να περάσω και στο θέμα. Το τελευταίο διάστημα έχω μπει στο τριπάκι του να ξεκινήσω συλλογή από κομμάτια που μου αρέσουν. Και μέσα στο προσεχές μέλλον σκοπεύω να γίνω ιδιοκτήτης κάποιου ατσάλινου Rolex, πιθανόν Submariner, Dayjust  ή Explorer αλλά επί της στιγμής το μοντέλο είναι άλλη ιστορία που θα μπορούσε να έχει δικό της thread. Το θέμα μου είναι ότι διαβάζοντας τον τελευταίο καιρό εκατοντάδες σχόλια στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης έχω αγριέψει λιγάκι. Μεγάλες λίστες αναμονής, υφάκι και έλλειψη πληροφόρησης από τους πωλητές, χιλιάδες μαιμούδες να κυκλοφορούν στην πιάτσα, τιμές που αλλάζουν από μέρα σε μέρα. Με αυτά και με αυτά, πιο πολύ θα μου πάρει τελικά η έρευνα για ρολόι παρά για όταν έψαχνα για σπίτι. Τέλος πάντων. Για να γίνω πιο συγκεκριμένος και να γλιτώσω χρόνο, χρήμα και ψυχική ηρεμία θεωρείτε ότι από την αρχή πρέπει να απευθυνθώ σε κάποια AD μπουτίκ στην περιοχή πέριξ του Συντάγματος ή εναλλακτική λύση σε ανεξάρτητους εμπόρους/εισαγωγείς/μαγαζιά grey market ελληνιστί, αν μπορούν να μου το βρούν πιο φτηνά και πιο γρήγορα; Στην δεύτερη περίπτωση θα είμαι καλυμμένος όσον αφορά νομιμότητα, πιθανά προβλήματα όταν θα θέλω να του κάνω service ή την πιθανότητα ο έμπορος να μου πουλήσει μια καλή replica και εγώ να το πάρω είδηση μετά από 10 χρόνια; Να ξεκαθαρίσω από την αρχή ότι δεν το σκέφτομαι για προιδιόκτητο (θέλω να είναι του κουτιού) και ούτε για αγορά μέσω site (δεν εμπιστεύομαι κανέναν να του δώσω τόσα χρήματα και μετά να κάθομαι να περιμένω).
Αυτά τα ολίγα. Παρακαλώ όποιος από τους ιδιοκτήτες εδώ μέσα έχει όρεξη να μοιραστεί τις απόψεις του να το κάνει ελεύθερα. Πιστεύω ότι τις άνωθεν απορίες πιθανόν να τις έχουν και άλλοι εδώ μέσα.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Info για αγορά Rolex
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 12, 2019, 17:08:25 μμ »
Καλησπέρα.
Ναι είναι μια αλήθεια ότι κυκλοφορούν ένα σωρό ρεπλικες ρολογιών μεγάλων και γνωστών εταιρειών.
Αυτό είναι ένα κομμάτι όμως που δε θα έπρεπε να σε προβληματίζει.
Σε ότι αφορά τις τιμές υπάρχουν κάποια συγκεκριμένα μοντέλα της rolex που με το καιρό παίρνουν τιμή αλλά και πάλι αυτό δεν έχει να κάνει με σένα και φυσικά δε ξέρουμε που θα καταλήξει αυτό.
Στην περίπτωση σου τώρα πιστεύω η καλύτερη επιλογή είναι σε μια μπουτίκ (είναι λίγες και εγγυημένες) να διαλέξεις κάτι από αυτά που θα έχει ήδη εκεί να το αγοράσεις!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143282
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Info για αγορά Rolex
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 12, 2019, 17:11:20 μμ »
εστειλα π.μ με μαγαζι,δε χανεις τιποτα να ρωτησεις
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Συνδεδεμένος Nick

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 737
    • Προφίλ
Απ: Info για αγορά Rolex
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 12, 2019, 22:47:41 μμ »
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις θα έχω μια αρχή για να ξεκινήσω από κάπου.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_I

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 38089
  • Γηράσκω ἀεὶ διδασκόμενος
    • Προφίλ
Απ: Info για αγορά Rolex
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 12, 2019, 23:29:14 μμ »
Φίλε ξεκινάς λάθος.

Πρέπει πρώτα να αποφασίσεις, ποιό μοντέλο θέλεις.

Αναφέρεις τρία, με διαφορετικές παραμέτρους εμφάνισης / χρήσης.

Μόλις πάς βόλτες στα μαγαζιά, τα φορέσεις , δείς τι πάει στο χέρι σου, στο στύλ σου, στον τρόπο ζωής σου, τότε και μόνον τότε θα αρχίσεις την έρευνα για τιμές.

Και μην αποκλείεις τα προϊδιόκτητα. Υπάρχουν κομάτια, που είναι σε άριστη κατάσταση, κάποια μέλη έχουν αγοράσει, που δεν το πιστεύαμε ότι είχαν ξαναφορεθεί.

Αποφάσισε λοιπόν τι θές, και μετά όλα θα είναι πιο έυκολα.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

The only difference between men and boys is the price of the toys.


Συνδεδεμένος Nick

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 737
    • Προφίλ
Απ: Info για αγορά Rolex
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 13, 2019, 01:27:01 πμ »
Φίλε Γιώργο.
Κατ' αρχάς χρόνια σου πολλά έστω και καθυστερημένα, καθώς και στους υπόλοιπους Γιώργηδες.
Η βασική μου ανησυχία, αν και ίσως αυτό δεν φάνηκε ξεκάθαρα, είναι να βρω έναν αξιόπιστο και
επαγγελματία έμπορο. Τα παιδιά πιο πάνω μου ξεκαθάρισαν πως οι AD είναι η πιο ασφαλής λύση.
Το ποιο μοντέλο θα επιλέξω όπως είπα και πιο πριν θα μπορούσε να γίνει θέμα σε ένα
ξεχωριστό νήμα, αλλά θα χαιρόμουν να το συζητήσω και εδώ. Μιλάω λοιπόν για τα μαύρα
SB με date ή χωρίς, το Explorer το κλασικό και το DJ 41mm πιθανώς με το jubilee και το rhodium καντράν.
Casual το πρώτο, κάτι ενδιάμεσο το δεύτερο, πιο κυριλέ το τρίτο. Μου αρέσουν και τα τρία εξίσου.
Για αυτό τον λόγο απέκλεισα τα υπόλοιπα μοντέλα τις εταιρείας. Το πρώτο βήμα της επιλογής
έχει ήδη γίνει. Ένα από τα επόμενα βήματα φυσικά είναι και η επί τόπου δοκιμή στο χέρι μου.
Ως προς το life style μου, είμαι 46ρης με δουλειά γραφείου και casual αλλά συντηρητικό ντύσιμο.
Το Explorer και το DJ ίσως να είναι ελαφρώς πιο ταιριαστές επιλογές. Αλλά ας μη κρυβόμαστε
πίσω από το δάχτυλο μας. Το ρολόι θα φοριέται σε εορτές και επετείους. Ειδικά τα SB όλοι
ξέρουμε ότι πωλούνται σαν φρέσκα κουλούρια και δεν μπορώ να αποκλείσω το
ενδεχόμενο σε μερικά χρόνια να θελήσω ή να χρειαστεί να το δώσω, οπότε θέλω να το κρατήσω
σε καλή κατάσταση.
Όλα αυτά λοιπόν θα μπούν στην μαρμίτα, (τιμή αγοράς, τιμή πιθανής μεταπώλησης, λίστα αναμονής,
πόσο μου αρέσει, πόσο μου ταιριάζει) και μετά από πολύ μαγείρεμα και ανακάτεμα θα βγεί το φαγητό.
Αυτές είναι οι πρώτες σκέψεις μου όσον αφορά την αγορά. Αλλά επειδή δεν είμαι πουθενά απόλυτος
και ξέρω ότι είμαι νέος στη άθλημα θέλω να ακούω και γνώμες τρίτων με μεγαλύτερη εμπειρία.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_I

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 38089
  • Γηράσκω ἀεὶ διδασκόμενος
    • Προφίλ
Απ: Info για αγορά Rolex
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 13, 2019, 19:20:50 μμ »
................... Το ρολόι θα φοριέται σε εορτές και επετείους. Ειδικά τα SB όλοι ξέρουμε ότι πωλούνται σαν φρέσκα κουλούρια και δεν μπορώ να αποκλείσω το ενδεχόμενο σε μερικά χρόνια να θελήσω ή να χρειαστεί να το δώσω, οπότε θέλω να το κρατήσω σε καλή κατάσταση. Όλα αυτά λοιπόν θα μπούν στην μαρμίτα, (τιμή αγοράς, τιμή πιθανής μεταπώλησης, λίστα αναμονής, πόσο μου αρέσει, πόσο μου ταιριάζει) και μετά από πολύ μαγείρεμα και ανακάτεμα θα βγεί το φαγητό. Αυτές είναι οι πρώτες σκέψεις μου όσον αφορά την αγορά. Αλλά επειδή δεν είμαι πουθενά απόλυτος
και ξέρω ότι είμαι νέος στη άθλημα θέλω να ακούω και γνώμες τρίτων με μεγαλύτερη εμπειρία.

Κατ' αρχήν, ευχαριστούμε για τις ευχές, και ανταποδίδουμε.

Διάβασα αρκετές φορές τις σκέψεις σου, προκειμένου να καταλάβω αυτά που αποτυπώνονται.

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά με αυτό το σκεπτικό, και ξαναζητώ συγνώμη αν δεν το κατάλαβα καλά, δεν θα σε συμβούλευα να αγοράσεις ένα τέτοιο ρολόι.

Η αγορά ένός προσωπικού αντικειμένου, χρειάζεται και λίγο συναίσθημα, μια έλξη, μια προτίμηση. Και ακολουθεί το ρητό, " Το πάθος, το λάθος και το ντέρτι, ....πληρώνονται".

Αν διαβάζω σωστά, οι παράμετροι
θα φοριέται σε εορτές και επετείους
δεν μπορώ να αποκλείσω το ενδεχόμενο σε μερικά χρόνια να θελήσω ή να χρειαστεί να το δώσω,
θέλω να το κρατήσω σε καλή κατάσταση.
τιμή αγοράς, τιμή πιθανής μεταπώλησης, λίστα αναμονής, πόσο μου αρέσει, πόσο μου ταιριάζει

δεν συνιστούν συνθήκες αγοράς ενός τέτοιου ακριβού/ προσωπικού αντικειμένου.

Αν δεν το φοράς, γιατί να το πάρεις ?
Αν το προστατεύεις για να το πουλήσεις, γιατί να το έχεις ?
Αν η λίστα αναμονής σε οδηγήσει σε διαφορετική επιλογή, δεν θα πάρεις το "αγαπημένο" ?

Νομίζω ότι θέλεις ακόμα "δουλειά", και για την επιλογή, αλλά και για την απόφαση χρήσης. Θεωρώ ότι δεν είσαι ακόμα έτοιμος να το πάρεις για να το χαρείς. Θα σκέφτεσαι μήπως χαλάσει. Και μειωθεί η τιμή μεταπώλησης.

Θα σου πρότεινα, να ξανασκεφτείς το όλο θέμα.

Ελπίζω να μην σε πίκρανα, όπως με πικραίνει η γυναίκα μου  ;)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

The only difference between men and boys is the price of the toys.


Αποσυνδεδεμένος w@tcher

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1934
    • Προφίλ
Απ: Info για αγορά Rolex
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 13, 2019, 20:09:48 μμ »
................... Το ρολόι θα φοριέται σε εορτές και επετείους. Ειδικά τα SB όλοι ξέρουμε ότι πωλούνται σαν φρέσκα κουλούρια και δεν μπορώ να αποκλείσω το ενδεχόμενο σε μερικά χρόνια να θελήσω ή να χρειαστεί να το δώσω, οπότε θέλω να το κρατήσω σε καλή κατάσταση. Όλα αυτά λοιπόν θα μπούν στην μαρμίτα, (τιμή αγοράς, τιμή πιθανής μεταπώλησης, λίστα αναμονής, πόσο μου αρέσει, πόσο μου ταιριάζει) και μετά από πολύ μαγείρεμα και ανακάτεμα θα βγεί το φαγητό. Αυτές είναι οι πρώτες σκέψεις μου όσον αφορά την αγορά. Αλλά επειδή δεν είμαι πουθενά απόλυτος
και ξέρω ότι είμαι νέος στη άθλημα θέλω να ακούω και γνώμες τρίτων με μεγαλύτερη εμπειρία.

Ελπίζω να μην σε πίκρανα, όπως με πικραίνει η γυναίκα μου  ;)

 :)

Κεντάς με το στόμα....
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Απόστολος.

Συνδεδεμένος Nick

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 737
    • Προφίλ
Απ: Info για αγορά Rolex
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 13, 2019, 21:59:02 μμ »
... τώρα μου μιλάς ψυχρά και υποτιμητικά   όπως έλεγε και η γνωστή τραγουδίστρια... :'(
Ακόμα απόφαση τελική δεν έχει παρθεί.
Τώρα μπαίνει το τσουκάλι στη φωτιά και θέλει πολύ ακόμη.
Αλλά μου κάνει λίγο εντύπωση που σε παραξενεύει η αραιή συχνότητα χρήσης.
Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν το αγαπάμε.
Ο όρος ''beater'' που εδώ μέσα τον πρώτο άκουσα, σημαίνει το καθημερινό
ρολόι που δεν μας νοιάζει να μεταχειριστούμε σκληρά και ο λόγος φαντάζομαι
είναι να έχουμε τα υπόλοιπα ρολόγια μας έτοιμα-γυαλισμένα-ξυρισμένα για πιο εξεζητημένες
καταστάσεις. Βγάλε για λίγο από το μυαλό σου ότι η συζήτηση γίνεται για τα
σκληροτράχηλα Rolex και πες ότι μιλάμε για ένα λεπτεπίλεπτο Bovet ή Vacheron.
Αρχίζει τώρα να ξεκαθαρίζει λίγο το τοπίο;
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_I

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 38089
  • Γηράσκω ἀεὶ διδασκόμενος
    • Προφίλ
Απ: Info για αγορά Rolex
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 13, 2019, 23:50:19 μμ »
... τώρα μου μιλάς ψυχρά και υποτιμητικά   όπως έλεγε και η γνωστή τραγουδίστρια... :'(
Ακόμα απόφαση τελική δεν έχει παρθεί.
Τώρα μπαίνει το τσουκάλι στη φωτιά και θέλει πολύ ακόμη.
Αλλά μου κάνει λίγο εντύπωση που σε παραξενεύει η αραιή συχνότητα χρήσης.
Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν το αγαπάμε.
Ο όρος ''beater'' που εδώ μέσα τον πρώτο άκουσα, σημαίνει το καθημερινό
ρολόι που δεν μας νοιάζει να μεταχειριστούμε σκληρά και ο λόγος φαντάζομαι
είναι να έχουμε τα υπόλοιπα ρολόγια μας έτοιμα-γυαλισμένα-ξυρισμένα για πιο εξεζητημένες
καταστάσεις. Βγάλε για λίγο από το μυαλό σου ότι η συζήτηση γίνεται για τα
σκληροτράχηλα Rolex και πες ότι μιλάμε για ένα λεπτεπίλεπτο Bovet ή Vacheron.
Αρχίζει τώρα να ξεκαθαρίζει λίγο το τοπίο;

Δεν θα σου μίλαγα ποτέ υποτιμητικά, δεν το επιτρέπει η αγωγή μου, η εμπειρία μου στην ζωή, η μεγάλη αγκαλιά αυτού του φόρουμ. Αν το λές χιουμοριστικά, το δέχομαι, αν το ένοιωσες έτσι, σε διαβεβαιώ ότι δεν είναι πραγματικότητα.

Πάμε στο θέμα.

Εχουν απο περάσει τον αριστερό καρπό μου, κάποια ακριβά με τα σημερινά δεδομένα ρολόγια, με κορύφωση ένα Vacheron.

Αν δείς τις αναρτήσεις μου, θα τα δείς.

Διατηρώ 2 Rolex, που τα "συντηρώ" στα σκοτάδια μιας θυρίδας, και εμφανίζονται στις Εθνικές επετείους. Αλλά πριν καταλήξουν εκεί, τα "έζησα", τα φόρεσα, τα χάρηκα, για πολλά χρόνια. Μετά "γέρασα", χόρτασα, και ανακάλυψα τα φθηνά, και επειδή κάνουν την ίδια δουλειά, χρησιμοποιώ φθηνότερα, που καλύπτουν τις ανάγκες μου. Και τα άλλα, τα απέσυρα από την καθημερινή χρήση, και όλοι με "βρίζουν".

Ποτέ όμως δεν απέκτησα ένα ρολόι, με την προοπτική να το "διατηρήσω" για το αύριο. Το αποκτούσα, προκειμένου να το "ζώ". Οπότε, η προοπτική που κατέθεσες, με την επιλεκτική χρήση και πιθανή μεταπώληση, ενώ εσύ δεν επιθυμείς προϊδιόκτητο, κάπου δεν συμβαδίζει.

Θα αγοράσεις αφόρετο, και όταν το πουλήσεις, θα έχεις χάσει ενα σημαντικό ποσό. Αν πάρεις "φορεμένο", όταν το δώσεις, δεν θα χάσεις, πιθανά να κερδίσεις κιόλας.

Δεν έχει σημασία η μάρκα, σημασία έχει το ποσό που θα δώσεις, και δεν θα το ζείς. Κανείς δεν λέει να το φοράς στην κηπουρική, στην οικοδομή, στο σιδηρουργείο. Αλλά το να μην το φοράς στην καθημερινότητα, να χαίρεσαι την ποιότητά του, δεν με βρίσκει σύμφωνο.

Οπως λες και εσύ, Τώρα μπαίνει το τσουκάλι στη φωτιά και θέλει πολύ ακόμη. Είναι σημαντικό, να μην πω κυρίαρχο, το να αποφασίσεις το ΓΙΑΤΙ το θέλεις. Function forms shape. Η χρήση καθορίζει την απόφαση. Αλλο το Rolex, άλλο το Vacheron. Μην σε μπερδεύει. Αλλο το Datejust, άλλο το Explorer, άλλο το Submariner. Τα είχα και τα 3, και ξέρω.

Τελείως φιλικά, σου ξαναπροτείνω να το ψάξεις πολύ, γιατί αν κινηθείς λάθος, θα ζημιωθείς.

Δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω.  :)

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

The only difference between men and boys is the price of the toys.


Συνδεδεμένος Nick

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 737
    • Προφίλ
Απ: Info για αγορά Rolex
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 14, 2019, 16:55:14 μμ »
Δεν συμφωνώ απόλυτα με όλα όσα λες.
Πιθανόν να έχουμε διαφορετικό τρόπο σκέψης.
Αλλά η αλήθεια είναι ότι ''κεντάς'' στο γραπτό λόγο όπως λέει και ο w@tcher,
και με έχεις προβληματίσει λίγο...
Και φυσικά δεν με έχεις προσβάλει. Απλά άκουγα Τσίλα την στιγμή
που έγραφα και μου φάνηκαν ότι οι στίχοι ταίριαζαν στην περίπτωση.  ::)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143282
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Info για αγορά Rolex
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 14, 2019, 16:58:11 μμ »
Δεν ξερω αν εχεις διαβασει το πμ,οταν ρωτησες για καταστηματα,αν το εχεις δει πηγαινε μια βολτα και παρε τις προσφορες σου
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Συνδεδεμένος Nick

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 737
    • Προφίλ
Απ: Info για αγορά Rolex
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 14, 2019, 17:09:38 μμ »
Δεν ξερω αν εχεις διαβασει το πμ,οταν ρωτησες για καταστηματα,αν το εχεις δει πηγαινε μια βολτα και παρε τις προσφορες σου

Ναι το έχω δει το πμ και σκοπεύω να πάω, ευχαριστώ.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143282
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Info για αγορά Rolex
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 14, 2019, 17:20:20 μμ »
το καλυτερο,θα κανεις
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Info για αγορά Rolex
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 14, 2019, 21:50:13 μμ »
Δεν ξερω αν εχεις διαβασει το πμ,οταν ρωτησες για καταστηματα,αν το εχεις δει πηγαινε μια βολτα και παρε τις προσφορες σου

Ναι το έχω δει το πμ και σκοπεύω να πάω, ευχαριστώ.
Το πιο πιθανό είναι να μην ξέρεις τι να πρωτοδιαλεξεις χαχαχα
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού