Αποστολέας Θέμα: Rolex  (Αναγνώστηκε 1662224 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Sagias

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 697
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13965 στις: Απρίλιος 29, 2022, 01:40:40 πμ »
Καλησπέρα ,
Διάβασα όλες τις απαντήσεις και ευχαριστώ πολύ για σύντομη ανταπόκριση και το ενδιαφέρον .
 Η ερώτηση μου τελίκα τείνει πιο πολύ στο σε ποιές τιμές πιστεύετε θα κυμανθεί το συγκεκριμένο GMT MASTER II , καθώς αδιαμφισβήτητα και ένας χωρίς καμία εμπειρία και γνώση στον χώρο μπορεί να αντιληφθεί οτί χαμένος από μία τέτοιου είδους συναλλαγή δύσκολα κάποιος μπορεί να βγει .  Επομένως αναρωτίεμαι αξίζει οσον αναφορά την μελλοντική αξία ( και όχι  την χαρά/καταξίωση που μπορεί να προσφέρει ένα τέτοιου είδους "κόσμημα" διότι εννοείτε ) η αγορά του ρολογίου , θεωρείτε οτί θα ακολουθήσει την πορεία των PEPSI/BATMAN ή απλώς ως φυσικό και επόμενο γεγονός να αυξηθεί η αξία του σε όχι και τόσο ιδιαίτερο βαθμό .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

παρακαλώ πικρόχολα σχόλια χωρίς λόγο να αποφευχθούν :)

Χαμενος δεν θα βγεις οποτε αν εχεις την δυνατοτητα το παιρνεις χωρις δευτερη σκεψη.Τωρα αν θα βγαλεις 20% η 30% η 80% δεν μπορει να στο πει κανεις με βεβαιότητα.Το σιγουρο ειναι οτι θα βγαλεις.Λες να λειπουν τα πικρόχολα σχολια και εν μερει εχεις δικιο αλλα απο τη στιγμη που ξερεις οτι χαμενος δεν θα βγεις προς τι αυτες οι ερωτησεις;Καταλαβαινεις οτι καπου υπερβάλλεις…
friendly
0
funny
0
like
1
wow
0
No reactions
No reactions
Members reacted like:
Rolex Fanboy,
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Gnl1977

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5025
    • Προφίλ
    • Seiko-λογίες....& more
Απ: Rolex
« Απάντηση #13966 στις: Απρίλιος 29, 2022, 09:29:11 πμ »
Λοιπόν, μίλησα με "παράγοντες της αγοράς" πρωί πρωί (δυστυχώς έπρεπε να ξυπνήσω κάποιους σε Λονδίνο και Ν.Υορκη) και όλοι μου έδωσαν το ποσοστό περίπου στο 32.6% !
Βέβαια ο Νίκος Χορταρεας (αφού κοίταξε και
φλυτζάνι και Ταρώ), μου είπε πως το ποσοστό θα κινηθεί στο 30.8%...
Για να ξεδιαλυνω ακόμα περισσότερο το μυστήριο, κοίταξα και μια πλάτη αρνιού που είχε μείνει από το Πάσχα και εκεί είδα 33.5% !
Οπότε, τείνω να πιστέψω πως η αύξηση θα κινηθεί εκεί περίπου....
friendly
0
funny
2
like
0
wow
0
No reactions
Members reacted funny:
Spyoly,Dante80,
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Argo982001

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5365
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13967 στις: Απρίλιος 29, 2022, 09:36:54 πμ »
Καλησπέρα ,
Διάβασα όλες τις απαντήσεις και ευχαριστώ πολύ για σύντομη ανταπόκριση και το ενδιαφέρον .
 Η ερώτηση μου τελίκα τείνει πιο πολύ στο σε ποιές τιμές πιστεύετε θα κυμανθεί το συγκεκριμένο GMT MASTER II , καθώς αδιαμφισβήτητα και ένας χωρίς καμία εμπειρία και γνώση στον χώρο μπορεί να αντιληφθεί οτί χαμένος από μία τέτοιου είδους συναλλαγή δύσκολα κάποιος μπορεί να βγει .  Επομένως αναρωτίεμαι αξίζει οσον αναφορά την μελλοντική αξία ( και όχι  την χαρά/καταξίωση που μπορεί να προσφέρει ένα τέτοιου είδους "κόσμημα" διότι εννοείτε ) η αγορά του ρολογίου , θεωρείτε οτί θα ακολουθήσει την πορεία των PEPSI/BATMAN ή απλώς ως φυσικό και επόμενο γεγονός να αυξηθεί η αξία του σε όχι και τόσο ιδιαίτερο βαθμό .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

παρακαλώ πικρόχολα σχόλια χωρίς λόγο να αποφευχθούν :)
Επειδή λες να αποφευχθούν πικρόχολα σχόλια . Κανένα πικρόχολο σχόλιο δε θα υπήρχε αν δεν έλεγες το : “Δυστηχώς όπως είναι οι καιροί το σκέφτομαι καί για μεταπώληση” …  Αυτό τι το ήθελες ; Κοροϊδευόμαστε ; Και συγγνώμη που στο λέω έτσι αλλά προφανώς το αγοράζεις μόνο για να το πουλήσεις .Και καλά κανεις. Ρώτα από την αρχή τι κέρδος πιστεύετε πως θα έχω …
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Gnl1977

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5025
    • Προφίλ
    • Seiko-λογίες....& more
Απ: Rolex
« Απάντηση #13968 στις: Απρίλιος 29, 2022, 09:39:57 πμ »
Σιτάρι και καλαμπόκι είναι επίσης πολύ καλές επενδύσεις αυτή την περίοδο... Με 11-12 χιλιάρικα μπορείς να προμηθευτείς κάμποσους τόνους και να κάνεις καλό "παιχνίδι".
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος P.I.T.

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 8239
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13969 στις: Απρίλιος 29, 2022, 09:55:30 πμ »
Λοιπόν, μίλησα με "παράγοντες της αγοράς" πρωί πρωί (δυστυχώς έπρεπε να ξυπνήσω κάποιους σε Λονδίνο και Ν.Υορκη) και όλοι μου έδωσαν το ποσοστό περίπου στο 32.6% !
Βέβαια ο Νίκος Χορταρεας (αφού κοίταξε και
φλυτζάνι και Ταρώ, μου είπε πως το ποσοστό θα κινηθεί στο 30.8%...
Για να ξεδιαλυνω ακόμα περισσότερο το μυστήριο, κοίταξα και μια πλάτη αρνιού που είχε μείνει από το Πάσχα και εκεί είδα 33.5% !
Οπότε, τείνω να πιστέψω πως η αύξηση θα κινηθεί εκεί περίπου....

Πικρόχολο δεν είναι σίγουρα το σχόλιο. Και βασικά δεν διάβασα κανένα πικρόχολο σχόλιο. Δεν είδα κανέναν να λέει "πάρε το ρολόι και εύχομαι να στο πατήσει ο Αχόρταγος".

Αντίθετα τα μέλη έδειξαν πραγματικό ωρολογιακό ενδιαφέρον και αφού εξάντλησε ο καθένας την επιστήμη του, έριξαν τις προβλέψεις τους.

Και για να μη νομίζεις ότι κρύβομαι πίσω από λέξει, θα πω ξεκάθαρα τη γνώμη μου.
Θεωρώ αυτές τις δημοσιεύσεις το λιγότερο γελοίες. Αντί να πεις "έχω μια άκρη και θα αγοράσω λιανική το Χ Rolex με σκοπό τη μεταπώληση" μας αραδιάζεις κάτι σαχλαμάρες για δύσκολους καιρούς και για ποσοστά αύξησης της τιμής του.

Δύσκολοι καιροί είναι εκεί που σκάνε μπόμπες και πεθαίνουν παιδιά και όχι εκεί που οι grey χύνουν δάκρυα επειδή έπεσε η τιμή του GMT master II, 472$.

Άντε λοιπόν σοβαρέψου, μάζεψε τις οικονομίες σου και σε καλή μεριά.
friendly
0
funny
0
like
5
wow
0
No reactions
No reactions
Members reacted like:
Argo982001,sub50,Tangerine Dream,Gnl1977,Spyoly,
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Gnl1977

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5025
    • Προφίλ
    • Seiko-λογίες....& more
Απ: Rolex
« Απάντηση #13970 στις: Απρίλιος 29, 2022, 11:27:28 πμ »
Πικρόχολο δεν είναι σίγουρα το σχόλιο. Και βασικά δεν διάβασα κανένα πικρόχολο σχόλιο. Δεν είδα κανέναν να λέει "πάρε το ρολόι και εύχομαι να στο πατήσει ο Αχόρταγος".

Αντίθετα τα μέλη έδειξαν πραγματικό ωρολογιακό ενδιαφέρον και αφού εξάντλησε ο καθένας την επιστήμη του, έριξαν τις προβλέψεις τους.

Και για να μη νομίζεις ότι κρύβομαι πίσω από λέξει, θα πω ξεκάθαρα τη γνώμη μου.
Θεωρώ αυτές τις δημοσιεύσεις το λιγότερο γελοίες. Αντί να πεις "έχω μια άκρη και θα αγοράσω λιανική το Χ Rolex με σκοπό τη μεταπώληση" μας αραδιάζεις κάτι σαχλαμάρες για δύσκολους καιρούς και για ποσοστά αύξησης της τιμής του.

Δύσκολοι καιροί είναι εκεί που σκάνε μπόμπες και πεθαίνουν παιδιά και όχι εκεί που οι grey χύνουν δάκρυα επειδή έπεσε η τιμή του GMT master II, 472$.

Άντε λοιπόν σοβαρέψου, μάζεψε τις οικονομίες σου και σε καλή μεριά.

Εσείς κύριε, δεν δικαιούστε να ομιλείτε!!! Το ακροατήριο σας είναι οι κλαρινογαμπροί και λοιπά "φολκλόρ" στοιχεία......

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
friendly
0
funny
1
like
0
wow
0
No reactions
Members reacted funny:
P.I.T.,
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Sagias

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 697
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13971 στις: Απρίλιος 29, 2022, 12:20:30 μμ »
Σιτάρι και καλαμπόκι είναι επίσης πολύ καλές επενδύσεις αυτή την περίοδο... Με 11-12 χιλιάρικα μπορείς να προμηθευτείς κάμποσους τόνους και να κάνεις καλό "παιχνίδι".

Θα διαφωνησω.Εχω κατι ακρες για τάνκερ που τωρα τα δινουν οσο οσο, γυρω στα 200 μυρια στοιχιζει αλλα μην σας τρομαζει η τιμη, με το φυσικο αέριο και το πετρελαιο που θα φερουμε απο Αμερικη και Μεση Ανατολη θα κανουμε απόσβεση σε 2 χρονια και μετα θα ειναι ολα τσεπη, μεχρι τοτε ισως εχουν πεσει λιγο τα ρολεξ και μπορεσουμε να παρουμε καποια ρολογια ωστε να γινουμε και εμεις αντρες.Πλανο οχι μαλακιες αλλα με φοβίζουν λιγο οι δυσκολοι καιροι…
friendly
0
funny
1
like
0
wow
0
No reactions
Members reacted funny:
Gnl1977,
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Sagias

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 697
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13972 στις: Απρίλιος 29, 2022, 12:21:17 μμ »
Πικρόχολο δεν είναι σίγουρα το σχόλιο. Και βασικά δεν διάβασα κανένα πικρόχολο σχόλιο. Δεν είδα κανέναν να λέει "πάρε το ρολόι και εύχομαι να στο πατήσει ο Αχόρταγος".

Αντίθετα τα μέλη έδειξαν πραγματικό ωρολογιακό ενδιαφέρον και αφού εξάντλησε ο καθένας την επιστήμη του, έριξαν τις προβλέψεις τους.

Και για να μη νομίζεις ότι κρύβομαι πίσω από λέξει, θα πω ξεκάθαρα τη γνώμη μου.
Θεωρώ αυτές τις δημοσιεύσεις το λιγότερο γελοίες. Αντί να πεις "έχω μια άκρη και θα αγοράσω λιανική το Χ Rolex με σκοπό τη μεταπώληση" μας αραδιάζεις κάτι σαχλαμάρες για δύσκολους καιρούς και για ποσοστά αύξησης της τιμής του.

Δύσκολοι καιροί είναι εκεί που σκάνε μπόμπες και πεθαίνουν παιδιά και όχι εκεί που οι grey χύνουν δάκρυα επειδή έπεσε η τιμή του GMT master II, 472$.

Άντε λοιπόν σοβαρέψου, μάζεψε τις οικονομίες σου και σε καλή μεριά.

Εγραψες.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Speedster356

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13973 στις: Απρίλιος 29, 2022, 13:42:57 μμ »
Αν θέλουμε να είμαστε σωστοί, δεν αρκεί να δίνουμε μόνο ποσοστά κέρδους στον φίλο. Ο χρονικός ορίζοντας του κέρδους είναι επίσης σημαντικό στοιχείο.
Επίσης, να δώσουμε και μια εκτίμηση αν και πότε θα καταργηθεί το μοντέλο. Μην κάνουμε μισές δουλειές.
friendly
0
funny
3
like
0
wow
0
No reactions
Members reacted funny:
sub50,Gnl1977,P.I.T.,
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος sea_dweller

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 907
  • Γιώργος
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13974 στις: Απρίλιος 29, 2022, 14:44:22 μμ »
Πικρόχολο δεν είναι σίγουρα το σχόλιο. Και βασικά δεν διάβασα κανένα πικρόχολο σχόλιο. Δεν είδα κανέναν να λέει "πάρε το ρολόι και εύχομαι να στο πατήσει ο Αχόρταγος".

Αντίθετα τα μέλη έδειξαν πραγματικό ωρολογιακό ενδιαφέρον και αφού εξάντλησε ο καθένας την επιστήμη του, έριξαν τις προβλέψεις τους.

Και για να μη νομίζεις ότι κρύβομαι πίσω από λέξει, θα πω ξεκάθαρα τη γνώμη μου.
Θεωρώ αυτές τις δημοσιεύσεις το λιγότερο γελοίες. Αντί να πεις "έχω μια άκρη και θα αγοράσω λιανική το Χ Rolex με σκοπό τη μεταπώληση" μας αραδιάζεις κάτι σαχλαμάρες για δύσκολους καιρούς και για ποσοστά αύξησης της τιμής του.

Δύσκολοι καιροί είναι εκεί που σκάνε μπόμπες και πεθαίνουν παιδιά και όχι εκεί που οι grey χύνουν δάκρυα επειδή έπεσε η τιμή του GMT master II, 472$.

Άντε λοιπόν σοβαρέψου, μάζεψε τις οικονομίες σου και σε καλή μεριά.
+1
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_I

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 38150
  • Γηράσκω ἀεὶ διδασκόμενος
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13975 στις: Απρίλιος 29, 2022, 16:55:38 μμ »
Θα διαφωνησω.Εχω κατι ακρες για τάνκερ που τωρα τα δινουν οσο οσο, γυρω στα 200 μυρια στοιχιζει αλλα μην σας τρομαζει η τιμη, με το φυσικο αέριο και το πετρελαιο που θα φερουμε απο Αμερικη και Μεση Ανατολη θα κανουμε απόσβεση σε 2 χρονια και μετα θα ειναι ολα τσεπη, μεχρι τοτε ισως εχουν πεσει λιγο τα ρολεξ και μπορεσουμε να παρουμε καποια ρολογια ωστε να γινουμε και εμεις αντρες.Πλανο οχι μαλακιες αλλα με φοβίζουν λιγο οι δυσκολοι καιροι…

Ολοι οι άσχετοι μαζευτήκατε εδω μέσα, και λέτε και απόψεις.

Ρε "εφοπλιστή", για να βγάλεις χρήμα, πρέπει να κάνεις τα ακόλουθα.

Πρώτα κλείνεις ένα συμβόλαιο μεταφοράς και μετά με το συμβόλαιο στο χέρι, πάς και παίρνεις το καράβι με πίστωση. Πάει αυτό.

Μετά, γεμίζεις το καράβι, αέριο, πετρέλαιο, δυναμίτες, όπλα, κλπ, και φεύγεις σε διεθνή ύδατα.

Τα όπλα κλπ, τα πας σε εμπόλεμες ζώνες όπου απαγορεύται η ναυσιπλοϊα και η τροφοδοσία εμπόλεμων. Εκεί, με πολλαπλές τιμές τροφοδοτείς. Εχεις μεν το ρίσκο, αλλά με την κατάλληλη ασφάλεια, ότι και να γίνει, κονομημένος θα είσαι. Οι μανάδες του πληρώματος θα κλαίνε.  :'(

Από την άλλη, φορτώνεις grude,  ή άλλο διυλισμένο, και παρακολουθείς τιμές, και ανάγκες. Και μόλις βρείς την άνοδο, προσφέρεις. Και αν κτυπήσεις και έκτακτη ανάγκη ( έλλειψη ), βαράς στο κεφάλι.

Αντε να μάθετε κάτι για το πως βγάζει λεφτά ο καλός ο κόσμος, με τίμιες κλεψιές.  :D :D :D

Αλλά, αν είχατε μυαλό, πλατιές λαϊκές μάζες θα είσαστε ? Οχι βέβαια. Πλουτοκρατία θα είσασταν.  :-*
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

The only difference between men and boys is the price of the toys.


Αποσυνδεδεμένος Sagias

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 697
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13976 στις: Απρίλιος 29, 2022, 17:07:32 μμ »
Ολοι οι άσχετοι μαζευτήκατε εδω μέσα, και λέτε και απόψεις.

Ρε "εφοπλιστή", για να βγάλεις χρήμα, πρέπει να κάνεις τα ακόλουθα. (Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)

Πρώτα κλείνεις ένα συμβόλαιο μεταφοράς και μετά με το συμβόλαιο στο χέρι, πάς και παίρνεις το καράβι με πίστωση. Πάει αυτό. (Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)

Μετά, γεμίζεις το καράβι, αέριο, πετρέλαιο, δυναμίτες, όπλα, κλπ, και φεύγεις σε διεθνή ύδατα.(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)

Τα όπλα κλπ, τα πας σε εμπόλεμες ζώνες όπου απαγορεύται η ναυσιπλοϊα και η τροφοδοσία εμπόλεμων. (Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)Εκεί, με πολλαπλές τιμές τροφοδοτείς. Εχεις μεν το ρίσκο, αλλά με την κατάλληλη ασφάλεια, ότι και να γίνει, κονομημένος θα είσαι. Οι μανάδες του πληρώματος θα κλαίνε.  :'(

Από την άλλη, φορτώνεις grude,  ή άλλο διυλισμένο, και παρακολουθείς τιμές, και ανάγκες. Και μόλις βρείς την άνοδο, προσφέρεις. Και αν κτυπήσεις και έκτακτη ανάγκη ( έλλειψη ), βαράς στο κεφάλι.(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)

Αντε να μάθετε κάτι για το πως βγάζει λεφτά ο καλός ο κόσμος, με τίμιες κλεψιές.  :D :D :D

Αλλά, αν είχατε μυαλό, πλατιές λαϊκές μάζες θα είσαστε ? Οχι βέβαια. Πλουτοκρατία θα είσασταν.  :-*

Εσυ αναλυσες πως λειτουργει η αστικη ταξη και ο καπιταλισμος και πως βγαινουν τα πολλα λεφτα.Εγω ανάλυσα πως μπορει καποιος να παρει ρολεξ :D :D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_I

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 38150
  • Γηράσκω ἀεὶ διδασκόμενος
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13977 στις: Απρίλιος 29, 2022, 18:12:25 μμ »
Εσυ αναλυσες πως λειτουργει η αστικη ταξη και ο καπιταλισμος και πως βγαινουν τα πολλα λεφτα.Εγω ανάλυσα πως μπορει καποιος να παρει ρολεξ :D :D

Εγώ, απλώς ανέφερα το πως έγινε ο Ω πλούσιος.  :-[





Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

The only difference between men and boys is the price of the toys.


Αποσυνδεδεμένος Sagias

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 697
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13978 στις: Απρίλιος 29, 2022, 18:19:33 μμ »
Εγώ, απλώς ανέφερα το πως έγινε ο Ω πλούσιος.  :-[





Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.


 :D :D :D :D :D
Αν ηταν μονο ο Ωνασης θα ηταν θεμα προσωπου αλλα δυστυχως ειναι θεμα συστηματος.Μπαινουμε σε αλλα νερα που δεν ειναι το αντικειμενο του συγκεκριμένου φορουμ οποτε ας το αφησουμε εδω.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_I

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 38150
  • Γηράσκω ἀεὶ διδασκόμενος
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13979 στις: Απρίλιος 29, 2022, 18:30:18 μμ »
:D :D :D :D :D
Αν ηταν μονο ο Ωνασης θα ηταν θεμα προσωπου αλλα δυστυχως ειναι θεμα συστηματος.Μπαινουμε σε αλλα νερα που δεν ειναι το αντικειμενο του συγκεκριμένου φορουμ οποτε ας το αφησουμε εδω.

Πάντα με χιούμορ
friendly
0
funny
0
like
1
wow
0
No reactions
No reactions
Members reacted like:
Sagias,
No reactions
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

The only difference between men and boys is the price of the toys.