Αποστολέας Θέμα: Rolex  (Αναγνώστηκε 1662713 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Argo982001

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5365
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12360 στις: Ιούνιος 06, 2021, 18:22:16 μμ »
Γράφω ότι γράφω ψάχνοντας να βρω την αγένεια της υπαλλήλου.
 
Καλημέρα καλημέρα, ζήτησα το explorer.

Στην δεύτερη μου είπαν ότι περιμένουν παραλαβή την ερχόμενη εβδομάδα αλλά δεν ξέρουν αν θα είναι μέσα, τους απάντησα ότι θα παραλάβουν εμπόρευμα και δεν ξέρουν τι κωδικούς θα παραλάβουν;;;(ξυνιλα)
Όντως δεν ξέρουν.Όλα τα μοντέλα της ρολεξ είναι χοτ.Δε τους ρωτάνε τι θα τους φέρουν .Δε σου απάντησε ασχημα ,ίσα ίσα που διέκρινα μια ειρωνία από εσένα
 

Μπορείτε όμως να μας κάνετε κάθε εβδομάδα τηλέφωνο ή αν περάσετε από εδώ να το δούμε γιατί δεν παίρνουν προκαταβολή ούτε ονόματα, της απάντησα ότι δεν είναι δυνατόν να σας καλώ κάθε εβδομάδα στο τηλέφωνο για να κάνω αγορά.(σιωπή…)
Πάλι δε βλέπω άσχημη συμπεριφορά .Δεδομένης της καταστασης αναμενόμενη απάντηση τη βρίσκω.


Κάνω μια γύρα στον χώρο αντρικά πουθενά,ατσάλινα πουθενά δυο τρία (datejust) ,καλά λέω ρολογια αντρικά δεν έχετε;
Να σας δώσουμε έναν κατάλογο και την κάρτα μας; Μου λέει η κυρία

Όποτε της απάντησα εγώ ηρθα να πάρω ρολοι τι να τη κάνω την καρτα(και τον κατάλογο) να πάμε για καφέ; Τι μπουτίκ είσαστε χωρίς ρολογια;


Εδώ επίσης δε βλέπω αγενή συμπεριφορά από την υπάλληλο.Ίσα ίσα που πάλι διακρίνω μια ειρωνία σε ένα διάλογο που εις γνώση σου τον οδήγησες εκεί.

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος sub50

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 9724
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12361 στις: Ιούνιος 06, 2021, 18:34:04 μμ »
Πάντως Βασίλη, δεν θυμάμαι να ανέφερε κάπου αγένεια ο Νίκος
Κάτι για ξινίλα είπε στην αρχή (μάλιστα στο ένα από τα δύο μαγαζία μόνο) και εγώ είπα ότι είχα καλή αντιμετώπιση και τίποτα παραπάνω.
Άλλοί νομίζω ανέφεραν αγενείς συμπεριφορές.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
My way...

Αποσυνδεδεμένος kloze

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1493
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12362 στις: Ιούνιος 06, 2021, 18:37:19 μμ »
Λούπα.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Νίκος   ‘ Η έπαρση είναι αμαρτία `

Αποσυνδεδεμένος pasas21

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 275
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12363 στις: Ιούνιος 06, 2021, 18:46:42 μμ »
Πάντως το ξέρουν και οι πέτρες αν θες καινούριο sub από official dealer σκας 12 και το παίρνεις άμεσα.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Spyoly

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 8342
  • Dum Spiro Spero
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12364 στις: Ιούνιος 06, 2021, 18:47:34 μμ »
Τακτικός πελάτης της αντιπροσωπείας και του αντίστοιχου καταστήματος από τις αρχές των 90s, ΒΕΒΑΙΩΣ και έχει αλλάξει το στυλ και η συμπεριφορά των πωλητών προς το χειρότερο βέβαια (τελευταία εμπειρία προ διμήνου)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143630
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12365 στις: Ιούνιος 06, 2021, 18:49:21 μμ »
Αν το λεει και ο Σπύρος,ασε
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Spyoly

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 8342
  • Dum Spiro Spero
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12366 στις: Ιούνιος 06, 2021, 18:53:09 μμ »
Αν το λεει και ο Σπύρος,ασε
Προτεραιότητα σε όσους μιλάνε Ρωσικά και η πίσω πόρτα ανοιχτή μόνο για τους μαυραγορίτες ☹️
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Beastaras

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4372
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12367 στις: Ιούνιος 06, 2021, 18:55:24 μμ »
Πάντως το ξέρουν και οι πέτρες αν θες καινούριο sub από official dealer σκας 12 και το παίρνεις άμεσα.

Με 12k παίρνεις Blancpain ff και σου μένουν και ρέστα..;)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Beastaras

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4372
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12368 στις: Ιούνιος 06, 2021, 18:57:55 μμ »
Τακτικός πελάτης της αντιπροσωπείας και του αντίστοιχου καταστήματος από τις αρχές των 90s, ΒΕΒΑΙΩΣ και έχει αλλάξει το στυλ και η συμπεριφορά των πωλητών προς το χειρότερο βέβαια (τελευταία εμπειρία προ διμήνου)

Φίλε Σπύρο είναι έτσι όλος ο πεζόδρομος της Βουκουρεστίου, άτομα που ανοίγουν την πόρτα με ύφος χιλίων Καρδηναλίων και πωλητές που σε σκανάρουν από πάνω ως κάτω λες και μπήκες να τους κλέψεις!

Υ.γ. Κανένας από αυτούς δεν παίρνει 1000€ αλλά το τουπέ, τουπέ! Και οι εφοπλιστές πιο φιλικοί είναι..;)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος grigoris gs

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 3730
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12369 στις: Ιούνιος 06, 2021, 19:17:31 μμ »
Γράφω ότι γράφω ψάχνοντας να βρω την αγένεια της υπαλλήλου.
 Όντως δεν ξέρουν.Όλα τα μοντέλα της ρολεξ είναι χοτ.Δε τους ρωτάνε τι θα τους φέρουν .Δε σου απάντησε ασχημα ,ίσα ίσα που διέκρινα μια ειρωνία από εσένα
 Πάλι δε βλέπω άσχημη συμπεριφορά .Δεδομένης της καταστασης αναμενόμενη απάντηση τη βρίσκω.

Εδώ επίσης δε βλέπω αγενή συμπεριφορά από την υπάλληλο.Ίσα ίσα που πάλι διακρίνω μια ειρωνία σε ένα διάλογο που εις γνώση σου τον οδήγησες εκεί.
Εγώ πάντως όταν δούλευα στις πωλήσεις και δεν είχαμε συγκεκριμένο προϊόν δεν του έλεγα του πελάτη πάρτε μας τηλ την αλλη εβδομάδα κλπ.  Ρωτούσα αν ήθελε να μας αφήσει ένα όνομα και ένα τηλ να επικοινωνήσουμε εμείς μαζί του για να περάσει να δει το προϊόν όταν θα είναι διαθέσιμο.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Argo982001

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5365
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12370 στις: Ιούνιος 06, 2021, 19:20:44 μμ »
Πάντως Βασίλη, δεν θυμάμαι να ανέφερε κάπου αγένεια ο Νίκος
Κάτι για ξινίλα είπε στην αρχή (μάλιστα στο ένα από τα δύο μαγαζία μόνο) και εγώ είπα ότι είχα καλή αντιμετώπιση και τίποτα παραπάνω.
Άλλοί νομίζω ανέφεραν αγενείς συμπεριφορές.
Μπορεί να έχεις και δίκιο και αν  ναι ζητάω συγγνώμη γιατί έκανα λάθος ανάγνωση.Είχα μείνει στην αίσθηση που μου δημιουργήθηκε από αυτό το ποστ
  https://www.greekwatchforum.gr/index.php?topic=42.msg685343#msg685343
όπου το μετέφρασασα περιστατικό αγενής συμπεριφοράς.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Argo982001

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5365
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12371 στις: Ιούνιος 06, 2021, 19:23:53 μμ »
Εγώ πάντως όταν δούλευα στις πωλήσεις και δεν είχαμε συγκεκριμένο προϊόν δεν του έλεγα του πελάτη πάρτε μας τηλ την αλλη εβδομάδα κλπ.  Ρωτούσα αν ήθελε να μας αφήσει ένα όνομα και ένα τηλ να επικοινωνήσουμε εμείς μαζί του για να περάσει να δει το προϊόν όταν θα είναι διαθέσιμο.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φίλε μου μαζί σου.Αλλά εδώ μιλάμε για άλλη περίπτωση.Ευγενική ήταν η κοπέλα για να μη του πει ούτε στον αιώνα τον άπαντα.Τι τηλέφωνο να τον,με,σε πάρει.Για κάθε ρόλεξ που έρχεται έχει 40 τακτικούς πελάτες που ξέρει πως όποιον προτωπάρει θα το αγοράσει στη στιγμή.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος grigoris gs

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 3730
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12372 στις: Ιούνιος 06, 2021, 19:41:18 μμ »
Φίλε μου μαζί σου.Αλλά εδώ μιλάμε για άλλη περίπτωση.Ευγενική ήταν η κοπέλα για να μη του πει ούτε στον αιώνα τον άπαντα.Τι τηλέφωνο να τον,με,σε πάρει.Για κάθε ρόλεξ που έρχεται έχει 40 τακτικούς πελάτες που ξέρει πως όποιον προτωπάρει θα το αγοράσει στη στιγμή.
Δεν διαφωνώ μαζί σου καθόλου. Οντως υπάρχουν οι σαράντα μπορεί και παραπάνω πελάτες που θα παρουν αμέσως το ρολόι με το που θα τους πάρουν τηλ. Εγώ απλώς αναφέρομαι σε στοιχειώδεις αρχές πωλήσεων που διδάσκονται σε πανεπιστήμια και από σωστούς επαγγελματίες της αγοράς που έχουν πιστούς επαναλαμβανόμενους πελάτες γιατί τους έχουν κερδίσει με την επαγγελματική συμπεριφορά τους . Ολοι πιστεύω στην τελική θα  ψωνίσουμε ένα προϊόν που υπάρχει διαθέσιμο σε παραπάνω από ένα καταστήματα  από αυτό το κατάστημα που μας έχει κερδίσει σαν πελάτη έστω και αν είναι πιο μακριά από το σπίτι μας κλπ.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Argo982001

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5365
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12373 στις: Ιούνιος 06, 2021, 19:46:35 μμ »
Δεν διαφωνώ μαζί σου καθόλου. Οντως υπάρχουν οι σαράντα μπορεί και παραπάνω πελάτες που θα παρουν αμέσως το ρολόι με το που θα τους πάρουν τηλ. Εγώ απλώς αναφέρομαι σε στοιχειώδεις αρχές πωλήσεων που διδάσκονται σε πανεπιστήμια και από σωστούς επαγγελματίες της αγοράς που έχουν πιστούς επαναλαμβανόμενος πελάτες γιατί τους έχουν κερδίσει με την επαγγελματική συμπεριφορά τους . Ολοι πιστεύω στην τελική θα  ψωνίσουμε ένα προϊόν που υπάρχει διαθέσιμο σε παραπάνω από ένα καταστήματα  από αυτό το κατάστημα που μας έχει κερδίσει σαν πελάτη έστω και αν είναι πιο μακριά από το σπίτι μας κλπ.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι αλλά δεν πρόκειται να τον πάρει τηλέφωνο στη περίπτωση της ρολεξ.Πως να το κάνουμε ; Μόλις έρθει το ρολόι θα φύγει σε αυτούς που προανέφερα.Θα μπορούσε να είναι ειλικρινής και να του πει συγγνώμη αλλά και να έρθει δε θα σας πάρω.Έχω ήδη μια τεράσρια λίστα πελατών που προηγούνται  απο εσάς.Του είπε ευγενικά να επικοινωνήσει,να περάσει από εκεί για να μη τον κόψει τελείως σαν πελάτη.
Το λες και μόνος σου...μιλάς για περιπτώσεις διαθεσιμων προιοντων κτλπ κτλπ ..Άλλη περίπτωση εδώ.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος yannisb

  • Members+
  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 2813
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12374 στις: Ιούνιος 07, 2021, 00:22:42 πμ »
Φίλε Σπύρο είναι έτσι όλος ο πεζόδρομος της Βουκουρεστίου, άτομα που ανοίγουν την πόρτα με ύφος χιλίων Καρδηναλίων και πωλητές που σε σκανάρουν από πάνω ως κάτω λες και μπήκες να τους κλέψεις!

Υ.γ. Κανένας από αυτούς δεν παίρνει 1000€ αλλά το τουπέ, τουπέ! Και οι εφοπλιστές πιο φιλικοί είναι..;)

Φιλε Παναγιωτη, το ΒΒ πιστευω και πιο κατω το βρισκεις ανετα :) Ειδικα εσυ που σαι και καλος στο παζαρι αν θυμαμαι καλα!  ;D

Για Βουκουρεστιου, αν και πιο πολυ αρκουμαι στο window shopping και κοιταω μονο στοχευμενα μοντελα απο κοντα, ο Breguet/ Blancpain/ G.O. (δε θυμαμαι ονομα) στην αθηνα που πηγα ηταν εξαιρετικα ευγενικος και συνεργασιμος!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions