Αποστολέας Θέμα: Νεα για Smartwatches  (Αναγνώστηκε 47004 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος Wagner669

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7504
  • Αλέξανδρος 😎
    • Προφίλ
    • Instagram
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions


Η Cartier βγάζει έργα τέχνης που έχουν ως δεύτερη ιδιότητα την χρονομετρία.
Όλοι οι άλλοι είναι Υ.Ω. που προσπαθούν να γίνουν τέχνη

Αποσυνδεδεμένος filipdent

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1033
    • Προφίλ
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Casio MTG Β1000bd,Casio Grw Β1000 gravity master carbon,Casio Gsteel B100d,Huawei Gt3 pro titanium,
MRG....Προσεχως

Συνδεδεμένος Wagner669

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7504
  • Αλέξανδρος 😎
    • Προφίλ
    • Instagram
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #227 στις: Σεπτέμβριος 22, 2020, 18:55:08 μμ »
ισως αν του δείξεις και το παρακάτω,μπορεί να στο δώσει δώρο.





μπααααα
βολεύτηκε φουλ με το T-Rex!
Και ήθελε κατι ετοιμοπαράδοτο μέχρι 150-200€
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions


Η Cartier βγάζει έργα τέχνης που έχουν ως δεύτερη ιδιότητα την χρονομετρία.
Όλοι οι άλλοι είναι Υ.Ω. που προσπαθούν να γίνουν τέχνη

Αποσυνδεδεμένος filipdent

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1033
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #228 στις: Σεπτέμβριος 22, 2020, 23:45:36 μμ »

μπααααα
βολεύτηκε φουλ με το T-Rex!
Και ήθελε κατι ετοιμοπαράδοτο μέχρι 150-200€

οποτε τσιμπά το εσυ,να του κάνεις φιγούρα ότι έχεις κάτι πιο premium. χαχαχα
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Casio MTG Β1000bd,Casio Grw Β1000 gravity master carbon,Casio Gsteel B100d,Huawei Gt3 pro titanium,
MRG....Προσεχως

Συνδεδεμένος Wagner669

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7504
  • Αλέξανδρος 😎
    • Προφίλ
    • Instagram
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #229 στις: Σεπτέμβριος 23, 2020, 00:56:03 πμ »
οποτε τσιμπά το εσυ,να του κάνεις φιγούρα ότι έχεις κάτι πιο premium. χαχαχα

Εγω να το κανω τι;;;
Εχω smartband και με καλυπτει μια χαρα
Αν παρω τετοιο, θα σταματησω να φοραω το Duro και το G-Shock
Δεν υπαρχει περιπτωση να σταματησω να φοραω το Duro και το G-Shock
 :D :D :D :D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions


Η Cartier βγάζει έργα τέχνης που έχουν ως δεύτερη ιδιότητα την χρονομετρία.
Όλοι οι άλλοι είναι Υ.Ω. που προσπαθούν να γίνουν τέχνη

Αποσυνδεδεμένος filipdent

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1033
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #230 στις: Σεπτέμβριος 23, 2020, 08:24:34 πμ »
Εγω να το κανω τι;;;
Εχω smartband και με καλυπτει μια χαρα
Αν παρω τετοιο, θα σταματησω να φοραω το Duro και το G-Shock
Δεν υπαρχει περιπτωση να σταματησω να φοραω το Duro και το G-Shock
 :D :D :D :D

παει και το καστρο των square gshock.κοιτα εδω κλασικη negative οθονη με smartwatch λειτουργιες με 40 δολαρια!!!!

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Casio MTG Β1000bd,Casio Grw Β1000 gravity master carbon,Casio Gsteel B100d,Huawei Gt3 pro titanium,
MRG....Προσεχως

Αποσυνδεδεμένος Taylor 1981

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7063
  • Μάριος
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #231 στις: Σεπτέμβριος 23, 2020, 08:39:26 πμ »
παει και το καστρο των square gshock.κοιτα εδω κλασικη negative οθονη με smartwatch λειτουργιες με 40 δολαρια!!!!


Άσχημο  αντίγραφο του Casio Royale AE-1200..
Τι σχέση έχουν τα τετράγωνα G με αυτό το φτηνιάρικο πράγμα φίλε;  Άλλη φιλοσοφία τα G, μην τα μπερδεύεις!

Στάλθηκε από το SM-T700 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος filipdent

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1033
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #232 στις: Σεπτέμβριος 23, 2020, 08:47:10 πμ »
Άσχημο  αντίγραφο του Casio Royale AE-1200..
Τι σχέση έχουν τα τετράγωνα G με αυτό το φτηνιάρικο πράγμα φίλε;  Άλλη φιλοσοφία τα G, μην τα μπερδεύεις!

Στάλθηκε από το SM-T700 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν λεω οτι τα αντικαθιστα,προς θεου.απλα βλεπω που παει η ταση με τις smart λειτουργιες,ελπιζοντας να τα βλεπει η αγαπημενη μας casio,να αφησει τις cr2032 μπαταριες και να προσγειωσει τις τιμες της.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Casio MTG Β1000bd,Casio Grw Β1000 gravity master carbon,Casio Gsteel B100d,Huawei Gt3 pro titanium,
MRG....Προσεχως

Αποσυνδεδεμένος Taylor 1981

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7063
  • Μάριος
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #233 στις: Σεπτέμβριος 23, 2020, 09:14:21 πμ »
Προτιμώ να έχει μπαταρία 2032 κ να την αλλάζω μετά από κάποια χρόνια πάρα να το φορτίζω κάθε τρεις κ λίγο σαν το κινητό. Άραγε σε αυτά τα "έξυπνα" ρολόγια θα αλλάζει η μπαταρία όταν κάποια στιγμή αυτή τα "φτύσει";
Είμαι ποδηλάτης κ όταν βγάινω για προπόνηση "δίνω πόνο". Καταλαβαίνω όταν ανεβαίνουν οι παλμοί μου δεν χρειάζομαι ρολόϊ να μου το πεί. Αυτό που χρειάζομαι είναι το G μου για να είμαι σίγουρος ότι θα δουλεύει κάτω από ακραίες συνθήκες. Την ώρα χρειάζομαι κ το χρονόμετρο. Για περαιτέρω λειτουργίες έχω κ το κινητό μου αν κ το χρησιμοποιώ σπάνια.
Η Casio είναι μια κατηγορία μόνη της κ δεν θέλει να ακολουθήσει την τάση που αναφέρεις με τα smart.
Συμφωνώ για τις τιμές ότι είναι υψηλές αλλά μόνο σε κάποια συγκεκριμένα μοντέλα.

Στάλθηκε από το SM-T700 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Spyoly

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 8342
  • Dum Spiro Spero
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #234 στις: Σεπτέμβριος 23, 2020, 09:37:14 πμ »
Προτιμώ να έχει μπαταρία 2032 κ να την αλλάζω μετά από κάποια χρόνια πάρα να το φορτίζω κάθε τρεις κ λίγο σαν το κινητό. Άραγε σε αυτά τα "έξυπνα" ρολόγια θα αλλάζει η μπαταρία όταν κάποια στιγμή αυτή τα "φτύσει";
Είμαι ποδηλάτης κ όταν βγάινω για προπόνηση "δίνω πόνο". Καταλαβαίνω όταν ανεβαίνουν οι παλμοί μου δεν χρειάζομαι ρολόϊ να μου το πεί. Αυτό που χρειάζομαι είναι το G μου για να είμαι σίγουρος ότι θα δουλεύει κάτω από ακραίες συνθήκες. Την ώρα χρειάζομαι κ το χρονόμετρο. Για περαιτέρω λειτουργίες έχω κ το κινητό μου αν κ το χρησιμοποιώ σπάνια.
Η Casio είναι μια κατηγορία μόνη της κ δεν θέλει να ακολουθήσει την τάση που αναφέρεις με τα smart.
Συμφωνώ για τις τιμές ότι είναι υψηλές αλλά μόνο σε κάποια συγκεκριμένα μοντέλα.

Στάλθηκε από το SM-T700 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σκληροπυρηνικός casiakias 👍👍👍
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος filipdent

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1033
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #235 στις: Σεπτέμβριος 23, 2020, 09:42:49 πμ »
Προτιμώ να έχει μπαταρία 2032 κ να την αλλάζω μετά από κάποια χρόνια πάρα να το φορτίζω κάθε τρεις κ λίγο σαν το κινητό. Άραγε σε αυτά τα "έξυπνα" ρολόγια θα αλλάζει η μπαταρία όταν κάποια στιγμή αυτή τα "φτύσει";
Είμαι ποδηλάτης κ όταν βγάινω για προπόνηση "δίνω πόνο". Καταλαβαίνω όταν ανεβαίνουν οι παλμοί μου δεν χρειάζομαι ρολόϊ να μου το πεί. Αυτό που χρειάζομαι είναι το G μου για να είμαι σίγουρος ότι θα δουλεύει κάτω από ακραίες συνθήκες. Την ώρα χρειάζομαι κ το χρονόμετρο. Για περαιτέρω λειτουργίες έχω κ το κινητό μου αν κ το χρησιμοποιώ σπάνια.
Η Casio είναι μια κατηγορία μόνη της κ δεν θέλει να ακολουθήσει την τάση που αναφέρεις με τα smart.
Συμφωνώ για τις τιμές ότι είναι υψηλές αλλά μόνο σε κάποια συγκεκριμένα μοντέλα.

Στάλθηκε από το SM-T700 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αναλογα με τισ αναγκες φυσικα.αλλωστε εχει την σειρα protrek smart,απλα εχουν περιορισμενες smart λειτουργιες με κοστος 500 ευρω.αν θελησω να αλλαξω μια μπαταρια σε gshock,πρεπει να χρεωθω 2 κουριερ και περιπου 20-25 ευρω για μπαταρια μαζι με την στεγανοποιηση δηλαδη κοντα στα 50 ευρω,η να το παω μονος μου με το αναλογο κοστος,μιας και ειμαι απο επαρχια.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Casio MTG Β1000bd,Casio Grw Β1000 gravity master carbon,Casio Gsteel B100d,Huawei Gt3 pro titanium,
MRG....Προσεχως

Αποσυνδεδεμένος koyfos

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 678
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #236 στις: Σεπτέμβριος 23, 2020, 10:18:40 πμ »
Προτιμώ να έχει μπαταρία 2032 κ να την αλλάζω μετά από κάποια χρόνια πάρα να το φορτίζω κάθε τρεις κ λίγο σαν το κινητό. Άραγε σε αυτά τα "έξυπνα" ρολόγια θα αλλάζει η μπαταρία όταν κάποια στιγμή αυτή τα "φτύσει";
Είμαι ποδηλάτης κ όταν βγάινω για προπόνηση "δίνω πόνο". Καταλαβαίνω όταν ανεβαίνουν οι παλμοί μου δεν χρειάζομαι ρολόϊ να μου το πεί. Αυτό που χρειάζομαι είναι το G μου για να είμαι σίγουρος ότι θα δουλεύει κάτω από ακραίες συνθήκες. Την ώρα χρειάζομαι κ το χρονόμετρο. Για περαιτέρω λειτουργίες έχω κ το κινητό μου αν κ το χρησιμοποιώ σπάνια.
Η Casio είναι μια κατηγορία μόνη της κ δεν θέλει να ακολουθήσει την τάση που αναφέρεις με τα smart.
Συμφωνώ για τις τιμές ότι είναι υψηλές αλλά μόνο σε κάποια συγκεκριμένα μοντέλα.

Στάλθηκε από το SM-T700 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

θεωρώ πως το sport watch σου δίνει το GPS και μπορεί να αντικαταστήσει-συνενώσει πολλές συσκευές (ρολόι, ταχύμετρο , χρονόμετρο, μετρητής απόστασης, επικλισιόμετρο, υψομετρική διαφορά )
χρησιμοποιούσα το Suunto Ambit 3 Peak εδώ και 6 χρόνια και η μπαταρία σε βουνό-θάλασσα και η φόρτιση είναι ανά ανάλογα με την χρήση (από 3 ημέρες με GPS κλειδωμένο ανα δευτερόλεπτο , ή 1 μήνα με απλή χρήση)

σε συνδυασμό με HR chess strap( Μετρητής παλμών θώρακα) καθίσταται ιδιαίτερο εργαλείο -παιχνίδι για μετρήσεις.

Πλέον εδώ και 1 χρόνο μου έχει δωριστεί 1 Garmin Forerunner 645  το οποίο και έχει πρακτικά αντικαταστήσει το Suunto καθώς ειναι έχει και activity tracking, έχει NFC για πληρωμές και στον τομέα του τρεξίματος που ασχολούμαι λίγο περισσότερο πλέον ειναι πιο ενδιαφέρον . Φόρτιση κάθε 5-6 ημέρες όμως

στο Βουνό το ambit 3 peak παραμένει η αγάπη μου καθώς έχει χρειαστεί να βρώ το μονοπάτι επιστροφής μετά από απότομη νέφωση με χαμιλή ομίχλη σε απόσταση αρκετών χιλιομέτρων
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Taylor 1981

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7063
  • Μάριος
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #237 στις: Σεπτέμβριος 23, 2020, 11:44:17 πμ »
αναλογα με τισ αναγκες φυσικα.αλλωστε εχει την σειρα protrek smart,απλα εχουν περιορισμενες smart λειτουργιες με κοστος 500 ευρω.αν θελησω να αλλαξω μια μπαταρια σε gshock,πρεπει να χρεωθω 2 κουριερ και περιπου 20-25 ευρω για μπαταρια μαζι με την στεγανοποιηση δηλαδη κοντα στα 50 ευρω,η να το παω μονος μου με το αναλογο κοστος,μιας και ειμαι απο επαρχια.
Μα φυσικά ανάλογα με τις ανάγκες σου.Τι εννοείς περιορισμένες smart λειτουργίες; Τι δεν έχει που για εσένα θα ήταν χρήσιμο; Τι δραστηριότητες κάνεις;
Αυτές οι τιμές για αλλαγή μπαταρίας είναι υπερβολικές. Δεν λέω ότι δεν ισχύει αλλα υπάρχουν λύσεις πολύ πιό οικονομικές. Αν ήσουν Αθήνα θα βοηθούσε βέβαια. Αν έρχεσαι Αθήνα κ χρειαστείς οποιαδήποτε βοήθεια σε Casio ή μπαταρία επικοινώνησε μαζί μου κ θα σε πάω εκεί που πρέπει χωρίς να δώσεις τέτοια ποσά.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος filipdent

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1033
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #238 στις: Σεπτέμβριος 23, 2020, 11:53:41 πμ »
Μα φυσικά ανάλογα με τις ανάγκες σου.Τι εννοείς περιορισμένες smart λειτουργίες; Τι δεν έχει που για εσένα θα ήταν χρήσιμο; Τι δραστηριότητες κάνεις;
Αυτές οι τιμές για αλλαγή μπαταρίας είναι υπερβολικές. Δεν λέω ότι δεν ισχύει αλλα υπάρχουν λύσεις πολύ πιό οικονομικές. Αν ήσουν Αθήνα θα βοηθούσε βέβαια. Αν έρχεσαι Αθήνα κ χρειαστείς οποιαδήποτε βοήθεια σε Casio ή μπαταρία επικοινώνησε μαζί μου κ θα σε πάω εκεί που πρέπει χωρίς να δώσεις τέτοια ποσά.

νομίζω ότι η σειρά protrek smart δεν έχει σύνδεση για κλησεις και μυνηματα κλπ. ένα σημαντικό κόστος είναι ο έλεγχος στεγανότητας και η πραγματοποίηση της στεγανοποίησης. σε ευχαριστώ πάντως για την προτροπή επικοινωνίας. καλημέρα.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Casio MTG Β1000bd,Casio Grw Β1000 gravity master carbon,Casio Gsteel B100d,Huawei Gt3 pro titanium,
MRG....Προσεχως

Αποσυνδεδεμένος Taylor 1981

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7063
  • Μάριος
    • Προφίλ
Απ: Νεα για Smartwatches
« Απάντηση #239 στις: Σεπτέμβριος 23, 2020, 11:57:37 πμ »
θεωρώ πως το sport watch σου δίνει το GPS και μπορεί να αντικαταστήσει-συνενώσει πολλές συσκευές (ρολόι, ταχύμετρο , χρονόμετρο, μετρητής απόστασης, επικλισιόμετρο, υψομετρική διαφορά )
χρησιμοποιούσα το Suunto Ambit 3 Peak εδώ και 6 χρόνια και η μπαταρία σε βουνό-θάλασσα και η φόρτιση είναι ανά ανάλογα με την χρήση (από 3 ημέρες με GPS κλειδωμένο ανα δευτερόλεπτο , ή 1 μήνα με απλή χρήση)

σε συνδυασμό με HR chess strap( Μετρητής παλμών θώρακα) καθίσταται ιδιαίτερο εργαλείο -παιχνίδι για μετρήσεις.

Πλέον εδώ και 1 χρόνο μου έχει δωριστεί 1 Garmin Forerunner 645  το οποίο και έχει πρακτικά αντικαταστήσει το Suunto καθώς ειναι έχει και activity tracking, έχει NFC για πληρωμές και στον τομέα του τρεξίματος που ασχολούμαι λίγο περισσότερο πλέον ειναι πιο ενδιαφέρον . Φόρτιση κάθε 5-6 ημέρες όμως

στο Βουνό το ambit 3 peak παραμένει η αγάπη μου καθώς έχει χρειαστεί να βρώ το μονοπάτι επιστροφής μετά από απότομη νέφωση με χαμιλή ομίχλη σε απόσταση αρκετών χιλιομέτρων
Ο καθένας χρησιμοποιεί ανάλογο εργαλείο με τις ανάγκες του. Σεβαστές οι απόψεις κ εμπειρίες σας.
Αυτό που θέλω όμως να τονίσω είναι ότι η Casio είναι σε άλλη κατηγορία κ δεν ανταγωνίζεται κανέναν.
Δεν προσπαθεί να φτιάξει κανα σουπερ smart-watch κ απλά έχει μείνει πίσω σε τεχνολογία απο τις υπόλοιπες εταιρίες. Η φιλοσοφία της είναι διαφορετική.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions