Αποστολέας Θέμα: Tag Heuer Carrrera Calibre 5 vs ?  (Αναγνώστηκε 9034 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gtsoumelekas

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Tag Heuer Carrrera Calibre 5 vs ?
« στις: Ιούνιος 05, 2016, 23:13:09 μμ »
Καλησπέρα σε όλους, ψάχνω να αγοράσω ένα ρόλοι, δώρο στον εαυτό μου για μια επαγγελματική επιτυχία, μεταξύ 2000-3000 ευρώ. Σε μια πρώτη βόλτα ξεχώρισα αυτό το οποίο κάθεται πολύ ωραία στον λεπτό καρπό μου ( 2100 ευρώ )

http://us.tagheuer.com/en/luxury-watches/carrera/carrera-calibre-5-day-date-automatic-watch-41-mm-black-opalin-steel-bracelet

Από το internet έχω ξεχωρίσει και αυτό , γνωρίζει κανείς που κυμαίνεται τιμή μετρητοίς ?

https://www.omegawatches.com/watches/seamaster/aqua-terra-150m/master-co-axial-415-mm/23110422101003/

Τι θα διαλέγατε ? Ευπρόσδεκτες και άλλες προτάσεις

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 05, 2016, 23:26:08 μμ από gtsoumelekas »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος k.pafis

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 2445
    • Προφίλ
Απ: Tag Heuer Carrrera Calibre 5 vs ?
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 05, 2016, 23:18:54 μμ »
και τα 2 υπεροχα ειναι..πηγαινε και δοκιμασε τα στο χερι!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • Master
  • ****
  • Μηνύματα: 12096
    • Προφίλ
Απ: Tag Heuer Carrrera Calibre 5 vs ?
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 05, 2016, 23:49:53 μμ »
Omega απο μενα..Οπου σου ειπε ο pafis, αν δεν δοκιμασεις δεν θα ξερεις αν καθεται καλα στον καρπο ή ακομα αν το οπτικο αποτελεσμα σε ικανοποιει..
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Παμε μονο Ελβετια...

Αποσυνδεδεμένος gtsoumelekas

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Tag Heuer Carrrera Calibre 5 vs ?
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 06, 2016, 00:09:54 πμ »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...το carrera το δοκίμασα, μου κάθεται άψογα. Θα ψάξω για το omega, ξέρει κανείς σε τι τιμή κυμαίνεται ?
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος giannis3011

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 189
    • Προφίλ
Απ: Tag Heuer Carrrera Calibre 5 vs ?
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 06, 2016, 11:19:23 πμ »
Διαφορετικης κατηγοριας τιμης τα 2 ρολογια...
Omega πολυ καλυτερο ποιοτικα και  με in house Μηχανη ενω το ταγκ eta με οτι αυτο συνεπαγεται....
Το aqua terra μετρητα λιγο κατω απο 4000..
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_I

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 37993
  • Γηράσκω ἀεὶ διδασκόμενος
    • Προφίλ
Απ: Tag Heuer Carrrera Calibre 5 vs ?
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 06, 2016, 14:53:30 μμ »
...δεν το συζητάμε. Ω και ξερό ψωμί. Το άλλο είναι λίγο............."μούρη" χωρίς την αναμενόμενη ποιότητα ΙΜΟ.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

The only difference between men and boys is the price of the toys.


Αποσυνδεδεμένος elbetakias

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1158
    • Προφίλ
Απ: Tag Heuer Carrrera Calibre 5 vs ?
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 07, 2016, 17:34:18 μμ »
2 πολυ ομορφα ρολογια απο 2 πολυ καλες mint εταιρειες στο χωρο...στα λεφτα του το ταγκ αποτελει μια φοβερη επιλογη,ενω η αισθηση που δινει στον καρπο ειναι υπεροχη...
Απο την αλλη το ομεγα ειναι και αυτο ποιοτικοτατο, χωρις ομως στα ματια μου ,να δικαιολογει τα αρκετα παραπανω χρηματα που ζηταει,ωστε να με κανει να παω ταμειο...Θα μαζευα λιγα ακομα και θα πηγαινα σε παραπανω κατηγορια ρολογιου,αν εφτανα μεχρι εκει..

Ταγκ αρκετα ευκολα απο εμενα.Πανεμορφο,ποιοτικοτατο,με πολυ καλη παρουσια στον καρπο,αξιζοντας και το τελευταιο ευρω που θα δωσεις...


Φιλικα,Χρηστος
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος giannis3011

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 189
    • Προφίλ
Απ: Tag Heuer Carrrera Calibre 5 vs ?
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 07, 2016, 19:14:23 μμ »
2 πολυ ομορφα ρολογια απο 2 πολυ καλες mint εταιρειες στο χωρο...στα λεφτα του το ταγκ αποτελει μια φοβερη επιλογη,ενω η αισθηση που δινει στον καρπο ειναι υπεροχη...
Απο την αλλη το ομεγα ειναι και αυτο ποιοτικοτατο, χωρις ομως στα ματια μου ,να δικαιολογει τα αρκετα παραπανω χρηματα που ζηταει,ωστε να με κανει να παω ταμειο...Θα μαζευα λιγα ακομα και θα πηγαινα σε παραπανω κατηγορια ρολογιου,αν εφτανα μεχρι εκει..

Ταγκ αρκετα ευκολα απο εμενα.Πανεμορφο,ποιοτικοτατο,με πολυ καλη παρουσια στον καρπο,αξιζοντας και το τελευταιο ευρω που θα δωσεις...


Φιλικα,Χρηστος

Απο ποτε η omega και η tag ειναι στην ιδια κατηγορια ποιοτητας και με ποιο γνωμονα???την ποιοτητα?τις μηχανες?το brand name και τη γενικοτερη αναγνωριση??κατι αλλο????
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος gtsoumelekas

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Tag Heuer Carrrera Calibre 5 vs ?
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 07, 2016, 20:54:19 μμ »
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις... μόλις κάνω μια βόλτα για το Omega  θα σας ενημερώσω που κατέληξα
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος elbetakias

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1158
    • Προφίλ
Απ: Tag Heuer Carrrera Calibre 5 vs ?
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 07, 2016, 21:03:37 μμ »
2 πολυ ομορφα ρολογια απο 2 πολυ καλες mint εταιρειες στο χωρο...στα λεφτα του το ταγκ αποτελει μια φοβερη επιλογη,ενω η αισθηση που δινει στον καρπο ειναι υπεροχη...
Απο την αλλη το ομεγα ειναι και αυτο ποιοτικοτατο, χωρις ομως στα ματια μου ,να δικαιολογει τα αρκετα παραπανω χρηματα που ζηταει,ωστε να με κανει να παω ταμειο...Θα μαζευα λιγα ακομα και θα πηγαινα σε παραπανω κατηγορια ρολογιου,αν εφτανα μεχρι εκει..

Ταγκ αρκετα ευκολα απο εμενα.Πανεμορφο,ποιοτικοτατο,με πολυ καλη παρουσια στον καρπο,αξιζοντας και το τελευταιο ευρω που θα δωσεις...


Φιλικα,Χρηστος

Απο ποτε η omega και η tag ειναι στην ιδια κατηγορια ποιοτητας και με ποιο γνωμονα???την ποιοτητα?τις μηχανες?το brand name και τη γενικοτερη αναγνωριση??κατι αλλο????

Εσυ την ομεγα που την κατατασσεις δηλαδη ;;στην ΥΩ ;;
Σα να λεμε δηλαδη:Πατεκ,Βασερον,Οντμαρ και Ομεγα ;
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Vagelis

  • Επισκέπτης
Απ: Tag Heuer Carrrera Calibre 5 vs ?
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 07, 2016, 21:10:23 μμ »
2 πολυ ομορφα ρολογια απο 2 πολυ καλες mint εταιρειες στο χωρο...στα λεφτα του το ταγκ αποτελει μια φοβερη επιλογη,ενω η αισθηση που δινει στον καρπο ειναι υπεροχη...
Απο την αλλη το ομεγα ειναι και αυτο ποιοτικοτατο, χωρις ομως στα ματια μου ,να δικαιολογει τα αρκετα παραπανω χρηματα που ζηταει,ωστε να με κανει να παω ταμειο...Θα μαζευα λιγα ακομα και θα πηγαινα σε παραπανω κατηγορια ρολογιου,αν εφτανα μεχρι εκει..

Ταγκ αρκετα ευκολα απο εμενα.Πανεμορφο,ποιοτικοτατο,με πολυ καλη παρουσια στον καρπο,αξιζοντας και το τελευταιο ευρω που θα δωσεις...


Φιλικα,Χρηστος

Απο ποτε η omega και η tag ειναι στην ιδια κατηγορια ποιοτητας και με ποιο γνωμονα???την ποιοτητα?τις μηχανες?το brand name και τη γενικοτερη αναγνωριση??κατι αλλο????

Εσυ την ομεγα που την κατατασσεις δηλαδη ;;στην ΥΩ ;;
Σα να λεμε δηλαδη:Πατεκ,Βασερον,Οντμαρ και Ομεγα ;
Το θέμα Χρήστο δεν είναι πού την κατατάσσουμε εμείς αλλά που την κατατάσσει το group...
Εντάξει δεν είναι Πατέκ αλλά δεν είναι και tag...
Κατηγορία tag είναι τα longines πχ. και γι αυτό η ίδια τιμή...

Και ειδικά εμείς που ξέρουμε κάτι παραπάνω δε μπορούμε να πούμε ότι δεν έχει σημασία ένα ρολόι με ΕΤΑ από ένα με inhouse.
Μεγάλη κουβέντα βέβαια που έχει να κάνει και με marketing, επικρατούσες τάσεις κλπ κλπ (κάπου εδώ κράζω και τη Rolex αλλά δε θα τους κάνω τη χάρη  :D)...

Αυτα βέβαια είναι προσωπικές μου απόψεις κι εννοείται ότι σέβομαι και τις αντίθετες.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος giannis3011

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 189
    • Προφίλ
Απ: Tag Heuer Carrrera Calibre 5 vs ?
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 07, 2016, 21:16:47 μμ »
2 πολυ ομορφα ρολογια απο 2 πολυ καλες mint εταιρειες στο χωρο...στα λεφτα του το ταγκ αποτελει μια φοβερη επιλογη,ενω η αισθηση που δινει στον καρπο ειναι υπεροχη...
Απο την αλλη το ομεγα ειναι και αυτο ποιοτικοτατο, χωρις ομως στα ματια μου ,να δικαιολογει τα αρκετα παραπανω χρηματα που ζηταει,ωστε να με κανει να παω ταμειο...Θα μαζευα λιγα ακομα και θα πηγαινα σε παραπανω κατηγορια ρολογιου,αν εφτανα μεχρι εκει..

Ταγκ αρκετα ευκολα απο εμενα.Πανεμορφο,ποιοτικοτατο,με πολυ καλη παρουσια στον καρπο,αξιζοντας και το τελευταιο ευρω που θα δωσεις...


Φιλικα,Χρηστος

Απο ποτε η omega και η tag ειναι στην ιδια κατηγορια ποιοτητας και με ποιο γνωμονα???την ποιοτητα?τις μηχανες?το brand name και τη γενικοτερη αναγνωριση??κατι αλλο????

Εσυ την ομεγα που την κατατασσεις δηλαδη ;;στην ΥΩ ;;
Σα να λεμε δηλαδη:Πατεκ,Βασερον,Οντμαρ και Ομεγα ;

Ενταξει ειπαμε να στηριζουμε τις αποψεις μας και τις επιλογες μας αλλα αυτο παραπαει....οχι λοιπον οντεμαρ δεν ειναι καο ουτε προκειται να γινει οπως καιη ταγκ δε προκειται ΠΟΤΕ να γινει ομεγκα..Αν το νομιζεις αυτο πανε σε κανα ρολογαδικο βαλτα διπλα διπλα και ελα ξαναπες μας τις αποψεις σου....

Και η ερωτηση μου ηταν νομιζω σαφης.Σε ρωτησα σε ποιο τομεα ειναι ιδιες??ποιοτητα?μηχανη η brand name?καλο ειναι να λεμε και κανα επιχειρημα για να στηριξουμε τη καθε αποψη που εχουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 07, 2016, 21:20:36 μμ από giannis3011 »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Vagelis

  • Επισκέπτης
Απ: Tag Heuer Carrrera Calibre 5 vs ?
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 07, 2016, 21:19:11 μμ »
2 πολυ ομορφα ρολογια απο 2 πολυ καλες mint εταιρειες στο χωρο...στα λεφτα του το ταγκ αποτελει μια φοβερη επιλογη,ενω η αισθηση που δινει στον καρπο ειναι υπεροχη...
Απο την αλλη το ομεγα ειναι και αυτο ποιοτικοτατο, χωρις ομως στα ματια μου ,να δικαιολογει τα αρκετα παραπανω χρηματα που ζηταει,ωστε να με κανει να παω ταμειο...Θα μαζευα λιγα ακομα και θα πηγαινα σε παραπανω κατηγορια ρολογιου,αν εφτανα μεχρι εκει..

Ταγκ αρκετα ευκολα απο εμενα.Πανεμορφο,ποιοτικοτατο,με πολυ καλη παρουσια στον καρπο,αξιζοντας και το τελευταιο ευρω που θα δωσεις...


Φιλικα,Χρηστος

Απο ποτε η omega και η tag ειναι στην ιδια κατηγορια ποιοτητας και με ποιο γνωμονα???την ποιοτητα?τις μηχανες?το brand name και τη γενικοτερη αναγνωριση??κατι αλλο????

Εσυ την ομεγα που την κατατασσεις δηλαδη ;;στην ΥΩ ;;
Σα να λεμε δηλαδη:Πατεκ,Βασερον,Οντμαρ και Ομεγα ;

Ενταξει ειπαμε να στηριζουμε τις αποψεις μας και τις επιλογες μας αλλα αυτο παραπαει....οχι λοιπον οντεμαρ δεν ειναι καο ουτε προκειται να γινει οπως καιη ταγκ δε προκειται ΠΟΤΕ να γινει ομεγκα..Αν το νομιζεις αυτο πανε σε κανα ρολογαδικο βαλτα διπλα διπλα και ελα ξαναπες μας τις αποψεις σου....Γιατι νομιζω η κριτικη σου στηριζεται κυριως σε φωτο απο το ιντερνετ..
Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να γινόμαστε ούτε εριστικοί ούτε επιθετικοί, φίλε Γιάννη...
Ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του και την άποψή του... :)
Νομίζω ότι μπορείτε να κάνετε διάλογο σε ήπιους τόνους...
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Tag Heuer Carrrera Calibre 5 vs ?
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 07, 2016, 21:27:21 μμ »
Το συγκεκριμένο tag το δοκίμασα σήμερα σε γνωστό κατάστημα της Θεσσαλονίκης. Ναι, είναι πολύ ποιοτικό ρολόι. Σε αυτήν την κατηγορία όμως θα πήγαινα στο Longines Conquest, το απλό, όχι το GMT. Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, μου άρεσε πολύ ο μπρασελές του και .. η τιμή του. Περίπου 850 ευρώ τελική τιμή, κάπου στο χιλιάρικο έχει τιμή καταλόγου. Μια χαρούλα δηλαδή.

Αν έδινα 1,5 χιλιαρικάκι παραπάνω για ρολόι, θα πήγαινα στο omega seamaster 300m, κυριλέ diver (2,5 με 3 παρα κάτι χιλιάρικα τελική τιμή). Βέβαια, αν πας  με την λογική αυτή, δηλαδή "άντε να δώσω και κάτι παραπάνω μωρέ, πόσες φορές στην ζωή μου θα τύχει να αγοράσω ακριβό ρολόι??" πιθανόν να βρεθείς να κοιτάς ρολόγια με 5 και 6 χιλιάρικα!! Το λέω  γιατί είμαι παθών  ;D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

capt-dim

  • Επισκέπτης
Απ: Tag Heuer Carrrera Calibre 5 vs ?
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 07, 2016, 21:58:23 μμ »
Η Ωμέγα προσπαθεί να φτάσει την ρόλεξ ... Και η Ταγκ προσπάθησε να γινει Ωμέγα ...!!!

Δυστιχός για την Ταγκ ... Δεν της βγήκε ...!!! Έγινε και το κάζο με τις μαϊμού Ιν-Χαουζ μηχανές ...!!!


Τώρα προσπαθεί να εδραιωθεί στην μεσαία κατηγορία ... Για αυτο άλλαξε και την τιμολογιακή της πολιτική μειώνοντας της τιμές της ...!!!!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions