Αποστολέας Θέμα: Γενική συζήτηση για smartwatches  (Αναγνώστηκε 10743 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Γενική συζήτηση για smartwatches
« στις: Απρίλιος 23, 2020, 21:16:16 μμ »
Περί smartwatches ο λόγος  ;)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος Gnl1977

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5025
    • Προφίλ
    • Seiko-λογίες....& more
Απ: Γενική συζήτηση για smartwatches
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 23, 2020, 21:54:54 μμ »
Smartwatches λοιπόν.... :
- Άλλη μια τρανή απόδειξη ότι η φαιά ουσία της ανθρώπινης φυλής έχει πάρει την κατιούσα τις τελευταίες δεκαετίες! Δεν μπορεί να εξηγηθεί αλλιώς το πόσο εύκολα μας δημιουργούν κάποιοι "γάτοι" ανύπαρκτες έως τώρα ανάγκες....
- Ο ίδιος ο όρος "smartwatch" είναι εντελώς ανυπόστατος. Τί το έξυπνο κάνει αυτή η συσκευή για να λέγεται smart??? Μετρήσεις δεδομένων κάνει.... Όσο για το "watch" , και αυτό δεν το πληρεί στο 100%, αφού η απεικόνιση της ώρας δεν είναι όπως έχουμε συνηθίσει εδώ και δεκαετίες: να ρίχνεις δηλαδή μια γρήγορη ματιά στον καρπό για να δείς τί ώρα είναι!!! Όχι, συνήθως πρέπει να κάνεις μια κίνηση σαν αυτιστικός για να ενεργοποιηθεί η οθόνη ( μην χαλάμε και μπαταρίες με Always On Display).

Και έρχομαι να ρωτήσω τους "γκουρού" και τους λάτρεις αυτών των gadgets: Ποια ουσιαστική ανάγκη σου καλύπτει μια τέτοια συσκευή?  Γιατί εγώ πιστεύω ότι είναι απλά μια μόδα, η οποία και θα παραμείνει για αρκετά χρόνια βεβαίως γιατί είπαμε, η ανθρώπινη βλακεία δεν έχει όριο...............

Μα θα σου πεί ο γκατζετακιας: " έχω τις ειδοποιήσεις από το κινητό στο χέρι μου" !
- Σώπα ρε μεγάλε... Το κινητό δηλαδή πόσο μακρυά σου πέφτει?? Και άντε να δεχτώ ότι μπορεί να σε έπιασε "κόψιμο" και δεν πήρες το τηλέφωνο μαζί στην τουαλέτα και βλέπεις ότι σου ήρθε μήνυμα.... So what? Δεν θα το δείς μετά από λίγο, ανάλαφρος κι ωραίος ??? Ή φοβάσαι μην αργήσεις να απαντήσεις στον Τραμπ που περιμένει τους κωδικούς εκτόξευσης των βαλλιστικών πυραύλων.... ?    :D :D

- "Μα κάνει fitness tracking " θα σου πεί ο Μπάμπης από Καλλιθέα, που είναι και fit freak..... Σιγά μεγάλε μην τυχόν και δεν πιάσεις το όριο για τους Ολυμπιακούς αγώνες... Και σιγά τους αισθητήρες ακριβείας που έχουν οι συσκευές αυτές!!! Αν θες μετρήσεις αξιόπιστες, πας σε άλλες λύσεις. ( Πλάκα πλάκα μια φορά δοκίμασα  μια μέτρηση βημάτων σε τέτοια συσκευή και έβαλα τα γέλια με την "ακρίβεια" )
- "Μα κάνει και ανάλυση ύπνου" , θα σου πεί η κυρία Στέλλα από την Κομοτηνή....  Τα πιάσαμε τα λεφτά μας!!!!
Εάν έχεις διαταραχές ύπνου, προτιμότερο είναι να πας σε έναν ειδικευμένο επιστήμονα να σου κάνει μια ωραιότατη ανάλυση και να σου δώσει και λύση... Γιατί άντε και να δείς ότι είχες μόνο μια ώρα βαθύ υπνου, τι θα κάνεις και που το είδες? Θα πλακώσεις τις βαλεριανες???






συνεχίζεται......
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Γενική συζήτηση για smartwatches
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 23, 2020, 21:59:09 μμ »
Γιώργο... Γιορτάζεις και κερνάς....... πόνο !
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος Gnl1977

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5025
    • Προφίλ
    • Seiko-λογίες....& more
Απ: Γενική συζήτηση για smartwatches
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 23, 2020, 22:00:09 μμ »
 :D ;D :D :D :D :D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Γενική συζήτηση για smartwatches
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 23, 2020, 22:01:41 μμ »
Πάντως... Μπορείς να απορρίψεις κλήσεις από το smartwatch  :D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος Gnl1977

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5025
    • Προφίλ
    • Seiko-λογίες....& more
Απ: Γενική συζήτηση για smartwatches
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 23, 2020, 22:09:08 μμ »
Πάντως... Μπορείς να απορρίψεις κλήσεις από το smartwatch  :D

Εάν δεν έχεις το κινητό κοντά σου, ώστε να απορρίψεις την κλήση έτσι, ούτως ή άλλως θα μετατραπεί σε αναπάντητη .... ;)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Wagner669

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7504
  • Αλέξανδρος 😎
    • Προφίλ
    • Instagram
Απ: Γενική συζήτηση για smartwatches
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 23, 2020, 22:09:49 μμ »
Smartwatches λοιπόν.... :
- Άλλη μια τρανή απόδειξη ότι η φαιά ουσία της ανθρώπινης φυλής έχει πάρει την κατιούσα τις τελευταίες δεκαετίες! Δεν μπορεί να εξηγηθεί αλλιώς το πόσο εύκολα μας δημιουργούν κάποιοι "γάτοι" ανύπαρκτες έως τώρα ανάγκες....
- Ο ίδιος ο όρος "smartwatch" είναι εντελώς ανυπόστατος. Τί το έξυπνο κάνει αυτή η συσκευή για να λέγεται smart??? Μετρήσεις δεδομένων κάνει.... Όσο για το "watch" , και αυτό δεν το πληρεί στο 100%, αφού η απεικόνιση της ώρας δεν είναι όπως έχουμε συνηθίσει εδώ και δεκαετίες: να ρίχνεις δηλαδή μια γρήγορη ματιά στον καρπό για να δείς τί ώρα είναι!!! Όχι, συνήθως πρέπει να κάνεις μια κίνηση σαν αυτιστικός για να ενεργοποιηθεί η οθόνη ( μην χαλάμε και μπαταρίες με Always On Display).

Και έρχομαι να ρωτήσω τους "γκουρού" και τους λάτρεις αυτών των gadgets: Ποια ουσιαστική ανάγκη σου καλύπτει μια τέτοια συσκευή?  Γιατί εγώ πιστεύω ότι είναι απλά μια μόδα, η οποία και θα παραμείνει για αρκετά χρόνια βεβαίως γιατί είπαμε, η ανθρώπινη βλακεία δεν έχει όριο...............

Μα θα σου πεί ο γκατζετακιας: " έχω τις ειδοποιήσεις από το κινητό στο χέρι μου" !
- Σώπα ρε μεγάλε... Το κινητό δηλαδή πόσο μακρυά σου πέφτει?? Και άντε να δεχτώ ότι μπορεί να σε έπιασε "κόψιμο" και δεν πήρες το τηλέφωνο μαζί στην τουαλέτα και βλέπεις ότι σου ήρθε μήνυμα.... So what? Δεν θα το δείς μετά από λίγο, ανάλαφρος κι ωραίος ??? Ή φοβάσαι μην αργήσεις να απαντήσεις στον Τραμπ που περιμένει τους κωδικούς εκτόξευσης των βαλλιστικών πυραύλων.... ?    :D :D

- "Μα κάνει fitness tracking " θα σου πεί ο Μπάμπης από Καλλιθέα, που είναι και fit freak..... Σιγά μεγάλε μην τυχόν και δεν πιάσεις το όριο για τους Ολυμπιακούς αγώνες... Και σιγά τους αισθητήρες ακριβείας που έχουν οι συσκευές αυτές!!! Αν θες μετρήσεις αξιόπιστες, πας σε άλλες λύσεις. ( Πλάκα πλάκα μια φορά δοκίμασα  μια μέτρηση βημάτων σε τέτοια συσκευή και έβαλα τα γέλια με την "ακρίβεια" )
- "Μα κάνει και ανάλυση ύπνου" , θα σου πεί η κυρία Στέλλα από την Κομοτηνή....  Τα πιάσαμε τα λεφτά μας!!!!
Εάν έχεις διαταραχές ύπνου, προτιμότερο είναι να πας σε έναν ειδικευμένο επιστήμονα να σου κάνει μια ωραιότατη ανάλυση και να σου δώσει και λύση... Γιατί άντε και να δείς ότι είχες μόνο μια ώρα βαθύ υπνου, τι θα κάνεις και που το είδες? Θα πλακώσεις τις βαλεριανες???



έχω τις ειδοποιήσεις από το κινητό στο χέρι μου
Γιατι στη δουλεια, εχω το κινητο στο ντουλαπακι και δεν χρειαζεται να το χω πανω στο γραφειο να μου αποσπα την προσοχη
Γιατι οταν οδηγο και ερχεται μια ειδοποιηση, πιο ευκολα ριχνω μια ματια στο ρολοι που ειναι στο χερι με το οποιο κραταω το τιμονι.
Ενω το κινητο που ειναι καπου στη κονσολα και πρεπει να το σηκωσω και να παρω το βλεμα μου απο τον δρομο

Μα κάνει fitness tracking
Και απο μονο του ειναι ενα επιπλεον motivation να ασχοληθεις με το fitness
Ειτε τρεχοντας, ειτε κολυμπωντας, ειτε απλα περπατωντας και να βλεπεις την εξελιξη σου, χωρις να κρατας μπλοκακι με σημειωσεις για το ποσο περπατησες, σε χιλιομετρα και σε βηματα

Επισης ελεγχει και την πιεση σου και αν ειχες υπερταση ή υποταση θα σου βγαλει ειδοποιηση πολυ νωριτερα απ οτι θα καταλαβεις μονος σου οτι εχεις προβλημα.

Μα κάνει και ανάλυση ύπνου
Ναι κανει μια χαρα αναλυση υπνου και αν την αφισεις να τρεχει για κανα μηνα, θα σου βγαλει αναφορα, την οποια θα εκτυπωσεις και θα τη πας σε γιατρο, ο οποιος θα εχει καλυτερη εικονα για τις διαταραχες υπνου που εχεις ή δεν εχεις και θα περιοριστει στο "Να, δεν κοιμαμαι καλα και ξυπναω κουρασμενος"

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions


Η Cartier βγάζει έργα τέχνης που έχουν ως δεύτερη ιδιότητα την χρονομετρία.
Όλοι οι άλλοι είναι Υ.Ω. που προσπαθούν να γίνουν τέχνη

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Γενική συζήτηση για smartwatches
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 23, 2020, 22:16:59 μμ »

Μα κάνει fitness tracking
Και απο μονο του ειναι ενα επιπλεον motivation να ασχοληθεις με το fitness
Ειτε τρεχοντας, ειτε κολυμπωντας, ειτε απλα περπατωντας και να βλεπεις την εξελιξη σου, χωρις να κρατας μπλοκακι με σημειωσεις για το ποσο περπατησες, σε χιλιομετρα και σε βηματα


Μπάμπης από Καλλιθέα?
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Γενική συζήτηση για smartwatches
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 23, 2020, 22:18:53 μμ »
Πέρα από το αστείο μου θεωρώ ότι γενικά πολλά πράγματα δεν τα έχουμε ανάγκη αλλά με τον έναν ή τον άλλο τρόπο τα υιοθετούμε..
Φόρεσα ένα φεγγάρι smartwatch δεν μου πολυεκανε? Δεν ήταν αυτό που περίμενα? Δε κατάλαβα ακριβώς και το άφησα...
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Alexandros00

  • Επισκέπτης
Απ: Γενική συζήτηση για smartwatches
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 23, 2020, 22:27:43 μμ »
Δεν πρόκειται να φορέσω smart watch, οχι γιατί έχω κάποιο θέμα, αλλά είναι αντίθετα με την φιλοσοφία μου σαν άνθρωπος, ειναι αντίθετα με την άποψη το τι πρέπει να φοραει ένας άντρας στο καρπό του,είμαι αντίθετος σε ολες τις πληροφορίες που μπορεί να προσφέρει.
Προτιμώ να χρησιμοποιώ την ,οποία, νόηση κατέχω για να προχωράω στη ζωή μου.
Σέβομαι ότι μπορεί να προσφέρει, αλλά είναι όλα άχρηστα κατά εμένα

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Γενική συζήτηση για smartwatches
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 23, 2020, 22:35:07 μμ »
Πάντως... Μπορείς να απορρίψεις κλήσεις από το smartwatch  :D

Εάν δεν έχεις το κινητό κοντά σου, ώστε να απορρίψεις την κλήση έτσι, ούτως ή άλλως θα μετατραπεί σε αναπάντητη .... ;)

Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος Gnl1977

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5025
    • Προφίλ
    • Seiko-λογίες....& more
Απ: Γενική συζήτηση για smartwatches
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 23, 2020, 22:40:14 μμ »



έχω τις ειδοποιήσεις από το κινητό στο χέρι μου
Γιατι στη δουλεια, εχω το κινητο στο ντουλαπακι και δεν χρειαζεται να το χω πανω στο γραφειο να μου αποσπα την προσοχη
Γιατι οταν οδηγο και ερχεται μια ειδοποιηση, πιο ευκολα ριχνω μια ματια στο ρολοι που ειναι στο χερι με το οποιο κραταω το τιμονι.
Ενω το κινητο που ειναι καπου στη κονσολα και πρεπει να το σηκωσω και να παρω το βλεμα μου απο τον δρομο

Μα κάνει fitness tracking
Και απο μονο του ειναι ενα επιπλεον motivation να ασχοληθεις με το fitness
Ειτε τρεχοντας, ειτε κολυμπωντας, ειτε απλα περπατωντας και να βλεπεις την εξελιξη σου, χωρις να κρατας μπλοκακι με σημειωσεις για το ποσο περπατησες, σε χιλιομετρα και σε βηματα

Επισης ελεγχει και την πιεση σου και αν ειχες υπερταση ή υποταση θα σου βγαλει ειδοποιηση πολυ νωριτερα απ οτι θα καταλαβεις μονος σου οτι εχεις προβλημα.

Μα κάνει και ανάλυση ύπνου
Ναι κανει μια χαρα αναλυση υπνου και αν την αφισεις να τρεχει για κανα μηνα, θα σου βγαλει αναφορα, την οποια θα εκτυπωσεις και θα τη πας σε γιατρο, ο οποιος θα εχει καλυτερη εικονα για τις διαταραχες υπνου που εχεις ή δεν εχεις και θα περιοριστει στο "Να, δεν κοιμαμαι καλα και ξυπναω κουρασμενος"

_ Η ειδοποίηση στο ρολόι δεν θα σου αποσπάσει την προσοχή?
- Υπάρχουν και βάσεις κινητών για το αυτοκίνητο, που φέρνουν την συσκευή σε τέτοια θέση που με μια ματιά το βλέπεις. Και ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που μια ειδοποίηση πρέπει ντε και καλά να την δείς άμεσα, εφόσον είσαι απασχολημένος με κάτι άλλο...
Άσε που τα περισσότερα συστήματα πλέον στα αυτοκίνητα συνδέονται με το κινητό σου και έχεις τα πάντα από εκεί....
- Όποιος νιώθει την επιθυμία να γυμναστει, δεν νομίζω πως έχει ανάγκη το motivation από ένα smartwatch... Περισσότερο για ψυχαναγκασμός μου κάνει, όταν μπαίνεις στο τριπακι να μετράς αποστάσεις ή βήματα ή ότι άλλο.
- Ο πλέον αναξιόπιστος τρόπος μέτρησης της αρτηριακής πίεσης είναι από τον καρπό! Ακόμα και τα πιεσόμετρα καρπού δεν θεωρούνται ακριβή, πόσο μάλλον μια συσκευή με άγνωστης ικανότητας αισθητήρες ( λόγια από τον καρδιολόγο μου αυτά)
- Φίλε μου ξέρεις πως γίνεται μια ανάλυση ύπνου και πόσα δεδομένα μετρώνται? Ακόμα και με την εκτύπωση στο χέρι να πας σε γιατρό, αυτός θα κάνει αυτό που ξέρει και αυτό πρέπει, γιατί εάν λάβει μέρος υπόψη του μόνο τα δεδομένα που θα του πάς, τότε μάλλον αλμπανης είναι.....
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Wagner669

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7504
  • Αλέξανδρος 😎
    • Προφίλ
    • Instagram
Απ: Γενική συζήτηση για smartwatches
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 23, 2020, 22:42:56 μμ »
Πέρα από το αστείο μου θεωρώ ότι γενικά πολλά πράγματα δεν τα έχουμε ανάγκη αλλά με τον έναν ή τον άλλο τρόπο τα υιοθετούμε..
Φόρεσα ένα φεγγάρι smartwatch δεν μου πολυεκανε? Δεν ήταν αυτό που περίμενα? Δε κατάλαβα ακριβώς και το άφησα...

Το θεμα ειναι οτι ΠΟΛΛΑ απο αυτα που εχουμε σημερα δεν τα ειχαμε αναγκη πριν απο 10 χρονια.
Τις βιντεοκλησεις ας πουμε, που υποστηριζονται απο ολα τα smartphones ποση αναγκη τις ειχες πριν απο 10 χρονια;
5;;;
Σημερα η μανα μου μιλαει με την αδερφη στη Γερμανια μονο με βιντεοκληση


Ποση αναγκη εχεις να κουβαλας ενα πιεσομετρο ή εναν καρδιογραφο στον καρπο σου ολη μερα καθε μερα;;;
Καμια!
Οταν το εχεις στο smartwatch και σου σκαει ειδοποιηση οτι κατι τρεχει με την πιεση σου ή οτι διεγνωσε μια αρρυθμια, ενω εσυ εισαι σουπερ φιτ και δεν εχεις κανενα προβλημα, μια δυο τρεις, καποια στιγμη θα πας σε γιατρο.
Απλα οπως καθε νεα τεχνολογια/ευκολια, εχει και τους πολεμιους της.

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions


Η Cartier βγάζει έργα τέχνης που έχουν ως δεύτερη ιδιότητα την χρονομετρία.
Όλοι οι άλλοι είναι Υ.Ω. που προσπαθούν να γίνουν τέχνη

Αποσυνδεδεμένος Wagner669

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7504
  • Αλέξανδρος 😎
    • Προφίλ
    • Instagram
Απ: Γενική συζήτηση για smartwatches
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 23, 2020, 22:45:41 μμ »
Δεν πρόκειται να φορέσω smart watch, οχι γιατί έχω κάποιο θέμα, αλλά είναι αντίθετα με την φιλοσοφία μου σαν άνθρωπος, ειναι αντίθετα με την άποψη το τι πρέπει να φοραει ένας άντρας στο καρπό του,είμαι αντίθετος σε ολες τις πληροφορίες που μπορεί να προσφέρει.
Προτιμώ να χρησιμοποιώ την ,οποία, νόηση κατέχω για να προχωράω στη ζωή μου.
Σέβομαι ότι μπορεί να προσφέρει, αλλά είναι όλα άχρηστα κατά εμένα

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν σ αναγκαζει καποιος να πας να παρεις ενα γκατζετ που δεν χρειαζεσαι.

Και μεταξυ αστειου και σοβαρου.
Εχω φιλο που ηταν πολεμιος των κινητων και των σοσιαλ-μιντια πριν απο 10 χρονια, σημερα στελνει emoji στα γκομενακια στο ινστα και το φουμπου
 :D :D :D :D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions


Η Cartier βγάζει έργα τέχνης που έχουν ως δεύτερη ιδιότητα την χρονομετρία.
Όλοι οι άλλοι είναι Υ.Ω. που προσπαθούν να γίνουν τέχνη

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Γενική συζήτηση για smartwatches
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 23, 2020, 22:49:51 μμ »
Δεν πρόκειται να φορέσω smart watch, οχι γιατί έχω κάποιο θέμα, αλλά είναι αντίθετα με την φιλοσοφία μου σαν άνθρωπος, ειναι αντίθετα με την άποψη το τι πρέπει να φοραει ένας άντρας στο καρπό του,είμαι αντίθετος σε ολες τις πληροφορίες που μπορεί να προσφέρει.
Προτιμώ να χρησιμοποιώ την ,οποία, νόηση κατέχω για να προχωράω στη ζωή μου.
Σέβομαι ότι μπορεί να προσφέρει, αλλά είναι όλα άχρηστα κατά εμένα

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν σ αναγκαζει καποιος να πας να παρεις ενα γκατζετ που δεν χρειαζεσαι.

Και μεταξυ αστειου και σοβαρου.
Εχω φιλο που ηταν πολεμιος των κινητων και των σοσιαλ-μιντια πριν απο 10 χρονια, σημερα στελνει emoji στα γκομενακια στο ινστα και το φουμπου
 :D :D :D :D

Ξέρω από δαυτους....
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού