Αποστολέας Θέμα: Roamer  (Αναγνώστηκε 1918 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nostradamus

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1633
    • Προφίλ
Roamer
« στις: Ιανουάριος 07, 2015, 19:50:52 μμ »
Επιστροφή στην Ρουμανία λοιπόν μετά τις σύντομες διακοπές και με περίμενε μια ευχάριστη έκπληξη και ένα δώρο που δεν περίμενα.
(για ένα περίεργο λόγο δεν μπορω να ανεβάσω φωτογραφίες οπότε προς το παρόν το λίνκ της εταιρίας και του μοντέλου και φώτο έπεται με την πρώτη ευκαιρία.

http://roamer.ch/collection/gents/modell/saturn-gent/watches/item/view/catlist/

Μην γνωρίζοντας λοιπόν πολλά για την εταιρία αναζήτηση στο διαδίκτυο για περισσότερες πληροφορίες.
40αρα κάσα, αδιάβροχο στις 10 ΑΤΜ, sapphire crystal, glass case back (αφήνοντας τον μηχανισμό εμφανή κατά το ήμισυ) και ΕΤΑ 2836-2 με τον δείκτη να «χτυπά» στα 28.800 bph,  (παραλλαγή της 2824 με την προσθήκη ημερομηνίας και μέρας).

Όμορφο το λευκό dial, μπρασελέ με γυαλισμένο και βουρτσισμένο τμήμα, αρκετά στιβαρό και με «σωστό βάρος συνολικά» για τα γούστα μου.

Συνολικά δείχνει αρκετά καλό ποιοτικά και αν και είναι αρκετά dress για τα γούστα μου και λογικά δεν θα έχει πολύ χρόνο στον καρπό μου, θα μου θυμίζει μια από τις σημαντικές περιόδους στην ζωή μου.
Στις τιμές που το βρίσκει κανείς θα επέλεγα σίγουρα κάτι άλλο (από Ιαπωνία μεριά) αλλά για τους πιστούς της ελβετικής σχολής σε αυτό το μπάτζετ, η εταιρία αξίζει περισσότερης προσοχής. 
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

charisps

  • Επισκέπτης
Απ: Roamer
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 07, 2015, 19:56:49 μμ »
με γειές!! Να το χαίρεσαι!
Απ᾽ό,τι καταλαβαίνω είναι πραγματικά δώρο και όχι δώρο δικό σου στον εαυτό σου!!  ;)
Σίγουρα θα πάρει κι αυτό το χρόνο του στο χέρι σου..
Συμφωνώ ότι η εταιρεία αξίζει περισσότερης προσοχής!! Κατά καιρούς έχει βγάλει πολύ ωραία ρολόγια....απλά δεν έχει μεγάλη αντιπροσώπευση στην Ελλάδα
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 142818
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Roamer
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 07, 2015, 20:08:13 μμ »
καλοριζικο
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Ilias-G

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 3899
  • ert
    • Προφίλ
Απ: Roamer
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 08, 2015, 00:34:28 πμ »
Kαλοφόρετο! Καλως ήρθες στο κλαμπ...
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος nostradamus

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1633
    • Προφίλ
Απ: Roamer
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 08, 2015, 09:01:35 πμ »
Καλημερα και σας ευχαριστω,

Ναι Χάρη είναι δώρο μιας εξαιρετικής κυρίας που ακολούθησε τις προτροπές των υπαλλήλων του καταστήματος οπως μου είπε, γιατί αρχικά πηγαινε για κάποιο ιαπωνικό αυτόματο.

Της είπαν οτι καλύτερα να αγοράσει ελβετική μάρκα σε αυτά τα χρήματα γιατί τα ελβετικά είναι καλύτερα ( :D :D).

Εδώ λοιπόν εταιρίες οπως η ROAMER και η ATLANTIC (λινκ ακολουθεί) υπάρχουν σχεδόν παντού και συχνά τις προωθουν ιδιαιτερα. Αρκετά καταστήματα διαθέτουν το εξης συνδιασμο: τους 4 ιαπωνες, DOXA, Atlantic, Roamer, Festina, Fossil, ΤΙΜΕΧ και μια σειρά απο εταιρίες fashion στην συνέχεια.

http://www.atlantic-watches.ch/
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

nicolasg

  • Επισκέπτης
Απ: Roamer
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 08, 2015, 10:32:55 πμ »
Ωραιο να σου κανουν δωρακι
Καλοριζικο,να το χαρεις!

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions