Αποστολέας Θέμα: Τα χάλια της Folli Follie  (Αναγνώστηκε 16044 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rose

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 2017
    • Προφίλ
Απ: Τα χάλια της Folli Follie
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 30, 2012, 18:51:42 μμ »
Οκ, αν το κρίνεις μην αγοράζεις. Παντως πολύ σωστή εξυπηρέτηση, αυτο εχει σημασια. Απο εκει και περα δεν υποχρεώνουν κανέναν.

Η εξυπηρέτηση ήταν σωστότατη στην προκειμένη περίπτωση. Το ρολόι μου το πήραν δώρο. Δεν είμαι γνώστης των ρολογιών αλλά αν το διάλεγα μόνος μου μάλλον θα προτιμούσα μια γνωστή μάρκα. Εστω και swatch ρε αδερφέ.Έστω.


Μα ανοιγεις ενα θεμα, τα χαλια της folli και δεν συμμαζεύεται επειδη το δωρο δεν ηταν τουλαχιστον swatch? οκ.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος hans11

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Τα χάλια της Folli Follie
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 30, 2012, 18:54:54 μμ »
Οκ .
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος hans11

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Τα χάλια της Folli Follie
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 30, 2012, 19:02:04 μμ »
Να μας πεί ο Rose αν θα αγόραζε το συγκεκριμένο ρολόι για 150 ευρώ.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Heuer_1153

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 548
    • Προφίλ
Απ: Τα χάλια της Folli Follie
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 30, 2012, 19:23:59 μμ »
Δεν καταλαβα το προβλημα σου, σου εκαναν αντικατάσταση το προβληματικο? Που ειναι το προβλημα? Γενικα η folli follie δεν απευθυνεται στους  "hipsters" των forums καθως ορολογιακα δεν παρουσιαζει καποιο ενδιαφερον αλλα οκ ειναι πολύ σεβαστή εταιρεια σε αυτό που κάνει.

Το πρόβλημά μου είναι οτι τα ρολόγια της είναι εξωφρενικά υπερτιμημένα γιαυτό που είναι. Η κανονική τους τιμή θα έπρεπε να είναι 70 - 80 % κατω. Άνετα.
Αυτό είναι το πρόβλημα μου.

Αυτό ισχύει για τα πλείστα ρολόγια στην αγορά όμως. Από Folli Follie μέχρι ....
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Μάριος

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143341
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Τα χάλια της Folli Follie
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 30, 2012, 19:36:36 μμ »
Στην φωτογραφία φαίνεται ο μηχανισμός του δικού μου μοντέλου. Είναι ο 2315 της MIYOTA. Εδώ θα κάνω ένα μόνο σχόλιο.

Η τιμή λιανικής του συγκεκριμένου μηχανισμού στο ebay , καινούριου και με δωρεάν μεταφορικά είναι 7,1 δολάρια περίπου δηλαδή 5 ευρώ.   


αυτο ισχυει για ολες τις εταιριες!


Αν ήθελα ρολόι τέτοιας ποιότητας θα το αγόραζα με 10 ευρώ από τα φανάρια.

αν πιστευεις οτι θα βρεις και αξιζει,γιατι οχι?


Στο κατάστημα Folli Follie Χαλκίδα

Μετά την παραλαβή ρολογιού η υπάλληλος φιλοτιμήθηκε να ρυθμίσει την ώρα / ημερομηνία. Αφού αργούσε κανένα δεκάλεπτο πήγα προς τον πάγκο να δώ τι γίνεται… Προσπαθούσε να «φέρει» την σωστή ημερομηνία αλλάζοντας μανιωδώς τον ωροδείκτη εικοσιτετράωρα ολόκληρα…..


ναι αλλα γι΄αυτο δεν εχει ευθυνη η εταιρια!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2012, 19:39:26 μμ από george_ »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143341
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Τα χάλια της Folli Follie
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 30, 2012, 19:40:29 μμ »
Δεν καταλαβα το προβλημα σου, σου εκαναν αντικατάσταση το προβληματικο? Που ειναι το προβλημα? Γενικα η folli follie δεν απευθυνεται στους  "hipsters" των forums καθως ορολογιακα δεν παρουσιαζει καποιο ενδιαφερον αλλα οκ ειναι πολύ σεβαστή εταιρεια σε αυτό που κάνει.

Το πρόβλημά μου είναι οτι τα ρολόγια της είναι εξωφρενικά υπερτιμημένα γιαυτό που είναι. Η κανονική τους τιμή θα έπρεπε να είναι 70 - 80 % κατω. Άνετα.
Αυτό είναι το πρόβλημα μου.

Αυτό ισχύει για τα πλείστα ρολόγια στην αγορά όμως. Από Folli Follie μέχρι ....

+1
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος hans11

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Τα χάλια της Folli Follie
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 30, 2012, 19:42:22 μμ »
Θεωρώ απαράδεκτο ρολόι 150 ευρώ να μπάζει νερα 2 φορές και να φεύγουν οι κωρόνες. Το πρόβλημα της στεγανότητας σε folli follie το έχω δεί πολλές φορές σε γνωστούς. Θα προτιμούσα να πλήρωνα τα ίδια λευτά και να αγόραζα ένα πιο στιβαρό ρολόι απο άποψη συναρμογής. Που να μη χρειάζεται να με ταλαιπωρεί 3 φορές στο service. Και ας πλήρωνα "φίρμα". Απλά να μην με ταλαιπωρεί.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος hans11

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Τα χάλια της Folli Follie
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 30, 2012, 19:44:39 μμ »
Για την υπάλληλο φυσικά και δεν φταίει η εταιρία. Η ιδιοκτήτρια φταίει που δεν προσέλαβε εξιδεικευμένο άτομο.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143341
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Τα χάλια της Folli Follie
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 30, 2012, 19:47:41 μμ »
Η μιγιότα η όπως τη λένε έχει 5 euro. Πως ξέρω οτι έχει μιγίοτα 2315; Το άνοιξα και την είδα. Τα υπόλοιπα 145 που είναι; Στα σμαράγδια και στα ρουμπίνια; Η στην τσέπη κάποιων;


Τα ρολογια αυτα ειναι περισσοτερο αξεσουαρ και εχουν μεγαλη απηχηση στις γυναικες.Γυναικα εκανε την επιλογη με τα δικα της κριτηρια,αλλα δε νομιζω οτι σε ενθουσιασε το ιδιο,οσο εκεινη!Μπορει να τυχει.

Τα υπόλοιπα 145 που είναι


Αυτο ισχυει και σε αλλα προιοντα,αν σου ειχαν παρει ενα swatch με 80 ευρω και το κοστος κατασκευης ηταν 10 ευρω ,θα ειχες και με αυτο προβλημα?Αν ναι ,πολυ απλα μην αγορασεις ξανα ρολοι

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143341
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Τα χάλια της Folli Follie
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 30, 2012, 19:48:40 μμ »
Για την υπάλληλο φυσικά και δεν φταίει η εταιρία. Η ιδιοκτήτρια φταίει που δεν προσέλαβε εξιδεικευμένο άτομο.

Φυσικα,απλα σου πηγε στραβα απο την αρχη και εκει ξεσπασες
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

nicolasg

  • Επισκέπτης
Απ: Τα χάλια της Folli Follie
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 30, 2012, 20:38:01 μμ »

Το πρόβλημά μου είναι οτι τα ρολόγια της είναι εξωφρενικά υπερτιμημένα γιαυτό που είναι. Η κανονική τους τιμή θα έπρεπε να είναι 70 - 80 % κατω. Άνετα.
Αυτό είναι το πρόβλημα μου.
Μια είναι η " βασίλισσα" ,στην υπερτιμολογηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2012, 20:40:34 μμ από nicolasg »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Sol Invictus

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1809
  • ...to the Unconquered Sun
    • Προφίλ
Απ: Τα χάλια της Folli Follie
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 30, 2012, 21:00:23 μμ »
Για την υπάλληλο φυσικά και δεν φταίει η εταιρία. Η ιδιοκτήτρια φταίει που δεν προσέλαβε εξιδεικευμένο άτομο.

Για να πουλάει κάποιος folli follie δεν χρειάζεται να έχει τελειώσει σχολή ωρολογοποιίας, ούτε καν να έχει βασικές γνώσεις πάνω σε ρολόγια. Η folli follie είναι folli follie και δεν προσπάθησε να το παίξει ποτέ τίποτα άλλο. Fashion items πουλάει και δεν το έκρυψε ποτέ. Το πρόβλημα δεν είναι τα 150 ευρώ που ζητάει, αλλά αυτοί που πάνε και τα δίνουν. Δεν θα τους λυπηθώ. Αφού θέλουν τα δώσουν στη όποια folli follie, με υγειά τους με χαρά τους. Δικά τους είναι τα λεφτά ότι θέλουν ας τα κάνουν.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
"Empty-handed I entered
the world
Barefoot I leave it.
My coming, my going --
Two simple happenings
That got entangled.
Like dew drops
on a lotus leaf
I vanish."

Kozan Ichikyo

Αποσυνδεδεμένος hans11

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Τα χάλια της Folli Follie
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 30, 2012, 21:14:17 μμ »
Αυτο ισχυει και σε αλλα προιοντα,αν σου ειχαν παρει ενα swatch με 80 ευρω και το κοστος κατασκευης ηταν 10 ευρω ,θα ειχες και με αυτο προβλημα?Αν ναι ,πολυ απλα μην αγορασεις ξανα ρολοι


Το καταλαβαίνω οτι σε όλα τα προιόντα η τελική τιμή δεν είναι απλά η σούμα των ανταλλακτικών που έχουν μέσα. Είναι πολλοί οι παράγοντες που καθορίζουν την τιμή όπως η έρευνα η διαφήμηση το δίκτυο μεταπώλησης κλπ κλπ. Αδυνατώ να πιστέψω όμως οτι στη συγκεκριμένη περίπτωση η Folli δεν αισχροκερδεί. Αν το προιόν δουλεύει απροβλημάτιστα κομάτια να γίνει το "καπέλο". Λές έκανε το γούστο της η γυναίκα μου και πάει τέλειωσε. Αλλά όταν εμφανίζονται συμπτώματα που μόνο σε ρολόγια απο τα φανάρια βλέπεις τότε νοιώθεις το λιγότερο εξαπατημένος.

Μια ζωή swatch των 30 ευρώ φορούσα. Μπορεί να αξίζανε και για 50cent δεν ξέρω αλλα τουλάχιστον δεν είχα πρόβλημα ποτέ.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος hans11

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Τα χάλια της Folli Follie
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 30, 2012, 21:18:28 μμ »
Για την υπάλληλο φυσικά και δεν φταίει η εταιρία. Η ιδιοκτήτρια φταίει που δεν προσέλαβε εξιδεικευμένο άτομο.

Για να πουλάει κάποιος folli follie δεν χρειάζεται να έχει τελειώσει σχολή ωρολογοποιίας, ούτε καν να έχει βασικές γνώσεις πάνω σε ρολόγια. Η folli follie είναι folli follie και δεν προσπάθησε να το παίξει ποτέ τίποτα άλλο. Fashion items πουλάει και δεν το έκρυψε ποτέ. Το πρόβλημα δεν είναι τα 150 ευρώ που ζητάει, αλλά αυτοί που πάνε και τα δίνουν. Δεν θα τους λυπηθώ. Αφού θέλουν τα δώσουν στη όποια folli follie, με υγειά τους με χαρά τους. Δικά τους είναι τα λεφτά ότι θέλουν ας τα κάνουν.

Πρίν αγοράσεις κάτι πρέπει να κάνεις μια στοιχειώδη έρευνα. Στη συγκεκριμένη περίπτωση η έρευνα αυτή απλά δεν έγεινε ποτέ. Το ρολόι αγοράστηκε "στο φτερό". Με γειά μας λοιπών.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143341
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Τα χάλια της Folli Follie
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 31, 2012, 00:31:42 πμ »
Αυτο ισχυει και σε αλλα προιοντα,αν σου ειχαν παρει ενα swatch με 80 ευρω και το κοστος κατασκευης ηταν 10 ευρω ,θα ειχες και με αυτο προβλημα?Αν ναι ,πολυ απλα μην αγορασεις ξανα ρολοι


Το καταλαβαίνω οτι σε όλα τα προιόντα η τελική τιμή δεν είναι απλά η σούμα των ανταλλακτικών που έχουν μέσα. Είναι πολλοί οι παράγοντες που καθορίζουν την τιμή όπως η έρευνα η διαφήμηση το δίκτυο μεταπώλησης κλπ κλπ. Αδυνατώ να πιστέψω όμως οτι στη συγκεκριμένη περίπτωση η Folli δεν αισχροκερδεί. Αν το προιόν δουλεύει απροβλημάτιστα κομάτια να γίνει το "καπέλο". Λές έκανε το γούστο της η γυναίκα μου και πάει τέλειωσε. Αλλά όταν εμφανίζονται συμπτώματα που μόνο σε ρολόγια απο τα φανάρια βλέπεις τότε νοιώθεις το λιγότερο εξαπατημένος.

Μια ζωή swatch των 30 ευρώ φορούσα. Μπορεί να αξίζανε και για 50cent δεν ξέρω αλλα τουλάχιστον δεν είχα πρόβλημα ποτέ.

Για το λογο αυτο εγινε μια αυτοκρατορια!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions