Αποστολέας Θέμα: Squale  (Αναγνώστηκε 191031 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Blackbird

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 3682
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Squale
« Απάντηση #315 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 10:59:09 πμ »
 :D


friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
  

Κύλησε το πίτουρο,

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 179
    • Προφίλ
Απ: Squale
« Απάντηση #316 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 11:48:13 πμ »
Συγγνώμη, τεχινικά δεν είμαι καθόλου καταρτισμένος, αλλά την αντιπαράθεση αν πρέπει ή όχι να το βουτάς δεν την καταλαβαίνω..
Γι' αυτό δεν έχουν φτιαχτεί τα ρολόγια, για να καταναλώνονται; κατανάλωση ενός καταδυτικού ρολογιού δε σημαίνει και βούτηγμα στη θάλασσα; αν δημιουργείται στο ρολόι πρόβλημα, γιατί πληρώνεις στεγανότητα κτλ;
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

SYZo

  • Επισκέπτης
Απ: Squale
« Απάντηση #317 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 11:54:05 πμ »
απλα επειδη ο καθενας οτι θελει γραφει στο καντραν γιαυτο  φοβουνται να το βαλουν στη θαλασσα
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 179
    • Προφίλ
Απ: Squale
« Απάντηση #318 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 12:07:52 μμ »
600€ όμως δεν είναι λίγα χρήματα για να μην έχεις εμπιστοσύνη σε αυτό που έχεις αγοράσει...
Έβγαλα δεν ξέρω πόσα καλοκαίρια και στρατό με ένα Swatch. Όταν κάποια στιγμή κατάφερα να πάρω ακριβό ρολόι (TAG Aquaracer) το βούταγα κανονικά. Με την ίδια χαρά καταναλώνω και το Explorer μου, γιατί έτσι νοιώθω ότι τα χρήματα που έδωσα (τα οποία δε μου τα χάρισε κανείς) έπιασαν τόπο.
Αν το επόμενο καλοκαίρι το Μακο των 89€ παρουσιάσει πρόβλημα, θα ζητήσω ευθύνες γιατί έδωσα 89€ για συγκεκριμένες ιδιότητες, οι οποίες δεν υπάρχουν...

Υ.Γ. Αν θελήσω να πουλήσω σε αυτό το φόρουμ, δε νομίζω να αγοράσει κανείς ρολόγια μου! :D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

SYZo

  • Επισκέπτης
Απ: Squale
« Απάντηση #319 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 12:12:51 μμ »
το mako δεν παθαινει τιποτα.. 9 μηνες μερα νυχτα το ειχα στο χερι μου και εκανα τα παντα, και τωρα το εχει ο αδερφος μου για καθε μερα στο σχολειο  :D και εγω ειμαι της αποψης οτι αφου το πηρα θα το φοραω. δεν ειπαμε να το κακομεταχειριζομαι, αλλα οχι κα να φοβαμαι να το βαλω στο νερο  :D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

thomas69

  • Επισκέπτης
Απ: Squale
« Απάντηση #320 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 12:13:45 μμ »
Έχω μια υποψία ότι η μόνη διαφορά του NOS με το καινούργιο μοντέλο είναι το τρίτιο και μόνο.Μάλλον όσα dial βρήκαν ξεχασμένα στην αποθήκη με αποδεκτά φωσφορίζων τρίτιο τα ονόμασαν NOS και τα υπόλοιπα τα πάτησαν μια luminova και τα βάφτισαν καινούργιο μοντέλο.

Άρα φόβος για ανταλλακτικά δεν υπάρχει.Γιατί δεν υπάρχουν μάλλον καινούργια ανταλλακτικά.Μόνο παλιά από τις δεκαετίες το '70 και του '80
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος lambros

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 653
  • Chronometrophilia
    • Προφίλ
Απ: Squale
« Απάντηση #321 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 12:15:58 μμ »
το mako δεν παθαινει τιποτα.. 9 μηνες μερα νυχτα το ειχα στο χερι μου και εκανα τα παντα, και τωρα το εχει ο αδερφος μου για καθε μερα στο σχολειο  :D και εγω ειμαι της αποψης οτι αφου το πηρα θα το φοραω. δεν ειπαμε να το κακομεταχειριζομαι, αλλα οχι κα να φοβαμαι να το βαλω στο νερο  :D

ο φόβος φυλάει τα έρμα  :D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Haters gonna hate

Αποσυνδεδεμένος Elio5

  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5636
  • United we stand-Divided we Fall
    • Προφίλ
Απ: Squale
« Απάντηση #322 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 12:24:44 μμ »
Έχω μια υποψία ότι η μόνη διαφορά του NOS με το καινούργιο μοντέλο είναι το τρίτιο και μόνο.Μάλλον όσα dial βρήκαν ξεχασμένα στην αποθήκη με αποδεκτά φωσφορίζων τρίτιο τα ονόμασαν NOS και τα υπόλοιπα τα πάτησαν μια luminova και τα βάφτισαν καινούργιο μοντέλο.

Άρα φόβος για ανταλλακτικά δεν υπάρχει.Γιατί δεν υπάρχουν μάλλον καινούργια ανταλλακτικά.Μόνο παλιά από τις δεκαετίες το '70 και του '80

Συμφωνω απολυτως μαζι σου Θωμα.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Καλοκαίρι Μύκονος. Χειμώνας Αράχοβα. Συσκευές Apple. Καφές Starbucks. Δουλειά με μέσον. Κλάμα για την κρίση. Πιο Έλληνας πεθαίνεις.

Αποσυνδεδεμένος Blackbird

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 3682
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Squale
« Απάντηση #323 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 12:26:01 μμ »
το mako δεν παθαινει τιποτα.. 9 μηνες μερα νυχτα το ειχα στο χερι μου και εκανα τα παντα, και τωρα το εχει ο αδερφος μου για καθε μερα στο σχολειο  :D και εγω ειμαι της αποψης οτι αφου το πηρα θα το φοραω. δεν ειπαμε να το κακομεταχειριζομαι, αλλα οχι κα να φοβαμαι να το βαλω στο νερο  :D

ο φόβος φυλάει τα έρμα  :D

Λάμπρο τι έχουν τα έρμα και ψοφάνε;  :D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
  

Κύλησε το πίτουρο,

Αποσυνδεδεμένος gsb

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 2860
  • ..no date times!!
    • Προφίλ
    • http://www.polite.gr/
Απ: Squale
« Απάντηση #324 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 12:27:02 μμ »
παιδια, κακα τα ψεμματα!
για καποιον που θελει να προσεχει τα ρολογια του, η θαλασσα δεν συνισταται!
κ δεν εννοω μονο την στεγανοτητα, αλλα κ κινδυνους απο χτυπηματα, γρατζουνιες κλπ.
μην ξεχναμε τον φιλο που εχασε ενα καινουργιο legend diver στην θαλασσα, απο σπασμενη
μπαρετα..
παρομοιοι κινδυνοι ασφαλως κ υπαρχουν κ σε αρκετες αλλες φυσικες δραστηριοτητες.
απο κει κ περα ο καθενας αποφασιζει ελευθερα!  :)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
το 'πε και το 'κανε!!

Αποσυνδεδεμένος Elio5

  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5636
  • United we stand-Divided we Fall
    • Προφίλ
Απ: Squale
« Απάντηση #325 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 12:30:29 μμ »
Τοτε για ποιον λογο αγοραζει καποιος καταδυτικο ρολοι? ΠΧ ενα Ντοξα η ενα Ρολεξ η ενα 007 βρε αδελφε?
Ποιος ο λογος να αγοραζω κατι και να μην το χρησιμοποιω για αυτο που εχει φτιαχτει?
Υποτιθεται οτι τα εξτρα λεφτα σε καταδυτικο τα πληρωνω για την αντοχη του στην Θαλασσα.

Δεν ειναι λιγο μιζερο να αγοραζω κατι και να μην το χρησιμοποιω  μηπως παθει κατι?
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Καλοκαίρι Μύκονος. Χειμώνας Αράχοβα. Συσκευές Apple. Καφές Starbucks. Δουλειά με μέσον. Κλάμα για την κρίση. Πιο Έλληνας πεθαίνεις.

SYZo

  • Επισκέπτης
Απ: Squale
« Απάντηση #326 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 12:36:03 μμ »
αλλο κολυμπι αλλο καταδυση..
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος lambros

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 653
  • Chronometrophilia
    • Προφίλ
Απ: Squale
« Απάντηση #327 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 12:36:29 μμ »
το mako δεν παθαινει τιποτα.. 9 μηνες μερα νυχτα το ειχα στο χερι μου και εκανα τα παντα, και τωρα το εχει ο αδερφος μου για καθε μερα στο σχολειο  :D και εγω ειμαι της αποψης οτι αφου το πηρα θα το φοραω. δεν ειπαμε να το κακομεταχειριζομαι, αλλα οχι κα να φοβαμαι να το βαλω στο νερο  :D

ο φόβος φυλάει τα έρμα  :D

Λάμπρο τι έχουν τα έρμα και ψοφάνε;  :D

Με τον ήλιο τα μπάζω, με τον ήλιο τα βγάζω, Μήτσο'μ!
Λές να ήπιαν νερό μ'αλάτι και να άφρισαν?
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Haters gonna hate

Αποσυνδεδεμένος Elio5

  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5636
  • United we stand-Divided we Fall
    • Προφίλ
Απ: Squale
« Απάντηση #328 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 12:40:48 μμ »
αλλο κολυμπι αλλο καταδυση..

Εκτος απο τον ΒΒ που καταδυεται με τα ρολογια του οι περισσοτεροι κανουμε μπανιο. Δεν βλεπω το λογο ενα ρολοι που εχει υδατοστεγανοτητα 200+ μετρα να μην το βουταμε στο νερακι το θαλασσινο. Ειτε λεγεται σκουαλε, ειτε οριεντ, ειτε τουτιμα.


friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Καλοκαίρι Μύκονος. Χειμώνας Αράχοβα. Συσκευές Apple. Καφές Starbucks. Δουλειά με μέσον. Κλάμα για την κρίση. Πιο Έλληνας πεθαίνεις.

SYZo

  • Επισκέπτης
Απ: Squale
« Απάντηση #329 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 12:43:04 μμ »
αλλο κολυμπι αλλο καταδυση..

Εκτος απο τον ΒΒ που καταδυεται με τα ρολογια του οι περισσοτεροι κανουμε μπανιο. Δεν βλεπω το λογο ενα ρολοι που εχει υδατοστεγανοτητα 200+ μετρα να μην το βουταμε στο νερακι το θαλασσινο. Ειτε λεγεται σκουαλε, ειτε οριεντ, ειτε τουτιμα.
αυτο ηθελα να πω +100
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions