Αποστολέας Θέμα: Νεα για Smartwatches  (Αναγνώστηκε 47006 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Gnl1977

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5025
    • Προφίλ
    • Seiko-λογίες....& more
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #345 στις: Μάιος 13, 2021, 14:23:55 μμ »
Offline εννοείς?

Εννοώ την επιλογή για απενεργοποίηση του κινητού....
Δεν θα χαθεί ο κόσμος αν για λίγες ώρες μείνουμε εκτός....
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #346 στις: Μάιος 13, 2021, 14:25:26 μμ »
Εννοώ την επιλογή για απενεργοποίηση του κινητού....
Δεν θα χαθεί ο κόσμος αν για λίγες ώρες μείνουμε εκτός....
Χαίρομαι πραγματικά όσους μπορούν να το κάνουν αυτό.

Δυστυχώς για εμένα δεν γίνεται
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Συνδεδεμένος Wagner669

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7504
  • Αλέξανδρος 😎
    • Προφίλ
    • Instagram
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #347 στις: Μάιος 13, 2021, 16:27:34 μμ »
Υπάρχει και το "OFF"..... Απλά είναι τα πράγματα, εμείς τα κάνουμε περίπλοκα.....

Αν είναι off το κινητό δεν μπορεί να παιζει μουσική
 
Παλιά το άφηνα σπίτι στο αθόρυβο και έφευγα με το iPod
Το iPod nano, μετά απο 10 χρόνια χρίσης, αποφάσισε να με εγκαταλείψει και αναγκάζομαι να κουβαλάω το κινητό στο DND mode 
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions


Η Cartier βγάζει έργα τέχνης που έχουν ως δεύτερη ιδιότητα την χρονομετρία.
Όλοι οι άλλοι είναι Υ.Ω. που προσπαθούν να γίνουν τέχνη

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #348 στις: Μάιος 13, 2021, 22:41:18 μμ »
Αν είναι off το κινητό δεν μπορεί να παιζει μουσική
 
Παλιά το άφηνα σπίτι στο αθόρυβο και έφευγα με το iPod
Το iPod nano, μετά απο 10 χρόνια χρίσης, αποφάσισε να με εγκαταλείψει και αναγκάζομαι να κουβαλάω το κινητό στο DND mode 
(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)

DND ?
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος Karthan7

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1257
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #349 στις: Μάιος 13, 2021, 23:18:11 μμ »
DND ?
Νικο τι επαθες φιλε μου ?   :D  Do Not Disturb

Προσωπικα μπορει να σκανε μηνυματα απο διαφορες εφαρμογες και να τα διαβασω ολα οταν βρω χρονο ή οταν εχω ορεξη, Βασικα οπως μου τη δωσει.
Απαντηση σε εισερχομενες κλησεις την ωρα του φαγητου θα απαντηθουν μονο αν ειναι μητερα / πατερας / αδελφη / ανηψια.
Οταν το βαζω σε dnd εχω φτιαξει "λευκη λιστα" και θα χτυπησει μονο σε αυτους που μπορω να διακοψω και το φαγητο μου για να μιλησω.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Με βιαστές δεν μιλάω.
Θανάσης

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44027
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #350 στις: Μάιος 14, 2021, 08:34:17 πμ »
Νικο τι επαθες φιλε μου ?   :D  Do Not Disturb

Προσωπικα μπορει να σκανε μηνυματα απο διαφορες εφαρμογες και να τα διαβασω ολα οταν βρω χρονο ή οταν εχω ορεξη, Βασικα οπως μου τη δωσει.
Απαντηση σε εισερχομενες κλησεις την ωρα του φαγητου θα απαντηθουν μονο αν ειναι μητερα / πατερας / αδελφη / ανηψια.
Οταν το βαζω σε dnd εχω φτιαξει "λευκη λιστα" και θα χτυπησει μονο σε αυτους που μπορω να διακοψω και το φαγητο μου για να μιλησω.

Σωστός!!!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος Speedster356

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #351 στις: Μάιος 14, 2021, 08:49:23 πμ »
Σχετικά με το θέμα esim και smartwatch, μέχρι πρόσφατα που ασχολήθηκα, η διαθεσιμότητα esim περιορίζεται σε συγκεκριμένους παρόχους, για συγκεκριμένες συσκευές. (Εγώ που έβαλα esim σε iPhone κόντεψα να μείνω χωρίς κινητό για ένα ΣΚ επειδή δεν γνώριζαν σωστά τη διαδικασία από το κατάστημα και την τηλεφωνική υποστήριξη της Cosmote. Με έσωσε κατά τύχη υπάλληλος του Γερμανού)
Αν μιλάμε για το Apple ecosystem, το Applewatch που υποστηρίζει GSM δεν εισάγεται επίσημα και δεν υποστηρίζεται. Επίσης, λειτουργεί ως κλώνος της γραμμής του κινητού και όχι ως αυτόνομη γραμμή.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος filipdent

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1033
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #352 στις: Μάιος 14, 2021, 15:23:58 μμ »

ιατρικη ιδοτητα.....
(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)

δεν πιστευω το dent να ειναι απο το dentist....
(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)(Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)


Σοβαρά τώρα
Καταλαβαίνω τι λες
Εγω απλά δεν θέλω να χω καμία συσκευή πανω μου, που να μπορούν να καλέσουν ή να στείλουν μήνυμα ή να στείλουν voice message ή να έρθει κάποια ειδοποίηση!

Για μια-δυο ώρες, θέλω απόλυτο disconnect
Το flight mode στο κινητό βολεύει, αλλά καμιά φορά το ξεχνώ και μετά απο 4-5 ωρες αναρωτιέμαι γιατι δεν εχει έρθει καμιά ειδοποίηση τόσες ώρες....

Με τις εξελίξεις στη τεχνολογία, τα μονιμα συνδεδεμενα smartphones και τις άπειρες εφαρμογές messaging video-calling κτλ ο κόσμος έχει ξεφύγει.
Απο κει που σ έπαιρναν τηλ και ειτε απαντούσες, ειτε καλούσες αργότερα, πλεον αν δεν σε βρίσκουν στο τηλέφωνο, αρχίζουν εκστρατεία σε όλες τις εφαρμογές!!!

iMessage Facetime Viber Whatsapp Fb-Messenger Instagram (Inbox) Skype Telegram και πάει λέγοντας

Η ανάγκη για επικοινωνία, εχει μετατραπεί σε τρομοκρατία!
Ειδικά οταν ξέρεις οτι δεν είναι ανάγκη αλλά η μαλακία που τους δέρνει και δεν έχεις καμία όρεξη να τους ακούσεις!

ναι από το dentist. αισθάνονται φοβερή ανασφάλεια αν δεν απαντήσεις έστω και για κάτι απλό. οποτε off στη συσκευή δεν γίνεται. απλα κάποιες στιγμές θέλω να μην κρατάω τίποτα.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Casio MTG Β1000bd,Casio Grw Β1000 gravity master carbon,Casio Gsteel B100d,Huawei Gt3 pro titanium,
MRG....Προσεχως

Αποσυνδεδεμένος Karthan7

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1257
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #353 στις: Μάιος 15, 2021, 09:09:30 πμ »
Σχετικά με το θέμα esim και smartwatch, μέχρι πρόσφατα που ασχολήθηκα, η διαθεσιμότητα esim περιορίζεται σε συγκεκριμένους παρόχους, για συγκεκριμένες συσκευές. (Εγώ που έβαλα esim σε iPhone κόντεψα να μείνω χωρίς κινητό για ένα ΣΚ επειδή δεν γνώριζαν σωστά τη διαδικασία από το κατάστημα και την τηλεφωνική υποστήριξη της Cosmote. Με έσωσε κατά τύχη υπάλληλος του Γερμανού)
Αν μιλάμε για το Apple ecosystem, το Applewatch που υποστηρίζει GSM δεν εισάγεται επίσημα και δεν υποστηρίζεται. Επίσης, λειτουργεί ως κλώνος της γραμμής του κινητού και όχι ως αυτόνομη γραμμή.
Μονο η cosmote εχει esim στην Ελλαδα. Αν θυμαμαι καλα ξεκινησε και η vodafone στην Αγγλια να παρεχει esim οποτε σε κανα χρονο μπορει να ερθει και στην Ελλαδα.

Για την ιστορια θα ηθελα ενα ρολοι με sim - esim που να αντεχει στη θαλασσα και να μπορει να κανει εισερχομενες/εξερχομενες κλησεις.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Με βιαστές δεν μιλάω.
Θανάσης

Αποσυνδεδεμένος filipdent

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1033
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #354 στις: Μάιος 15, 2021, 09:29:15 πμ »
Μονο η cosmote εχει esim στην Ελλαδα. Αν θυμαμαι καλα ξεκινησε και η vodafone στην Αγγλια να παρεχει esim οποτε σε κανα χρονο μπορει να ερθει και στην Ελλαδα.

Για την ιστορια θα ηθελα ενα ρολοι με sim - esim που να αντεχει στη θαλασσα και να μπορει να κανει εισερχομενες/εξερχομενες κλησεις.

ναι συμφωνώ,και σαν το honor gs pro η το amazfit trex και ας είναι λίγο χοντρό λόγω μπαταρίας.
το honor gs pro με την 750 μπαταρία που έχω,πιστεύω ότι μια με 2 μέρες σαν κανονικό τηλ-ρολόι,θα αντέξει άνετα. καλημέρα.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Casio MTG Β1000bd,Casio Grw Β1000 gravity master carbon,Casio Gsteel B100d,Huawei Gt3 pro titanium,
MRG....Προσεχως

Αποσυνδεδεμένος Karthan7

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1257
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #355 στις: Μάιος 15, 2021, 12:18:18 μμ »
ναι συμφωνώ,και σαν το honor gs pro η το amazfit trex και ας είναι λίγο χοντρό λόγω μπαταρίας.
το honor gs pro με την 750 μπαταρία που έχω,πιστεύω ότι μια με 2 μέρες σαν κανονικό τηλ-ρολόι,θα αντέξει άνετα. καλημέρα.
Το διαβασα που το γραψατε σε προηγουμενο ποστ για το honor gs pro, στο λιγο ψαξιμο που εκανα σε review και unboxing δεν βρηκα πληροφοριες για esim.

Δηλαδη το honor gs pro και το amazfit trex δεχονται esim ?
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Με βιαστές δεν μιλάω.
Θανάσης

Συνδεδεμένος Wagner669

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7504
  • Αλέξανδρος 😎
    • Προφίλ
    • Instagram
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #356 στις: Μάιος 15, 2021, 15:05:13 μμ »
Μονο η cosmote εχει esim στην Ελλαδα. Αν θυμαμαι καλα ξεκινησε και η vodafone στην Αγγλια να παρεχει esim οποτε σε κανα χρονο μπορει να ερθει και στην Ελλαδα.

Για την ιστορια θα ηθελα ενα ρολοι με sim - esim που να αντεχει στη θαλασσα και να μπορει να κανει εισερχομενες/εξερχομενες κλησεις.


Αν θυμάμαι καλά, γίνεται με το apple iWatch (esim)
Απλα πρέπει να μπεις για τα καλα στο ecosystem της Apple, γιατί για τις ρυθμίσεις, χρειάζεσαι iPhone
Μπορείς να συνδέσεις τα airpods στο apple watch και νομίζω γίνεται και με άλλα BT handsfree
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions


Η Cartier βγάζει έργα τέχνης που έχουν ως δεύτερη ιδιότητα την χρονομετρία.
Όλοι οι άλλοι είναι Υ.Ω. που προσπαθούν να γίνουν τέχνη

Αποσυνδεδεμένος Beastaras

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4372
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #357 στις: Μάιος 15, 2021, 15:11:29 μμ »

Αν θυμάμαι καλά, γίνεται με το apple iWatch (esim)
Απλα πρέπει να μπεις για τα καλα στο ecosystem της Apple, γιατί για τις ρυθμίσεις, χρειάζεσαι iPhone
Μπορείς να συνδέσεις τα airpods στο apple watch και νομίζω γίνεται και με άλλα BT handsfree

Το Apple Watch με e sim ή χωρίς, για να λειτουργήσει θέλει απαραίτητα I phone. Δλδ αν δεν έχεις I phone πας υποχρεωτικά για άλλο smartwatch..;)

Τώρα AirPods ή οποιαδήποτε άλλα Bluetooth ακουστικά όντως συνδέονται με το Apple Watch..:)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος filipdent

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1033
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #358 στις: Μάιος 15, 2021, 16:51:26 μμ »
Το διαβασα που το γραψατε σε προηγουμενο ποστ για το honor gs pro, στο λιγο ψαξιμο που εκανα σε review και unboxing δεν βρηκα πληροφοριες για esim.

Δηλαδη το honor gs pro και το amazfit trex δεχονται esim ?
όχι δυστυχώς,αυτή είναι η ευχή μου.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Casio MTG Β1000bd,Casio Grw Β1000 gravity master carbon,Casio Gsteel B100d,Huawei Gt3 pro titanium,
MRG....Προσεχως

Αποσυνδεδεμένος Karthan7

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1257
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #359 στις: Μάιος 15, 2021, 17:47:35 μμ »
όχι δυστυχώς,αυτή είναι η ευχή μου.
Α οκ, ευχαριστω  :)

Δεν θελω να μπω στο οικοσυστημα της apple, ΠΑΣΟΚ και Android μεχρι να δυσει ο ηλιος  :D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Με βιαστές δεν μιλάω.
Θανάσης