Αποστολέας Θέμα: Rolex  (Αναγνώστηκε 1662653 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Alexandros00

  • Επισκέπτης
Απ: Rolex
« Απάντηση #13110 στις: Δεκέμβριος 03, 2021, 23:28:21 μμ »
Παιδια,έχετε οοοοοοολοι σας μπερδευτεί και νομίζετε ότι απευθύνεστε σε έναν άνθρωπο όπου αγοράζει ΝΕΑ ρολόγια.
Εγω,παίρνω τέτοιας αξίας ρολόγια  από τη δευτερογενή αγορά, μεταχειρισμένα δηλαδή.
Δηλαδή ρολόγια ήδη τεσταρισμενα στο πέρασμα των χρόνων, μην απαντάμε με άλλα κριτήρια.
Την κριτική και την άποψή των ρολογιών όπου σχηματιζω, είναι για εμένα, τα ρολόγια που παίρνω έχουν αποδείξει τι είναι στο πέρασμα των χρόνων ,δεν περίμεναν εμένα.

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Argo982001

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5365
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13111 στις: Δεκέμβριος 03, 2021, 23:30:10 μμ »

Το θέμα της τιμής σχολίασα και της αναγνωρισιμοτητας από μη γνωστη. Στα υπόλοιπα δε διαφωνώ αν και υπάρχει πάντα υποκειμενικός παράγοντας στις κρίσεις μας.

Ως προς τα 6ψηφια θα συμφωνήσω επίσης απόλυτα.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Απάντησα που είπες πως και κάποιος που ξέρει πάλι θα σου πει πως τα R είναι ανώτερα .
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος angelo

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13112 στις: Δεκέμβριος 03, 2021, 23:31:04 μμ »
Δεν έχουμε μπερδευτεί. Φωτιά στο νήμα θέλουμε να βάλουμε... Αφού όλοι οι καλοί τσακωμοι σε αυτό το νήμα γίνονται

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Gnl1977

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5025
    • Προφίλ
    • Seiko-λογίες....& more
Απ: Rolex
« Απάντηση #13113 στις: Δεκέμβριος 03, 2021, 23:32:14 μμ »
Παιδια,έχετε οοοοοοολοι σας μπερδευτεί και νομίζετε ότι απευθύνεστε σε έναν άνθρωπο όπου αγοράζει ΝΕΑ ρολόγια.
Εγω,παίρνω τέτοιας αξίας ρολόγια  από τη δευτερογενή αγορά, μεταχειρισμένα δηλαδή.
Δηλαδή ρολόγια ήδη τεσταρισμενα στο πέρασμα των χρόνων, μην απαντάμε με άλλα κριτήρια.
Την κριτική και την άποψή των ρολογιών όπου σχηματιζω, είναι για εμένα, τα ρολόγια που παίρνω έχουν αποδείξει τι είναι στο πέρασμα των χρόνων ,δεν περίμεναν εμένα.

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Προιδιόκτητα" θα λες.... Είναι πιο σικ, ειδικά στους κύκλους των ρολεξάκηδων....

😂😂😂😂😂😂
friendly
0
funny
1
like
0
wow
0
No reactions
Members reacted funny:
Giuseppe Busso,
No reactions
No reactions

Alexandros00

  • Επισκέπτης
Απ: Rolex
« Απάντηση #13114 στις: Δεκέμβριος 03, 2021, 23:32:21 μμ »
Δεν έχουμε μπερδευτεί. Φωτιά στο νήμα θέλουμε να βάλουμε... Αφού όλοι οι καλοί τσακωμοι σε αυτό το νήμα γίνονται

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Alexandros00

  • Επισκέπτης
Απ: Rolex
« Απάντηση #13115 στις: Δεκέμβριος 03, 2021, 23:33:03 μμ »
"Προιδιόκτητα" θα λες.... Είναι πιο σικ, ειδικά στους κύκλους των ρολεξάκηδων....




Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Argo982001

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5365
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13116 στις: Δεκέμβριος 03, 2021, 23:40:03 μμ »

+1000
Και πολύ λίγα λες. Ρωτήστε το Γιώργο για το 5513 ή όλους αυτούς που έχουν τα ρολόγια τους καμιά 30αρια χρόνια. Εγώ το παλαιότερο που έχω εξαρχής είναι το κερμιτ από το 2007. Μια φορά service έκανα το 2018. Και το φορούσα καθημερινά 7-8 χρόνια.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Σωστο αλλά δεν εστιάζω μόνο στο ποσο αξιόπιστα είναι .Κυρίως εστιαζω στο ποσο all around είναι .Εκεί είναι που εκτιμάς ένα ρόλεξ .Όταν διαπιστώνεις πως δε χρειάζεται να βγει από τον καρπό για κανένα λόγο .Πας στη θάλασσα;στο επαγγελματικό ραντεβού ;στο επίσημο γεύμα ;στο γυμναστήριο ;στη καθημερινότητα σου ; Δε το βγάζεις και είναι πάντα εντός θέματος. Γι αυτό είμαι πλέον και της άποψης πως αν είναι να έχεις 1 άντε δυο ρολόγια δεν υπάρχει καλύτερο από ένα ρόλεξ και αντιθέτως αν είναι να έχεις ένα rotation 5 plus ρολογιών το ρόλεξ είναι το λιγότερο χρήσιμο .
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Alexandros00

  • Επισκέπτης
Απ: Rolex
« Απάντηση #13117 στις: Δεκέμβριος 03, 2021, 23:45:00 μμ »
Σωστο αλλά δεν εστιάζω μόνο στο ποσο αξιόπιστα είναι .Κυρίως εστιαζω στο ποσο all around είναι .Εκεί είναι που εκτιμάς ένα ρόλεξ .Όταν διαπιστώνεις πως δε χρειάζεται να βγει από τον καρπό για κανένα λόγο .Πας στη θάλασσα;στο επαγγελματικό ραντεβού ;στο επίσημο γεύμα ;στο γυμναστήριο ;στη καθημερινότητα σου ; Δε το βγάζεις και είναι πάντα εντός θέματος. Γι αυτό είμαι πλέον και της άποψης πως αν είναι να έχεις 1 άντε δυο ρολόγια δεν υπάρχει καλύτερο από ένα ρόλεξ και αντιθέτως αν είναι να έχεις ένα rotation 5 plus ρολογιών το ρόλεξ είναι το λιγότερο χρήσιμο .
Εγω το γράφω τόσο καιρό αλλά δεν με πιστεύει κανείς ότι το μαγικό νούμερο ιδιοκτησίας ρολογιών είναι το 3.

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος angelo

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13118 στις: Δεκέμβριος 03, 2021, 23:45:19 μμ »
Σωστο αλλά δεν εστιάζω μόνο στο ποσο αξιόπιστα είναι .Κυρίως εστιαζω στο ποσο all around είναι .Εκεί είναι που εκτιμάς ένα ρόλεξ .Όταν διαπιστώνεις πως δε χρειάζεται να βγει από τον καρπό για κανένα λόγο .Πας στη θάλασσα;στο επαγγελματικό ραντεβού ;στο επίσημο γεύμα ;στο γυμναστήριο ;στη καθημερινότητα σου ; Δε το βγάζεις και είναι πάντα εντός θέματος. Γι αυτό είμαι πλέον και της άποψης πως αν είναι να έχεις 1 άντε δυο ρολόγια δεν υπάρχει καλύτερο από ένα ρόλεξ και αντιθέτως αν είναι να έχεις ένα rotation 5 plus ρολογιών το ρόλεξ είναι το λιγότερο χρήσιμο .
Εκτός και αν το rotation έχει 5 Rolex. Οπότε κάποιο θα είναι χρήσιμο

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Argo982001

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5365
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13119 στις: Δεκέμβριος 03, 2021, 23:49:52 μμ »
Εκτός και αν το rotation έχει 5 Rolex. Οπότε κάποιο θα είναι χρήσιμο

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Εκεί ναι  :D Βγάζεις το ένα και βάζεις το άλλο που είναι ακριβώς της ίδιας λογικής ρολόι . :)
Πέρα από τη πλάκα. Δεν αναφέρομαι στην κατοχή ρόλεξ σα μέρος συλλογής. Εννοείται πως είναι must να έχεις και 1 και 2 και 22  .Αναφερομαι στη χρήση των ρολογιών μιας συλλογής .
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Συνδεδεμένος Saega

  • Members+
  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 2646
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13120 στις: Δεκέμβριος 03, 2021, 23:52:43 μμ »
Μόνο Rolex παίδες. Πάμε παρακάτω τώρα. Το άλλο το νήμα με τον τελικό έχει ψωμί. Σας βλέπω κρατάτε κλειστά φύλλα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

  • Global moderator
  • Master
  • *****
  • Μηνύματα: 10752
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13121 στις: Δεκέμβριος 03, 2021, 23:53:03 μμ »
Argo το συγκεκριμένο B που έχεις είναι φοβερό ρολόι και όντως μπορεί να σταθεί σε αίσθηση δίπλα στο R..!! Σε γενικές γραμμές όμως το μέσο Breitling δεν συγκρίνεται με ένα Rolex.. ούτε καν με tudor θα έλεγα..! Επίσης αν χρειαστεί ποτέ να διαλέξεις ένα από τα 2 για να το φορέσεις πάνω σε ιστιοπλοϊκό η γενικά κάπου που μπορεί να χτυπήσεις άσχημα το ρολόι σου θα σε συμβούλευα αυτό να είναι το R και όχι το B...!
 ;)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
🐺 Ξέρω από αυτά ρε..

Αποσυνδεδεμένος Argo982001

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5365
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13122 στις: Δεκέμβριος 03, 2021, 23:55:57 μμ »
Argo το συγκεκριμένο B που έχεις είναι φοβερό ρολόι και όντως μπορεί να σταθεί σε αίσθηση δίπλα στο R..!! Σε γενικές γραμμές όμως το μέσο Breitling δεν συγκρίνεται με ένα Rolex.. ούτε καν με tudor θα έλεγα..! Επίσης αν χρειαστεί ποτέ να διαλέξεις ένα από τα 2 για να το φορέσεις πάνω σε ιστιοπλοϊκό η γενικά κάπου που μπορεί να χτυπήσεις άσχημα το ρολόι σου θα σε συμβούλευα αυτό να είναι το R και όχι το B...!
 ;)
Με Tudor σαφώς και όχι .Αντικειμενικά  breitling > Tudor .  :) Γι αυτό το λόγο άλλωστε breitling και Tudor με ίδιες μηχανές έχουν τόση διαφορά στη τιμή ,Άλλο level η breitling σε σχέση με τη Tudor.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Alexandros00

  • Επισκέπτης
Απ: Rolex
« Απάντηση #13123 στις: Δεκέμβριος 03, 2021, 23:56:12 μμ »
Argo το συγκεκριμένο B που έχεις είναι φοβερό ρολόι και όντως μπορεί να σταθεί σε αίσθηση δίπλα στο R..!! Σε γενικές γραμμές όμως το μέσο Breitling δεν συγκρίνεται με ένα Rolex.. ούτε καν με tudor θα έλεγα..! Επίσης αν χρειαστεί ποτέ να διαλέξεις ένα από τα 2 για να το φορέσεις πάνω σε ιστιοπλοϊκό η γενικά κάπου που μπορεί να χτυπήσεις άσχημα το ρολόι σου θα σε συμβούλευα αυτό να είναι το R και όχι το B...!
 ;)
Τα Tudor, μπροστά στα Breitling Φάνη, είναι ρολόγια του χιλιαρικου.

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
1
wow
0
No reactions
No reactions
Members reacted like:
Argo982001,
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Argo982001

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5365
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #13124 στις: Δεκέμβριος 03, 2021, 23:57:41 μμ »
Εγω το γράφω τόσο καιρό αλλά δεν με πιστεύει κανείς ότι το μαγικό νούμερο ιδιοκτησίας ρολογιών είναι το 3.

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
100% 
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions