Αποστολέας Θέμα: Βασιλεία 2019- Εντυπώσεις  (Αναγνώστηκε 1523 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Vagelis

  • Επισκέπτης
Βασιλεία 2019- Εντυπώσεις
« στις: Μάρτιος 25, 2019, 21:42:47 μμ »
Ανοίγω αυτό το θέμα για να γράψει όποιος θέλει τις εντυπώσεις του από τη Βασιλεία. Γράφω κάνα- δυο δικές μου σκέψεις.
  • Η Τudor μου άφησε ανάμικτα συναισθήματα. Ένας πολύ όμορφος two tone χρονογράφος (με λουρί όχι με το μπρασελέ, το μπρασελέ είναι χάλια...) και ένα νέο απαίσιο μοντέλο. Τουλάχιστον δεν έβγαλε το sub homage...
  • Η Rolex για μια ακόμα μια χρονιά δείχνει ότι επαναπαύεται στις δάφνες της, "αφήνει" τα tool watch, και επικεντρώνεται στο luxury (two tone sd? αλήθεια τώρα?)
  • Η Breitling δείχνει να ξαναγεννιέται με πολλές όμορφες νέες προτάσεις. Μεγάλο ερωτηματικό οι υψηλές τιμές, νομίζω ότι έπρεπε να τιμολογήσει 15-20% λιγότερο για να πάρει σημαντικό μερίδιο αγοράς.Ο καιρός θα δείξει
  • Η Seiko μου άρεσε πάρα πολύ...Τα καινούργια μοντέλα δείχνουν νέο προσανατολισμό σε πιο ακριβά και προσεγμένα Seiko (και όχι GS!) μοντέλα! Πάντα λέγαμε ότι το όνειρο ήταν ένα skx με καλύτερη μηχανή, καλύτερο φινίρισμα, καλύτερο μπρασελέ, ζαφείρι και τιμολόγηση κοντά στο χιλιάρικο. Τελικά με τα (εντυπωσιακά και πανέμορφα) LX πήγανε στο άλλο άκρο, αλλά αρχή είναι ακόμα, ίσως να δούμε και τη "μέση" στο μέλλον! Btw μου άρεσε πολύ το καινούργιο Solar Arnie, αν κινηθεί στα 600€ θα μπει στο wish list μου...

Θα επανέλθω με συμπεράσματα, λεπτομέρειες κλπ., ανάλογα του πώς θα κινηθεί η κουβέντα.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143122
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Βασιλεία 2019- Εντυπώσεις
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 25, 2019, 22:10:29 μμ »
Btw μου άρεσε πολύ το καινούργιο Solar Arnie, αν κινηθεί στα 600€

Καπου εκει λενε,αν ειναι ενα ποιοτικο ρολοι και το solar ειναι ενα καλο συστημα,γιατι οχι
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος geezerv

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: Βασιλεία 2019- Εντυπώσεις
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 26, 2019, 14:16:00 μμ »
Συμφωνώ και επαυξάνω για το Seiko "Solar Arnie''.Ο βασικός προβληματισμός μου αφορά το μέγεθος (47,8mm). Είδομεν! Ωραίο και το πράσινο Sumo! Nομίζω οτι φέτος η Seiko σταθηκε καλά στην Βασιλεία.Θα έχει ενδιαφέρον ο τιμοκατάλογος...
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions