Αποστολέας Θέμα: Τροπος πληρωμης,παραδοσης  (Αναγνώστηκε 30576 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1598
  • 29-05-1453
    • Προφίλ
Απ: Τροπος πληρωμης,παραδοσης
« Απάντηση #135 στις: Απρίλιος 21, 2013, 23:07:48 μμ »
Ρε παιδια οποιος ενδιαφερετε για Seiko project ας ανοιξει ενα νεο θεμα με
μια νεα λιστα να δηλωθουν
συμμετοχες και να το προχωρησετε.
Ακομα καλα καλα δεν παραθεσαμε
πωλητες και ξεκινησαμε τις εναλλακτικες. Μεσα σε δυο λεπτα βρηκα πωλητη δοκιμασμενο απο εμενα κιολας με 8€ μεταφορικα.
Ειστε λιγο απολυτοι `η μου φαινετε? Δηλαδη ποσα project θα γινουν? 2-3? Oμαδικη αγορα κανετε `η project φορουμ? Πειτε μας γιατι μας εχετε μπερδεψει. Αν κανετε project,κανατε καμια ψηφοφορια για να διαλεξουν ολα τα μελη μοντελο? Αποφασισατε το casio αυτο, για 1o επισημο ρολοι του φορουμ? Ημαρτον ρε παιδια,casio φοραγαμε στο δημοτικο.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

constantine

  • Επισκέπτης
Απ: Τροπος πληρωμης,παραδοσης
« Απάντηση #136 στις: Απρίλιος 21, 2013, 23:13:38 μμ »
Ρε παιδια οποιος ενδιαφερετε για Seiko project ας ανοιξει ενα νεο θεμα με
μια νεα λιστα να δηλωθουν
συμμετοχες και να το προχωρησετε.
Ακομα καλα καλα δεν παραθεσαμε
πωλητες και ξεκινησαμε τις εναλλακτικες. Μεσα σε δυο λεπτα βρηκα πωλητη δοκιμασμενο απο εμενα κιολας με 8€ μεταφορικα.
Ειστε λιγο απολυτοι `η μου φαινετε? Δηλαδη ποσα project θα γινουν? 2-3? Oμαδικη αγορα κανετε `η project φορουμ? Πειτε μας γιατι μας εχετε μπερδεψει. Αν κανετε project,κανατε καμια ψηφοφορια για να διαλεξουν ολα τα μελη μοντελο? Αποφασισατε το casio αυτο, για 1o επισημο ρολοι του φορουμ? Ημαρτον ρε παιδια,casio φοραγαμε στο δημοτικο.
εγω πρωτοεβαλα ρολοι στο λυκειο παντως 5αρι  :D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Ilias-G

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 3899
  • ert
    • Προφίλ
Απ: Τροπος πληρωμης,παραδοσης
« Απάντηση #137 στις: Απρίλιος 21, 2013, 23:16:06 μμ »
Ρε παιδια οποιος ενδιαφερετε για Seiko project ας ανοιξει ενα νεο θεμα με
μια νεα λιστα να δηλωθουν
συμμετοχες και να το προχωρησετε.
Ακομα καλα καλα δεν παραθεσαμε
πωλητες και ξεκινησαμε τις εναλλακτικες. Μεσα σε δυο λεπτα βρηκα πωλητη δοκιμασμενο απο εμενα κιολας με 8€ μεταφορικα.
Καλά Σταύρο, δεν ξαναμιλάμε! Μη μας μαλώνεις!
Το (ξανα)αναφέραμε στη βάση των όσων είπαν κάποιοι ότι η τιμή αρχίζει και ξεφεύγει και ότι πιθανώς δεν θα συμμετείχαν για αυτό το ρολόι αν η τιμή ανέβαινε.

Δεν μαλωνω κανεναν εγω Ηλια.
Απλα εδω μιλαμε για αυτο το project.
Εδω ο Κωνσταντινος το παραγγειλε με
70€ ποια τιμη ανεβαινει;

Και δεν έχω/ουμε δικαίωμα να πούμε/προτείνουμε κάτι άλλο από τη στιγμή που κάποιοι εκφράζουν επιφυλάξεις....??

'Οσο για την τιμή για γύρω στα 40€ γινόταν κουβέντα, κάνω λάθος?

Τέλος πάντων δεν υπάρχει λόγος να χαλάμε τις καρδιές μας. Καλή επιτυχία εύχομαι στην προσπάθειά σας!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

constantine

  • Επισκέπτης
Απ: Τροπος πληρωμης,παραδοσης
« Απάντηση #138 στις: Απρίλιος 21, 2013, 23:21:52 μμ »
Ρε παιδια οποιος ενδιαφερετε για Seiko project ας ανοιξει ενα νεο θεμα με
μια νεα λιστα να δηλωθουν
συμμετοχες και να το προχωρησετε.
Ακομα καλα καλα δεν παραθεσαμε
πωλητες και ξεκινησαμε τις εναλλακτικες. Μεσα σε δυο λεπτα βρηκα πωλητη δοκιμασμενο απο εμενα κιολας με 8€ μεταφορικα.
Καλά Σταύρο, δεν ξαναμιλάμε! Μη μας μαλώνεις!
Το (ξανα)αναφέραμε στη βάση των όσων είπαν κάποιοι ότι η τιμή αρχίζει και ξεφεύγει και ότι πιθανώς δεν θα συμμετείχαν για αυτό το ρολόι αν η τιμή ανέβαινε.

Δεν μαλωνω κανεναν εγω Ηλια.
Απλα εδω μιλαμε για αυτο το project.
Εδω ο Κωνσταντινος το παραγγειλε με
70€ ποια τιμη ανεβαινει;

Και δεν έχω/ουμε δικαίωμα να πούμε/προτείνουμε κάτι άλλο από τη στιγμή που κάποιοι εκφράζουν επιφυλάξεις....??

'Οσο για την τιμή για γύρω στα 40€ γινόταν κουβέντα, κάνω λάθος?

Τέλος πάντων δεν υπάρχει λόγος να χαλάμε τις καρδιές μας. Καλή επιτυχία εύχομαι στην προσπάθειά σας!
μην το κανουμε αυτο,ειναι κριμα
οριστε 42€
http://www.ebay.com/itm/Casio-Mens-Combo-Black-Resin-Strap-Watch-100-Meter-WR-AMW320D-9EV-/271193397496?pt=Wristwatches&hash=item3f2462d8f8
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 21, 2013, 23:30:05 μμ από constantine »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

nicolasg

  • Επισκέπτης
Απ: Τροπος πληρωμης,παραδοσης
« Απάντηση #139 στις: Απρίλιος 21, 2013, 23:24:50 μμ »
δεν δείχνει κάτι το λινκ
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος stavros_ch

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 2903
  • Panerai PAM088
    • Προφίλ
Τροπος πληρωμης,παραδοσης
« Απάντηση #140 στις: Απρίλιος 21, 2013, 23:25:40 μμ »
Ηλια 40€ ειπαμε για την φτηνοτερη εκδοση και ακομα τοσο στοιχιζει.
Ξεκαθαρισαμε οτι οι τιμες απο μοντελο σε μοντελο διαφερουν ο Κωνσταντινος
πηρε το PVD. Το χρυσο και το μαυρο βγαινουν 55€ με αποστολη και φορους. Οπως και να εχει. Προβλημα δεν εχω με κανενα αμα θελετε βαλτε ψηφοφορια για κατι αλλο. Βρεθηκαν 27 ατομα και δηλωσαν το Arnιe οποτε η αποφαση δεν ηταν απο 1-2 ατομα.
Εμεις απλα θελησαμε να βοηθησουμε.
Εγω για να καταλαβετε ηδη εχω το ρολοι οποτε ουτε απο συμφερον εκανα.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος thanasisn

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 2299
    • Προφίλ
Απ: Τροπος πληρωμης,παραδοσης
« Απάντηση #141 στις: Απρίλιος 21, 2013, 23:27:00 μμ »
εναλλακτικές προτάσεις είχαν αναφερθεί στην αρχή και δεν έτυχαν αποδοχής από τους περισσότερους...

προβληματισμοί σχετικά  με ενδεχόμενη αύξηση του κόστους πάλι είχαν αναφερθεί από κάποιους...

η ομαδική αυτή αγορά τελικά προχώρησε και θεωρώ πως δεν θα έπρεπε στο στάδιο που βρίσκεται να να δημιουργηθούν προβλήματα... ;)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

constantine

  • Επισκέπτης
Απ: Τροπος πληρωμης,παραδοσης
« Απάντηση #142 στις: Απρίλιος 21, 2013, 23:30:54 μμ »
Ρε παιδια οποιος ενδιαφερετε για Seiko project ας ανοιξει ενα νεο θεμα με
μια νεα λιστα να δηλωθουν
συμμετοχες και να το προχωρησετε.
Ακομα καλα καλα δεν παραθεσαμε
πωλητες και ξεκινησαμε τις εναλλακτικες. Μεσα σε δυο λεπτα βρηκα πωλητη δοκιμασμενο απο εμενα κιολας με 8€ μεταφορικα.
Καλά Σταύρο, δεν ξαναμιλάμε! Μη μας μαλώνεις!
Το (ξανα)αναφέραμε στη βάση των όσων είπαν κάποιοι ότι η τιμή αρχίζει και ξεφεύγει και ότι πιθανώς δεν θα συμμετείχαν για αυτό το ρολόι αν η τιμή ανέβαινε.

Δεν μαλωνω κανεναν εγω Ηλια.
Απλα εδω μιλαμε για αυτο το project.
Εδω ο Κωνσταντινος το παραγγειλε με
70€ ποια τιμη ανεβαινει;

Και δεν έχω/ουμε δικαίωμα να πούμε/προτείνουμε κάτι άλλο από τη στιγμή που κάποιοι εκφράζουν επιφυλάξεις....??

'Οσο για την τιμή για γύρω στα 40€ γινόταν κουβέντα, κάνω λάθος?

Τέλος πάντων δεν υπάρχει λόγος να χαλάμε τις καρδιές μας. Καλή επιτυχία εύχομαι στην προσπάθειά σας!
μην το κανουμε αυτο,ειναι κριμα
οριστε 42€
http://www.ebay.com/itm/Casio-Mens-Combo-Black-Resin-Strap-Watch-100-Meter-WR-AMW320D-9EV-/271193397496?pt=Wristwatches&hash=item3f2462d8f8[/url]

τωρα πρεπει να δειχνει
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος d7k9

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Τροπος πληρωμης,παραδοσης
« Απάντηση #143 στις: Απρίλιος 21, 2013, 23:32:42 μμ »
Κάποιος τελικά παίδες βρήκε τίποτα για το λευκό καντράν από ebay αξιόπιστο πωλητή και να μην ξεφύγουν τα χρήματα; Γιατί και εγώ δεν είμαι διατεθημένος να πληρώσω σχεδόν όσο κάνει το ρολόι και μεταφορικά - δασμούς. Κάτι νέο ξέρουμε; Ρωτάω γιατί δεν έχω καν ιδέα τι και πως για το ebay.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Ilias-G

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 3899
  • ert
    • Προφίλ
Απ: Τροπος πληρωμης,παραδοσης
« Απάντηση #144 στις: Απρίλιος 21, 2013, 23:34:10 μμ »
εναλλακτικές προτάσεις είχαν αναφερθεί στην αρχή και δεν έτυχαν αποδοχής από τους περισσότερους...

προβληματισμοί σχετικά  με ενδεχόμενη αύξηση του κόστους πάλι είχαν αναφερθεί από κάποιους...

η ομαδική αυτή αγορά τελικά προχώρησε και θεωρώ πως δεν θα έπρεπε στο στάδιο που βρίσκεται να να δημιουργηθούν προβλήματα... ;)
Μακριά από μένα τέτοια πρόθεση!!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Nickfun

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 163
    • Προφίλ
Απ: Τροπος πληρωμης,παραδοσης
« Απάντηση #145 στις: Απρίλιος 21, 2013, 23:34:32 μμ »
Ένας προβληματισμός όμως υπάρχει και είναι μέχρι ενός βαθμού λογικός. Ο λόγος οτι σε ορισμένα μοντέλα κάνει όντως 45 αλλα με τα έξοδα μεταφοράς κλπ ανεβαίνει στα 79, πες 80 ευρώ. Και μιλάω για το λευκό. Ίσως να συμβαίνει το ίδιο και σε 1,2 μοντέλα ακόμα. Ο προβληματισμός λοιπόν είναι λογικός γιατί μπορείς στην ίδια τιμή πχ να πάρεις ενα seiko 5 αυτόματο με 65 ευρώ totally (πχ. http://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-sports-89/seiko-5-military-automatic-mechanical-self-winding-nylon-strap-mens-watch-snk803k2-snk803k-snk803-1896.html).
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

constantine

  • Επισκέπτης
Απ: Τροπος πληρωμης,παραδοσης
« Απάντηση #146 στις: Απρίλιος 21, 2013, 23:38:11 μμ »
Ένας προβληματισμός όμως υπάρχει και είναι μέχρι ενός βαθμού λογικός. Ο λόγος οτι σε ορισμένα μοντέλα κάνει όντως 45 αλλα με τα έξοδα μεταφοράς κλπ ανεβαίνει στα 79, πες 80 ευρώ. Και μιλάω για το λευκό. Ίσως να συμβαίνει το ίδιο και σε 1,2 μοντέλα ακόμα. Ο προβληματισμός λοιπόν είναι λογικός γιατί μπορείς στην ίδια τιμή πχ να πάρεις ενα seiko 5 αυτόματο με 65 ευρώ totally (πχ. http://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-sports-89/seiko-5-military-automatic-mechanical-self-winding-nylon-strap-mens-watch-snk803k2-snk803k-snk803-1896.html).
37mm ?
για δωσε τιμη για κανα 45αρι?
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος stavros_ch

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 2903
  • Panerai PAM088
    • Προφίλ
Τροπος πληρωμης,παραδοσης
« Απάντηση #147 στις: Απρίλιος 21, 2013, 23:39:12 μμ »
Κάποιος τελικά παίδες βρήκε τίποτα για το λευκό καντράν από ebay αξιόπιστο πωλητή και να μην ξεφύγουν τα χρήματα; Γιατί και εγώ δεν είμαι διατεθημένος να πληρώσω σχεδόν όσο κάνει το ρολόι και μεταφορικά - δασμούς. Κάτι νέο ξέρουμε; Ρωτάω γιατί δεν έχω καν ιδέα τι και πως για το ebay.

Το ασπρο.
61€ ρολοι, αποστολη, φοροι.
Διαθεσημα περισσοτερα απο 10.

http://www.ebay.com/itm/AMW320R-7EV-Casio-Mens-Sport-Alarm-Ana-Digi-Dive-Watch-/300869241903?pt=Wristwatches&hash=item460d344c2f
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

time_ keeper

  • Επισκέπτης
Απ: Τροπος πληρωμης,παραδοσης
« Απάντηση #148 στις: Απρίλιος 21, 2013, 23:40:14 μμ »
Ρε παιδια οποιος ενδιαφερετε για Seiko project ας ανοιξει ενα νεο θεμα με
μια νεα λιστα να δηλωθουν
συμμετοχες και να το προχωρησετε.
Ακομα καλα καλα δεν παραθεσαμε
πωλητες και ξεκινησαμε τις εναλλακτικες. Μεσα σε δυο λεπτα βρηκα πωλητη δοκιμασμενο απο εμενα κιολας με 8€ μεταφορικα.
Ειστε λιγο απολυτοι `η μου φαινετε? Δηλαδη ποσα project θα γινουν? 2-3? Oμαδικη αγορα κανετε `η project φορουμ? Πειτε μας γιατι μας εχετε μπερδεψει. Αν κανετε project,κανατε καμια ψηφοφορια για να διαλεξουν ολα τα μελη μοντελο? Αποφασισατε το casio αυτο, για 1o επισημο ρολοι του φορουμ? Ημαρτον ρε παιδια,casio φοραγαμε στο δημοτικο.

εγω παλι σεηκο δε φοραγα ουτε στο δημοτικο, αλλα αυτο δεν εχει να κανει.
ξεροντας εγω προσοπικα οτι το ρολοι αρεσε σε 5-6 ατομα προτεινα κατι σαν ενθύμιο (θέλετε το λέτε ομαδική παραγγελια, θελετε το λετε προτζεκτ, θελετε το λετε μεγαλο εγωησμο του ταημ_κηπερ, οπως θελει ο καθενας το λεει!)
αυτη ειναι ολη η ιστορια ουτε αποφασισαμε και διαταξαμε ουτε τιποτα.

ανελαβα εγω με το σταυρο να ψαξουμε να βρουμε οτι μπορουμε, στο ψαξιμο μπηκε και ο μαριος, ο κωνσταντινος, ο νικος και παει λεγωντας......

αν εχετε καποια προταση και θελετε να το προχωρήσετε δεν υπαρχει θεμα απο τη μερια του φορουμ, εγω ειδα οτι οι ιδιοκτήτες ειναι ανοιχτοι σε προτάσεις.....

δεν ειναι κακο που δεν σας αρεσει το ρολοι, ουτε που δε θελετε να συμμετέχετε σε αυτο, ΔΕΝ ειναι υποχρεωτικό.

και ξαναλεω, ανοιξτε ενα θεμα για το σεηκο που θελετε, και καντε δουλεια...!

δεν υπαρχει λογος να μην γινει αυτο που κανουμε τωρα για να γινει κατι αλλο, μπορουν να γινουν και τα δυο!

απλα πραγματα ειναι, γιατι λετε συνεχεια οτι καλυτερα να κοιταξουμε σε σεηκο?

αν ειναι καλυτερα, μπορειτε να κοιτάξετε!  ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Nickfun

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 163
    • Προφίλ
Απ: Τροπος πληρωμης,παραδοσης
« Απάντηση #149 στις: Απρίλιος 21, 2013, 23:42:58 μμ »
Κάποιος τελικά παίδες βρήκε τίποτα για το λευκό καντράν από ebay αξιόπιστο πωλητή και να μην ξεφύγουν τα χρήματα; Γιατί και εγώ δεν είμαι διατεθημένος να πληρώσω σχεδόν όσο κάνει το ρολόι και μεταφορικά - δασμούς. Κάτι νέο ξέρουμε; Ρωτάω γιατί δεν έχω καν ιδέα τι και πως για το ebay.

Το ασπρο.
61€ ρολοι, αποστολη, φοροι.
Διαθεσημα περισσοτερα απο 10.

http://www.ebay.com/itm/AMW320R-7EV-Casio-Mens-Sport-Alarm-Ana-Digi-Dive-Watch-/300869241903?pt=Wristwatches&hash=item460d344c2f
Σταύρο, το βγάζω 105 δολάρια= 80 ευρώ (59,5 +23 + 21,60 δολάρια).
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions