Αποστολέας Θέμα: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη  (Αναγνώστηκε 102981 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tetos

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4900
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #795 στις: Μάρτιος 17, 2017, 22:20:16 μμ »
Τους βλεπεις να θελουν να φυγουν η να ενδιαφερονται να κανουν κατι?Θα το τραβηξουν μεχρι το καλοκαιρι μεχρι να ξαναπαιχτει το ιδιο σεναριο για δραχμη.Τυχαιο ειναι νομιζεις οτι εβαλαν  επικεφαλης στο επιτελειο του υπουργου οικονομικων εναν ξενο πολεμιο του ευρω?Εχουν σχεδιο.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος tetos

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4900
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #796 στις: Μάρτιος 18, 2017, 13:05:23 μμ »
(ΤΡ)ΕΛΛΑΣ!

      Τσίπρας, Καμμένος, Μιχαλολιάκος, Κουτσούμπας, Λαφαζάνης, Κωνσταντοπούλου, Σώρρας. Επτά πρόσωπα που αποτελούν κατ΄ εικόνα και καθ΄ ομοίωσιν του μέσου προφίλ του χειρότερου Έλληνα. Επτά πρόσωπα που "επένδυσαν" στην ηλιθιότητα και απέσπασαν οφέλη. Όταν το πάρτι του δικομματισμού τελείωσε, αυτοί κινήθηκαν για να πάρουν... πελάτες. Και τι πελάτες! Διαλεκτούς. Χρήσιμους έως και ιδανικούς ηλίθιους!

     Το προφίλ των προσώπων αυτών και του αντίστοιχου Έλληνα που τους επέλεξε, έχει τα εξής χαρακτηριστικά: τυχοδιωκτισμός, βόλεμα, ψέμα, απάτη, ψευτοανθρωπισμός, θράσος, ψευτομαγκιά, τεμπελιά, αμορφωσιά, ξετσιπωσιά, άγνοια κινδύνου, τσογλανιά, αλητεία, τραμπουκισμός. Το τέλος εποχής γι αυτούς θα αποτελέσει την αρχή για να γράψει η ελληνική Ιστορία το μέγεθος της... φύρας αλλά και της ζημιάς που έχει προκαλέσει το παρακμιακό "προϊόν" της μνημονιακής εποχής. Είναι δε πεδίο δόξης λαμπρό για τους... γενετιστές για να εμβαθύνουν στο θέμα της μετάλλαξης του DNA του πραγματικού Έλληνα. Δηλαδή του προκομένου, του δημιουργικού, του φιλήσυχου, του πειθαρχημένου, του αποδοτικού, του πραγματικού ανθρωπιστή, του περήφανου, ανιδιοτελούς και συνειδητοποιημένου ανθρώπου αλλά και του ευπατρίδη!

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος STF

  • Members+
  • VIP Member
  • ****
  • Μηνύματα: 4637
  • Vintage Omega Seamaster '69 Calibre 601
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #797 στις: Μάρτιος 18, 2017, 13:20:27 μμ »
Με ενδιαφερει οτι ο συγκεκριμενος εκανε εργο οπου και αν ανελαβε και δεν εχει να του προσαψει κανεις τιποτα.Δεξιος ειναι και το δηλωνει.Τωρα αν βλεπεις το μαγαζι να αλλαζει ροτα και να διαλυεται(ΛΑΟΣ)τι θα κανεις?Ο μονος ειναι που πηγε σε αλλο κομμα?Εδω κατι ΚΚΕδες συνεργαζονται και κυβερνουν με τους ψεκαζμενους ΑΝΕΛ,αυτος μας πειραξε?Απο κωλοτουμπες αλλο τιποτα.Πανω απο 200 βουλευτες τις εχουν κανει και ο  αχρηστος πρωθυπουργος μας εχει κανει γυρω στις 12345675.Το αν καποιος εχει πει αλλα(γιατι μπορει ετσι να πιστευει εκεινη την στιγμη) και αλλα να λεει μετα που μπορει να ειδε την πραγματικοτητα και γνωρισε τα ατομα που πριν χλευαζε δεν ξερω αν ειναι κατ'αναγκη κακο.Ποσοι απο μας λεγαμε πχ τα χειροτερα για τα Rolex και τους τυπους που δειχνονταν και μετα απο την τριβη μας και οσοι καταφεραν και τα πηραν εχουν να πουν τα καλυτερα?Εμενα με ενδιαφερει οτι ο συγκεκριμενος και θελει και μπορει να κανει αλλαγες και μεταρρυθμισεις στον τομεα που θα του αναθεσουν.Βεβαια με αυτα δεν συμφωνουν κατι μπαχαλακηδες-αναρχοαπλυτοι που του ξαναεκαψαν το βιβλιοπωλειο σημερα.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ το έχω πεί... είσαι ρομαντικός. Σίγα μην αγιοποιήσουμε τον μπουμπούκο....
Για πήγαινε μια βόλτα στα ιατρεία του ΙΚΑ να δεις τι έργο άφησε! Και ποιος κοσμάκης πήγαινε σε αυτά τα ιατρεία;
Όσο για το ΛΑΟΣ που άλλαξε ρότα, ο Άδωνις μέχρι μία μέρα πριν πάει στη ΝΔ χλεύαζε τους δημοσιογράφους που τον ρώταγαν αν θα πάει εκεί. Φαίνεται πως ένα 24ώρο πριν κατάλαβε πως "χάλασε" και ο Καρατζόφ...
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος tetos

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4900
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #798 στις: Μάρτιος 18, 2017, 13:26:22 μμ »
Οχι δεν ειπε κανεις για αγιοποιηση.Εγω αλλα εχω ακουσει για τον Μπουμπουκο.Το  θεμα ειναι σε αυτην την εκτακτη αναγκη να βρουν λυσεις ανθρωποι που θελουν και μπορουν να βρουν λυσεις.Οι τωρινοι μονο αυτο δεν κανουν.Η ιστορια εδειξε οτι η προηγουμενη συγκυβερνηση εφαρμοσε μετρα που σιγα σιγα ειχαν αποτελεσμα.Η δεν το βλεπετε η δεν θελετε να το παραδεχτειτε.Τι να κανουμε,αυτοι που λενε ολοι οτι μας εφεραν μεχρι εδω αυτοι και μονο μπορουν να σε βγαλουν.Μην περιμενεις προκοπη απο τους υπολοιπους.Κανενας τους δεν πιστευει στην Ευρωπη και ολοι λαικιζουν για δικα τους οφελη.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_I

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 38160
  • Γηράσκω ἀεὶ διδασκόμενος
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #799 στις: Μάρτιος 18, 2017, 18:35:12 μμ »

Είναι δε πεδίο δόξης λαμπρό για τους... γενετιστές για να εμβαθύνουν στο θέμα της μετάλλαξης του DNA του πραγματικού Έλληνα. Δηλαδή του προκομένου, του δημιουργικού, του φιλήσυχου, του πειθαρχημένου, του αποδοτικού, του πραγματικού ανθρωπιστή, του περήφανου, ανιδιοτελούς και συνειδητοποιημένου ανθρώπου αλλά και του ευπατρίδη!

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν θέλει γενετιστή ! Θέλει "κράτος δικαίου", που επιτρέπει την δημιουργία και την διαχείριση των αγαθών κατα βούληση. Η ατιμωρησία αυτών που δημιούργησαν την κατάσταση, η υπέρμετρη φορολογία και η εφαρμογή "Σοβιετικού τύπου" μέτρων, όπως το "Capital Controls" και τα "ελεύθερα σύνορα", η άρνηση επενδύσεων και παντί τρόπω εξολόθρευση των υπαρχόντων, ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ σε οδηγούν σε οδούς επιβίωσης που σε κάνουν τεμπέλη, απείθαρχο, εξαγριωμένο, τρομοκρατημένο, ιδιοτελή και παρτάκια, "ότι φάω , ότι πιώ", εξοστρακίζοντας την υπερηφάνεια  μπροστά στον αγώνα της επιβίωσης.

Δες και το ακόλουθο.

Πλέον, ουτε τα βασικά, η εργασία, υγεία, πόρων και περιουσίας δεν εξασφαλίζονται.

Και ψάχνεις γενετιστή ? Ηγέτη χρειάζεται η χώρα, που θα "σβήσει" όλους αυτούς που προανέφερες, δείχνοντας την ανικανότητά τους.

imgurl
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

The only difference between men and boys is the price of the toys.


Αποσυνδεδεμένος tetos

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4900
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #800 στις: Μάρτιος 18, 2017, 18:37:49 μμ »
Ο ποιητης αναφερεται στους γενετιστες που θα μελετησουν την ελληνικη ρατσα και το πως καταντησε.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_I

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 38160
  • Γηράσκω ἀεὶ διδασκόμενος
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #801 στις: Μάρτιος 18, 2017, 18:43:05 μμ »
Ο ποιητης αναφερεται στους γενετιστες που θα μελετησουν την ελληνικη ρατσα και το πως καταντησε.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

...άλλοι ονειροπαρμένοι οι ποιητές  :D :D :D

....και η ράτσα δεν κατάντησε, παραμένει η ίδια, η ηγεσία είναι κατωτάτων προσδοκιών ( ......και αναφέρομαι σε ΟΛΟΥΣ ).

Αν υπήρχε, έστω και ένας άξιος, θα ΟΥΡΛΙΑΖΕ !
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

The only difference between men and boys is the price of the toys.


Αποσυνδεδεμένος tetos

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4900
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #802 στις: Μάρτιος 19, 2017, 00:51:05 πμ »
http://m.liberal.gr/#/app/article123813/homepage

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_I

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 38160
  • Γηράσκω ἀεὶ διδασκόμενος
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #803 στις: Μάρτιος 19, 2017, 01:05:13 πμ »
...επειδή είχα την ευτυχή ατυχία ή την ατυχή ευτυχία να συνεργάζομαι με Ολλανδούς τα τελευταία 33 χρόνια, μπορώ να σου πω, ότι ο πληθυσμός αποτελείται από ένα μωσαϊκό φυλών, κάτι σαν τις ΗΠΑ, αλλά οι νόμοι ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ.

Είναι ένα από τα πιο ελεύθερα κράτη, τα πάντα επιτρέπονται, από την πρέζα μέχρι τις "βιτρίνες", έχουν κτηματολόγιο από το 17ο αιώνα, και όπως λένε, "ο καθένας μπορεί να μένει εδώ, αρκεί να πληρώνει φόρους".

Υψηλό επίπεδο, οργανωμένη κοινωνία, έχουν καταφέρει, να είναι σχεδόν το κέντρο του κόσμου.
Ποιοί ? Οι γελαδάρηδες, οι αγρότες, οι εξοστρακισμένοι, που πήγαν στους βάλτους για να γλυτώσουν την σφαγή.

Και κάνε ότι δεν ακούς, ή δεν καταλαβαίνεις, όταν είσαι εκεί, και ....................θα καταλάβεις.  :D

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

The only difference between men and boys is the price of the toys.


Αποσυνδεδεμένος tetos

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4900
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #804 στις: Μάρτιος 19, 2017, 08:21:32 πμ »
Το νοημα του αρθρου ειναι οτι η ευρωπη πιθανον να προχωρησει μπροστα και εμεις να μεινουμε να κοιταμε το υπερπεραν αφραγκοι και με τους Τουρκους διπλα μας

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Vagelis

  • Επισκέπτης
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #805 στις: Μάρτιος 19, 2017, 11:13:35 πμ »
Το νοημα του αρθρου ειναι οτι η ευρωπη πιθανον να προχωρησει μπροστα και εμεις να μεινουμε να κοιταμε το υπερπεραν αφραγκοι και με τους Τουρκους διπλα μας

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος theodoxos

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1594
  • Ανδρέας
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #806 στις: Μάρτιος 19, 2017, 14:17:00 μμ »
ο δυνατος παντα θα πηδ@ει τον αδυναμο και τον μικρο... τα πραγματα ειναι πολυ απλα, ναι, είναι πιο οργανωμενοι, λειτουργουν ομαδικα κτλ αλλα μην νομιζετε οτι διαφερουν πολυ στη ρεμουλα και την απατη... απλα την κανουν.... με τεχνη. πολλοι λαοι της αναπτυγμενης ευρωπης πεινανε, απλα εμεις τη φαγαμε πρωτοι. Οσο για το χρεος... ας δουμε τι χρωστανε ολες οι χωρες της Ευρώπης... Ευτυχως εχουμε κυβέρνηση δυνατη ομαδα που πηδ@ει και θα σωθουμε
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος tetos

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4900
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #807 στις: Μάρτιος 19, 2017, 14:30:08 μμ »
Παμε αλλοι μια..Πιθανον να χρωσταμε και τα λιγοτερα.Ομως το δημοσιο χρεος μας ειναι μη εξυπηρετισημο.Τι σημαινει?Οτι ειμαστε τοσο αφερεγγυοι ωστε οι λεγομενες αγορες δεν μας δανειζουν.Η και να θελαμε θα μας δανειζαν με τρελα επιτοκια.Αυτη την στιγμη ειμαστε σε διακρατικο δανεισμο.Κυριως των ευρωπαιων και λιγοτερο του ΔΝΤ.Αν δεν ειμασταν στην Ευρωπη,θα μας δανειζε μονο το ΔΝΤ και οι οροι που βαζει ειναι συνηθως δυσκολοχωνευτοι.Ακομα κρατιομαστε ορθιοι γιατι ειμαστε στην Ευρωπη.Τωρα,αν αποφασισουμε να την κανουμε,καλη τυχη

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος tetos

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4900
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #808 στις: Μάρτιος 20, 2017, 11:48:12 πμ »
Βαλτε και στην εξισωση τους "καινουργιους" συνταξιουχους και θα καταλαβετε γιατι δεν προκειται να βγουμε και γιατι θα μειωθουν και αλλο οι μισθοι.Αλλα μερικοι εχουν κολλησει στην πιπιλα οτι οι ξενοι και ο Σοιμπλε φταιει

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος tetos

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4900
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #809 στις: Μάρτιος 20, 2017, 15:06:20 μμ »
Δεν εινα για γελια.Κοιταξτε ερωτηματολογιο που καλουνται να συμπληρωσουν οι υποψηφιοι στο συνεδριο της νεολαιας Συριζα.Η κλοπη ειναι ακτιβιστικη δραση.Αυτα ειναι τα νεα μυαλα της Ελλαδας.Και μετα απορουμε γιατι ο Συριζα δεν καταδικαζει τους βανδαλισμους και τις καταληψεις

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions