Αποστολέας Θέμα: Λιγο γελιο  (Αναγνώστηκε 1169770 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ^Deadly_Sin^

  • Members+
  • VIP Member
  • ****
  • Μηνύματα: 3570
    • Προφίλ
Απ: Λιγο γελιο
« Απάντηση #10965 στις: Αύγουστος 15, 2021, 22:16:12 μμ »
Τα Rafales δεν πονάνε μόνο τους Τούρκους τελικά...!



Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προφανώς και όχι. Πονάνε κι όλους εμάς που τα πληρώνουμε...

Εξοπλιστικά παιχνίδια και εδω και απέναντι και όταν έπιασε φωτιά κάηκαν τα σπίτια του κόσμου και εδω και απέναντι γιατί δεν υπάρχουν επαρκή μέσα πυρόσβεσης.
Ίσως τελικά έχουμε περισσότερα κοινά απο όσα νομίζει κανείς.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Συνδεδεμένος Argo982001

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5365
    • Προφίλ
Απ: Λιγο γελιο
« Απάντηση #10966 στις: Αύγουστος 15, 2021, 22:16:58 μμ »

Με λίγα λόγια μας είπαν οι πολιτικοί απατεώνες που μας κυβερνούν, ότι αν γίνει πόλεμος, αφήστε να περάσουν οι εχθροί, να πάρουν τα πάντα και να καταστρέψουν τα υπόλοιπα, αρκεί να μην έχουμε νεκρό.

Το θεωρώ τελείως άστοχο το παράδειγμα βασικά αλλά μπορεί να βλέπεις κάποιο συσχετισμό που εγώ αδυνατώ.
Εγώ θα μείνω στις φυσικές καταστροφές και θα σε ρωτήσω,σε τσουνάμι να εκκενώσουν τις περιοχές ή να αφήσουν τον κόσμο να παλέψει με τα κύματα ;
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Λιγο γελιο
« Απάντηση #10967 στις: Αύγουστος 15, 2021, 22:19:47 μμ »
Το θεωρώ τελείως άστοχο το παράδειγμα βασικά αλλά μπορεί να βλέπεις κάποιο συσχετισμό που εγώ αδυνατώ.
Εγώ θα μείνω στις φυσικές καταστροφές και θα σε ρωτήσω,σε τσουνάμι να εκκενώσουν τις περιοχές ή να αφήσουν τον κόσμο να παλέψει με τα κύματα ;

Το τσουνάμι είναι κάτι εντελώς διαφορετικό
Άκυρο εντελώς
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Συνδεδεμένος Argo982001

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5365
    • Προφίλ
Απ: Λιγο γελιο
« Απάντηση #10968 στις: Αύγουστος 15, 2021, 22:24:43 μμ »
Το τσουνάμι είναι κάτι εντελώς διαφορετικό
Άκυρο εντελώς
Ε βέβαια.Τελείως άκυρο να συγκρίνουμε μια φυσική καταστροφή με φυσική καταστροφή και πολύ φυσιολογικό να τη συγκρίνουμε με πόλεμο.Όντως...
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Λιγο γελιο
« Απάντηση #10969 στις: Αύγουστος 15, 2021, 22:28:37 μμ »
Η δασική πυρκαγιά τέτοιας κλίμακας είναι πόλεμος πραγματικός
Επίσης θα μπορούσαμε να είχαμε 20 καναντερ επιπλέον ( θέλουν 5 χρόνια , ίσως και παραπάνω, για να παραδοθούν)
Το τσουνάμι δε καταπολεμάται κάπως παρά μόνο με εκκένωση.. εκτός αν ζούσαμε στις κάτω χώρες που έχουν άλλα σύστημα

Διαχρονικά τα προβλημα στην χώρα μας δυστυχώς
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143602
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Λιγο γελιο
« Απάντηση #10970 στις: Αύγουστος 15, 2021, 22:34:08 μμ »
Έπεσε το Αφγανιστάν
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος watchman

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 3851
    • Προφίλ
Απ: Λιγο γελιο
« Απάντηση #10971 στις: Αύγουστος 15, 2021, 22:37:51 μμ »
Δυστυχώς η πραγματικότητα αν θέλουμε να το δούμε ρεαλιστικά και να μην δίνουμε αυταπάτες στον εαυτό μας ας καταλάβουμε ότι είμαστε μια αποικία χρέους με τριτοκοσμικούς νόμους,νοοτροπίες και συμπεριφορές που καθρεπτίζουν αυτά που ζούμε....
Και επειδή είμαι ρεαλιστής στο μάτι,στη Μάνδρα κανείς δεν λογοδότησε το ίδιο και στην Εύβοια και σε όλη την Ελλάδα φέτος άρα αφού τίποτα δεν αλλάζει εδώ και χρόνια σίγουρα και στο μέλλον τίποτα δεν θα αλλάξει!
Περαστικά μας.

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος watchman

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 3851
    • Προφίλ
Απ: Λιγο γελιο
« Απάντηση #10972 στις: Αύγουστος 15, 2021, 22:40:36 μμ »
...τα υπόλοιπα λόγια είναι ξόδεμα φαιάς ουσίας και χρόνου.
Εδώ είναι νήμα για γέλιο βέβαια καλά κάνετε και τα λέτε εδώ γιατί για γέλια ήμαστε τουλάχιστον..

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Συνδεδεμένος Argo982001

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5365
    • Προφίλ
Απ: Λιγο γελιο
« Απάντηση #10973 στις: Αύγουστος 15, 2021, 22:45:53 μμ »
Η δασική πυρκαγιά τέτοιας κλίμακας είναι πόλεμος πραγματικός
Επίσης θα μπορούσαμε να είχαμε 20 καναντερ επιπλέον ( θέλουν 5 χρόνια , ίσως και παραπάνω, για να παραδοθούν)
Το τσουνάμι δε καταπολεμάται κάπως παρά μόνο με εκκένωση.. εκτός αν ζούσαμε στις κάτω χώρες που έχουν άλλα σύστημα

Διαχρονικά τα προβλημα στην χώρα μας δυστυχώς
Το θέμα είναι ότι δεν καταπολεμάται το τσουνάμι; (προφανώς και όχι!!)  ή ότι και η φωτιά τέτοιου μεγέθους επίσης δεν καταπολεμάται ιδίως από τους κατοίκους .Επιβεβλημένες είναι οι εκκενώσεις.Και στην Αμερική προδότες και ριψασπιδες είναι που έχουν εκκενώσει τεράστιες εκτάσεις στην Καλιφόρνια και έχουν καεί πόσα σπίτια ; Τέλος πάντων,δε θέλω να επεκταθώ και να είμαι απόλυτος σε πράγματα που δε γνωρίζω όπως η πυρόσβεση αλλά τη δύναμη της φύσης ας τη συγκρίνουμε με τη δύναμη της φύσης και όχι με τον εχθρό εκτός των συνόρων που και αυτών βέβαια αν κατάλαβα καλά, από τη δυσαρέσκεια με τα ραφαλ,δεν έίμαστε και πολύ της άποψης να τον πολεμήσουμε.Τέλος πάντων.
Είναι απορίας άξιο πάντως πως αυτη η χώρα με 11 εκατομμύρια  οικονομολόγους,λοιμωξιολογους,πανδημιολόγους,εμβολιολόγους πύραρχους κτλπ τα έχει κάνει τόσο σκατά.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Λιγο γελιο
« Απάντηση #10974 στις: Αύγουστος 15, 2021, 22:54:46 μμ »
Το θέμα είναι ότι δεν καταπολεμάται το τσουνάμι; (προφανώς και όχι!!)  ή ότι και η φωτιά τέτοιου μεγέθους επίσης δεν καταπολεμάται ιδίως από τους κατοίκους .Επιβεβλημένες είναι οι εκκενώσεις.Και στην Αμερική προδότες και ριψασπιδες είναι που έχουν εκκενώσει τεράστιες εκτάσεις στην Καλιφόρνια και έχουν καεί πόσα σπίτια ; Τέλος πάντων,δε θέλω να επεκταθώ και να είμαι απόλυτος σε πράγματα που δε γνωρίζω όπως η πυρόσβεση αλλά τη δύναμη της φύσης ας τη συγκρίνουμε με τη δύναμη της φύσης και όχι με τον εχθρό εκτός των συνόρων που και αυτών βέβαια αν κατάλαβα καλά, από τη δυσαρέσκεια με τα ραφαλ,δεν έίμαστε και πολύ της άποψης να τον πολεμήσουμε.Τέλος πάντων.
Είναι απορίας άξιο πάντως πως αυτη η χώρα με 11 εκατομμύρια  οικονομολόγους,λοιμωξιολογους,πανδημιολόγους,εμβολιολόγους πύραρχους κτλπ τα έχει κάνει τόσο σκατά.

Δεν μίλησα να την σβήσουν οι πολίτες.. αν είχαμε κάποια καναντερ επιπλέον να προσβάλουν στην αρχή (πριν γίνει μεγάλη φωτιά) κάτι θα έκαναν.

Στο τελευταίο που είπες
Οικονομολόγος είμαι...πυραρχος δε θα γίνω ποτέ  ;) Το ξέρω δε το είπες προσωπικά  απλά εγώ το αναφέρω
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Alexandros00

  • Επισκέπτης
Απ: Λιγο γελιο
« Απάντηση #10975 στις: Αύγουστος 15, 2021, 23:04:30 μμ »
Εγω κάθομαι και διαβάζω όλα αυτά που γράφουμε και το μονο που έχω τη νόηση να πω είναι ότι στα 44 χρόνια που ζω,η εκάστοτε κυβέρνηση που έχει υπάρξει είναι ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΤΙΚΗ  του λαού.
Μας αξίζει η εκάστοτε κυβέρνηση γιατί εμείς την βγάλαμε. Γιατί ποτέ δεν ψηφίσαμε με γνώμονα το κοινό καλό πάρα μόνο τη ΠΑΡΤΥ μας.
Ζητω η παρτυ μας λοιπόν.
ΟΛΟΙ ΜΑΣ,είμαστε άξιοι των επιλογών μάς.

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Λιγο γελιο
« Απάντηση #10976 στις: Αύγουστος 15, 2021, 23:09:23 μμ »
Εγω κάθομαι και διαβάζω όλα αυτά που γράφουμε και το μονο που έχω τη νόηση να πω είναι ότι στα 44 χρόνια που ζω,η εκάστοτε κυβέρνηση που έχει υπάρξει είναι ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΤΙΚΗ  του λαού.
Μας αξίζει η εκάστοτε κυβέρνηση γιατί εμείς την βγάλαμε. Γιατί ποτέ δεν ψηφίσαμε με γνώμονα το κοινό καλό πάρα μόνο τη ΠΑΡΤΥ μας.
Ζητω η παρτυ μας λοιπόν.
ΟΛΟΙ ΜΑΣ,είμαστε άξιοι των επιλογών μάς.

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι ακριβώς
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Συνδεδεμένος Argo982001

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5365
    • Προφίλ
Απ: Λιγο γελιο
« Απάντηση #10977 στις: Αύγουστος 15, 2021, 23:09:31 μμ »
Δεν μίλησα να την σβήσουν οι πολίτες.. αν είχαμε κάποια καναντερ επιπλέον να προσβάλουν στην αρχή (πριν γίνει μεγάλη φωτιά) κάτι θα έκαναν.

Προφανώς,επειδή όμως με το αν δε σβήνουν φωτιές έπρεπε να σχεδιάσουν με το τι είχανε ! Και αυτό που έχουμε και χωρίς τα επιπλέον καναντέρ είναι ένας από τους μεγαλύτερους στόλους(που έχει μεγαλώσει κι άλλο τα τελευταία χρόνια)που φυσικά όμως δεν ήταν αρκετός να αντιμετωπίσει τις τόσες πολλές εστίες ταυτόχρονα σε όλη την Ελλάδα.Τυχαίες φυσικά!  Στην αρχή σαφώς και θα είχε αποφευχθεί το τόσο κακό αλλά η Βαρυμπόμπη μας μάμισε τελείως εμάς και αμφιβάλλω αν γινόταν και αλλιώς.
Άσχετο.Επειδή είμαι από Εύβοια έτυχε να μιλήσω με άτομα από πάνω και αυτό που μου έλεγαν εκτός των άλλων είναι ότι ακούγανε αμέτρητες εκρήξεις μέσα από το δάσος .
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Λιγο γελιο
« Απάντηση #10978 στις: Αύγουστος 15, 2021, 23:19:42 μμ »
Δεν είναι έτσι όπως τα λες ακριβώς. Μπορούμε να τα πούμε τα υπόλοιπα από κοντά με όταν δωθεί η ευκαιρία
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος Wagner669

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7504
  • Αλέξανδρος 😎
    • Προφίλ
    • Instagram
Απ: Λιγο γελιο
« Απάντηση #10979 στις: Αύγουστος 15, 2021, 23:57:22 μμ »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions


Η Cartier βγάζει έργα τέχνης που έχουν ως δεύτερη ιδιότητα την χρονομετρία.
Όλοι οι άλλοι είναι Υ.Ω. που προσπαθούν να γίνουν τέχνη