Αποστολέας Θέμα: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη  (Αναγνώστηκε 103008 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143682
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #180 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 15:12:28 μμ »
- στεναχωρήθηκα που έκλεισε ο ΑΛΦΑ και ο κύριος ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙΣ δεν έχει πλέον τηλεοπτική στέγη .... !!! :-[

- στεναχωρήθηκα που έκλεισε ο ΑΛΦΑ και δεν θα ξαναδώ Μενεγάκη
Δε πιστευω να μείνουν χωρις τηλεοπτική στέγη αυτοί οι δύο..ιδίως ο κυριος αλ τσαντίρι θα μου κανει τρομερή εντύπωση αν δεν τον δω στο κανάλι του Καλογρίτσα.
Υπαρχει και η ΕΡΤ
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

capt-dim

  • Επισκέπτης
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #181 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 15:15:27 μμ »
... παιδιά εννοείται ότι αστειεύομαι... τους μόνους που σκέφτομαι και στεναχωριέμαι είναι τον κοσμάκη που θα χάσει την δουλειά του ... !!!!


... για τα υπόλοιπα ... δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω η να γελάσω  .....  :-X


friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος tetos

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4900
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #182 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 17:24:46 μμ »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • Master
  • ****
  • Μηνύματα: 12097
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #183 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 18:08:33 μμ »
 :D :D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Παμε μονο Ελβετια...

Αποσυνδεδεμένος PK73

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 3035
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #184 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 18:37:57 μμ »
Αν καταλαβα καλα επικροτεις τα κομμουνια της ρωσιας που εξαθλιωσαν τον λαο τους για χρονια,της κουβας της απομονωμενης που ο φτωχος λαος τρωει πιτουρα?Αλλα κατα τα αλλα εχουν αριστερη κυβερνηση-δικτατορια?Δηλαδη επικροτουμε τα καθεστωτα τυπου Βενεζουελας που μοιραζονται τα κωλοχαρτα 15 ατομα?Αν οντως αυτοι ειναι οι γνησιοι αριστεροι που θελουν μερικοι τοτε να τους χαιρομαστε

επικροτώ το δικαίωμα τους να στείλουν για "βρούβες" τον ανίκανο τσάρο και την διεφθαρμένη αυλή του και να πάρουν την κατάσταση στα χέρια τους!  προφανώς  με τον ..τσάρο περνούσαν καλά και οι κακοί μπολσεβίκοι τον ανέτρεψαν ε; τα.."κομμούνια" της ΕΣΣΔ την έφτασαν εκεί με όλο τον πόλεμο από την Δύση , την ίδια επόχη που αυτοί έστελναν κόσμο σε τροχιά ΄γύρω από την γή  εμείς στην ψωροκώσταινα δεν είχαμε ούτε ποδήλατο (αν είχες μάλιστα florett ήταν σαν να έχεις ferrari!) και οσο για συγκρίσεις ας το αφήσουμε καλύτερα, δεν μας "έβλεπαν" καν
Τα περί Κoύβας έιναι αστεία απλώς, δεν έχουν ...Porsche και iPhone  άρα ναι είναι φτωχοί οκ, έχουν όμως σύστημα Υγείας και Παιδεία που εσύ εδώ πόυ ανήκεις στην Δύση δεν είχες και δεν θα έχεις ποτέ ;)
Στη Βενεζουέλα για μένα ο Μαδούρο είναι "λίγος", ο Τσάβεζ είχε όραμα και τα α@@@ να φτιάξει την χώρα, επίσης πάλι οι συγκρίσεις είναι άκυρες, δεν έιμαστε Βενεζουέλα μην φοβάστε μερικοί και δεν θα γίνουμε.
Τέλος δείξε μου εσύ τον επίγειο παράδεισο και ποιούς επικροτείς να το συζητήσουμε ;)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος tetos

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4900
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #185 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 18:51:00 μμ »
Να σου πω την αληθεια δεν εχει νοημα να σε πεισω και βαριεμαι.Θα σου πω μονο οτι ο αρχιδατος Τσαβες ειχε κατακλεψει το κρατος και η κορη του ειναι η πλουσιοτερη  στην βενεζουελα με κατι δις$ στις τραπεζες.Επισης και η αλλη του κορη οπως επισης και κατι κοντινοι συνεργατες.Ζητω η Επανασταση
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος IronHawk

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 2324
  • Vangelis (aka IronHawk)
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #186 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 20:12:28 μμ »
- στεναχωρήθηκα που έκλεισε ο ΑΛΦΑ και ο κύριος ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙΣ δεν έχει πλέον τηλεοπτική στέγη .... !!! :-[

- στεναχωρήθηκα που έκλεισε ο ΑΛΦΑ και δεν θα ξαναδώ Μενεγάκη
Δε πιστευω να μείνουν χωρις τηλεοπτική στέγη αυτοί οι δύο..ιδίως ο κυριος αλ τσαντίρι θα μου κανει τρομερή εντύπωση αν δεν τον δω στο κανάλι του Καλογρίτσα.
Υπαρχει και η ΕΡΤ

Δεν έχει τα χρήματα για να τον πληρώσει!

Εδώ η ΕΡΤ αδυνατούσε να βγάλει δελτίο καιρού!!! Όλη την ημέρα μεταδίδει πρόγραμμα από ντοκιμαντέρ του 1996!!!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Vangelis (aka IronHawk)

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143682
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #187 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 20:13:18 μμ »
λες,να διωξει κοσμο?
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος IronHawk

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 2324
  • Vangelis (aka IronHawk)
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #188 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 20:19:32 μμ »
λες,να διωξει κοσμο?

Από την ΕΡΤ ούτε έναν. Οι υπάλληλοι των ιδιωτικών σταθμών είναι ανύπαρκτοι για την κυβέρνηση.

Αν επιβεβαιωθούν οι υποψίες μου για το ΣτΕ...,τότε θα πέσει πολύ μαύρο. ΤΟΣΟ ΜΑΥΡΟ που το τότε θέμα με την ΕΡΤ θα φαντάζει γελοίο.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Vangelis (aka IronHawk)

Αποσυνδεδεμένος STF

  • Members+
  • VIP Member
  • ****
  • Μηνύματα: 4637
  • Vintage Omega Seamaster '69 Calibre 601
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #189 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 20:27:44 μμ »
Δεν συμφωνώ καθόλου με την ύπαρξη του παρόντος θέματος. Εδώ είναι forum για ρολόγια, αν το θέλετε αλλιώς και χαριτολογώντας θα έλεγα ότι είναι "καφενείο" ανταλλαγής σκέψεων και γνώσεων εξειδικευμένο για ρολόγια και όχι για πολιτικές κουβέντες.

Το λέω γιατί ήδη διαβάζω "επίθετα" διατυπωμένα με κάποια ευκολία που μπορούν να αγγίζουν συναδέλφους -εκατέρωθεν- που τελικά όμως λατρεύουν αυτό που λατρεύουμε όλοι μας, δηλαδή τα ρολόγια.
Αν δε μπορεί να γίνεται μια συζήτηση με ψυχραιμία και με επιχειρήματα αλλά κυρίως να γίνεται με σεβασμό προς τον συνάνθρωπο μας (γιατί πρωτίστως όλοι μας είμαστε άνθρωποι) και αντ' αυτού γίνεται με διαρκείς έμμεσους και άμεσους χαρακτηρισμούς, είναι προτιμότερο το θέμα να μην υπάρχει.
Προσωπικά δεν πιστεύω στους πολιτικούς -από όποια παράταξη και αν προέρχονται- σέβομαι όμως ΑΠΟΛΥΤΑ το δικαίωμα του κάθε ανθρώπου να πιστεύει στις ιδέες του και δεν μου αρέσει καθόλου μα καθόλου να διαβάζω αφορισμούς από και προς συναδέλφους συνχομπίστες.

Είναι η δημόσια πρόταση μου και απευθύνεται στους admin.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2016, 20:29:19 μμ από STF »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

nicolasg

  • Επισκέπτης
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #190 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 20:36:43 μμ »
Εγω συμφωνώ. Δεν έχει να προσφέρει το παρόν θέμα.

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος IronHawk

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 2324
  • Vangelis (aka IronHawk)
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #191 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 20:48:05 μμ »
Εγω συμφωνώ. Δεν έχει να προσφέρει το παρόν θέμα.

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να το θέσετε σε ψηφοφορία.

Προσωπικά πιστεύω ότι πρέπει να υπάρχει θεματολογία που να καλύπτει όσο το δυνατόν περισσότερο εύρος θεμάτων.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Vangelis (aka IronHawk)

Αποσυνδεδεμένος STF

  • Members+
  • VIP Member
  • ****
  • Μηνύματα: 4637
  • Vintage Omega Seamaster '69 Calibre 601
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #192 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 21:01:24 μμ »
Εγω συμφωνώ. Δεν έχει να προσφέρει το παρόν θέμα.

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να το θέσετε σε ψηφοφορία.

Προσωπικά πιστεύω ότι πρέπει να υπάρχει θεματολογία που να καλύπτει όσο το δυνατόν περισσότερο εύρος θεμάτων.

Αγαπητέ Βαγγέλη, υπάρχουν θέματα που αφορούν "ιδέες", τέτοια είναι η πολιτική και η θρησκεία. Δεν είναι υποχρεωτικό ότι κάποιος πιστεύει σε αυτές τις ιδέες βάσει λογικής γιατί αφορούν αξίες και οι αξίες δεν είναι όμοιες για όλους (δεν υπερεκτιμώ ούτε υποβιβάζω καμία). Το γιατί κανείς είναι δεξιός, αριστερός, κεντρώος, αναρχικός κ.τ.λ. δεν είναι πάντα αποτέλεσμα λογικής σκέψης.
Ως εκ τούτου θεωρώ πως είναι κρίμα να στεναχωριούνται άνθρωποι ή και να βγαίνουν συμπεράσματα επειδή καταγράφονται στο μυαλό του καθενός μας με κάποια ταμπέλα στηριζόμενοι στις αναφορές τους.
Η γνώμη μου -αλλά δυστυχώς και η εμπειρία μου ως moderator στο παρελθόν- μου δείχνει πως έτσι προστατεύουμε το forum, το οποίο forum τελικά είμαστε εμείς.

Φυσικά δεν θα αρνηθώ μια ψηφοφορία η οποία μου δίνει τη δυνατότητα να υποστηρίξω την παρούσα άποψη μου και εμπράκτως.
Ένα αρνητικό για μένα αποτέλεσμα απλώς θα μου αφήσει την επιλογή που ακολουθούσα μέχρι σήμερα, να μην συμμετέχω στο παρόν θέμα.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • Master
  • ****
  • Μηνύματα: 12097
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #193 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 21:03:09 μμ »
Αυτο το θεμα υπαρχει για να εκτονωνονται οι ωρολογοφιλοι που πλεον η δυστηνη κατασταση στην Χωρα μας τους εχει κανει να μην μπορουν να αγορασουν ενα ρολοι της προκοπης..!! :D Κατι σαν το γηπεδο την Κυριακη, οπου βγαζεις τα εσωψυχα σου κατα παντων και μετα πας ηρεμος σπιτι!! :D
Δεν πιστευω οτι εχει ειπωθει κατι το προστυχο/υβριστικο/προσβλητικο, πανω κατω ολοι τα ιδια λεμε, καταφερομαστε κατα των πολιτικων της κυβερνησης, σιγα μην πρεπει να απολογηθουμε γίαυτο..Βεβαια η αντιπαραθεση λογικο ειναι να οδηγει σε ενταση γι' αυτο και η ανταλλαγη αποψεων για να ειναι γονιμη θα πρεπει να υπαρχει σεβασμος στις πεποιθησεις του καθενος και οχι να αλληλοτοξευουμε μομφες σε προσωπικο επιπεδο..Αυτο θα το κρινουν οι διαχειριστες του φορουμ που θα θεσουν το συνορο μεταξυ αισχρολογιας και κριτικης.. ;)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Παμε μονο Ελβετια...

Αποσυνδεδεμένος IronHawk

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 2324
  • Vangelis (aka IronHawk)
    • Προφίλ
Απ: Αχ Ελλαδα σ'αγαπω,με λιγη πολιτικη
« Απάντηση #194 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 21:13:59 μμ »
Εγω συμφωνώ. Δεν έχει να προσφέρει το παρόν θέμα.

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να το θέσετε σε ψηφοφορία.

Προσωπικά πιστεύω ότι πρέπει να υπάρχει θεματολογία που να καλύπτει όσο το δυνατόν περισσότερο εύρος θεμάτων.

Αγαπητέ Βαγγέλη, υπάρχουν θέματα που αφορούν "ιδέες", τέτοια είναι η πολιτική και η θρησκεία. Δεν είναι υποχρεωτικό ότι κάποιος πιστεύει σε αυτές τις ιδέες βάσει λογικής γιατί αφορούν αξίες και οι αξίες δεν είναι όμοιες για όλους (δεν υπερεκτιμώ ούτε υποβιβάζω καμία). Το γιατί κανείς είναι δεξιός, αριστερός, κεντρώος, αναρχικός κ.τ.λ. δεν είναι πάντα αποτέλεσμα λογικής σκέψης.
Ως εκ τούτου θεωρώ πως είναι κρίμα να στεναχωριούνται άνθρωποι ή και να βγαίνουν συμπεράσματα επειδή καταγράφονται στο μυαλό του καθενός μας με κάποια ταμπέλα στηριζόμενοι στις αναφορές τους.
Η γνώμη μου -αλλά δυστυχώς και η εμπειρία μου ως moderator στο παρελθόν- μου δείχνει πως έτσι προστατεύουμε το forum, το οποίο forum τελικά είμαστε εμείς.

Φυσικά δεν θα αρνηθώ μια ψηφοφορία η οποία μου δίνει τη δυνατότητα να υποστηρίξω την παρούσα άποψη μου και εμπράκτως.
Ένα αρνητικό για μένα αποτέλεσμα απλώς θα μου αφήσει την επιλογή που ακολουθούσα μέχρι σήμερα, να μην συμμετέχω στο παρόν θέμα.

Στέφανε είμαι κατά του περιορισμού της έκφρασης. Αυτό δεν έχει να κάνει με πολιτικές πεποιθήσεις.

Και εγώ σαν owner σε φόρουμ άλλου χώρου, επιτρέπω στους πάντες να εκφράζουν τις απόψεις τους. Καλύτερα πολύ δημοκρατία παρά λίγη και καλουπωμένη.

Άλλωστε δεν βλέπω να τσακώνεται κανείς.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Vangelis (aka IronHawk)