Αποστολέας Θέμα: νετ σερφινκ  (Αναγνώστηκε 3990 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος director

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 248
    • Προφίλ
νετ σερφινκ
« στις: Φεβρουάριος 20, 2012, 22:41:39 μμ »
Εμενα παιδια μ αρεσει να χαλαρωνω,περιδιαβαινοντας το διαδικτυο,αυτη την στιγμη ειμαι σε 3 ιστοτοπους,με θεμα τα ωρολογια,οπου βλεπω να τα συνπαρακολουθουν οι ιδιοι κατα το πλειστον γνωστοι ανθρωποι(φιλοι).
Λεω αμαν τρελλαθηκα,μαζι μου κι αυτοι,ποια η αναγκη να εχουμε 3 καρτελες ανοιχτες αφου λιγο πολυ οι ιδιοι ειμαστε,τα ιδια γραφουμε,τα ιδια διαβαζουμε.
Αυτο το ιδιο σημειωμα θα το ποσταρω σε 3 διαφορετικα φορουμ,αλλα θα το διαβασουν οσοι και στο 1ο,κατι δεν παει καλα εδω,την ψωνισαμε,οκ ρε μαγκες δεν συνεχιζω,ξερω και σακουλια μ ανασες του Αιολα ανοιγω και αλλα συναφη,απλα μια σκεψουλα περασε απ το μυαλο μου.
Α.. και να μην ξεχασω να κανω copy paste.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος ennea

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 2808
  • Κράτησα τη ζωή μου... κατά το πλάγιασμα της βροχής
    • Προφίλ
Απ: νετ σερφινκ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 20, 2012, 23:04:04 μμ »
Δημήτρη το έχω σκεφτεί και γω αυτό που περιγράφεις, και προφανώς δεν είμαι ο μόνος που το έχει σκεφτεί.
Μια επιφανειακή προσέγγιση του φαινομένου θα ήταν ίσως η άκρατη ανάγκη για social networking.
Μόνο που πολλές φορές έχουμε social nοtworking.  :)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
  

Αποσυνδεδεμένος Heuer_1153

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 548
    • Προφίλ
Απ: νετ σερφινκ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 20, 2012, 23:07:00 μμ »
Και εγώ έχω αυτή την απορία. Δε θα ήτανε πολύ καλύτερα να είμαστε μαζεμένοι σε ένα φόρουμ;
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Μάριος

Αποσυνδεδεμένος director

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 248
    • Προφίλ
Απ: νετ σερφινκ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 20, 2012, 23:09:03 μμ »
Δημήτρη το έχω σκεφτεί και γω αυτό που περιγράφεις, και προφανώς δεν είμαι ο μόνος που το έχει σκεφτεί.
Μια επιφανειακή προσέγγιση του φαινομένου θα ήταν ίσως η άκρατη ανάγκη για social networking.
Μόνο που πολλές φορές έχουμε social nοtworking.  :)

Χαρης,ο μαγος του φακου και του λογου  :D :D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

SYZo

  • Επισκέπτης
Απ: νετ σερφινκ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 21, 2012, 09:36:09 πμ »
στην ουσια ειμαστε 100 ατομα που ασχολουμαστε με το σπορ.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος maxfuels

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 280
    • Προφίλ
    • LiveGreece-Ελληνικό Ελεύθερο Τηλεοπτικό Κανάλι
Απ: νετ σερφινκ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 21, 2012, 12:04:00 μμ »
εγώ που ... τόλμησα πριν 1,5 περίπου χρόνο να ανοίξω μια νέα σελίδα στο ιντερνετ κατι σαν εφημεριδούλα με νέα και παρουσιάσεις ρολογιών.... μονο ξυλο δεν εφαγα. Και ο λόγος ηταν επειδή τόλμησα να το πω σε μερικά μέλη καποιου άλλου φόρουμ και τα προσκάλεσα να την επισκεφτούν.... ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΞΕΝΕΡΩΜΑ κύριοι η ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ! Απο τότε λοιπόν τα παράτησα και ξαναμπήκα στην  ενεργό δράση και πάλι πολύ πρόσφατα Ανακάλυψα οτι υπάρχει το Greek Watch Forum και στο τιμόνι του βρίσκονται αξιόλογα ατομα. Δεν κρύβω οτι αυτό το φόρουμ ειναι πλέον το αγαπημένο μου και αισθάνομαι πολύ ποιό ανετος. Τελος παντων ας μην πω περισσότερα και δημιουργηθεί κανένα flame. εξάλλου ειμαι σίγουρος οτι το πόστ αυτό θα μεταφερθεί κάπου αλλού αλλά δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Τα καλύτερα ερχονται στο ... Greek Watch Forum
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 21, 2012, 12:06:11 μμ από maxfuels »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Blackbird

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 3682
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: νετ σερφινκ
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 21, 2012, 14:52:34 μμ »
Δημήτρη το έχω σκεφτεί και γω αυτό που περιγράφεις, και προφανώς δεν είμαι ο μόνος που το έχει σκεφτεί.
Μια επιφανειακή προσέγγιση του φαινομένου θα ήταν ίσως η άκρατη ανάγκη για social networking.
Μόνο που πολλές φορές έχουμε social nοtworking.  :)

Χαρης,ο μαγος του φακου και του λογου  :D :D

Προφέσσορας, σε παρακαλώ!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
  

Κύλησε το πίτουρο,

Αποσυνδεδεμένος thomaskr

  • Member
  • **
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: νετ σερφινκ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 21, 2012, 18:56:16 μμ »
Κλίκες

Συμπάθειες και αντιπάθειες

Συμφέροντα

Τα βλέπουμε κάθε μέρα μπροστά μας
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4472
    • Προφίλ
Απ: νετ σερφινκ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 21, 2012, 19:23:58 μμ »
Κλίκες

Συμπάθειες και αντιπάθειες

Συμφέροντα

Τα βλέπουμε κάθε μέρα μπροστά μας

ήθελα να γράψω κ να χώσω πολλά! τρώγομαι αλλά ευτυχώς με κάλυψε συνοπτικά ο θωμάς

υγ. δυστυχώς ξέρω ανθρώπους που έχουν σιχαθεί καταστάσεις κ δεν ποστάρουν καν πλέον, κρίμα γιατί άνθρωποι που έχουν γνώσεις κ μπορούν να προσφέρουν αφήνουν έδαφος σε προκρούστηδες του χόμπυ
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος rose

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 2017
    • Προφίλ
Απ: νετ σερφινκ
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 21, 2012, 19:42:26 μμ »
στην ουσια ειμαστε 100 ατομα που ασχολουμαστε με το σπορ.

Αν πάμε στη δραχμή, θα μεινουμε λιγότεροι. :D


EDIT: Σαν κάποιον που προσπαθεί να δικαιωθει ηθικά κανετε...αυτο ειναι γελοιο και προκαλει πολύ γελιο στους "εξω"  ;D. Καλύτερα κοψτε το μια και καλή.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 21, 2012, 19:46:21 μμ από rose »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος damokles

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1513
  • The sky is the limit...
    • Προφίλ
Απ: νετ σερφινκ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 21, 2012, 23:45:54 μμ »

υγ. δυστυχώς ξέρω ανθρώπους που έχουν σιχαθεί καταστάσεις κ δεν ποστάρουν καν πλέον, κρίμα γιατί άνθρωποι που έχουν γνώσεις κ μπορούν να προσφέρουν αφήνουν έδαφος σε προκρούστηδες του χόμπυ

Μακροπρόθεσμα δεν βοηθάει το χώρο η αποχή νομίζω. Η ενεργή συμμετοχή, ανάλογα με το χρόνο που έχει να διαθέσει ο καθένας και το "κράξιμο" με επιχειρήματα βοηθάει και προφυλάσσει τα νεότερα μέλη. Επίσης, προσφέρει την ευκαιρία σε όλους να αναπτύξουμε την κριτική μας σκέψη (ως προς τα ρολόγια και το χώρο γενικά) μέσα από τις όποιες αντιπαραθέσεις.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
"For once you have tasted flight you will walk the earth with your eyes turned skywards, for there you have been and there you will long to return" Leonardo da Vinci

Αποσυνδεδεμένος thomaskr

  • Member
  • **
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: νετ σερφινκ
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 00:07:06 πμ »
EDIT: Σαν κάποιον που προσπαθεί να δικαιωθει ηθικά κανετε...αυτο ειναι γελοιο και προκαλει πολύ γελιο στους "εξω"  ;D. Καλύτερα κοψτε το μια και καλή.

Καμία δικαίωση ο καθένας γράφει εκεί που θέλει και αισθάνεται άνετα.

Γι'αυτό κάποια φόρα είναι νεκροταφεία πλέον  ;)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος lambros

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 653
  • Chronometrophilia
    • Προφίλ
Απ: νετ σερφινκ
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 10:57:50 πμ »
[
EDIT: Σαν κάποιον που προσπαθεί να δικαιωθει ηθικά κανετε...αυτο ειναι γελοιο και προκαλει πολύ γελιο στους "εξω"  ;D. Καλύτερα κοψτε το μια και καλή.

Εγώ θα συμφωνήσω με τον rose. Για οικονομία χώρου, απλά θα βγάλω τον πληθυντικό και δεν θα το γενίκευα, μιας και η μπάλα παίρνει πολλούς και ίσως αδίκως.

Βέβαια, δεν λέω, έχει και μια γραφικότητα η μονομερής αντιπαράθεση, και λέω μονομερής γιατί δεν νομίζω να είναι αμφίπλευρη μιας και η άλλη πλευρά απλά "ποιεί την νήσσαν" η απλά γράφει εκεί που δεν πιάνει μελάνι. Και μεταξύ μας κάνει πολύ καλά, μιας και προφανώς ένα νομισμα έχει πάντα δύο όψεις.

Πάντως, για να απαντήσω και στο αρχικό ποστ του director, είναι προφανές ότι 3 φόρουμ είναι υπερβολή, οπότε μέχρι νεωτέρας κάποιοι που δεν έχουμε κάτι με κάποιον για κάποιο λόγο, η θα πρέπει να να κάνουμε copy/paste η απλά να διαβάζουμε σιωπηλά Χ3. 
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Haters gonna hate

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 4472
    • Προφίλ
Απ: νετ σερφινκ
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 11:32:00 πμ »
[
EDIT: Σαν κάποιον που προσπαθεί να δικαιωθει ηθικά κανετε...αυτο ειναι γελοιο και προκαλει πολύ γελιο στους "εξω"  ;D. Καλύτερα κοψτε το μια και καλή.

Εγώ θα συμφωνήσω με τον rose. Για οικονομία χώρου, απλά θα βγάλω τον πληθυντικό και δεν θα το γενίκευα, μιας και η μπάλα παίρνει πολλούς και ίσως αδίκως.

Βέβαια, δεν λέω, έχει και μια γραφικότητα η μονομερής αντιπαράθεση, και λέω μονομερής γιατί δεν νομίζω να είναι αμφίπλευρη μιας και η άλλη πλευρά απλά "ποιεί την νήσσαν" η απλά γράφει εκεί που δεν πιάνει μελάνι. Και μεταξύ μας κάνει πολύ καλά, μιας και προφανώς ένα νομισμα έχει πάντα δύο όψεις.

Πάντως, για να απαντήσω και στο αρχικό ποστ του director, είναι προφανές ότι 3 φόρουμ είναι υπερβολή, οπότε μέχρι νεωτέρας κάποιοι που δεν έχουμε κάτι με κάποιον για κάποιο λόγο, η θα πρέπει να να κάνουμε copy/paste η απλά να διαβάζουμε σιωπηλά Χ3.

πολύ ανωτερότητα! μόνο που εκφράζεται με λέξεις περι γραφικότητας κ γελοιότητας! οξύμωρο ε;

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2012, 11:35:53 πμ από DragonAce »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος vord

  • Member
  • **
  • Μηνύματα: 485
    • Προφίλ
Απ: νετ σερφινκ
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 17:07:15 μμ »
Θα συμφωνήσω με τον προβληματισμό του Διευθυντή αλλά επειδή το έχω σκεφτεί αρκετές φορές η γνώμη μου είναι ότι η ΑΓΟΡΑ κρίνει τα πάντα. Ας υπάρξουν όχι 3 αλλά 103, η αγορά θα οδηγήσει κάποιους αναγκαστικά να κάνουν κάποιες ενέργειες αφου φαίνεται αποδεδειγμένα ότι η αγορά έχει συγκεριμένες δυνατότητες ή και εάν έχει παραπάνω μπορεί (πιθανόν λέω) δεν μπορεί να δεί τα επάνω της.

Η αγορά επίσης τιμωρεί επιπόλαιες και βιαστικές κινήσεις όπως και μη θεμιτές κινήσεις. Και τα κοράκια είμαστε από πάνω και τα ψυχανεμιζόμαστε.

Όσο για τον αν κάποιοι δεν γράφουν ή απέχουν να πω ότι πιθανόν ο καθένας να μας να θέλει τις ανάσες του (μην ξεχνάμε ότι και οι καιροί είναι περίεργοι ακι θέλουμε όλοι τον χρόνο μασ). Όπως να σημειώσω ότι μέσα από κάποια φόρα κάποιοι δεν μπορούν να εμφανιστούν σε κανένα πλέον ...

Εμένα μου αρκεί που έχω βρεί κάποιους φίλους και μπόρεσα και θα ξαναμπορέσω να πιούμε ένα καφέ μία μπύρα κλπ.. Το ρολόι είναι μια αφορμή και μία "αρρώστια" που θέλει φιλαράκια με τα μυαλά στα κάγκελα. Και ξέρω και κάποια τέτοια παιδιά (και δεν αναφέρομαι μόνο σε παιδιά που έχω συναντήσει)

 
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions