Αποστολέας Θέμα: Rolex  (Αναγνώστηκε 1662291 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Wagner669

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7504
  • Αλέξανδρος 😎
    • Προφίλ
    • Instagram
Απ: Rolex
« Απάντηση #12315 στις: Ιούνιος 06, 2021, 13:57:25 μμ »
Καλημέρα καλημέρα, ζήτησα το explorer.
Στην μια μου εξήγησαν ευγενικά ότι επειδή έγινες το λανσάρισμα τον Απρίλιο δεν ξέρουν ποτε θα έρθει ,οκ ευχαριστώ κτλ.
Στην δεύτερη μου είπαν ότι περιμένουν παραλαβή την ερχόμενη εβδομάδα αλλά δεν ξέρουν αν θα είναι μέσα, τους απάντησα ότι θα παραλάβουν εμπόρευμα και δεν ξέρουν τι κωδικούς θα παραλάβουν;;;(ξυνιλα)

Μπορείτε όμως να μας κάνετε κάθε εβδομάδα τηλέφωνο ή αν περάσετε από εδώ να το δούμε γιατί δεν παίρνουν προκαταβολή ούτε ονόματα, της απάντησα ότι δεν είναι δυνατόν να σας καλώ κάθε εβδομάδα στο τηλέφωνο για να κάνω αγορά.(σιωπή…)

Κάνω μια γύρα στον χώρο αντρικά πουθενά,ατσάλινα πουθενά δυο τρία (datejust) ,καλά λέω ρολογια αντρικά δεν έχετε;
Να σας δώσουμε έναν κατάλογο και την κάρτα μας; Μου λέει η κυρία

Όποτε της απάντησα εγώ ηρθα να πάρω ρολοι τι να τη κάνω την καρτα(και τον κατάλογο) να πάμε για καφέ; Τι μπουτίκ είσαστε χωρίς ρολογια;

Τώρα αν τα έχουν κρυμμένα αλλά ατσάλινα πίσω δεν ξέρω και δεν ενδιαφέρει γιατί το explorer όντως δεν το είχαν.

Επίσης να αναφέρω ότι δεν είχα ντυθεί γαμπρός για να πάω στη μπουτίκ αλλά δεν ήμουν και homeless είχα βγει βόλτα με τον πιτσιρικά casual,λες να δοκιμάσω την επόμενη με ξύλινο παπιγιόν;


Εγώ πιστεύω οτι φταίει το casual ντύσιμο!
Σε είδαν με τα casual και σε περάσαν για homeless λέτσο που δεν εχει καμιά θέση στον ιερό τούτο τόπο, που ονομάζεται μπουτίκ ρολεξ...

Την επόμενη φορά θα πάρεις κάποιον που εχει ψωνίσει απο τη συγκεκριμένη μπουτίκ, για να τον αναγνωρίσουν και να μπορεί να εγγυηθεί για σένα και θα πάτε και οι δυο, κάπως έτσι....





Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions


Η Cartier βγάζει έργα τέχνης που έχουν ως δεύτερη ιδιότητα την χρονομετρία.
Όλοι οι άλλοι είναι Υ.Ω. που προσπαθούν να γίνουν τέχνη

Αποσυνδεδεμένος Tangerine Dream

  • Members+
  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 2463
  • KR
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12316 στις: Ιούνιος 06, 2021, 14:05:35 μμ »
Καλό ντύσιμο ή όχι, η κατάσταση (διεθνώς πάντα ομιλώ) δεν έχει αλλάξει.
Απ'εναντίας, για συγκεκριμένα μοντέλα πάει σταθερά χειρότερα.

Από συγκεκριμένο (και γενικά ιδιαίτερα competitive στις τιμές) grey dealer στην Ιαπωνία (housekihiroba.jp), τον οποίο παρακολουθώ συστηματικά μιας και προγραμματίζω αγορές από Ασία, τωρινές τιμές είναι ως εξής (καινούργια κομμάτια):

- GMT Master II 126710BLNR μπλε-μαύρο bezel στα €16,360 (στις τιμές δεν έχω αφαιρέσει το 10% tax free που έχει κάποιος επισκέπτης στη χώρα).
- Explorer 36mm (2021) 124270 στα €13,133.
- Deepsea μαύρο €11,992.
- Deepsea JC €14,860.
- OP 41mm 2020 Tiffany dial €16,361.
- OP 41mm 2020 πράσινο dial €10,492.
- Daytona YG όπως και RG με OF στα €40,903 (cream, blk dial) με το choco dial να είναι περίπου 15% ακριβότερο.
- Explorer 39mm (discont.) 214270 στα €11,595.
- Daytona YG green dial JMeyer €72,650.
- Platona baguette hour markers €126,088.
- DJ 36mm ss Jubilee fluted white roman dial €7,490.
- DJ 36mm ss Oyster smooth white roman dial €6,379.

Την ίδια στιγμή ολοκαίνουργια κομμάτια, σε competitive grey dealer στη Σιγκαπούρη (watchlink.sg), έχουμε τα εξής (εδώ οι τιμές σηκώνουν μικρή διαπραγμάτευση αναλόγως το ρολόι, και δεν είμαι 100% σίγουρος αν ισχύει το 7% tax free):

- Explorer two-tone 36mm (2021) 124273 στα €11,976.
- DD40 YG white Roman dial €34,067.
- Daytona ss black dial 116500LN στα €26,372.
- SkyD RG white dial 326935 στα €47,967.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Argo982001

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5365
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12317 στις: Ιούνιος 06, 2021, 14:20:58 μμ »

Εγώ πιστεύω οτι φταίει το casual ντύσιμο!
Σε είδαν με τα casual και σε περάσαν για homeless λέτσο που δεν εχει καμιά θέση στον ιερό τούτο τόπο, που ονομάζεται μπουτίκ ρολεξ...

Την επόμενη φορά θα πάρεις κάποιον που εχει ψωνίσει απο τη συγκεκριμένη μπουτίκ, για να τον αναγνωρίσουν και να μπορεί να εγγυηθεί για σένα και θα πάτε και οι δυο, κάπως έτσι....


Συγγνώμη αλλά τι το άσχημο είχε η συμπεριφορά τους ;
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143605
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12318 στις: Ιούνιος 06, 2021, 14:25:49 μμ »
Του στυλ,είμαστε ευγενικοί με τουπε
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Argo982001

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5365
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12319 στις: Ιούνιος 06, 2021, 14:29:39 μμ »
Του στυλ,είμαστε ευγενικοί με τουπε
Από που προέκυψε αυτό στη συγκεκριμένη περίπτωση ; Από αυτά που διάβασα δε κατάλαβα κάτι τέτοιο.Ίσα ίσα και συγγνώμη στο φίλο ο οποίος παρότι ήξερε πως δεν υπάρχει περίπτωση να έχουν κάποιο ατσάλινο σπορ μοντέλο όπως δεν έχουν πουθενά στο κόσμο έψαχνε ευκαιρία να τους τη πει λες και ευθύνεται η υπαλληλος .
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Beastaras

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4370
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12320 στις: Ιούνιος 06, 2021, 14:51:06 μμ »
Καλό ντύσιμο ή όχι, η κατάσταση (διεθνώς πάντα ομιλώ) δεν έχει αλλάξει.
Απ'εναντίας, για συγκεκριμένα μοντέλα πάει σταθερά χειρότερα.

Από συγκεκριμένο (και γενικά ιδιαίτερα competitive στις τιμές) grey dealer στην Ιαπωνία (housekihiroba.jp), τον οποίο παρακολουθώ συστηματικά μιας και προγραμματίζω αγορές από Ασία, τωρινές τιμές είναι ως εξής (καινούργια κομμάτια):

- GMT Master II 126710BLNR μπλε-μαύρο bezel στα €16,360 (στις τιμές δεν έχω αφαιρέσει το 10% tax free που έχει κάποιος επισκέπτης στη χώρα).
- Explorer 36mm (2021) 124270 στα €13,133.
- Deepsea μαύρο €11,992.
- Deepsea JC €14,860.
- OP 41mm 2020 Tiffany dial €16,361.
- OP 41mm 2020 πράσινο dial €10,492.
- Daytona YG όπως και RG με OF στα €40,903 (cream, blk dial) με το choco dial να είναι περίπου 15% ακριβότερο.
- Explorer 39mm (discont.) 214270 στα €11,595.
- Daytona YG green dial JMeyer €72,650.
- Platona baguette hour markers €126,088.
- DJ 36mm ss Jubilee fluted white roman dial €7,490.
- DJ 36mm ss Oyster smooth white roman dial €6,379.

Την ίδια στιγμή ολοκαίνουργια κομμάτια, σε competitive grey dealer στη Σιγκαπούρη (watchlink.sg), έχουμε τα εξής (εδώ οι τιμές σηκώνουν μικρή διαπραγμάτευση αναλόγως το ρολόι, και δεν είμαι 100% σίγουρος αν ισχύει το 7% tax free):

- Explorer two-tone 36mm (2021) 124273 στα €11,976.
- DD40 YG white Roman dial €34,067.
- Daytona ss black dial 116500LN στα €26,372.
- SkyD RG white dial 326935 στα €47,967.

Η ματαιοδοξία καλώς ή κακώς πληρώνεται..και όσο υπάρχουν κάποιοι (αχαρακτήριστο) που συνεχίζουν να αγοράζουν σε αυτες τις τιμές και τις επερχόμενες ανοδικές, ο ουρανός δεν θα έχει ταβάνι!!! Η ζήτηση να μειωθεί δεν πρόκειται ειδικά αν μπουν και στο παιχνίδι οι Ινδοί, όποτε άστους να πληρώνουν φούμαρα και μεταξωτές κορδέλες..:)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Μεταλας

  • Επισκέπτης
Απ: Rolex
« Απάντηση #12321 στις: Ιούνιος 06, 2021, 15:22:05 μμ »
Η συμπεριφορα τους μπορει να ειναι οπως ειναι,αλλα τι στην ευχη θελουν και ειναι ανοιχτα αν δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ στο μαγαζι.Ειμαι σιγουρος οτι βαδιζουν με μαθηματικη ακριβεια στο να τους γυρισει μπουμεραγκ αυτη η τακτικη.Την πεφτεις μια, σε μια γκομεναρα,δυο,τρεις μετα  ριχνεις τα στανταρ σου (omega,breitling etc) και πας για αλλα......
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Dante80

  • Members+
  • VIP Member
  • ****
  • Μηνύματα: 3363
  • (╯°□°)╯︵ ┻━┻
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12322 στις: Ιούνιος 06, 2021, 15:28:35 μμ »
Κάπου διάβασα πως το 55% των Rolex που κατασκευάζονται και πωλούνται παγκοσμίως σε ετήσια βάση είναι γυναικεία ρολόγια, με την συντριπτική πλειοψηφία τους να είναι datejust. Το ότι οι μπουτίκ δεν έχουν τα ρολόγια που κατασκευάζει σε μειοψηφία η εταιρία και θέλουμε εμείς, δεν σημαίνει πως οι μπουτίκ κοιμούνται κιόλας!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Beastaras

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4370
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12323 στις: Ιούνιος 06, 2021, 15:29:56 μμ »
Η συμπεριφορα τους μπορει να ειναι οπως ειναι,αλλα τι στην ευχη θελουν και ειναι ανοιχτα αν δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ στο μαγαζι.Ειμαι σιγουρος οτι βαδιζουν με μαθηματικη ακριβεια στο να τους γυρισει μπουμεραγκ αυτη η τακτικη.Την πεφτεις μια, σε μια γκομεναρα,δυο,τρεις μετα  ριχνεις τα στανταρ σου (omega,breitling etc) και πας για αλλα......

Πάντως με τη αγορά ενός omega ή breitling, πίστεψε με δεν ρίχνεις καθόλου τα στάνταρ σου, τουλάχιστον ωρολογιακά!!!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143605
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12324 στις: Ιούνιος 06, 2021, 15:31:07 μμ »
Δεκτο αυτό,θα πάρω Tudor  ;D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Argo982001

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5365
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12325 στις: Ιούνιος 06, 2021, 15:31:32 μμ »
Κάπου διάβασα πως το 55% των Rolex που κατασκευάζονται και πωλούνται παγκοσμίως σε ετήσια βάση είναι γυναικεία ρολόγια, με την συντριπτική πλειοψηφία τους να είναι datejust. Το ότι οι μπουτίκ δεν έχουν τα ρολόγια που κατασκευάζει σε μειοψηφία η εταιρία και θέλουμε εμείς, δεν σημαίνει πως οι μπουτίκ κοιμούνται κιόλας!
Ακριβώς !!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Μεταλας

  • Επισκέπτης
Απ: Rolex
« Απάντηση #12326 στις: Ιούνιος 06, 2021, 15:33:37 μμ »
Αν πουμε οτι η ρολεξ εχει 100 μοντελα συνολικα(ανδρικα-γυναικεια)υποθετικα μιλωντας και στην βιτρινα τους 5 διαθεσιμα και αυτα γυναικεια και με διαμαντια,ας γραψουν στην ταμπελα ROLEX WOMEN ONLY...
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Beastaras

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4370
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12327 στις: Ιούνιος 06, 2021, 15:35:44 μμ »
Δεκτο αυτό,θα πάρω Tudor  ;D

Ε τι άλλο θα αγόραζες..χαχαχα
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος kloze

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1493
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12328 στις: Ιούνιος 06, 2021, 15:43:37 μμ »
Από που προέκυψε αυτό στη συγκεκριμένη περίπτωση ; Από αυτά που διάβασα δε κατάλαβα κάτι τέτοιο.Ίσα ίσα και συγγνώμη στο φίλο ο οποίος παρότι ήξερε πως δεν υπάρχει περίπτωση να έχουν κάποιο ατσάλινο σπορ μοντέλο όπως δεν έχουν πουθενά στο κόσμο έψαχνε ευκαιρία να τους τη πει λες και ευθύνεται η υπαλληλος .

Αρχικά από που προκύπτει ότι έπρεπε να ξέρω ότι δεν έχουν ατσάλινα;

Η υπάλληλος όταν λέει θα παραλάβει  την ερχόμενη εβδομάδα οφείλει να έχει ενημερωθεί για ποια μοντέλα θα έρθουν ,παραλαμβάνει πρέπει να ξέρει ,να απαντήσει ευθέως και να έχει την στοιχειώδη αστική ευγενια.

Όταν ο αγοραστής σου λέει ότι θέλει να αγοράσει δεν έχω ξανά ακούσει να τους παίρνω εγώ τηλέφωνο κάθε εβδομάδα να μαθαίνω νέα τους

Όταν τους λεω γιατί δεν έχουν αντρικά ρολογια εφόσον είναι μπουτίκ που να πάω να τα ζητήσω δηλαδή ;

Δεν πήγα με διάθεση να τους την πω ούτε να κάνω τον έξυπνο, ζήτησα το προϊόν που πουλάνε και μου έλεγαν διαφορετικές δικαιολογίες , να πάρω εγώ την κάρτα της ;να πάρει εκείνη τα στοιχεία μου και να με ενημερώσει ή να μου πει δεν πουλάμε κύριε μας έχουν εδώ να χαιρεταμε όποιον έρχεται, έλεος δηλαδή
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Νίκος   ‘ Η έπαρση είναι αμαρτία `

Αποσυνδεδεμένος kloze

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1493
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #12329 στις: Ιούνιος 06, 2021, 15:45:25 μμ »
Αν πουμε οτι η ρολεξ εχει 100 μοντελα συνολικα(ανδρικα-γυναικεια)υποθετικα μιλωντας και στην βιτρινα τους 5 διαθεσιμα και αυτα γυναικεια και με διαμαντια,ας γραψουν στην ταμπελα ROLEX WOMEN ONLY...

Αυτό ακριβώς φίλε μου
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Νίκος   ‘ Η έπαρση είναι αμαρτία `