Αποστολέας Θέμα: SwatchXOmega moon watch  (Αναγνώστηκε 13057 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Voodooman

• Jr. Member
  • *
    • Προφίλ
Απ: SwatchXOmega moon watch
« Απάντηση #510 στις: Μάρτιος 30, 2022, 23:01:00 μμ »
Τις τελευταίες 3-4 ημέρες έχω δει τουλάχιστον 5 posts στο Reddit που δείχνουν μία καρπίσια με Moonwatch και γράφουν "Αποφάσισα να τραβήξω τη σκανδάλη και να πάρω το πραγματικό, λόγω του hype για το MoonSwatch".
https://www.reddit.com/r/Watches/comments/tsbbcr/omega_speedmaster_the_moonswatch_hype_made_my_buy/

Κάποιοι ακόμη πιο ωραίοι τύποι είπαν ότι αποφάσισαν να πάρουν το Moonwatch, όταν δεν μπόρεσαν να αποκτήσουν το MoonSwatch.
Δηλαδή είδαν ένα ρολόι των €250 που τους άρεσε, στήθηκαν έξω από το μαγαζί, έφτασε η σειρά τους, ο πωλητής τους είπε "αχ, δυστυχώς τελείωσαν", αυτοί κόμπιασαν για λίγο και μετά είπαν "no problemo, μπορείτε να πείτε στην μπουτίκ της Ω να μου κρατήσει ένα professional; Σε 10' θα είμαι εκεί να το πάρω";
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

• Legend
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
« Απάντηση #511 στις: Μάρτιος 30, 2022, 23:10:44 μμ »
Τις τελευταίες 3-4 ημέρες έχω δει τουλάχιστον 5 posts στο Reddit που δείχνουν μία καρπίσια με Moonwatch και γράφουν "Αποφάσισα να τραβήξω τη σκανδάλη και να πάρω το πραγματικό, λόγω του hype για το MoonSwatch".
https://www.reddit.com/r/Watches/comments/tsbbcr/omega_speedmaster_the_moonswatch_hype_made_my_buy/

Κάποιοι ακόμη πιο ωραίοι τύποι είπαν ότι αποφάσισαν να πάρουν το Moonwatch, όταν δεν μπόρεσαν να αποκτήσουν το MoonSwatch.
Δηλαδή είδαν ένα ρολόι των €250 που τους άρεσε, στήθηκαν έξω από το μαγαζί, έφτασε η σειρά τους, ο πωλητής τους είπε "αχ, δυστυχώς τελείωσαν", αυτοί κόμπιασαν για λίγο και μετά είπαν "no problemo, μπορείτε να πείτε στην μπουτίκ της Ω να μου κρατήσει ένα professional; Σε 10' θα είμαι εκεί να το πάρω";

Έγινε και στην Ελλάδα αυτό!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
1
No reactions
No reactions
No reactions
Members reacted wow:
Voodooman,
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος Saega

• Sr. Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #512 στις: Μάρτιος 30, 2022, 23:39:26 μμ »
Τουλάχιστον πήραν ένα πραγματικά σοβαρό ρολόι. Άσχετα που θα πάμε μετά από μια μέρα να πουν χάλασε, δεν δουλεύει. Γιατί δεν θα ξέρουν οι άνθρωποι, όχι για κάποιον άλλο λόγο.

Sent from my iPhone using Tapatalk
friendly
0
funny
0
like
1
wow
0
No reactions
No reactions
Members reacted like:
Dimitris Real,
No reactions

Αποσυνδεδεμένος ^Deadly_Sin^

• VIP Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #513 στις: Μάρτιος 31, 2022, 10:06:49 πμ »
Εντύπωση μου έκαναν σχόλια αρκετών swatch collectors που ουσιαστικά σνόμπαραν το moon γιατί δεν το θεωρούν swatch σχεδιαστικά.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Saega

• Sr. Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #514 στις: Μάρτιος 31, 2022, 10:23:14 πμ »
Και σε λίγο καιρό θα έχουν ΚΑΙ τα 11 στην συλλογή τους…

Sent from my iPhone using Tapatalk
friendly
0
funny
1
like
0
wow
0
No reactions
Members reacted funny:
Beastaras,
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος sphinxgr

• Jr. Member
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #515 στις: Μάρτιος 31, 2022, 10:45:21 πμ »

Το έχω γράψει σελίδες πριν. Ήταν δεδομένο πως θα γίνει. Ακόμα και αν σε πολλούς δεν γίνει τώρα, θα γίνει μελλοντικά. ΝΑΙ θα γουστάρουν τώρα το Swatch, αλλά θα έχουν στο πίσω μέρος του μυαλού τους ότι θέλουν και το σωστό αυθεντικό MoonWatch. Θα ανέβει στη λίστα προτεραιοτήτων τους δηλαδή απο εκεί που δεν υπήρχε καθόλου και μελλοντικά αν έχουν την οικονομική δυνατότητα, θα το πάρουν.

Ο λόγος είναι αποτυπωμένος ξεκάθαρα σε μια πρόταση.

Μάλιστα θεωρώ πως κάπως έτσι μετά τις 2 αυξήσεις στην Omega Δεκέμβριο 2021 και Φεβρουάριο 2022, τώρα έρχεται ο καιρός ακόμα μιας.

Και μην ξεχνάμε, στην Ελλάδα ειναι 11 βασικοί μισθοί. Σε άλλες χώρες είναι αρκετά λιγότεροι και είναι αρκετά πιο εύκολη η απόκτηση του.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος ^Deadly_Sin^

• VIP Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #516 στις: Απρίλιος 01, 2022, 11:27:42 πμ »
Ευτυχώς είναι πλέον διαθέσιμο online  ;D
friendly
0
funny
4
like
1
wow
0
No reactions
Members reacted funny:
chris70,SAn,Michael alreadys,angy,
Members reacted like:
criss6,
No reactions

Αποσυνδεδεμένος angy

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #517 στις: Απρίλιος 01, 2022, 11:42:30 πμ »

που ?
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος criss6

• Sr. Member
  • ¯\_(シ)_/¯
    • Προφίλ
« Απάντηση #518 στις: Απρίλιος 01, 2022, 11:46:17 πμ »
Thanks! Τσίμπησα ένα
friendly
0
funny
2
like
0
wow
0
No reactions
Members reacted funny:
sub50,chris70,
No reactions
No reactions
🌕 🌖 🌗 🌘 🌑 🌒 🌓 🌔 🌕

Alexandros00

• Επισκέπτης
« Απάντηση #519 στις: Απρίλιος 01, 2022, 16:28:56 μμ »
Swatch Says Blue Dye Rubbing Off $260 Omega Watch Is ‘Harmless’

Days after Swatch Group AG prompted a consumer craze with a budget version of its Omega-branded watch, some users began reporting a problem with their $260 purchases: They can can leave dye marks on the wearer’s wrist.

The phenomenon has been flagged by buyers of the “Mission to Neptune” timepieces in the MoonSwatch series, in complaints on social media sites like YouTube and Reddit. The company said the dye bleeding off the watch is “harmless” and a “very, very rare experience.”

The discoloration will vanish over time, the company assured customers. The explanation is a “high amount of pigments used to achieve a strong color result,” a Swatch spokesperson wrote in a response to questions from Bloomberg News.

“The pigment is not hazardous to skin, non-toxic, so this effect is completely harmless for the wearer,” said the spokesperson based in Biel, Switzerland, adding that the color of the item will also be unchanged. “We have reported this to the quality management of our production facilities that have already taken all necessary measures on this matter.”

Demand for the item priced at around $260 -- a cheaper version of the iconic Speedmaster Professional or so-called ‘Moon Watch’ because of its use by U.S. astronauts -- sparked a global buyers’ frenzy last week, with shoppers from London to Singapore mobbing Swatch stores to purchase the product.

While not being billed as a limited-edition item, the collaboration between the Swiss company’s luxury Omega brand and more budget-friendly Swatch label is also being offered at massive premiums of as much as thirty times its original price on EBay.

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος chris70

• Member
  • **
  • Χρήστος
    • Προφίλ
« Απάντηση #520 στις: Απρίλιος 01, 2022, 20:51:46 μμ »
Η εταιρεία -με επίσημη ανακοίνωση- απαντά πως η μεταφορά χρώματος από το ρολόι δεν είναι τοξική ή επιβλαβής για τον χρήστη και αποτελεί κάτι που συμβαίνει «πολύ, πολύ σπάνια»

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/texnologia/need-to-know-to-roloi-pothos-ton-swatch-ke-omega-xevafi-pic-tweets/
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

• Administrator
  • GWF
  • kk
    • Προφίλ
« Απάντηση #521 στις: Απρίλιος 01, 2022, 20:59:23 μμ »
Εντάξει, τότε  :)
friendly
0
funny
1
like
0
wow
0
No reactions
Members reacted funny:
mic,
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikogiorgos

• Member
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #522 στις: Απρίλιος 01, 2022, 22:01:47 μμ »
ουφ.... !!!! ξεαγχώθηκα!!!!  ;D ;D ;D ;D ;D
friendly
0
funny
2
like
0
wow
0
No reactions
Members reacted funny:
Wolf-,mic,
No reactions
No reactions
Εγώ είμαι ρε παιδιά, ο πρώην Timeless !!!

Αποσυνδεδεμένος BabisStinson

• Full Member
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #523 στις: Απρίλιος 02, 2022, 18:06:23 μμ »
Αναμένουμε πότε θα είναι διαθέσιμα οnline, αυτό το Jupiter και το Moon είναι κουκλιά. Όπως και το Mars
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions