Αποστολέας Θέμα: swatch  (Αναγνώστηκε 65837 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος Giorgos_I

• Legend
  • Project completed !
    • Προφίλ
Απ: swatch
« Απάντηση #600 στις: Αύγουστος 12, 2020, 23:40:19 μμ »
Για πειτε, έχετε και εσείς βετερανικα  swatches?

Εχουμε. Και irony  ;)
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

The only difference between men and boys is the price of the toys.

Αποσυνδεδεμένος yannisb

• Sr. Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #601 στις: Αύγουστος 13, 2020, 01:21:43 πμ »
Εχω ενα απ το 2007, που ακομα στο μυαλο μου ειναι "καινουριο"  :D

Αποσυνδεδεμένος Aloisio93

• Jr. Member
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #602 στις: Αύγουστος 13, 2020, 13:49:44 μμ »
Εχω ενα απ το 2007, που ακομα στο μυαλο μου ειναι "καινουριο"  :D

Από το 07'; Στο μυαλό σου σαν καινούριο; Ωχ, πρεπει να το έχεις κακοποίησει φίλε Γιάννη. Πρόσεξε, θα σε καταγγείλω στο ...χαμόγελο του ρολογιού. Για δώσε φωτό.

Αποσυνδεδεμένος Aloisio93

• Jr. Member
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #603 στις: Αύγουστος 13, 2020, 13:53:56 μμ »
Το "ελαστικό" μπρασελέ και σε ατσάλι, το είχαν τα SEIKO από τα '70's.

Υπήρχαν μόνο στην Ιαπωνία, και αν μάγκωνε κάπου , άνοιγε και έβγαινε το ρολόι, χωρίς να σου κόβεται το χέρι.

Ωραία, δεν το ήξερα πως ήταν πρωτοπορία της σεικο. Πιθανώς να το έχουν με μπαρετα στο swatch  μου, όμως δεν θέλω να πιεσω στα drilled lugs του μην τυχόν και μου μείνει στο χέρι η μπαρετα/ spring bar.

Αποσυνδεδεμένος yannisb

• Sr. Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #604 στις: Αύγουστος 13, 2020, 14:13:48 μμ »
Από το 07'; Στο μυαλό σου σαν καινούριο; Ωχ, πρεπει να το έχεις κακοποίησει φίλε Γιάννη. Πρόσεξε, θα σε καταγγείλω στο ...χαμόγελο του ρολογιού. Για δώσε φωτό.
Χάχα η αλήθεια είναι ότι ήταν δώρο απ τη φίλη μου που δουλεύει στη swatch η ίδια.
Μάλιστα ήταν μπλε pvd και ήταν σε 2 watch rotation (καθημερινο το σουοτς, "καλό" ένα guess ) για καμια 10ετια, που δεν ασχολούμουν καθόλου με ρολόγια. Οπότε το χα σκίσει....
Τα Χριστούγεννα που το δωσα στη φίλη για αλλαγή μπαταρίας, ακριβώς επειδή το πήγε σαν δικό της, το δαν και το λυπηθηκαν, και έκαναν δωρεάν αντικατάσταση μπρασελε και τζαμακι!

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συνδεδεμένος oikonikos

• Administrator
  • Legend
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
« Απάντηση #605 στις: Αύγουστος 13, 2020, 17:09:00 μμ »
Χάχα η αλήθεια είναι ότι ήταν δώρο απ τη φίλη μου που δουλεύει στη swatch η ίδια.
Μάλιστα ήταν μπλε pvd και ήταν σε 2 watch rotation (καθημερινο το σουοτς, "καλό" ένα guess ) για καμια 10ετια, που δεν ασχολούμουν καθόλου με ρολόγια. Οπότε το χα σκίσει....
Τα Χριστούγεννα που το δωσα στη φίλη για αλλαγή μπαταρίας, ακριβώς επειδή το πήγε σαν δικό της, το δαν και το λυπηθηκαν, και έκαναν δωρεάν αντικατάσταση μπρασελε και τζαμακι!
(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σε έφτιαξε!!!!!

Αποσυνδεδεμένος vlkr

• Jr. Member
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #606 στις: Νοέμβριος 21, 2020, 15:36:38 μμ »
Καλησπέρα σε όλους.
Σκοπεύω να κάνω δώρο στον εαυτό μου ένα swatch cognac wrist για τα Χριστούγεννα.Δειχνει να είναι η καλύτερη επιλογή για ένα ρολόι για όλες τις ώρες.Θελω να σας ρωτήσω αν έχετε εμπειρία από το σέρβις και την εγγύηση που παρέχει η εταιρεία. Επίσης για την αντοχή των ρολογιών τους. Φαντάζομαι ότι οι απαντήσεις θα είναι θετικές αλλά λέω δεν χάνω τίποτα να ρωτήσω πρίν αγοράσω...

https://www.oroloi.gr/el-gr/product/2686990/SWATCH-Irony-Cognac-Wrist-Chronograph-Brown-Leather-Strap/?gclid=Cj0KCQiAkuP9BRCkARIsAKGLE8VPXGPjUDayhAtcQwnBJ2crfX5KI48gaxrSdWfwaPHTHIjXlCh3NUIaAoYsEALw_wcB

Αποσυνδεδεμένος yannisb

• Sr. Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #607 στις: Νοέμβριος 21, 2020, 21:23:36 μμ »
Καλησπέρα σε όλους.
Σκοπεύω να κάνω δώρο στον εαυτό μου ένα swatch cognac wrist για τα Χριστούγεννα.Δειχνει να είναι η καλύτερη επιλογή για ένα ρολόι για όλες τις ώρες.Θελω να σας ρωτήσω αν έχετε εμπειρία από το σέρβις και την εγγύηση που παρέχει η εταιρεία. Επίσης για την αντοχή των ρολογιών τους. Φαντάζομαι ότι οι απαντήσεις θα είναι θετικές αλλά λέω δεν χάνω τίποτα να ρωτήσω πρίν αγοράσω...

https://www.oroloi.gr/el-gr/product/2686990/SWATCH-Irony-Cognac-Wrist-Chronograph-Brown-Leather-Strap/?gclid=Cj0KCQiAkuP9BRCkARIsAKGLE8VPXGPjUDayhAtcQwnBJ2crfX5KI48gaxrSdWfwaPHTHIjXlCh3NUIaAoYsEALw_wcB

Φιλε μου θεωρω ειναι τιμιοτατα ρολογια!
Εχω εδω και πανω απο 10 χρονια ενα παρομοιο χρονογραφο της σειρας irony κι εχει βγει σκυλι! ΜΕ εβγαλε για πολλα χρονια ως μοναδικο μου ρολοι. με πολυ ζορικη χρηση, και βγηκε αλωβητο!
ΜΑλιστα το σχεδιο που λινκαρες, το βρισκω πολυ ομορφο...

Συνδεδεμένος ^Deadly_Sin^

• Sr. Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #608 στις: Νοέμβριος 21, 2020, 21:37:41 μμ »
Λογικά δεν θα χρειαστείς εγγύηση ή κάτι τέτοιο. Στην αλλαγή μπαταρίας το πιο δύσκολο είναι να βρεις μπαταρία πάρα να την αλλάξεις. Το δικό μου που το φορούσα και στο ντουζ και γενικά δεν το πρόσεχα δεν έπαθε ποτέ τίποτα.
Θετική εντύπωση μου έκανε που όταν είχα πάει στο κατάστημα της Swatch στο mall πήραν το swatch που φορούσα και γυαλισαν το τζαμάκι free of charge οσο κοιτουσα τα ρολόγια.

Αποσυνδεδεμένος vlkr

• Jr. Member
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #609 στις: Νοέμβριος 21, 2020, 22:58:24 μμ »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Έψαχνα ένα quartz χρονογράφο, αξιόπιστο που να φοριέται όλες τις ώρες, από ελληνικό κατάστημα που να μπορώ να απευθυνθώ στην απίθανη περίπτωση που συμβεί κάτι.Στα χρήματα αυτά που μπορώ να διαθέσω δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο από Swatch. Τώρα για το νερό κρατάω τις επιφυλάξεις μου. Μάλλον θα το βγάζω...

Συνδεδεμένος STF

• Members+
  • VIP Member
  • Vintage Omega Seamaster '69 Calibre 601
    • Προφίλ
« Απάντηση #610 στις: Νοέμβριος 21, 2020, 23:04:36 μμ »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Έψαχνα ένα quartz χρονογράφο, αξιόπιστο που να φοριέται όλες τις ώρες, από ελληνικό κατάστημα που να μπορώ να απευθυνθώ στην απίθανη περίπτωση που συμβεί κάτι.Στα χρήματα αυτά που μπορώ να διαθέσω δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο από Swatch. Τώρα για το νερό κρατάω τις επιφυλάξεις μου. Μάλλον θα το βγάζω...

Το συγκεκριμένο ρολόι βγαίνει πολλά χρόνια αλλάζοντας από χρόνο σε χρόνο οι συνδυασμοί χρωμάτων σε dial, λουριά, μπρασελέ κτλ. Είναι ένα εξαιρετικό ρολόι για τη κατηγορία τιμής. Περιμένω να λήξει το Lock down να ξανά ταξιδέψω με το αεροπλάνο και ίσως το πάρω με κάποιους λίγους πόντους που έχω μαζεμένους από τις πτήσεις, εφόσον υπάρχει στο κατάστημα του αεροδρομίου.

Αποσυνδεδεμένος vlkr

• Jr. Member
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #611 στις: Νοέμβριος 21, 2020, 23:33:09 μμ »
Κι εγώ ελπίζω να λήξει το λοκνταουν για να το δω κι από κοντά, αν πάλι όχι θα το παραγγείλω ιντερνετικά αν και το απευχομαι.

Συνδεδεμένος oikonikos

• Administrator
  • Legend
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
« Απάντηση #612 στις: Νοέμβριος 22, 2020, 08:24:56 πμ »
Κι εγώ ελπίζω να λήξει το λοκνταουν για να το δω κι από κοντά, αν πάλι όχι θα το παραγγείλω ιντερνετικά αν και το απευχομαι.
Να το δείς πρώτα και να το φορέσεις πριν πάρεις τις αποφάσεις σου  :)

Συνδεδεμένος ^Deadly_Sin^

• Sr. Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #613 στις: Νοέμβριος 22, 2020, 10:44:38 πμ »

Δεν κάνω extreme sports και τέτοια πράγματα αλλά έχει αντέξει αρκετή ταλαιπωρία. Επίσης μαζεύει πολλά κοπλιμέντα. Τα Swatch είναι cool όπως και να το κάνουμε... κι ας τα υποτιμουμε πολλές φορές.

Συνδεδεμένος sub50

• Members+
  • Hero Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #614 στις: Νοέμβριος 22, 2020, 11:00:06 πμ »
Καλησπέρα σε όλους.

Κλασική σειρά και το συγκεκριμένο είναι και πάρα πολύ όμορφο!
Ωστόσο, σε αυτά τα χρήματα (165 €) μάλλον θα επέλεγα να κοιτάξω για κάποιο χρονογράφο της citizen...