Αποστολέας Θέμα: Heuer Monza (2000 re edition)  (Αναγνώστηκε 4650 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

  • Global moderator
  • Master
  • *****
  • Μηνύματα: 10752
    • Προφίλ
Απ: Heuer Monza (2000 re edition)
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 07, 2020, 01:03:20 πμ »
Το έχεις ακόμα ρε το monza...?! Μοναδικό ρολόι.. όπως οι περισσότεροι χρονογράφοι της tag άλλωστε...!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
🐺 Ξέρω από αυτά ρε..

Alexandros00

  • Επισκέπτης
Απ: Heuer Monza (2000 re edition)
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 07, 2020, 01:13:05 πμ »
Το έχεις ακόμα ρε το monza...?! Μοναδικό ρολόι.. όπως οι περισσότεροι χρονογράφοι της tag άλλωστε...!
Οχι για πολύ ακόμα όμως Φάνη
Ναι φιλε η Tag στους χρονογράφους είναι κορυφή.

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Συνδεδεμένος Giorgos_I

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 38160
  • Γηράσκω ἀεὶ διδασκόμενος
    • Προφίλ
Απ: Heuer Monza (2000 re edition)
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 07, 2020, 11:28:37 πμ »
Το έχεις ακόμα ρε το monza...?! Μοναδικό ρολόι.. όπως οι περισσότεροι χρονογράφοι της tag άλλωστε...!
Οχι για πολύ ακόμα όμως Φάνη
Ναι φιλε η Tag στους χρονογράφους είναι κορυφή.

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απλώς, η βάση πάνω στην οποία "στηρίχτηκαν", ήταν η κορυφή.

Σε χρονογράφους ΚΑΙ χρονομετρα, μέχρι το 70 κάτι, ( ....μετά, δεν ξέρω ακριβείς ημερομηνίες μέχρι το 80 κάτι ), η HEUER ήταν το όνομα.

Χρονόμετρα χειρός, για αθλητικές ή άλλες χρήσεις, χρονογράφοι καρπού, κλπ, είχαν ΚΑΙ σημαντική παρουσία, αλλά ΚΑΙ σημαντική αποδοχή από τους ρολογόφιλους.

Ειχα φίλο με τέτοια, και χρησιμοποίησα και στις φάμπρικες για τις μετρήσεις παραγωγικών διαδικασιών. ( Η πίεση για παραγωγικότητα,- παραγωγή ανα μονάδα χρόνου - υπήρχε από τότε  :o )

Ο "γάμος" με την TAG, ΙΜΟ, έφερε στο προσκήνιο και στις πλατιές λαϊκές μάζες την φίρμα, αλλά, και πάλι ΙΜΟ, και ξέροντάς την και από παληά, με πολλά φρου-φρού και αρώματα, υποδεέστερη ποιότητα, και τιμές ...........κάρβουνο αναμμένο.

Που πολλά μοντέλα της, ήταν απλώς "φούσκες", αλλά εκμεταλλευόμενες την εμπλοκή και την αναλογική διαφήμιση με τα σπόρ, προωθήθηκαν ευρέως.

Ειδικά, γύρω στα 1990 +, ο κόσμος έτρεχε να τα πάρει, σε ..........υπερβολικές τιμές ! Εβλεπα στους κύκλους μου, ειδικά νέους, να είναι .....φανατικοί  :-[

Αραγε, άραγε, ποιος να 'ναι αιτία, αχ κακούργα κοινωνία.

Και να ένα ωραίο "θεματάκι". ;)

Πόσα από αυτά, το τότε "πωληθέντα" εξακολουθούν να ζούν ?  ::) Και τι τιμές κρατάνε ?  :o Επιβίωσαν ποιοτικά, και στην αποδοχή του κοινού ?

Ποιός ξέρει να ψάχνει και να τα βρεί ? Δευτερεύουσες αγορές, κλπ ?

Ποιός ? Ο Αλέξανδρος ? Α, ναι.  ;D  Αυτός, τα ξέρει και τα ψάχνει  ;)


friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

The only difference between men and boys is the price of the toys.


Alexandros00

  • Επισκέπτης
Απ: Heuer Monza (2000 re edition)
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 07, 2020, 12:57:26 μμ »
Το έχεις ακόμα ρε το monza...?! Μοναδικό ρολόι.. όπως οι περισσότεροι χρονογράφοι της tag άλλωστε...!
Οχι για πολύ ακόμα όμως Φάνη
Ναι φιλε η Tag στους χρονογράφους είναι κορυφή.

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απλώς, η βάση πάνω στην οποία "στηρίχτηκαν", ήταν η κορυφή.

Σε χρονογράφους ΚΑΙ χρονομετρα, μέχρι το 70 κάτι, ( ....μετά, δεν ξέρω ακριβείς ημερομηνίες μέχρι το 80 κάτι ), η HEUER ήταν το όνομα.

Χρονόμετρα χειρός, για αθλητικές ή άλλες χρήσεις, χρονογράφοι καρπού, κλπ, είχαν ΚΑΙ σημαντική παρουσία, αλλά ΚΑΙ σημαντική αποδοχή από τους ρολογόφιλους.

Ειχα φίλο με τέτοια, και χρησιμοποίησα και στις φάμπρικες για τις μετρήσεις παραγωγικών διαδικασιών. ( Η πίεση για παραγωγικότητα,- παραγωγή ανα μονάδα χρόνου - υπήρχε από τότε  :o )

Ο "γάμος" με την TAG, ΙΜΟ, έφερε στο προσκήνιο και στις πλατιές λαϊκές μάζες την φίρμα, αλλά, και πάλι ΙΜΟ, και ξέροντάς την και από παληά, με πολλά φρου-φρού και αρώματα, υποδεέστερη ποιότητα, και τιμές ...........κάρβουνο αναμμένο.

Που πολλά μοντέλα της, ήταν απλώς "φούσκες", αλλά εκμεταλλευόμενες την εμπλοκή και την αναλογική διαφήμιση με τα σπόρ, προωθήθηκαν ευρέως.

Ειδικά, γύρω στα 1990 +, ο κόσμος έτρεχε να τα πάρει, σε ..........υπερβολικές τιμές ! Εβλεπα στους κύκλους μου, ειδικά νέους, να είναι .....φανατικοί  :-[

Αραγε, άραγε, ποιος να 'ναι αιτία, αχ κακούργα κοινωνία.

Και να ένα ωραίο "θεματάκι". ;)

Πόσα από αυτά, το τότε "πωληθέντα" εξακολουθούν να ζούν ?  ::) Και τι τιμές κρατάνε ?  :o Επιβίωσαν ποιοτικά, και στην αποδοχή του κοινού ?

Ποιός ξέρει να ψάχνει και να τα βρεί ? Δευτερεύουσες αγορές, κλπ ?

Ποιός ? Ο Αλέξανδρος ? Α, ναι.  ;D  Αυτός, τα ξέρει και τα ψάχνει  ;)

Οι παλιοί χρονογραφοι Heuer μέχρι τέλη δεκαετίας 70  σήμερα είναι απλησιαστοι, μιλάμε για τιμές που αγγίζουν ή και ξεπερνάνε τις 10.000 ευρώ. Ειδικά carrera χρονογράφος τέτοιας ηλικίας φτάνει άνετα και τα 15.000 ευρώ.  Τα πιο νέα μοντέλα, 80 και μετά έχουν τιμές αλλά καμία σχέση 3000 ή 4000 η 5000 ευρώ.

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Heuer Monza (2000 re edition)
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 08, 2020, 23:19:22 μμ »

Οι παλιοί χρονογραφοι Heuer μέχρι τέλη δεκαετίας 70  σήμερα είναι απλησιαστοι, μιλάμε για τιμές που αγγίζουν ή και ξεπερνάνε τις 10.000 ευρώ. Ειδικά carrera χρονογράφος τέτοιας ηλικίας φτάνει άνετα και τα 15.000 ευρώ.  Τα πιο νέα μοντέλα, 80 και μετά έχουν τιμές αλλά καμία σχέση 3000 ή 4000 η 5000 ευρώ.

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντως Αλέξανδρε?
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Alexandros00

  • Επισκέπτης
Απ: Heuer Monza (2000 re edition)
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 09, 2020, 01:25:58 πμ »

Οι παλιοί χρονογραφοι Heuer μέχρι τέλη δεκαετίας 70  σήμερα είναι απλησιαστοι, μιλάμε για τιμές που αγγίζουν ή και ξεπερνάνε τις 10.000 ευρώ. Ειδικά carrera χρονογράφος τέτοιας ηλικίας φτάνει άνετα και τα 15.000 ευρώ.  Τα πιο νέα μοντέλα, 80 και μετά έχουν τιμές αλλά καμία σχέση 3000 ή 4000 η 5000 ευρώ.

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντως Αλέξανδρε?
Ναι Νίκο, χωρίς ίχνος υπερβολής οι τιμές που γράφω πιο πάνω.

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Heuer Monza (2000 re edition)
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 09, 2020, 01:42:31 πμ »

Οι παλιοί χρονογραφοι Heuer μέχρι τέλη δεκαετίας 70  σήμερα είναι απλησιαστοι, μιλάμε για τιμές που αγγίζουν ή και ξεπερνάνε τις 10.000 ευρώ. Ειδικά carrera χρονογράφος τέτοιας ηλικίας φτάνει άνετα και τα 15.000 ευρώ.  Τα πιο νέα μοντέλα, 80 και μετά έχουν τιμές αλλά καμία σχέση 3000 ή 4000 η 5000 ευρώ.

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντως Αλέξανδρε?
Ναι Νίκο, χωρίς ίχνος υπερβολής οι τιμές που γράφω πιο πάνω.

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε το γνώριζα Άλεξ
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού