Αποστολέας Θέμα: Νεα για Smartwatches  (Αναγνώστηκε 45773 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος yannisb

  • Members+
  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 2805
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #330 στις: Μάρτιος 25, 2021, 19:10:41 μμ »
Ωραια κινητα, πλεον στο android ειναι στην κορυφη.
Το μονο κακο, ξεκινησαν ως "flagship killer" κι εφτασαν να εχουν κι οι ιδιες πλεον θεση -και τιμη- flagship.

Απο κινητα, ειμαι πιο ευχαριστημενος απο τη huawei, που εχω εδω και παμπολλα χρονια και ειμαι κατενθουσιασμενος (ενω πριν τα αλλαζα συχνα). Δθστυχως, μεχρι να ξαναεχει επισημα google services (κι οχι με πατεντες), δεν με καλυπτει πια, και με μεγαλυ λυπη προσωρινα τα ξεγραφω.

Για πολλα χρονια ειχα Samsung (απο το πρωτο Galaxy μεχρι και το 7), αλλα τη μονη φορα που πραγματικα χρειαστηκα το σερβις τους (καμμενα πιξελ οθονη) και ενω το κινητο ηταν εντος εγγυησης, μου ειπανε μουφς και το εβγαλαν εκτος -γιατι ειναι ακρινη η αντικατασταση μιας oled οθονης. Ξεχεστηκαμε κι αποφασισα να μην ξαναπαρω οσο μπορω προιον τους.

Για Apple δεν το συζητω καν, ειχα 1,5 χρονο και δε με βολεψε καθολου, εξου και το πουλησα με την πρωτη ευκαιρια. Τοσο οι επισημες πολιτικες της εταιρειας (πωληση ξεχωριστα βασικων αξεσουαρ, τρελες τιμες, πολυ μαρκετινγκ και λιγη ουσια) οσο και οι ανεπισημες ( επιβραδυνση κινητων, κλειστο οικοσυστημα κτλ) δε με βρισκουν καθολου συμφωνο. Απροβληματιστο κινητο για οσους το οχυν συνηθισει, αλλα για τους εκτος , δεν....

Αρα εχω καταληξει οτι συντομα θα χτυπησω ενα One Plus, ακουω τα καλυτερα και ελπιζω ο συνδυασμος με αυτο το smartwatch (που θελω πολυ και ηδη πηρα ενα που δε με βολεψε) να κανει τη δουλεια του...
Αρα,
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Karthan7

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1257
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #331 στις: Μάρτιος 25, 2021, 19:21:57 μμ »
Το μονο κακο, ξεκινησαν ως "flagship killer" κι εφτασαν να εχουν κι οι ιδιες πλεον θεση -και τιμη- flagship. 

Tα ειπες ολα σε μια προταση !
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Με βιαστές δεν μιλάω.
Θανάσης

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 142810
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #332 στις: Μάρτιος 25, 2021, 19:38:15 μμ »
Πολύ ωραίο ποστ!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 3053
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #333 στις: Απρίλιος 27, 2021, 22:07:17 μμ »
Τελικά υπέκυψα και πήρα κι εγώ το Huawei Watch Fit και μέχρι στιγμής φαίνεται τίμιο! Έτσι κι αλλιώς βέβαια το φοράω μόνιμα αλλά στο δεξί αφού δεν μπορώ να βγάλω το μηχανικό μου από το αριστερό! Θα το χρησιμοποιήσω για κάποιο διάστημα και θα ενημερώσω!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
OMegasNik Ο ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΩΝ!
είμαι ακόμη εδώ!

Αποσυνδεδεμένος Wagner669

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7499
  • Αλέξανδρος 😎
    • Προφίλ
    • Instagram
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #334 στις: Απρίλιος 27, 2021, 23:59:49 μμ »
OnePlus Watch

https://www.theverge.com/2021/3/23/22334322/oneplus-watch-smartwatch-features-price-specs-battery


https://www.youtube.com/watch?v=07mIwEa3xbQ

Ωραιο, αλλα μαλλον θα πρεπει να περιμενουμε μια-δυο γενιες, για να λυσουν τα θεματα στο software κομματι και να φτασουν τον ανταγωνισμο στο κομματι των features
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions


Η Cartier βγάζει έργα τέχνης που έχουν ως δεύτερη ιδιότητα την χρονομετρία.
Όλοι οι άλλοι είναι Υ.Ω. που προσπαθούν να γίνουν τέχνη

Αποσυνδεδεμένος filipdent

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1031
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #335 στις: Μάιος 11, 2021, 23:42:05 μμ »
ένα honor gs pro με esim και πλήρες τηλεφωνο έστω με μια μέρα αυτονομία. εχω ήδη τα χρήματα. άντε να δούμε.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Casio MTG Β1000bd,Casio Grw Β1000 gravity master carbon,Casio Gsteel B100d,Huawei Gt3 pro titanium,
MRG....Προσεχως

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44025
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #336 στις: Μάιος 11, 2021, 23:48:13 μμ »
ένα honor gs pro με esim και πλήρες τηλεφωνο έστω με μια μέρα αυτονομία. εχω ήδη τα χρήματα. άντε να δούμε.

Αντικατάσταση του κινητού 100% δηλαδή?
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος Wagner669

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7499
  • Αλέξανδρος 😎
    • Προφίλ
    • Instagram
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #337 στις: Μάιος 11, 2021, 23:49:47 μμ »
ένα honor gs pro με esim και πλήρες τηλεφωνο έστω με μια μέρα αυτονομία. εχω ήδη τα χρήματα. άντε να δούμε.

χρειαζεσαι το esim;;;
εγω προσπαθω να ξεφορτωθω το κινητο για μια δυο ωρες την ημερα, γιατι αποσπα την προσοχη 
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions


Η Cartier βγάζει έργα τέχνης που έχουν ως δεύτερη ιδιότητα την χρονομετρία.
Όλοι οι άλλοι είναι Υ.Ω. που προσπαθούν να γίνουν τέχνη

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44025
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #338 στις: Μάιος 11, 2021, 23:50:42 μμ »
Μπερδεύτηκα....
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος filipdent

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1031
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #339 στις: Μάιος 12, 2021, 23:43:19 μμ »
(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)
χρειαζεσαι το esim;;;
εγω προσπαθω να ξεφορτωθω το κινητο για μια δυο ωρες την ημερα, γιατι αποσπα την προσοχη

και εγω θα ήθελα να το πετάξω αλλά λόγω φύσης της δουλειάς (ιατρική ιδιότητα) δεν γίνεται. απλα ήθελα κάποιες ώρες της μέρας η σε κάποιες καταστάσεις,να μην κρατάω τίποτα. μόνο το χέρι της γυναίκας μου και των παιδιών μου.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Casio MTG Β1000bd,Casio Grw Β1000 gravity master carbon,Casio Gsteel B100d,Huawei Gt3 pro titanium,
MRG....Προσεχως

Αποσυνδεδεμένος filipdent

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1031
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #340 στις: Μάιος 12, 2021, 23:44:05 μμ »
Αντικατάσταση του κινητού 100% δηλαδή?

ναι ακριβώς,εντελώς.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Casio MTG Β1000bd,Casio Grw Β1000 gravity master carbon,Casio Gsteel B100d,Huawei Gt3 pro titanium,
MRG....Προσεχως

Αποσυνδεδεμένος Wagner669

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7499
  • Αλέξανδρος 😎
    • Προφίλ
    • Instagram
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #341 στις: Μάιος 13, 2021, 12:29:52 μμ »
και εγω θα ήθελα να το πετάξω αλλά λόγω φύσης της δουλειάς (ιατρική ιδιότητα) δεν γίνεται. απλα ήθελα κάποιες ώρες της μέρας η σε κάποιες καταστάσεις,να μην κρατάω τίποτα. μόνο το χέρι της γυναίκας μου και των παιδιών μου.


ιατρικη ιδοτητα.....


δεν πιστευω το dent να ειναι απο το dentist....



Σοβαρά τώρα
Καταλαβαίνω τι λες
Εγω απλά δεν θέλω να χω καμία συσκευή πανω μου, που να μπορούν να καλέσουν ή να στείλουν μήνυμα ή να στείλουν voice message ή να έρθει κάποια ειδοποίηση!

Για μια-δυο ώρες, θέλω απόλυτο disconnect
Το flight mode στο κινητό βολεύει, αλλά καμιά φορά το ξεχνώ και μετά απο 4-5 ωρες αναρωτιέμαι γιατι δεν εχει έρθει καμιά ειδοποίηση τόσες ώρες....

Με τις εξελίξεις στη τεχνολογία, τα μονιμα συνδεδεμενα smartphones και τις άπειρες εφαρμογές messaging video-calling κτλ ο κόσμος έχει ξεφύγει.
Απο κει που σ έπαιρναν τηλ και ειτε απαντούσες, ειτε καλούσες αργότερα, πλεον αν δεν σε βρίσκουν στο τηλέφωνο, αρχίζουν εκστρατεία σε όλες τις εφαρμογές!!!

iMessage Facetime Viber Whatsapp Fb-Messenger Instagram (Inbox) Skype Telegram και πάει λέγοντας

Η ανάγκη για επικοινωνία, εχει μετατραπεί σε τρομοκρατία!
Ειδικά οταν ξέρεις οτι δεν είναι ανάγκη αλλά η μαλακία που τους δέρνει και δεν έχεις καμία όρεξη να τους ακούσεις!

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions


Η Cartier βγάζει έργα τέχνης που έχουν ως δεύτερη ιδιότητα την χρονομετρία.
Όλοι οι άλλοι είναι Υ.Ω. που προσπαθούν να γίνουν τέχνη

Αποσυνδεδεμένος Gnl1977

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5025
    • Προφίλ
    • Seiko-λογίες....& more
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #342 στις: Μάιος 13, 2021, 13:33:00 μμ »

ιατρικη ιδοτητα.....
(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)

δεν πιστευω το dent να ειναι απο το dentist....
(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)


Σοβαρά τώρα
Καταλαβαίνω τι λες
Εγω απλά δεν θέλω να χω καμία συσκευή πανω μου, που να μπορούν να καλέσουν ή να στείλουν μήνυμα ή να στείλουν voice message ή να έρθει κάποια ειδοποίηση!

Για μια-δυο ώρες, θέλω απόλυτο disconnect
Το flight mode στο κινητό βολεύει, αλλά καμιά φορά το ξεχνώ και μετά απο 4-5 ωρες αναρωτιέμαι γιατι δεν εχει έρθει καμιά ειδοποίηση τόσες ώρες....

Με τις εξελίξεις στη τεχνολογία, τα μονιμα συνδεδεμενα smartphones και τις άπειρες εφαρμογές messaging video-calling κτλ ο κόσμος έχει ξεφύγει.
Απο κει που σ έπαιρναν τηλ και ειτε απαντούσες, ειτε καλούσες αργότερα, πλεον αν δεν σε βρίσκουν στο τηλέφωνο, αρχίζουν εκστρατεία σε όλες τις εφαρμογές!!!

iMessage Facetime Viber Whatsapp Fb-Messenger Instagram (Inbox) Skype Telegram και πάει λέγοντας

Η ανάγκη για επικοινωνία, εχει μετατραπεί σε τρομοκρατία!
Ειδικά οταν ξέρεις οτι δεν είναι ανάγκη αλλά η μαλακία που τους δέρνει και δεν έχεις καμία όρεξη να τους ακούσεις!

Υπάρχει και το "OFF"..... Απλά είναι τα πράγματα, εμείς τα κάνουμε περίπλοκα.....
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44025
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #343 στις: Μάιος 13, 2021, 14:01:01 μμ »

ιατρικη ιδοτητα.....
(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)

δεν πιστευω το dent να ειναι απο το dentist....
(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)


Σοβαρά τώρα
Καταλαβαίνω τι λες
Εγω απλά δεν θέλω να χω καμία συσκευή πανω μου, που να μπορούν να καλέσουν ή να στείλουν μήνυμα ή να στείλουν voice message ή να έρθει κάποια ειδοποίηση!

Για μια-δυο ώρες, θέλω απόλυτο disconnect
Το flight mode στο κινητό βολεύει, αλλά καμιά φορά το ξεχνώ και μετά απο 4-5 ωρες αναρωτιέμαι γιατι δεν εχει έρθει καμιά ειδοποίηση τόσες ώρες....

Με τις εξελίξεις στη τεχνολογία, τα μονιμα συνδεδεμενα smartphones και τις άπειρες εφαρμογές messaging video-calling κτλ ο κόσμος έχει ξεφύγει.
Απο κει που σ έπαιρναν τηλ και ειτε απαντούσες, ειτε καλούσες αργότερα, πλεον αν δεν σε βρίσκουν στο τηλέφωνο, αρχίζουν εκστρατεία σε όλες τις εφαρμογές!!!

iMessage Facetime Viber Whatsapp Fb-Messenger Instagram (Inbox) Skype Telegram και πάει λέγοντας

Η ανάγκη για επικοινωνία, εχει μετατραπεί σε τρομοκρατία!
Ειδικά οταν ξέρεις οτι δεν είναι ανάγκη αλλά η μαλακία που τους δέρνει και δεν έχεις καμία όρεξη να τους ακούσεις!

Σε έπαιρνα και δε σε έβρισκα  :P
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44025
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #344 στις: Μάιος 13, 2021, 14:01:17 μμ »
Υπάρχει και το "OFF"..... Απλά είναι τα πράγματα, εμείς τα κάνουμε περίπλοκα.....

Offline εννοείς?
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού