Αποστολέας Θέμα: Rolex  (Αναγνώστηκε 1662721 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143630
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #14730 στις: Φεβρουάριος 26, 2023, 10:57:12 πμ »

Πολυ μπροστά αυτά τα κουτιά της ρόλεξ και τα μπιχλιμπίδια τους...!!!!
 :D
Παλι καλά που δεν έχουν και εκείνη την κάρτα-ημερολογιάκι ακόμα...
 :D   :D
Απλά,πλαστικα κουτιά ,ήταν  ;D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143630
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #14731 στις: Φεβρουάριος 26, 2023, 10:58:10 πμ »
Εμ,SD είναι αυτό
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Nantia

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #14732 στις: Φεβρουάριος 26, 2023, 10:59:39 πμ »
Εχει δει φωτογραφιες που του εστειλα.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143630
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #14733 στις: Φεβρουάριος 26, 2023, 11:01:38 πμ »
Οκ,δες αν μπορείς να το βάλεις στο chrono24
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Nantia

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #14734 στις: Φεβρουάριος 26, 2023, 11:04:38 πμ »
George θα του το παω να το δει γιατι θελει κι απο περιεργεια θα δω και τι ακριβως θα μου πει.θα σας πω,ομως πιστευω οτι λεει λιγα και με νευριαζει το παραμυθι που πουλαει. Λες και αμα θελει να το μεταπουλησει δε θα του χρησιμευσει η εγγυηση της rolex. Εγω αν ηταν να αγορασω ρολοι του 1978 οπωσδηποτε θα ζητουσα εγγυηση λειτουργιας. Και το κορυφαιο ειναι οτι στη σελιδα του πουλαει ενα παρομοιο του 1992 νομιζω 12500. Χωρις εγγυηση..
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #14735 στις: Φεβρουάριος 26, 2023, 11:05:21 πμ »
Καλημερα. Στο chrono οι τιμες ξεκινουν απο 12500 και φτανουν μεχρι 18500. Εμενα μου το αξιολογησε με 16000 οταν εβαλα τα στοιχεια του ρολογιου και ζητησα αξιολογηση. Παντως και σε αγγελιες του chrono υπαρχουν ρολογια σαν το δικο μου με εγγυηση rolex  προσφατη. Οποτε θεωρω οτι το σερβις χρειαζεται. Τελοσπαντων εγω 8000 δεν το δινω που να χτυπιεται ο εμπορος. Δεν το εχει δει ακομη. Θα του το δειξω αλλα τοσο δδν του το δινω.

Ο έμπορος και ο κάθε έμπορος σου προσφέρει την αμεσότητα των χρημάτων, με ότι συνεπάγεται αυτό προφανώς θα πάρεις κάτι λιγότερο αλλά θα το πάρεις στο χέρι άμεσα. Στο chrono υπολόγισε 20 με 30 τα 100 κάτω από τις αξίες που βλέπεις. Υπάρχει δυνατότητα να ψαχτείς και να το πουλήσεις με αγγελία με ότι συνεπάγεται κι αυτό.Σε Περίπτωση που δεν καίγεσαι κράτα το
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #14736 στις: Φεβρουάριος 26, 2023, 11:06:02 πμ »
George θα του το παω να το δει γιατι θελει κι απο περιεργεια θα δω και τι ακριβως θα μου πει.θα σας πω,ομως πιστευω οτι λεει λιγα και με νευριαζει το παραμυθι που πουλαει. Λες και αμα θελει να το μεταπουλησει δε θα του χρησιμευσει η εγγυηση της rolex. Εγω αν ηταν να αγορασω ρολοι του 1978 οπωσδηποτε θα ζητουσα εγγυηση λειτουργιας. Και το κορυφαιο ειναι οτι στη σελιδα του πουλαει ενα παρομοιο του 1992 νομιζω 12500. Χωρις εγγυηση..

Ιδανικά ποσο θα ήθελες να το δώσεις ;
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος Argo982001

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5365
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #14737 στις: Φεβρουάριος 26, 2023, 11:15:05 πμ »
Καλημερα. Στο chrono οι τιμες ξεκινουν απο 12500 και φτανουν μεχρι 18500. Εμενα μου το αξιολογησε με 16000 οταν εβαλα τα στοιχεια του ρολογιου και ζητησα αξιολογηση. Παντως και σε αγγελιες του chrono υπαρχουν ρολογια σαν το δικο μου με εγγυηση rolex  προσφατη. Οποτε θεωρω οτι το σερβις χρειαζεται. Τελοσπαντων εγω 8000 δεν το δινω που να χτυπιεται ο εμπορος. Δεν το εχει δει ακομη. Θα του το δειξω αλλα τοσο δδν του το δινω.
Έχουν αλλαχτεί original parts από το ρολόι σου;Οι τιμές των ρολογιών που είδες στο chrono 24 είναι με αλλαγμένα original parts; Σέρβις χρειαζόταν απλά με ρητή εντολή να μην αλλαχτεί τίποτα από το ρολόι.
Από εκεί και πέρα ο έμπορος εννοείται πως θα το δώσει παραπάνω από όσα σου δίνει εσένα.Ευκολονητα και αυτονόητα πράγματα.Αρα αυτό αυτά καταλαβαίνεις πως η τελική του τιμή είναι πάνω από 8κ.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Dimitris Real

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 3813
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #14738 στις: Φεβρουάριος 26, 2023, 11:16:08 πμ »
Καλημερα. Στο chrono οι τιμες ξεκινουν απο 12500 και φτανουν μεχρι 18500. Εμενα μου το αξιολογησε με 16000 οταν εβαλα τα στοιχεια του ρολογιου και ζητησα αξιολογηση. Παντως και σε αγγελιες του chrono υπαρχουν ρολογια σαν το δικο μου με εγγυηση rolex  προσφατη. Οποτε θεωρω οτι το σερβις χρειαζεται. Τελοσπαντων εγω 8000 δεν το δινω που να χτυπιεται ο εμπορος. Δεν το εχει δει ακομη. Θα του το δειξω αλλα τοσο δδν του το δινω.

Υποθέτω πως μιλάμε για το two tone tiger eye με το καφέ dial. Σε αυτή την περίπτωση, τα 8,000 ευρώ είναι πάρα πολύ λίγα. Βέβαια και τα 16,000 ευρώ είναι υπερβολικό ποσό. Δεν είμαι εκτιμητής αλλά θεωρώ πως είναι αδύνατον να πιάσεις τιμές Chrono24. Μακάρι μα κάνω λάθος.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Argo982001

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5365
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #14739 στις: Φεβρουάριος 26, 2023, 11:19:23 πμ »
Υποθέτω πως μιλάμε για το two tone tiger eye με το καφέ dial. Σε αυτή την περίπτωση, τα 8,000 ευρώ είναι πάρα πολύ λίγα. Βέβαια και τα 16,000 ευρώ είναι υπερβολικό ποσό. Δεν είμαι εκτιμητής αλλά θεωρώ πως είναι αδύνατον να πιάσεις τιμές Chrono24. Μακάρι μα κάνω λάθος.
Δημήτρη το ατσάλινο 1675 είναι.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143630
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #14740 στις: Φεβρουάριος 26, 2023, 11:21:53 πμ »
Στα δικά μου μάτια και καρπό, το 116600 είναι το πιο ισορροπημένο και όμορφο (χωρίς Κύκλωπα) SD που έχει κυκλοφορήσει.
Αυτό το SD στη φωτο, δεν είναι το παλιό, θυμάμαι ότι βγήκε ακόμα ένα μετά
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143630
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #14741 στις: Φεβρουάριος 26, 2023, 11:25:36 πμ »
Αυτό είναι

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Badass Gentleman

  • Members+
  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 2600
  • BILLY
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #14742 στις: Φεβρουάριος 26, 2023, 11:28:03 πμ »
George θα του το παω να το δει γιατι θελει κι απο περιεργεια θα δω και τι ακριβως θα μου πει.θα σας πω,ομως πιστευω οτι λεει λιγα και με νευριαζει το παραμυθι που πουλαει. Λες και αμα θελει να το μεταπουλησει δε θα του χρησιμευσει η εγγυηση της rolex. Εγω αν ηταν να αγορασω ρολοι του 1978 οπωσδηποτε θα ζητουσα εγγυηση λειτουργιας. Και το κορυφαιο ειναι οτι στη σελιδα του πουλαει ενα παρομοιο του 1992 νομιζω 12500. Χωρις εγγυηση..

αυτό που λες ότι έχει στο μαγαζί του πόσο καιρό το έχει απούλητο?
Ο έμπορος θα σου δώσει άμεσα ένα ποσό κ η συναλλαγή σου θα γίνει με ασφάλεια πρέπει να δούμε όμως κ άλλα πράγματα.
ναι τα ρολεξ φεύγουν γρήγορα γενικά αλλά κανείς δεν εγγυάται ότι θα φύγει όμως.
θα πρέπει να το κρατήσει στο μαγαζί του μέχρι να πουληθεί,όταν πουληθεί.
στο μεταξύ θα έχει χάσει 8000...
αυτός θα σου πει ότι θέλει για να το πάρει στην τιμη που θέλει,δεν σε αναγκάζει όμως να του το πουλήσεις.
friendly
0
funny
0
like
1
wow
0
No reactions
No reactions
Members reacted like:
george_,
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Nantia

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #14743 στις: Φεβρουάριος 26, 2023, 11:32:21 πμ »
Ειναι ROLEX GMT 1675 PEPSI του 1978. Σε ο,τι αφορα τον εμπορο συμφωνω οτι υπαρχει σταθεροτητα και παιρνεις τα χρηματα αμεσα κι οτι θα δωσει πιο λιγα για να βγαλει κιολας. Το ξερω,αλλα ειχα στο μυαλο να μου δωσει 9500 εστω. Γιατι εδωσα και 979 για το σερβις. Κι επισης το ειχε μονο ο μπαμπας μου,δεν το πηραμε second hand απο αλλον και περυσι πριν πεθανει ζητουσε να του το παω για σερβις και να το παρω εγω μετα. Επειδη δεν ειχα τα λεφτα να το παω περυσι,το πηγα φετος ετσι για να του κανω τη χαρη. Ειμαι κοπελα,μου ειναι λιγο μεγαλο για να το φοραω,ειναι κι ακριβο οποτε σκεφτηκα να το δωσω. Αναγκη αμεση δεν εχω. Οππτε θα δω.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Nantia

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #14744 στις: Φεβρουάριος 26, 2023, 11:37:27 πμ »
Συμφωνω με ο,τι λετε. Στη σελιδα εχει ηδη πουλησει ενα παρομοιο πιο προσφατο του 1990 κατι και εβαλε τωρα κι ενα ακομη προς πωληση. Παραγματικα ομως πιστευω οτι παλευει να το παρει ως ενα απλο rolex λογω του σερβις οπως λεει,που και παλι λιγα δινει αλλα πιστευω οτι θα το λανσαρει ως vintage στο τελος λογω του σειριακου αριθμου και της χρονολογιας του και της καλης καταστασης του
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions