Αποστολέας Θέμα: Περί αγοράς Omega Seamaster Diver 300 M  (Αναγνώστηκε 26159 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Sagias

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 697
    • Προφίλ
Απ: Περί αγοράς Omega Seamaster Diver 300 M
« Απάντηση #210 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 23:04:24 μμ »
Σε ευχαριστω πολυ για το χρονο σου και τις συμβουλες σου.Αυτο που θελω να κανω ειναι να παρω το Sedna με το rubber,να αγορασω τον ατσάλινο μπρασελέ χωρις χρυσο και ενα λουράκι δερμάτινο και γενικα να αλλαζω οποτε θελω την εμφανιση του ρολογιού.Ολα αυτα συν τα μανικετόκουμπα και μια θηκη ρολογιών παιρνοντας 30% εκπτωση και ας ειναι με την καινουρια τιμολόγηση.Πιο πολυ συμφερει η παλια τιμολόγηση και ας ειναι με λιγο λιγοτερη εκπτωση αλλα δε νομιζω να μου το δωσει καποιος με την παλια τιμολόγηση.Θα δουμε τις επομενες μερες που θα τους επισκεφτω
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Beastaras

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4361
    • Προφίλ
Απ: Περί αγοράς Omega Seamaster Diver 300 M
« Απάντηση #211 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 23:23:04 μμ »
Κι εγώ μαζί σου!
Αλλά όλο με τρώει... κι όταν βρίσκω πλέον κάτι σε νορμάλ τιμή, νομίζω ότι βρίσκω ευκαιριάρα.


Να χαίρεσαι τη νέα σου ρολογάρα, εύχομαι να το ευχαριστηθείς με υγεία!!!

Σε ευχαριστώ πολύ και εσύ να χαίρεσαι τις ρολογάρες σου!!!
friendly
1
funny
0
like
1
wow
0
Members reacted friendly:
w@tcher,
No reactions
Members reacted like:
w@tcher,
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Beastaras

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4361
    • Προφίλ
Απ: Περί αγοράς Omega Seamaster Diver 300 M
« Απάντηση #212 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 23:33:38 μμ »
Σε ευχαριστω πολυ για το χρονο σου και τις συμβουλες σου.Αυτο που θελω να κανω ειναι να παρω το Sedna με το rubber,να αγορασω τον ατσάλινο μπρασελέ χωρις χρυσο και ενα λουράκι δερμάτινο και γενικα να αλλαζω οποτε θελω την εμφανιση του ρολογιού.Ολα αυτα συν τα μανικετόκουμπα και μια θηκη ρολογιών παιρνοντας 30% εκπτωση και ας ειναι με την καινουρια τιμολόγηση.Πιο πολυ συμφερει η παλια τιμολόγηση και ας ειναι με λιγο λιγοτερη εκπτωση αλλα δε νομιζω να μου το δωσει καποιος με την παλια τιμολόγηση.Θα δουμε τις επομενες μερες που θα τους επισκεφτω

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω και μακαρι να βγω ψεύτης, αλλά με την παλιά τιμολόγηση αν δεν το έχεις κλείσει το ρολόι, δεν νομίζω ότι θα σου το δώσουν. Και για να γίνω πιο σαφής, θα σου δώσω ένα παράδειγμα. Στις 14/12 έκλεισα το ρολόι που προσφάτως πήρα, έδωσα μια καλή προκαταβολή και τους είπα να μου το κρατήσουν για να το παραλάβω στις 30/12, λίγο πριν την αλλαγή του χρόνου. Φεύγοντας μάλιστα από το κατάστημα ο AD με ενημέρωσε ότι από 01/01 θα υπήρχε αύξηση της τιμής σε όλα τα ρολόγια της εταιρίας. Ειλικρινά, δεν το πίστεψα. Τελικά, για κάποιους προσωπικούς λόγους δεν μπόρεσα να παραλάβω το ρολόι στις 30/12 αλλά στις 05/01 και μάντεψε.. το ρολόι είχε τσιμπήσει 650€! Όμως, το πήρα με την παλιά τιμή που το είχα κλείσει..;) Για αυτό βιάσου, έρχεται τσουνάμι ανατιμήσεων!!!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Sagias

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 697
    • Προφίλ
Απ: Περί αγοράς Omega Seamaster Diver 300 M
« Απάντηση #213 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 23:43:40 μμ »
Το ιδιο λεμε,δε νομιζω να το παρω με την παλια τιμολόγηση αλλα τουλαχιστον ας παρω 30% εκπτωση.Ετσι οπως παει το πραγμα ρε παιδια να παρω 2-3 ως επενδυση και σε 3-4 χρονια θα εχω βγαλει τα λεφτα αυτου που θα κρατησω
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Sagias

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 697
    • Προφίλ
Απ: Περί αγοράς Omega Seamaster Diver 300 M
« Απάντηση #214 στις: Ιανουάριος 17, 2022, 19:53:58 μμ »
Καλησπερα σας!Σημερα κατεβηκα κεντρο και κλειδωσε η αγορα δυο SMP και ενος moonwatch αλλα τιποτα δεν υπηρχε ετοιμοπαράδοτο οποτε θα υπαρχει αναμονη ως και ενος μηνα για την παραλαβή και των 3.Αυτο που εχω να πω ειναι οτι πλεον τα πραγματα εχουν σκληρύνει πολυ και η omega εχει αλλαξει πολιτικη,εννοω οτι οι μεγαλες εκπτωσεις νομιζω πως ειναι παρελθον.Για άμεση αγορα 3!!! ρολογιών και πληρωμη μετρητών σε συνδυασμό με μεταφορα στον λογαριασμο επιτόπου,ακουγα κατι 15% εκπτωση.Με σκληρες διαπραγματεύσεις και μπροστα στον κινδυνο της απώλειας μιας καλής πώλησης απο την μερια του πωλητή πηρα κατι καλυτερο.Δεν ξερω αν με επιασαν κοροιδο μιας και ειναι η πρωτη φορα που κανω τετοια αγορα αλλα σε 3 μαγαζια που μπηκα και διαπραγματεύτηκα η εκπτωση δεν ξεπερνουσε το 20% και ειχα δυνατο διαπραγματευτικό ατού.Τελοσπαντων η αγορα εγινε και αναμένω για την παραλαβή.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Alexandros00

  • Επισκέπτης
Απ: Περί αγοράς Omega Seamaster Diver 300 M
« Απάντηση #215 στις: Ιανουάριος 17, 2022, 20:04:50 μμ »
Καλησπερα σας!Σημερα κατεβηκα κεντρο και κλειδωσε η αγορα δυο SMP και ενος moonwatch αλλα τιποτα δεν υπηρχε ετοιμοπαράδοτο οποτε θα υπαρχει αναμονη ως και ενος μηνα για την παραλαβή και των 3.Αυτο που εχω να πω ειναι οτι πλεον τα πραγματα εχουν σκληρύνει πολυ και η omega εχει αλλαξει πολιτικη,εννοω οτι οι μεγαλες εκπτωσεις νομιζω πως ειναι παρελθον.Για άμεση αγορα 3!!! ρολογιών και πληρωμη μετρητών σε συνδυασμό με μεταφορα στον λογαριασμο επιτόπου,ακουγα κατι 15% εκπτωση.Με σκληρες διαπραγματεύσεις και μπροστα στον κινδυνο της απώλειας μιας καλής πώλησης απο την μερια του πωλητή πηρα κατι καλυτερο.Δεν ξερω αν με επιασαν κοροιδο μιας και ειναι η πρωτη φορα που κανω τετοια αγορα αλλα σε 3 μαγαζια που μπηκα και διαπραγματεύτηκα η εκπτωση δεν ξεπερνουσε το 20% και ειχα δυνατο διαπραγματευτικό ατού.Τελοσπαντων η αγορα εγινε και αναμένω για την παραλαβή.
Με το καλο φίλε μου.
Πιστεύω ότι είναι σημαντική η έκπτωση όπου σου έκαναν σε μια εξίσου σημαντική αγορά βέβαια.
Όπως και να έχει εύχομαι με το καλο να έρθουν και να είναι καλορίζικα.

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Περί αγοράς Omega Seamaster Diver 300 M
« Απάντηση #216 στις: Ιανουάριος 17, 2022, 20:08:35 μμ »
@Sagias με το καλό να σου έρθουν.
Με το θέμα της έκπτωσης, έτσι όπως είναι η κατάσταση δε ξέρω τι καλύτερο θα μπορούσες να πετύχεις. Μη το σκέφτεσαι καν

Και πάλι με το καλό να έρθουν
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143346
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Περί αγοράς Omega Seamaster Diver 300 M
« Απάντηση #217 στις: Ιανουάριος 17, 2022, 20:10:28 μμ »
Δηλαδή πηρες 3 ρολογια,να πω κάπου στα 12 με 15 χιλιάρικα?Σου έκαναν κάπου στο 20%έκπτωση,καλά είναι
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος blah

  • Members+
  • VIP Member
  • ****
  • Μηνύματα: 4576
  • GMT+10
    • Προφίλ
Απ: Περί αγοράς Omega Seamaster Diver 300 M
« Απάντηση #218 στις: Ιανουάριος 17, 2022, 21:58:33 μμ »
Καλησπερα σας!Σημερα κατεβηκα κεντρο και κλειδωσε η αγορα δυο SMP και ενος moonwatch αλλα τιποτα δεν υπηρχε ετοιμοπαράδοτο οποτε θα υπαρχει αναμονη ως και ενος μηνα για την παραλαβή και των 3.Αυτο που εχω να πω ειναι οτι πλεον τα πραγματα εχουν σκληρύνει πολυ και η omega εχει αλλαξει πολιτικη,εννοω οτι οι μεγαλες εκπτωσεις νομιζω πως ειναι παρελθον.Για άμεση αγορα 3!!! ρολογιών και πληρωμη μετρητών σε συνδυασμό με μεταφορα στον λογαριασμο επιτόπου,ακουγα κατι 15% εκπτωση.Με σκληρες διαπραγματεύσεις και μπροστα στον κινδυνο της απώλειας μιας καλής πώλησης απο την μερια του πωλητή πηρα κατι καλυτερο.Δεν ξερω αν με επιασαν κοροιδο μιας και ειναι η πρωτη φορα που κανω τετοια αγορα αλλα σε 3 μαγαζια που μπηκα και διαπραγματεύτηκα η εκπτωση δεν ξεπερνουσε το 20% και ειχα δυνατο διαπραγματευτικό ατού.Τελοσπαντων η αγορα εγινε και αναμένω για την παραλαβή.
Καλορίζικα να είναι και καλοφόρετα.

Ακούγεται ότι πρόσφατα η Ω αύξησε τις τιμές χονδρικής με αποτέλεσμα να πέσουν και τα περιθώρια έκπτωσης. Οπότε νομίζω ότι σου έκαναν ότι καλύτερο μπορούσαν.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Sagias

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 697
    • Προφίλ
Απ: Περί αγοράς Omega Seamaster Diver 300 M
« Απάντηση #219 στις: Ιανουάριος 17, 2022, 22:05:02 μμ »
Σας ευχαριστω πολυ.Τα ρολόγια εκαναν 20.200€ και τα πηρα με 19% εκπτωση.Αυτο που γραφει ο blah μου ειπαν ακριβως.Οτι λογω πολιτικης της omega εχουν πεσει τα περιθωρια κέρδους και για αυτο το λογο δεν γινεται να κανουν μεγαλες εκπτωσεις.Παντως οσοι ελεγαν για το μπλε SMP εχουν δικιο,απο κοντα ειναι πανεμορφο και ηταν η μια επιλογη μου.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143346
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Περί αγοράς Omega Seamaster Diver 300 M
« Απάντηση #220 στις: Ιανουάριος 17, 2022, 22:14:21 μμ »
Μπήκες στον πειρασμό για ρολεξ,με τόσα λεφτά?Έστω να πάρεις δυο ρολόγια
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Sagias

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 697
    • Προφίλ
Απ: Περί αγοράς Omega Seamaster Diver 300 M
« Απάντηση #221 στις: Ιανουάριος 17, 2022, 22:24:13 μμ »
Οχι γιατι δεν μου αρεσει που εχουν φορεθεί τοσο πολυ.Βεβαια μου αρεσουν πολυ σαν ρολόγια,τα θεωρω απο τα πιο ομορφα αλλα δεν ηθελα κατι που βγαζει επαρση.Βεβαια και η omega για εκει το παει αλλα τουλαχιστον προλαβα τις μεγαλες αυξήσεις.Και σαν επενδυτική κινηση να τη δεις αξιζε περισσοτερο η omega, η rolex εχει πιασει ταβανι
friendly
0
funny
0
like
1
wow
0
No reactions
No reactions
Members reacted like:
oikonikos,
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143346
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Περί αγοράς Omega Seamaster Diver 300 M
« Απάντηση #222 στις: Ιανουάριος 17, 2022, 22:30:07 μμ »
Είναι στα πάνω της,η Tudor
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4303
    • Προφίλ
Απ: Περί αγοράς Omega Seamaster Diver 300 M
« Απάντηση #223 στις: Ιανουάριος 17, 2022, 22:32:10 μμ »
Στα πάνω της είναι. Ω δεν είναι  ;D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Sagias

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 697
    • Προφίλ
Απ: Περί αγοράς Omega Seamaster Diver 300 M
« Απάντηση #224 στις: Ιανουάριος 17, 2022, 22:33:11 μμ »
Πολυ ομορφα και τα tudor, τα δοκίμασα αλλα δεν συγκρίνονται με τα omega.Ειναι ενα επιπεδο κατω απο ολες τις αποψεις
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions