Αποστολέας Θέμα: Tudor  (Αναγνώστηκε 514579 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 142818
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Tudor
« Απάντηση #5715 στις: Αύγουστος 12, 2022, 00:00:26 πμ »
Sagia,τελικά πήρες κάποιο ρολόι ή όχι?
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • Master
  • ****
  • Μηνύματα: 12096
    • Προφίλ
Απ: Tudor
« Απάντηση #5716 στις: Αύγουστος 12, 2022, 00:30:29 πμ »
Άντε να οξυνω και λίγο τα πνεύματα.. ;D Οσο είχα το bb κράταγε απίστευτους χρόνους σταθερά, μιλάμε για +1s/d αλλά δυστυχώς άρχισε μια μέρα να ακούγεται ο ρότορας λες και ξεχαρβαλωθηκε...υπόψη ενός έτους ρολόι ...ευτυχώς τότε το ήθελε ένας φίλος (και χρειαζομουν φράγκα καθώς είχα ήδη κλείσει για το ίδιο σε 2-tone), ο οποίος, με δική μου προτροπή, το πήγε στο κατάστημα αγορας, το οποίο το έστειλε άμεσα στην tudor, και το κράτησε 6-7 ημέρες να δεν απατωμαι...το πρόβλημα ήταν ότι είχε ξελασκαρει ο ρότορας!! Βέβαια μας είπαν ότι δεν ήταν εντός της εγγύησης, ωστόσο επειδή μας λυπήθηκαν δεν μας ζήτησαν τίποτα... :D Κατά τα άλλα εξυπηρετικότατοι...  :D Μετά από αυτό είδα πως το διαδίκτυο έβριθε πολλων θέματων με τον in-house μηχανισμό οπότε έκανα πίσω και ανεβαλα την αγορά του 2-tone και φυσικά το φιλαράκι μου το έδωσε πολύ σύντομα με σημαντικη χασουρα φοβουμενος τα χειρότερα ..Το ερώτημα, αν έμεινα ικανοποιημένος με το σέρβις θα πω "ναι" αλλά με την εταιρεία "όχι"...Οπότε αν θελήσω bb τότε μόνο με eta, ή έστω αν παρέλθει επαρκής χρόνος εξάλειψης των παιδικών ασθενειών της νέας μηχανής...
friendly
0
funny
0
like
1
wow
0
No reactions
No reactions
Members reacted like:
Argo982001,
No reactions
Παμε μονο Ελβετια...

Αποσυνδεδεμένος sea_dweller

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 891
  • Γιώργος
    • Προφίλ
Απ: Tudor
« Απάντηση #5717 στις: Αύγουστος 12, 2022, 03:08:02 πμ »
Άντε να οξυνω και λίγο τα πνεύματα.. ;D Οσο είχα το bb κράταγε απίστευτους χρόνους σταθερά, μιλάμε για +1s/d αλλά δυστυχώς άρχισε μια μέρα να ακούγεται ο ρότορας λες και ξεχαρβαλωθηκε...υπόψη ενός έτους ρολόι ...ευτυχώς τότε το ήθελε ένας φίλος (και χρειαζομουν φράγκα καθώς είχα ήδη κλείσει για το ίδιο σε 2-tone), ο οποίος, με δική μου προτροπή, το πήγε στο κατάστημα αγορας, το οποίο το έστειλε άμεσα στην tudor, και το κράτησε 6-7 ημέρες να δεν απατωμαι...το πρόβλημα ήταν ότι είχε ξελασκαρει ο ρότορας!! Βέβαια μας είπαν ότι δεν ήταν εντός της εγγύησης, ωστόσο επειδή μας λυπήθηκαν δεν μας ζήτησαν τίποτα... :D Κατά τα άλλα εξυπηρετικότατοι...  :D Μετά από αυτό είδα πως το διαδίκτυο έβριθε πολλων θέματων με τον in-house μηχανισμό οπότε έκανα πίσω και ανεβαλα την αγορά του 2-tone και φυσικά το φιλαράκι μου το έδωσε πολύ σύντομα με σημαντικη χασουρα φοβουμενος τα χειρότερα ..Το ερώτημα, αν έμεινα ικανοποιημένος με το σέρβις θα πω "ναι" αλλά με την εταιρεία "όχι"...Οπότε αν θελήσω bb τότε μόνο με eta, ή έστω αν παρέλθει επαρκής χρόνος εξάλειψης των παιδικών ασθενειών της νέας μηχανής...
Ότι νομίζεις ότι είναι καλύτερο.
@Sagias Αν είχε πάρει R ο φίλος δεν θα είχε να φοβηθεί και να αγχωθεί για τίποτε. ;D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Spyoly

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 8343
  • Dum Spiro Spero
    • Προφίλ
Απ: Tudor
« Απάντηση #5718 στις: Αύγουστος 12, 2022, 09:07:56 πμ »
Άντε να οξυνω και λίγο τα πνεύματα.. ;D Οσο είχα το bb κράταγε απίστευτους χρόνους σταθερά, μιλάμε για +1s/d αλλά δυστυχώς άρχισε μια μέρα να ακούγεται ο ρότορας λες και ξεχαρβαλωθηκε...υπόψη ενός έτους ρολόι ...ευτυχώς τότε το ήθελε ένας φίλος (και χρειαζομουν φράγκα καθώς είχα ήδη κλείσει για το ίδιο σε 2-tone), ο οποίος, με δική μου προτροπή, το πήγε στο κατάστημα αγορας, το οποίο το έστειλε άμεσα στην tudor, και το κράτησε 6-7 ημέρες να δεν απατωμαι...το πρόβλημα ήταν ότι είχε ξελασκαρει ο ρότορας!! Βέβαια μας είπαν ότι δεν ήταν εντός της εγγύησης, ωστόσο επειδή μας λυπήθηκαν δεν μας ζήτησαν τίποτα... :D Κατά τα άλλα εξυπηρετικότατοι...  :D Μετά από αυτό είδα πως το διαδίκτυο έβριθε πολλων θέματων με τον in-house μηχανισμό οπότε έκανα πίσω και ανεβαλα την αγορά του 2-tone και φυσικά το φιλαράκι μου το έδωσε πολύ σύντομα με σημαντικη χασουρα φοβουμενος τα χειρότερα ..Το ερώτημα, αν έμεινα ικανοποιημένος με το σέρβις θα πω "ναι" αλλά με την εταιρεία "όχι"...Οπότε αν θελήσω bb τότε μόνο με eta, ή έστω αν παρέλθει επαρκής χρόνος εξάλειψης των παιδικών ασθενειών της νέας μηχανής...
.

Δυστυχώς η Tudor έχει μαζέψει πολλά αρνητικά σχόλια σε παγκόσμιο επίπεδο για προβλήματα που βγάζουν οι καλιμπρες της.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 142818
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Tudor
« Απάντηση #5719 στις: Αύγουστος 12, 2022, 10:02:40 πμ »
Ρολοι πηρες,γιατι εσυ ούτε ζωγραφιστά δεν τα έχεις δει όλα αυτά και μας έχεις φλομώσει στις μ@λ@κιες!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Sagias

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 697
    • Προφίλ
Απ: Tudor
« Απάντηση #5720 στις: Αύγουστος 12, 2022, 10:04:25 πμ »
Ρολοι πηρες,γιατι εσυ ούτε ζωγραφιστά δεν τα έχεις δει όλα αυτά και μας έχεις φλομώσει στις μ@λ@κιες!

Τι χανεις αν σου βγαλω φωτογραφιες απο 3 διαφορετικα με σημερινη εφημεριδα; Χανεις 1000€;
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 142818
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Tudor
« Απάντηση #5721 στις: Αύγουστος 12, 2022, 10:05:58 πμ »
Και ρε αρχοντα,τι θα πει αυτό?Τόσο καιρό τα κρύβεις κσι τώρα θα μας πετάξεις 3 ρολογια,συγκινήθηκα
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 142818
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Tudor
« Απάντηση #5722 στις: Αύγουστος 12, 2022, 10:06:40 πμ »
Λάδι λάδι κσι από τηγανιτα τιποτα!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 142818
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Tudor
« Απάντηση #5723 στις: Αύγουστος 12, 2022, 10:09:38 πμ »
Μπήκες πριν κάνα χρόνο με ένα  Garmin και εψαχνες ακριβό ρολόι,μετά άρχισες τις θεωρίες του κωλου
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Spyoly

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 8343
  • Dum Spiro Spero
    • Προφίλ
Απ: Tudor
« Απάντηση #5724 στις: Αύγουστος 12, 2022, 10:11:35 πμ »
Τι χανεις αν σου βγαλω φωτογραφιες απο 3 διαφορετικα με σημερινη εφημεριδα; Χανεις 1000€;
Το περίεργο δεν είναι ότι θα φωτογραφίσεις τα ρολόγια,το ότι αγοράζεις ακόμα εφημερίδες αυτό κι αν είναι περίεργο.
friendly
0
funny
4
like
1
wow
0
No reactions
Members reacted funny:
viksugar,Beastaras,nikonian,mic,
Members reacted like:
sea_dweller,
No reactions

Συνδεδεμένος sub50

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 9703
    • Προφίλ
Απ: Tudor
« Απάντηση #5725 στις: Αύγουστος 12, 2022, 11:26:54 πμ »
Η μάζα είναι εγγενής ιδιότητα των φυσικών σωμάτων. Μάζα είναι η ποσότητα της ύλης που περιέχεται σε ένα σώμα. Στο σύστημα μονάδων SI, η μάζα μετράται σε χιλιόγραμμα και αποτελεί θεμελιώδη μονάδα μέτρησης στο σύστημα αυτό.

Η μάζα στη φυσική συνδέεται με δύο έννοιες, την αδράνεια της μεταφορικής κίνησης και τη βαρύτητα. Η μάζα είναι μια ορισμένη ποσότητα η οποία χρησιμοποιείται για την περιγραφή ενός συστήματος. Δεν μπορούμε να εξάγουμε την καθαρή μάζα, ανεξάρτητα από το σύστημα (σώμα) το οποίο χαρακτηρίζει. Είναι μια ιδιότητα της ύλης την οποία εμείς ορίσαμε σε σχέση με την αδράνεια της μεταφορικής κίνησης, όπως φαίνεται στην επόμενη παράγραφο.

Πιο απλά θα μπορούσαμε να πούμε ότι όσο πιο δύσκολα θα κινηθεί ή θα σταματήσει ένα αντικείμενο τόσο μεγαλύτερη μάζα έχει.

Ενδεικτικά, η μάζα της Γης είναι 5,98 × 1024 kg.


Βάζε όμως και την πηγή, αλλιώς θεωρείται λογοκλοπή, ειδικά όταν αντιγράφεις αυτούσια το κέιμενο... https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9C%CE%AC%CE%B6%CE%B1
friendly
0
funny
1
like
1
wow
1
No reactions
Members reacted funny:
nikonian,
Members reacted like:
sea_dweller,
Members reacted wow:
Beastaras,
My way...

Αποσυνδεδεμένος Georgefosk

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 680
    • Προφίλ
Απ: Tudor
« Απάντηση #5726 στις: Αύγουστος 12, 2022, 13:02:36 μμ »
Παίδες,φρέσκος είμαι εδώ,δεν ξέρω αν η άποψη μου έχει κάποια σημασία ή όχι.Όλο αυτό το ξεκατίνιασμα-μαδομούνι έχει σε κάποια σημεία αρκετό γέλιο αλλά ξεχειλώνοντας το τόσο καταντάει γραφικό.Μπαίνω σε νήμα για την Tudor για διαβάζω για κιλά βαμβάκια  που προσγειώνονται από αεροπλάνο.Κάντε ένα συγκριτικό και με αχυρόμπαλες.Κρίμα για το forum,που για τα ελληνικά δεδομένα και όχι μόνο,είναι πραγματικό σχολείο.
friendly
0
funny
0
like
2
wow
0
No reactions
No reactions
Members reacted like:
oikonikos,Ευρυάναξ,
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Spyoly

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 8343
  • Dum Spiro Spero
    • Προφίλ
Απ: Tudor
« Απάντηση #5727 στις: Αύγουστος 12, 2022, 13:06:42 μμ »
Παίδες,φρέσκος είμαι εδώ,δεν ξέρω αν η άποψη μου έχει κάποια σημασία ή όχι.Όλο αυτό το ξεκατίνιασμα-μαδομούνι έχει σε κάποια σημεία αρκετό γέλιο αλλά ξεχειλώνοντας το τόσο καταντάει γραφικό.Μπαίνω σε νήμα για την Tudor για διαβάζω για κιλά βαμβάκια  που προσγειώνονται από αεροπλάνο.Κάντε ένα συγκριτικό και με αχυρόμπαλες.Κρίμα για το forum,που για τα ελληνικά δεδομένα και όχι μόνο,είναι πραγματικό σχολείο.
Κρίμα και πάλι κρίμα τέτοια κατάντια
friendly
0
funny
0
like
1
wow
0
No reactions
No reactions
Members reacted like:
neuromind,
No reactions

Αποσυνδεδεμένος neuromind

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 643
  • when the light hits your brain
    • Προφίλ
Απ: Tudor
« Απάντηση #5728 στις: Αύγουστος 12, 2022, 13:34:20 μμ »
Έχω χρόνια να γράψω στο forum αλλά το παρακολουθώ  και το διαβάζω γιατί μου αρέσει.....συμφωνώ μαζί σου
friendly
0
funny
0
like
1
wow
0
No reactions
No reactions
Members reacted like:
oikonikos,
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Spyoly

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 8343
  • Dum Spiro Spero
    • Προφίλ
Απ: Tudor
« Απάντηση #5729 στις: Αύγουστος 12, 2022, 14:31:13 μμ »
Καλά...  μην τρελαίνεστε ρε..! Σιγά...  λες και είναι η πρώτη φορά που μπαίνει κάποιος καμμενος και γράφει τα δικά του..!
Μέσα στο πρόγραμμα είναι αυτά...!
Δεν τρελαίνομαι ρε,απλά μετά από κάποια χρόνια παρουσιας εδώ,έχω διαβάσει τον τελευταίο μήνα ποιο πολλές φορές για γενετικούς αδένες στο φορουμ παρά για παρουσίαση νέων ρολογιών και κάπως με προβληματίζει…..
Καλά μάλλον εγώ είμαι περίεργος.
Είναι απόλυτα λογικό να συμβαίνουν αυτά σε ένα φορουμ ρολογοφιλων.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions