Αποστολέας Θέμα: Αγορά diver ρολογιού με μπλε καντράν  (Αναγνώστηκε 10450 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_I

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 38141
  • Γηράσκω ἀεὶ διδασκόμενος
    • Προφίλ
Απ: Αγορά diver ρολογιού με μπλε καντράν
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 27, 2018, 23:49:56 μμ »
Εγώ αυτό εδώ θα έπαιρνα....
https://www.rologia.com.gr/citizen-promaster-marine-nh8389-88l.html

Αυτός, έχει πινάκιο με Επεξηγήσεις αδιαβροχοποίησης 

3 ΑΤΜ - 3BAR - 30 ΜΕΤΡΑ : Τυχαία επαφή με το νερό. Ακατάλληλο για κολύμβηση και κατάδυση, αντέχει σε βροχή, υγρασία, ιδρώτα.
5 ΑΤΜ - 5BAR - 50 ΜΕΤΡΑ : Κατάλληλο για απλή  κολύμβηση, όχι θαλάσσια σπορ με αναπνευστήρα. Ακατάλληλο για καταδυτικά σπορ.
10 ΑΤΜ - 10BAR - 100 ΜΕΤΡΑ : Κατάλληλο για κολύμβηση, κολύμβηση με αναπνευστήρα και θαλάσσια σπορ. Ακατάλληλο για καταδυτικά σπορ .
20ΑΤΜ - 20BAR - 200 ΜΕΤΡΑ : Κατάλληλο για επαγγελματική κολύμβηση  και θαλάσσια σπορ. Ακατάλληλο για καταδυτικά σπορ.

Πάω να πετάξω όλα τα 200-άρια,  :( και να πάρω DS. ::)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

The only difference between men and boys is the price of the toys.


Αποσυνδεδεμένος dimitrisdsg7

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Αγορά diver ρολογιού με μπλε καντράν
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 30, 2018, 14:38:42 μμ »
Παιδιά έχει μήπως κανένας το https://www.skroutz.gr/s/366211/Citizen-Promaster-Automatic-Divers-NY0040-17L.html?from=recommendations ;
Είμαι ένα βήμα πριμ το παραγγείλω. Απλά φοβάμαι μήπως δεν μου κάθεται καλά λόγω λουριού επειδή όπως είπα το JP2000-08E του αδερφού μου δεν μου κλείνει καλά το λουρί λόγω σχετικά λεπτού καρπού που έχω. Σχετικα με το JP2000 έχει μικρότερο λουρί;
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος pipin

  • Member
  • **
  • Μηνύματα: 401
    • Προφίλ
Απ: Αγορά diver ρολογιού με μπλε καντράν
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 30, 2018, 14:55:42 μμ »
Ακριβώς το ίδιο έχω και εγώ . Φοριέται σχετικά μικρό για τα 41,5 mm διάμετρο που έχει . Στον 16,5 εκ καρπό μου κάθεται τέλεια . Πάρα πολύ ωραίο ρολόι πάντως .....Πέραν του nato λουριού που του έχω  πέρυσι   αγόρασα το μπρασελέ του και φέτος  πήρα και ενα quick release  Navy Blue  Soft Silicone απο  Barton .
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος iraklis.hellas

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 992
    • Προφίλ
Απ: Αγορά diver ρολογιού με μπλε καντράν
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 30, 2018, 15:10:37 μμ »
Ακριβώς το ίδιο έχω και εγώ . Φοριέται σχετικά μικρό για τα 41,5 mm διάμετρο που έχει . Στον 16,5 εκ καρπό μου κάθεται τέλεια . Πάρα πολύ ωραίο ρολόι πάντως .....Πέραν του nato λουριού που του έχω  πέρυσι   αγόρασα το μπρασελέ του και φέτος  πήρα και ενα quick release  Navy Blue  Soft Silicone απο  Barton .

Απο που και πόσο πήρες το μπρασελέ του;
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος dimitrisdsg7

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Αγορά diver ρολογιού με μπλε καντράν
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 30, 2018, 15:28:06 μμ »
Ακριβώς το ίδιο έχω και εγώ . Φοριέται σχετικά μικρό για τα 41,5 mm διάμετρο που έχει . Στον 16,5 εκ καρπό μου κάθεται τέλεια . Πάρα πολύ ωραίο ρολόι πάντως .....Πέραν του nato λουριού που του έχω  πέρυσι   αγόρασα το μπρασελέ του και φέτος  πήρα και ενα quick release  Navy Blue  Soft Silicone απο  Barton .

Εγώ έχω 14,5 εκ καρπό.. Βέβαια το ρολόι δε φοριέται στενά μεν αλλά όχι εντελώς μα εντελώς κολητά πάνω στον καρπό οπότε έχω 15 με 15,5 καρπό. Λες να είναι μεγάλο το λουρί για μένα και το τελείωμα του (το δίπλωμα δλδ) να φτάνει στην κάσα και να είναι έτσι "πεταχτό";
Τον μπρασελέ από που τον αγόρασες και πόσο; Έχεις καμια φώτο;;; Έστω και σκέτο τον μπρασελέ αν δεν του τον φοράς τώρα πάνω. Επίσης όσον αφορά το νάτο, (αν τελικώς το παραγγείλω θα πα΄ρω σίγουρα κι εγώ ένα ασπρο-μπλε νάτο, πιστεύω θα του ταιριάζει τέλεια) 20mm έχει lug ή 22; Έχω δει βίντεο στο youtube που άλλος 20mm και άλλος 22.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 30, 2018, 15:50:59 μμ από dimitrisdsg7 »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος k.pafis

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 2449
    • Προφίλ
Απ: Αγορά diver ρολογιού με μπλε καντράν
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 30, 2018, 16:55:37 μμ »
Αγόρασε το μέλλον μόνο με μπρασελέ...
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος pipin

  • Member
  • **
  • Μηνύματα: 401
    • Προφίλ
Απ: Αγορά diver ρολογιού με μπλε καντράν
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 30, 2018, 17:14:31 μμ »
Ακριβώς το ίδιο έχω και εγώ . Φοριέται σχετικά μικρό για τα 41,5 mm διάμετρο που έχει . Στον 16,5 εκ καρπό μου κάθεται τέλεια . Πάρα πολύ ωραίο ρολόι πάντως .....Πέραν του nato λουριού που του έχω  πέρυσι   αγόρασα το μπρασελέ του και φέτος  πήρα και ενα quick release  Navy Blue  Soft Silicone απο  Barton .

Εγώ έχω 14,5 εκ καρπό.. Βέβαια το ρολόι δε φοριέται στενά μεν αλλά όχι εντελώς μα εντελώς κολητά πάνω στον καρπό οπότε έχω 15 με 15,5 καρπό. Λες να είναι μεγάλο το λουρί για μένα και το τελείωμα του (το δίπλωμα δλδ) να φτάνει στην κάσα και να είναι έτσι "πεταχτό";
Τον μπρασελέ από που τον αγόρασες και πόσο; Έχεις καμια φώτο;;; Έστω και σκέτο τον μπρασελέ αν δεν του τον φοράς τώρα πάνω. Επίσης όσον αφορά το νάτο, (αν τελικώς το παραγγείλω θα πα΄ρω σίγουρα κι εγώ ένα ασπρο-μπλε νάτο, πιστεύω θα του ταιριάζει τέλεια) 20mm έχει lug ή 22; Έχω δει βίντεο στο youtube που άλλος 20mm και άλλος 22.
Ορίστε δυο φώτο με το μπρασελέ και μια με nato. Το μπρασελέ πήρα απο το ebay , δεν θυμάμαι πόσο αλλά θα το δω το απόγευμα και θα σου πω.

Το lug width είναι 20mm
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος dimitrisdsg7

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Αγορά diver ρολογιού με μπλε καντράν
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 30, 2018, 17:20:12 μμ »
Εντάξει, είναι πολύ όμορφο έτσι. Γράφει επάνω στον καρπό. Το χτυπάω. ;D ;D
Επίσης το νάτο που έχεις διαλέξει του παέι φοβερά! Από που το πήρες; Εγώ ο,τι νάτο έχω το έχω παραγγείλει από cheapestnatostraps και είμαι ευχαριστημένος για τα χρήματα που έχω δώσει..
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 30, 2018, 17:21:49 μμ από dimitrisdsg7 »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος pipin

  • Member
  • **
  • Μηνύματα: 401
    • Προφίλ
Απ: Αγορά diver ρολογιού με μπλε καντράν
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 30, 2018, 18:47:23 μμ »
Εντάξει, είναι πολύ όμορφο έτσι. Γράφει επάνω στον καρπό. Το χτυπάω. ;D ;D
Επίσης το νάτο που έχεις διαλέξει του παέι φοβερά! Από που το πήρες; Εγώ ο,τι νάτο έχω το έχω παραγγείλει από cheapestnatostraps και είμαι ευχαριστημένος για τα χρήματα που έχω δώσει..

Το συγκεκριμένο απο το cheapestnatostraps το πήρα και εγώ...😊
Αν θέλεις όμως κάτι κορυφαίο σε ποιότητα είσαι εδώ.....Ήδη εχω πάρει 3-4. Καμιά σχέση με τα cheapestnatostraps...'
https://www.blusharkstraps.com/collections/original-blushark-collection
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος dimitrisdsg7

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Αγορά diver ρολογιού με μπλε καντράν
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 30, 2018, 22:36:32 μμ »
Εντάξει, είναι πολύ όμορφο έτσι. Γράφει επάνω στον καρπό. Το χτυπάω. ;D ;D
Επίσης το νάτο που έχεις διαλέξει του παέι φοβερά! Από που το πήρες; Εγώ ο,τι νάτο έχω το έχω παραγγείλει από cheapestnatostraps και είμαι ευχαριστημένος για τα χρήματα που έχω δώσει..

Το συγκεκριμένο απο το cheapestnatostraps το πήρα και εγώ...😊
Αν θέλεις όμως κάτι κορυφαίο σε ποιότητα είσαι εδώ.....Ήδη εχω πάρει 3-4. Καμιά σχέση με τα cheapestnatostraps...'
https://www.blusharkstraps.com/collections/original-blushark-collection

Ειναι λίγο πιο ακριβά... έχουν τόση διαφορά;
Θα το έχω υπόψιν μου. Βασικά βλέπω οτι δεν έχουν zulu strap κι εγώ έλεγα για κάτι τέτοιο για αρχή οπότε μάλλον θα πάρω πρώτα από cheapestnato ένα zulu και μετά αν είναι βλεπω για ένα nato από blushark..
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος dimitrisdsg7

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Αγορά diver ρολογιού με μπλε καντράν
« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 03, 2018, 00:09:24 πμ »
Το παρήγγειλα και το περιμένω  :D. Ανυπομονώ!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

AntonisCh

  • Επισκέπτης
Απ: Αγορά diver ρολογιού με μπλε καντράν
« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 03, 2018, 10:31:00 πμ »
Με το καλο να το δεχτείς!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος dimitrisdsg7

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Αγορά diver ρολογιού με μπλε καντράν
« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 04, 2018, 22:48:19 μμ »
Λοιπόν σήμερα ηρθε το ρολόι.
Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι πολυ καλές.
Πραγματικά οι φωτογραφίες που έχω δει το αδικούν. Παρα πολυ ωραιο χρώμα στο καντράν. Και ενω η κάσα  έχει σχετικά μικρό μέγεθος, σου δινει την εντυπωση οταν το φοράς οτι είναι αρκετα μεγαλύτερο.
Το καουτσούκ λουράκι είναι πολύ καλό αν και θα το δοκιμασω και με ενα νατο που εχω παραγγείλει.
Έχω όμως μια απορία. Είναι κάτι που κατάλαβα τυχαία: Ταρακουνωντας το ρολόι ελαφρά ακουγεται μετα ενας ηχος σαν καμπανα περιπου, σαν  κλιν-κλον. Ακούγεται μονο αν εχεις το ρολόι κοντα στο αυτί βέβαια. Δε νομίζω οτι είναι κάτι.  Το έχει ακούσει κανένας;   

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Αγορά diver ρολογιού με μπλε καντράν
« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 05, 2018, 10:08:40 πμ »
Λοιπόν σήμερα ηρθε το ρολόι.
Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι πολυ καλές.
Πραγματικά οι φωτογραφίες που έχω δει το αδικούν. Παρα πολυ ωραιο χρώμα στο καντράν. Και ενω η κάσα  έχει σχετικά μικρό μέγεθος, σου δινει την εντυπωση οταν το φοράς οτι είναι αρκετα μεγαλύτερο.
Το καουτσούκ λουράκι είναι πολύ καλό αν και θα το δοκιμασω και με ενα νατο που εχω παραγγείλει.
Έχω όμως μια απορία. Είναι κάτι που κατάλαβα τυχαία: Ταρακουνωντας το ρολόι ελαφρά ακουγεται μετα ενας ηχος σαν καμπανα περιπου, σαν  κλιν-κλον. Ακούγεται μονο αν εχεις το ρολόι κοντα στο αυτί βέβαια. Δε νομίζω οτι είναι κάτι.  Το έχει ακούσει κανένας;   

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φυσιολογικό είναι. No problem
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος iraklis.hellas

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 992
    • Προφίλ
Απ: Αγορά diver ρολογιού με μπλε καντράν
« Απάντηση #29 στις: Απρίλιος 05, 2018, 15:39:30 μμ »
Λοιπόν σήμερα ηρθε το ρολόι.
Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι πολυ καλές.
Πραγματικά οι φωτογραφίες που έχω δει το αδικούν. Παρα πολυ ωραιο χρώμα στο καντράν. Και ενω η κάσα  έχει σχετικά μικρό μέγεθος, σου δινει την εντυπωση οταν το φοράς οτι είναι αρκετα μεγαλύτερο.
Το καουτσούκ λουράκι είναι πολύ καλό αν και θα το δοκιμασω και με ενα νατο που εχω παραγγείλει.
Έχω όμως μια απορία. Είναι κάτι που κατάλαβα τυχαία: Ταρακουνωντας το ρολόι ελαφρά ακουγεται μετα ενας ηχος σαν καμπανα περιπου, σαν  κλιν-κλον. Ακούγεται μονο αν εχεις το ρολόι κοντα στο αυτί βέβαια. Δε νομίζω οτι είναι κάτι.  Το έχει ακούσει κανένας;   

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλώς το δέχτηκες. Είναι φυσιολογικό. Ο ρότορας κουρδίζει μόνο δεξιόστροφα όπως η φορά των δεικτών, αριστερόστροφα, σε αντίθεση με άλλα αυτόματα είναι εντελώς ελεύθερη η κίνησή του και γι' αυτό κάνει αναπηδήσεις.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions