Αποστολέας Θέμα: Rolex  (Αναγνώστηκε 1662397 φορές)

0 μέλη και 15 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

  • Global moderator
  • Master
  • *****
  • Μηνύματα: 10752
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #11505 στις: Μάρτιος 07, 2021, 13:40:23 μμ »
Στα γερμανικά αυτοκίνητα φίλε το καπέλο λέγεται extras...!!
 :D 
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
🐺 Ξέρω από αυτά ρε..

Αποσυνδεδεμένος kloze

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1493
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #11506 στις: Μάρτιος 07, 2021, 13:42:02 μμ »
Ναι αλλά εκεί παίρνεις κάτι παραπάνω σαν προιον
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Νίκος   ‘ Η έπαρση είναι αμαρτία `

Αποσυνδεδεμένος kloze

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1493
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #11507 στις: Μάρτιος 07, 2021, 13:43:29 μμ »
Να ξεκαθαρίσω κάτι παίδες με καλή διάθεση ρωτάω δεν το ξέρω το θέμα απλά μου κάνει πραγματικά εντύπωση το καπέλο
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Νίκος   ‘ Η έπαρση είναι αμαρτία `

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #11508 στις: Μάρτιος 07, 2021, 13:43:41 μμ »
Ναι αλλά εκεί παίρνεις κάτι παραπάνω σαν προιον

Θεωρητικά κάι στην Rolex παίρνεις την "ικανοποίηση" ότι είσαι από τους προνομιούχους που το απέκτησες
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #11509 στις: Μάρτιος 07, 2021, 13:44:03 μμ »
Παντού γίνονται αυτά.Το καπέλο είναι καθαρά θέμα της ζήτησης που υπερβαίνει την προσφορά .Η ap το έχει πετύχει αυτό με τα ro ,η patek κυρίως με τα σπορ ατσάλινα , η rolex σχεδόν με όλο της τον κατάλογο .Τι ακριβώς να αλλάξει; Αφού είναι διατεθειμένος ο κόσμος να πληρώσει υπερπολαπλασια για να αποκτήσει ενα προϊόν της εννοειται πως δε το αλλάζει αυτό και μαγκιά της .
Υγ: Ηθικά θέματα με διαθεσιμότητα luxury προιοντος είναι ασύμβατες έννοιες.Κανενα απολύτως θέμα ηθικής!
Υγ2 : Η τιμή κσταλόγου είναι ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΗ τιμή.

Συμφωνώ επί της αρχής
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #11510 στις: Μάρτιος 07, 2021, 13:44:14 μμ »
Να ξεκαθαρίσω κάτι παίδες με καλή διάθεση ρωτάω δεν το ξέρω το θέμα απλά μου κάνει πραγματικά εντύπωση το καπέλο

Ναι βρε συζήτηση κάνουμε
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

  • Global moderator
  • Master
  • *****
  • Μηνύματα: 10752
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #11511 στις: Μάρτιος 07, 2021, 13:46:51 μμ »
Να ξεκαθαρίσω κάτι παίδες με καλή διάθεση ρωτάω δεν το ξέρω το θέμα απλά μου κάνει πραγματικά εντύπωση το καπέλο
Γιατί σου κάνει εντύπωση...?! Ξέρεις πόσα καπέλα έχεις πληρώσει για προϊόντα...?! Πχ για τις χειρουργικές μάσκες που φοράς...! Όλα είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης...   πόσο μάλλον όταν μιλάμε για προϊόντα πολυτελείας και όχι για αλεύρι η γάλα...!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
🐺 Ξέρω από αυτά ρε..

Αποσυνδεδεμένος Argo982001

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5365
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #11512 στις: Μάρτιος 07, 2021, 13:47:27 μμ »
Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου, δεν ξέρω για τα ρολογια που ανέφερες ή αν συμβαίνει στην συγκεκριμένη αγορά αλλά σκέφτομαι αν πας να αγοράσεις μια Mercedes ή ένα IPhone ή μια κολόνια Tom Ford ή ένα κοστούμι Armani κτλ
Στις εταιρίες που είπες όχι,ξεπερασμένες σήμερα.,αλλά αν πας να παρεις ενα tshirt off white ή supreme μπορεί να σου πουν 500 ευρώ από 80 πχ που έχει κατάλογο ή ένα jordan 1000 από 150 αρχική .(αν και εκει δουλευει καπως διαφορετικα γιατι ειναι μια κι εξω η παραγωγη,οποτε εξαντλούνται σε μιση ωρα απο resellers και μετα μεταπουλουνται 10 φορες πάνω . 
Στα αυτοκίνητα που λες ,για να παρεις συγκεκριμενες ferrari πρέπει να εισαι πελατης και να εχεις αγορασει πανω απο 6-7 ... Δε τις δινουν σε οποιον παει με τα λεφτα στο χερι και κανενα θεμα ηθικής οταν μιλάμε για luxury !!!
Ο πολύ απλός κανόνας της προσφοράς και της ζήτησης και γιατί τον αναλύουμε τόσο πολύ;
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_I

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 38150
  • Γηράσκω ἀεὶ διδασκόμενος
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #11513 στις: Μάρτιος 07, 2021, 13:47:51 μμ »
................αλλά σκέφτομαι αν πας να αγοράσεις μια Mercedes ή ένα IPhone ή μια κολόνια Tom Ford ή ένα κοστούμι Armani κτλ υπάρχει περίπτωση να σου πούνε καπέλο για τα πάρεις; Και πως θα σου φαινόταν; .........

Ισχυε για δεκαετίες.

Προσωπικά, ΑΡΝΗΘΗΚΑ να δώσω καπέλο, μου είπαν "χώσε" 30.000 να καθαρίσεις, και παρέλαβα μετά από 6 + μήνες, στην νέα τιμή, επίσημα + 80.000 ( ........λόγω συνεχούς διολίσθησης και υποτιμήσεων ( ΠΑΣΟΚ ) και κάτι ψιλά για Γρηγορόσημα. Τολμούσα να πω όχι ?   :'( :'( :'( :'( :'( :'(
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

The only difference between men and boys is the price of the toys.


Αποσυνδεδεμένος kloze

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1493
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #11514 στις: Μάρτιος 07, 2021, 13:57:06 μμ »
Ισχυε για δεκαετίες.

Προσωπικά, ΑΡΝΗΘΗΚΑ να δώσω καπέλο, μου είπαν "χώσε" 30.000 να καθαρίσεις, και παρέλαβα μετά από 6 + μήνες, στην νέα τιμή, επίσημα + 80.000 ( ........λόγω συνεχούς διολίσθησης και υποτιμήσεων ( ΠΑΣΟΚ ) και κάτι ψιλά για Γρηγορόσημα. Τολμούσα να πω όχι ?   :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Δεν έφταιγε το ΠΑΣΟΚ
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Νίκος   ‘ Η έπαρση είναι αμαρτία `

Αποσυνδεδεμένος kloze

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1493
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #11515 στις: Μάρτιος 07, 2021, 13:58:50 μμ »
Στις εταιρίες που είπες όχι,ξεπερασμένες σήμερα.,αλλά αν πας να παρεις ενα tshirt off white μπορεί να σου πουν 500 ευρώ από 80 πχ που έχει κατάλογο ή ένα jordan 1000 από 150 αρχική .(αν και εκει δουλευει καπως διαφορετικα γιατι ειναι μια κι εξω η παραγωγη,οποτε εξαντλούνται σε μιση ωρα απο resellers και μετα μεταπουλουνται 10 φορες πάνω . 
Στα αυτοκίνητα που λες ,για να παρεις συγκεκριμενες ferrari πρέπει να εισαι πελατης και να εχεις αγορασει πανω απο 6-7 ... Δε τις δινουν σε οποιον παει με τα λεφτα στο χερι και κανενα θεμα ηθικής οταν μιλάμε για luxury !!!
Ο πολύ απλός κανόνας της προσφοράς και της ζήτησης και γιατί τον αναλύουμε τόσο πολύ;
Με ξεπερνάει αυτό...έχω μείνει πίσω χάσμα γενεών, αυτό που με ισοπέδωσε ήταν για τις Ferrari να έχω τα λεφτά και να μην μου πουλήσουν  :D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Νίκος   ‘ Η έπαρση είναι αμαρτία `

Αποσυνδεδεμένος Speedster356

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #11516 στις: Μάρτιος 07, 2021, 13:59:28 μμ »
Στις εταιρίες που είπες όχι,ξεπερασμένες σήμερα.,αλλά αν πας να παρεις ενα tshirt off white μπορεί να σου πουν 500 ευρώ από 80 πχ που έχει κατάλογο ή ένα jordan 1000 από 150 αρχική .(αν και εκει δουλευει καπως διαφορετικα γιατι ειναι μια κι εξω η παραγωγη,οποτε εξαντλούνται σε μιση ωρα απο resellers και μετα μεταπουλουνται 10 φορες πάνω . 
Στα αυτοκίνητα που λες ,για να παρεις συγκεκριμενες ferrari πρέπει να εισαι πελατης και να εχεις αγορασει πανω απο 6-7 ... Δε τις δινουν σε οποιον παει με τα λεφτα στο χερι και κανενα θεμα ηθικής οταν μιλάμε για luxury !!!
Ο πολύ απλός κανόνας της προσφοράς και της ζήτησης και γιατί τον αναλύουμε τόσο πολύ;
Απλά η διαφορά είναι ότι στα luxury brands οι συγκεκριμένες εταιρίες επιλέγουν αν και πως θα καλύψουν τη ζήτηση, με σκοπό να μη βλάψουν το image τους και να αποφύγουν μελλοντικές αρνητικές συνέπειες. Κανείς δεν ξέρει αν η στάση της Rolex θα βγει σε καλό σε βάθος χρόνου. Για την ώρα φαίνεται να διατηρεί ένα image και ένα notoriety που της βγαίνουν μάλλον με θετικό πρόσημο τα τελευταία χρόνια, και ίσως για μερικά ακόμη.


Sent from my iPad using Tapatalk
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Spyoly

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 8342
  • Dum Spiro Spero
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #11517 στις: Μάρτιος 07, 2021, 14:00:28 μμ »
Δεν έχω αγοράσει ποτέ,ούτε πρόκειται στο μέλλον,ρολόι με τιμή μεγαλύτερη του καταλόγου....όσο και να το θέλω.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Μεταλας

  • Επισκέπτης
Απ: Rolex
« Απάντηση #11518 στις: Μάρτιος 07, 2021, 14:01:35 μμ »
Η Louis vuitton και η Hermes συμφωνουμε ολοι οτι ειναι υπερluxury εταιριες-κολοσσοι;;;
Συμφωνουμε.
Να δεχτουμε οτι ενα-δυο προιοντα τους ειναι δυσευρετα ή για λιγους;;;
Να το δεχτουμε.
Στην Ρολεξ ρε παιδια,ενα δυο ειναι τα μοντελα που ΕΙΝΑΙ διαθεσιμα.Αυτος πιστευω θα ειναι και ο λογος που πιθανον να της γυρισει μπουμεραγκ.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος omitzi

  • Member
  • **
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Rolex
« Απάντηση #11519 στις: Μάρτιος 07, 2021, 14:01:49 μμ »
Είναι ανάλογα πως αισθάνεται απέναντι σε τέτοιες πρακτικές. Εγώ προσωπικά ψάχνω το new sub αλλά δεν δίνω του πάνω από το msrp για κανένα λόγο.
Θεωρώ ότι με πιάνουν αμερικανακι και ας βγάζω μόνο από το mining τον μήνα αρκετά παραπάνω από το καπέλο.
Όταν ηρεμήσει η κατάσταση , εάν ηρεμήσει θα πάρω ένα για εμένα και ένα για την σύζυγό. Έως τότε ας πάνε τα κορόιδα να δίνουν καπέλα.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions