Αποστολέας Θέμα: Citizen  (Αναγνώστηκε 1109111 φορές)

george_ και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143939
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Citizen
« Απάντηση #1155 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 15:49:26 μμ »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος madbomber

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Art is the proper task of life-Friedrich Nietzsche
    • Προφίλ
Απ: Citizen
« Απάντηση #1156 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 16:41:55 μμ »
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτό το "μανάρι" διαδικτυακά απο Σιγκαπούρη σε καλή τιμή. Τι λέτε; Σας αρέσει; Το έχει αγοράσει κανείς;





Περιμένω τα σχόλιά σας  8)

ελπιζω να ειδες τα παραπανω που λεγαμε εδω στο φορουμ... εγω την αγορα θα την κανω τα Χριστουγεννα... για πες τιμη και μαγαζακι; ξερεις οτι υπαρχει σε αμερικανικη εκδοση και ιαπωνικη; και τις διαφορες τους κτλ...
δες αυτο το σαιτ πρωτα αν δε τα ξερεις αυτα που εδωσε ο φιλος μας... στο παραθετω και γω για να μην ψαχνεις...
http://forums.watchuseek.com/f281/collectors-guide-all-different-citizen-nighthawk-variants-253986.html

Το βρήκα στα 151 ευρώ (η έκδοση για ασια, ευρώπη) + δωρεάν αποστολή με Hong Kong Post ή 11.33 με dhl ή 14.16 EMS. Ο πωλητής είναι το watchhubs.com έχω δει ακρετούς έλληνες που αγόρασαν από εκεί.

Νομίζω πιο καλή τιμή δεν θα βρώ, σκέφτομαι σε 15 μέρες περίπου να "ρίξω" την παραγγείλα. Ημουν μεταξύ της havana edition (κοκκινο) ή αυτής.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Αγαπήσου :)

batman1345

  • Επισκέπτης
Απ: Citizen
« Απάντηση #1157 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 20:02:43 μμ »
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτό το "μανάρι" διαδικτυακά απο Σιγκαπούρη σε καλή τιμή. Τι λέτε; Σας αρέσει; Το έχει αγοράσει κανείς;





Περιμένω τα σχόλιά σας  8)

ελπιζω να ειδες τα παραπανω που λεγαμε εδω στο φορουμ... εγω την αγορα θα την κανω τα Χριστουγεννα... για πες τιμη και μαγαζακι; ξερεις οτι υπαρχει σε αμερικανικη εκδοση και ιαπωνικη; και τις διαφορες τους κτλ...
δες αυτο το σαιτ πρωτα αν δε τα ξερεις αυτα που εδωσε ο φιλος μας... στο παραθετω και γω για να μην ψαχνεις...
http://forums.watchuseek.com/f281/collectors-guide-all-different-citizen-nighthawk-variants-253986.html

Το βρήκα στα 151 ευρώ (η έκδοση για ασια, ευρώπη) + δωρεάν αποστολή με Hong Kong Post ή 11.33 με dhl ή 14.16 EMS. Ο πωλητής είναι το watchhubs.com έχω δει ακρετούς έλληνες που αγόρασαν από εκεί.

Νομίζω πιο καλή τιμή δεν θα βρώ, σκέφτομαι σε 15 μέρες περίπου να "ρίξω" την παραγγείλα. Ημουν μεταξύ της havana edition (κοκκινο) ή αυτής.

Ωραιος τοτε κανε την κινηση σου! εγω το σκεφτομαι για τα Χριστουγεννα το ρολοι λενε οτι ειναι αυθεντικο pilot watch... αλλα εγω σκεφτομαι να παρω το αμερικανικο... θελω να γραφει nighthawk... και μετα ελεγα να μιλησω με την εταιρια να μου εστελνε το πισω καπακι που ειναι σκαλιστο... ειναι παρα πολυ καλη τιμη και το site δεν εχω αγορασει αλλα απο την ερευνα που εκανα και γω ειναι αξιοπιστο... τωρα μιλα μαζι τους να σου το στειλουν σαν δωρο των 25 35 δολλαριων για να μην εχεις προβλημα αμα περασει τελωνειο... και να σου στειλουν το κανονικο μεσω paypal! παντως αρκετοι κανουν την παραγγελεια μεσω απλου ταχυδρομειου γιατι εχει λιγοτερες πιθανοτητες να περασει τελωνειο τωρα φυσικα δεν ξερω μην χαθει στην πορεια... παντως αν σου ειναι ευκολο και κανεις την αγορα του ρολογιου πριν τις 4/11/2013 γραψε στο φορουμ αναλυτικα τι παραγγελια εδωσες γιατι 4/11 θα κανω και γω την δικη μου απο duty... και θα τους πω να μου το στειλουν απλο... και θα ενημερωσω κιολας εδω για τυχον καινουργια ατομα που θελουν βοηθεια... βασικα εχω αγορασει απειρα πραγματα απο Κινα μεσω του λιμανιου hong kong και δεν ειχα κανενα προβλημα στις 30/5/2013 παρηγγειλα ενα κεραμικο μαχαιρι 15εκ. απο Κινα και δυο φορες χαθηκε και τωρα την τριτη φορα που μου το εχουν στειλει ακομα το περιμενω... μιλαω μαζι τους τακτικα και μου ειπε οτι το παρακολουθουν και θα ερθει... μεχρι πρωτα ομως ολα ηταν αψογα και γρηγορα σχετικα σε 2 εβδομαδες τα ειχα... και τωρα με το μαχαιρι φοβηθηκα για το ρολοι μην χαθει και σκασω...
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος marios_ch

  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7992
  • Ω speedmaster
    • Προφίλ
Απ: Citizen
« Απάντηση #1158 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 21:09:16 μμ »
Εξαιρετικο ρολοι!! Αξιζει!!


Sent from my iPad using Tapatalk
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος madbomber

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Art is the proper task of life-Friedrich Nietzsche
    • Προφίλ
Απ: Citizen
« Απάντηση #1159 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 21:12:05 μμ »
Φίλτατε batman1345, μάλλον για μέσα και προς 20 Νοεμβρίου το σκέφτομαι για την παραγγελία. Νόμίζω για το τελωνείο πως το θέμα είναι το βαρος του φορτίου, το μέγεθος και η αξία ασφάλισής του.

Είχα παραγγείλει από Κίνα μέσω dhl motherboard για το πισί μου, έγραψαν 20$ και πως το προιόν ήταν ανακατασκευασμένο και δέιγμα. Ισως ήταν και περισσότερο από μισό κιλό το δέμα αλλά δεν είχε ασφαλιστεί και προσωπικά είχα μεγάλη αγωνία μήπως η dhl με σκίσει.

Η παραγγελεία είχε γίνει Παρασκευή, και Τετάρτη στη 1 το μεσημέρι το έφεραν στο διαμέρισμά μου. Ούτε τελωνείο, ούτε τίποτα.

Για την ιστορία, η πλάκα είναι ότι η motherboard κόστιζε στην ελλάδα 200 ευρώ (ή 250 να μου την βαλουν οι τεχνικοί) και από alibaba βρήκα εργοστάσιο που μου έκανε μια σουπερ ντουπερ μητρική, βελτιωμένη σε σχέση με αυτήν που ήθελα (2πλασια ram γραφικών κλπ) και τιμή;..... 50 ευρώ!! η μεταφορά όμως με dhl κόστισε 45ευρώ!!!

Τώρα βλέπω ότι ο whatchubs λέει ότι το μεταφέρει αν θέλω με dhl για +11 ευρώ, μου φαίνεται κάπως μικρό το ποσό. Αλλα τι να λέμε... το να παραγγέλνεις από την άλλη άκρη του κόσμου και σε 3-4 εργάσιμες να είναι σπίτι σου... είναι σούπερ κ@@λ@!  8)  8)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Αγαπήσου :)

batman1345

  • Επισκέπτης
Απ: Citizen
« Απάντηση #1160 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 21:31:18 μμ »
Φίλτατε batman1345, μάλλον για μέσα και προς 20 Νοεμβρίου το σκέφτομαι για την παραγγελία. Νόμίζω για το τελωνείο πως το θέμα είναι το βαρος του φορτίου, το μέγεθος και η αξία ασφάλισής του.

Είχα παραγγείλει από Κίνα μέσω dhl motherboard για το πισί μου, έγραψαν 20$ και πως το προιόν ήταν ανακατασκευασμένο και δέιγμα. Ισως ήταν και περισσότερο από μισό κιλό το δέμα αλλά δεν είχε ασφαλιστεί και προσωπικά είχα μεγάλη αγωνία μήπως η dhl με σκίσει.

Η παραγγελεία είχε γίνει Παρασκευή, και Τετάρτη στη 1 το μεσημέρι το έφεραν στο διαμέρισμά μου. Ούτε τελωνείο, ούτε τίποτα.

Για την ιστορία, η πλάκα είναι ότι η motherboard κόστιζε στην ελλάδα 200 ευρώ (ή 250 να μου την βαλουν οι τεχνικοί) και από alibaba βρήκα εργοστάσιο που μου έκανε μια σουπερ ντουπερ μητρική, βελτιωμένη σε σχέση με αυτήν που ήθελα (2πλασια ram γραφικών κλπ) και τιμή;..... 50 ευρώ!! η μεταφορά όμως με dhl κόστισε 45ευρώ!!!

Τώρα βλέπω ότι ο whatchubs λέει ότι το μεταφέρει αν θέλω με dhl για +11 ευρώ, μου φαίνεται κάπως μικρό το ποσό. Αλλα τι να λέμε... το να παραγγέλνεις από την άλλη άκρη του κόσμου και σε 3-4 εργάσιμες να είναι σπίτι σου... είναι σούπερ κ@@λ@!  8)  8)

τα ξερω οσα λες και τα εχω ζησει παρα πολλες φορες... και απο ebay που εχω παραγγειλει απο Αμερικη Αυστραλια δεν πηγαν τελωνειο αλλα τι να σου πω δε ξερω... εχω φερει τουλαχιστον καμια 20 motherboard λογω της δουλειας μου... τεσπα! θα δειξει... ελπιζω να πανε ολα καλα! παντως το ρολογακι ειναι πολυ πολυ καλο... σε οσους το εχω δειξει εχουν παθει... αλλα αυτο θελει ιμαντα (zulu or nato) και να οδηγας το μαχητικο... (αυτο το μαχητικο ομως Lockheed F-117 Nighthawk [ http://el.wikipedia.org/wiki/F-117_Nighthawk ] :)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος madbomber

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Art is the proper task of life-Friedrich Nietzsche
    • Προφίλ
Απ: Citizen
« Απάντηση #1161 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 21:40:24 μμ »
Φίλτατε batman1345, μάλλον για μέσα και προς 20 Νοεμβρίου το σκέφτομαι για την παραγγελία. Νόμίζω για το τελωνείο πως το θέμα είναι το βαρος του φορτίου, το μέγεθος και η αξία ασφάλισής του.

Είχα παραγγείλει από Κίνα μέσω dhl motherboard για το πισί μου, έγραψαν 20$ και πως το προιόν ήταν ανακατασκευασμένο και δέιγμα. Ισως ήταν και περισσότερο από μισό κιλό το δέμα αλλά δεν είχε ασφαλιστεί και προσωπικά είχα μεγάλη αγωνία μήπως η dhl με σκίσει.

Η παραγγελεία είχε γίνει Παρασκευή, και Τετάρτη στη 1 το μεσημέρι το έφεραν στο διαμέρισμά μου. Ούτε τελωνείο, ούτε τίποτα.

Για την ιστορία, η πλάκα είναι ότι η motherboard κόστιζε στην ελλάδα 200 ευρώ (ή 250 να μου την βαλουν οι τεχνικοί) και από alibaba βρήκα εργοστάσιο που μου έκανε μια σουπερ ντουπερ μητρική, βελτιωμένη σε σχέση με αυτήν που ήθελα (2πλασια ram γραφικών κλπ) και τιμή;..... 50 ευρώ!! η μεταφορά όμως με dhl κόστισε 45ευρώ!!!

Τώρα βλέπω ότι ο whatchubs λέει ότι το μεταφέρει αν θέλω με dhl για +11 ευρώ, μου φαίνεται κάπως μικρό το ποσό. Αλλα τι να λέμε... το να παραγγέλνεις από την άλλη άκρη του κόσμου και σε 3-4 εργάσιμες να είναι σπίτι σου... είναι σούπερ κ@@λ@!  8)  8)

τα ξερω οσα λες και τα εχω ζησει παρα πολλες φορες... και απο ebay που εχω παραγγειλει απο Αμερικη Αυστραλια δεν πηγαν τελωνειο αλλα τι να σου πω δε ξερω... εχω φερει τουλαχιστον καμια 20 motherboard λογω της δουλειας μου... τεσπα! θα δειξει... ελπιζω να πανε ολα καλα! παντως το ρολογακι ειναι πολυ πολυ καλο... σε οσους το εχω δειξει εχουν παθει... αλλα αυτο θελει ιμαντα (zulu or nato) και να οδηγας το μαχητικο... (αυτο το μαχητικο ομως Lockheed F-117 Nighthawk [ http://el.wikipedia.org/wiki/F-117_Nighthawk ] :)

Εγώ φίλε έχω θέμα με τα δερμάτινα λουράκια, δεν μπορώ τίποτα άλλο! Τέσπα, μιλάμε εάν υπάρξουν εξελήξεις  ::)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Αγαπήσου :)

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4472
    • Προφίλ
Απ: Citizen
« Απάντηση #1162 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 23:01:39 μμ »


friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Συνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143939
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Citizen
« Απάντηση #1163 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 21:38:22 μμ »
Citizen movement tablet

1931-1977
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος madbomber

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Art is the proper task of life-Friedrich Nietzsche
    • Προφίλ
Απ: Citizen
« Απάντηση #1164 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 22:12:31 μμ »
Εμφανίστηκε πεδες, πριν 10 μερες στο ebay ενας "Ιταλός" που πουλάει 10 nighthawk με τιμή περίπου 60+μεταφορικα το καθένα! σήμερα βλέπω το πρώτο feedback για αυτόν να είναι πολύ αρνητικό, το ρολόγια του είναι ψεύτικα λέει ο αγοραστής. versert8529 ειναι το name του.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Αγαπήσου :)

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1970
    • Προφίλ
Απ: Citizen
« Απάντηση #1165 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 22:28:34 μμ »
Εμφανίστηκε πεδες, πριν 10 μερες στο ebay ενας "Ιταλός" που πουλάει 10 nighthawk με τιμή περίπου 60+μεταφορικα το καθένα! σήμερα βλέπω το πρώτο feedback για αυτόν να είναι πολύ αρνητικό, το ρολόγια του είναι ψεύτικα λέει ο αγοραστής. versert8529 ειναι το name του.

Καποιο link? (Λογικο...με 60 ευρω παιρνεις μονο το λουρακι απο το γνησιο)

Στάλθηκε από το LG-P880 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Συνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143939
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Citizen
« Απάντηση #1166 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 22:31:44 μμ »
Εμφανίστηκε πεδες, πριν 10 μερες στο ebay ενας "Ιταλός" που πουλάει 10 nighthawk με τιμή περίπου 60+μεταφορικα το καθένα! σήμερα βλέπω το πρώτο feedback για αυτόν να είναι πολύ αρνητικό, το ρολόγια του είναι ψεύτικα λέει ο αγοραστής. versert8529 ειναι το name του.

Καποιο link? (Λογικο...με 60 ευρω παιρνεις μονο το λουρακι απο το γνησιο)

Στάλθηκε από το LG-P880 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
λογικο!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος madbomber

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Art is the proper task of life-Friedrich Nietzsche
    • Προφίλ
Απ: Citizen
« Απάντηση #1167 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 22:45:40 μμ »
Εμφανίστηκε πεδες, πριν 10 μερες στο ebay ενας "Ιταλός" που πουλάει 10 nighthawk με τιμή περίπου 60+μεταφορικα το καθένα! σήμερα βλέπω το πρώτο feedback για αυτόν να είναι πολύ αρνητικό, το ρολόγια του είναι ψεύτικα λέει ο αγοραστής. versert8529 ειναι το name του.

Καποιο link? (Λογικο...με 60 ευρω παιρνεις μονο το λουρακι απο το γνησιο)

Στάλθηκε από το LG-P880 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
λογικο!

http://myworld.ebay.co.uk/versert8529/ ...
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Αγαπήσου :)

charisps

  • Επισκέπτης
Απ: Citizen
« Απάντηση #1168 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 01:25:33 πμ »



ωραίο, φτηνό και....δεν έχω κάτι τέτοιο!!!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Συνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143939
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Citizen
« Απάντηση #1169 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 01:26:26 πμ »



ωραίο, φτηνό και....δεν έχω κάτι τέτοιο!!!
αν σου αρσει
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions