Αποστολέας Θέμα: swatch  (Αναγνώστηκε 107211 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Alexandros00

  • Επισκέπτης
Απ: swatch
« Απάντηση #510 στις: Ιανουάριος 22, 2020, 19:16:12 μμ »
Έτσι...δέχομαι ότι είναι εκθεσιακό κομμάτι,δεξιού και εσύ ( ο πωλητής) μια γενναία μείωση και το πήρα.

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

  • Global moderator
  • Master
  • *****
  • Μηνύματα: 10721
    • Προφίλ
Απ: swatch
« Απάντηση #511 στις: Ιανουάριος 22, 2020, 19:29:52 μμ »
Τα Ρολόγια έχουν την ίδια λογική με το κόσμημα...! Προφανώς και δεν γίνεται το μαγαζί να σου έχει δύο ίδια Ρολόγια μεγάλης αξίας...  το ένα για δοκιμές και το άλλο προς πώληση. Φαντάζεσαι η R να έχει βγάλει σε προσφορά το εκθεσιακό Hulk...   :D  .Απλά στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι μικρή η αξία του ρολογιού οπότε μάλλον δουλεύουν κάπως έτσι στην swatch..! Όπως και να έχει εμένα αν μου άρεσε πολύ το ρολόι δεν θα με πτοουσε το γεγονός ότι είναι στην βιτρίνα..!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
🐺 Ξέρω από αυτά ρε..

Αποσυνδεδεμένος yannisb

  • Members+
  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 2805
    • Προφίλ
Απ: swatch
« Απάντηση #512 στις: Ιανουάριος 23, 2020, 00:40:00 πμ »
Εγω θεωρω οτι ειναι αναλογα το ειδος. Πχ εκθεσιακο κινητο, λαπτοπ, τηλεοραση κτλ που τα ακουμπανε και τα πειραζουν απειρα χερια και που η οθονη και η μπαταρια τους δεχονται απειρη φθορα απ τη διαρκη χρηση , την υψηλη φωτεινοτητα που ναι ρυθμισμενα για να φαινονται καλυτερα μεσα στην εκθεση κτλ δε θα επαιρνα...η θα περιμενα τεραστια εκπτωση. Κατι που δε λειτουργει, πχ ενα πλυντηριο, ενα ψυγειο κτλ δε θα με πειραζε τοσο. Αυτα οσον αφορα τα πιο κοινα καταναλωτικα προιοντα που αναφερθηκαν.

Οταν παμε τωρα σε ενα ρολοι η κοσμημα, θεωρω οτι ειναι δυσκολο να παθει κατι απ τη χρηση. Δηλαδη ο αλλος αντε να πατησει το χρονογραφο η να στριψει το μπεζελ. Κι ειναι παντα απο πανω ο πωλητης και σε παρατηρει, δεν ειναι οτι του αλλαζεις τα φωτα (σε εντιθεση με τις ηλεκτρικες/ηλεκτρονικες συσκευες που προανεφερα, που συνηθως δε σου δινουν σημασια και κανεις οτι θελεις). Eπισης ειναι και το θεμα στοκ, δεν εχουν ολα τα μαγαζια την ευχερεια να εχουν πολλες φορες το ιδιο μοντελο σε στοκ. Οποτε αν το ηθελα κατι πολυ, θα ρωτουσα αν υπαρχει κλειστο, αλλα αν οχι, δε θα ηταν  deal breaker....Το πολυ πολυ να εδινε το εναυσμα για παραπανω παζαρι ισως . Εαν ηταν μπαταριας ομως και ηταν σε λειτουργια θα ζητουσα δωρο την πρωτη αλλαγη και στεγανοποιηση πχ.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: swatch
« Απάντηση #513 στις: Ιανουάριος 23, 2020, 02:30:47 πμ »
Φίλοι μου από το ίδιο κατάστημα αγόρασα  το "Boxengasse" και είχαν στόκ καινούριο στην θήκη του, άλλο ρολόι από αυτό που είχαν σαν εκθεσιακό . Ετσι λοιπόν και επειδή μου άρεσε και ένα μοντέλο από το sistem 51 , πήγα και τους το ζήτησα ..... τότε η πωλήτρια (που ήταν διαφορετική από την πρώτη αγορά μου) ξεκρέμασε το εκθεσιακό ρολόι .... βρήκε και ένα κουτάκι .... και μου λέει ορίστε το ρολόι σας . Και εγώ της απάντησα " Ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω " θα μπορούσε να μου πεί ... έχω μόνο το εκθεσιακό και αν το θέλετε έχει καλώς ...................... Το ρολόι θα το πάρω αργά ή γρήγορα από άλλο swatch store το θέμα μου είναι με την πωλήτρια που χωρίς να μου δώσει επιλογή , απλά ξεκρέμασε το εκθεσιακό και μου το πάσαρε ...
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Swatch Boxengasse YVS 423G
Swatch Sistem Fly   YIS 404

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • Master
  • ****
  • Μηνύματα: 12096
    • Προφίλ
Απ: swatch
« Απάντηση #514 στις: Ιανουάριος 23, 2020, 10:50:58 πμ »
Και γω είμαι υπέρ της άποψης ότι το εκθεσιακό πρέπει να συνοδεύεται από μείωσης τιμής..Στο εκθεσιακο ρολόι τα hairlines είναι πολύ πιθανο να κάνουν αισθητή την παρουσία τους, το χω διαπιστώσει ιδίοις ομμασι και ξενέρωσα..
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Παμε μονο Ελβετια...

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44025
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: swatch
« Απάντηση #515 στις: Ιανουάριος 23, 2020, 11:03:44 πμ »
Και γω είμαι υπέρ της άποψης ότι το εκθεσιακό πρέπει να συνοδεύεται από μείωσης τιμής..Στο εκθεσιακο ρολόι τα hairlines είναι πολύ πιθανο να κάνουν αισθητή την παρουσία τους, το χω διαπιστώσει ιδίοις ομμασι και ξενέρωσα..
+1
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος ng

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: swatch
« Απάντηση #516 στις: Φεβρουάριος 14, 2020, 00:08:52 πμ »
1999 το είχα πάρει 40000
Από πίσω έχει υποδοχή για να παίρνει μπαταρία και να μη βγαίνει όλο το καπάκι. Άραγε σέρβις μπορείς να κάνεις και που? Δε του έχω κάνει ποτέ

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Alexandros00

  • Επισκέπτης
Απ: swatch
« Απάντηση #517 στις: Φεβρουάριος 14, 2020, 01:58:48 πμ »
1999 το είχα πάρει 40000
Από πίσω έχει υποδοχή για να παίρνει μπαταρία και να μη βγαίνει όλο το καπάκι. Άραγε σέρβις μπορείς να κάνεις και που? Δε του έχω κάνει ποτέ (Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φίλε μου,γενικά να ξέρεις τα Swatch έχουν την φιλοσοφία ότι δεν χρειάζεται να ανοίξεις το ρολόι και να το πειράξεις,πάρα μόνο τη μπαταρία,για αυτό είναι έτσι από πίσω. Η λογική λέει ότι μόλις βάλεις τη καινούργια μπαταρία θα δουλέψει κανονικά,στη περίπτωση που δεν δουλέψει,δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι .

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Alexandros00

  • Επισκέπτης
Απ: swatch
« Απάντηση #518 στις: Φεβρουάριος 14, 2020, 02:00:12 πμ »
Όσο αφορά το που εφόσον αποφασίσεις για τον  Α ή Β λόγο ότι πρέπει να το φτιάξεις το ρολόι,πρέπει να το πας στη λεωφόρο Συγγρού που είναι το κεντρικό σέρβις της Swatch εκεί.

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος vlzetko

  • Member
  • **
  • Μηνύματα: 348
    • Προφίλ
Απ: swatch
« Απάντηση #519 στις: Φεβρουάριος 14, 2020, 13:06:30 μμ »
1999 το είχα πάρει 40000
Από πίσω έχει υποδοχή για να παίρνει μπαταρία και να μη βγαίνει όλο το καπάκι. Άραγε σέρβις μπορείς να κάνεις και που? Δε του έχω κάνει ποτέ (Κάντε κλικ εδώ να εμφανιστεί η φωτογραφία.)

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρόμοιο ρολόι, με ασημένιο dial είναι το πρώτο ρολόι που αγόρασα, κάπου ανάμεσα στα 2000-2003. Το ρολόι το φόρεσα σχεδόν σε όλη μου τη φοιτητική ζωή (που δεν ήταν και μικρή:P).

Χρόνια μετά, παραμένει το backup ρολόι του πατέρα μου, υπηρετώντας τον πιστά κάθε όποτε το χρειάζεται.

Αναφορικά με ενδεχόμενο service του δικού σου, έχω την εντύπωση πως ως κατασκευή δεν είναι επισκέψιμη, αλλά καλύτερα να στο επιβεβαιώσουν οι άνθρωποι της swatch.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_I

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 37920
  • Γηράσκω ἀεὶ διδασκόμενος
    • Προφίλ
Απ: swatch
« Απάντηση #520 στις: Φεβρουάριος 14, 2020, 16:03:31 μμ »
Φίλε μου,γενικά να ξέρεις τα Swatch έχουν την φιλοσοφία ότι δεν χρειάζεται να ανοίξεις το ρολόι και να το πειράξεις,πάρα μόνο τη μπαταρία,για αυτό είναι έτσι από πίσω. Η λογική λέει ότι μόλις βάλεις τη καινούργια μπαταρία θα δουλέψει κανονικά,στη περίπτωση που δεν δουλέψει,δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι .

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, εκτός και εάν είσαι ο Giorgos_I, που "καταφέρνει" από την χρήση, να αποσπάσει ή μετακινήσει τους δείκτες.  ???

Ειναι πλέον το 6ο ή 7ο ρολόϊ, που από τα "χάδια" μου, έχει μετακινηθεί ο ωροδείκτης, και ............... :'( :'( :'(

Ειχα πάντα αυτήν την ............ιδιότητα, και έχω ακόμα τα 3 από αυτά στα χέρια μου. Τα άλλα, τα έφτιαξα.

Θα τα βάλω φωτό, για να γίνει κατανοητό τι εννοώ,

Α, ρε Giorgos_I, μέχρι και G-Shock είσαι ικανός να χαλάσεις.  :-[

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

The only difference between men and boys is the price of the toys.


Alexandros00

  • Επισκέπτης
Απ: swatch
« Απάντηση #521 στις: Φεβρουάριος 14, 2020, 16:05:00 μμ »
Είναι περίεργος Γιώργο να δω πως τα έχεις κάνει..

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 142810
  • kk
    • Προφίλ
Απ: swatch
« Απάντηση #522 στις: Φεβρουάριος 14, 2020, 16:11:33 μμ »
στη περίπτωση που δεν δουλέψει,δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι .

σωστος
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: swatch
« Απάντηση #523 στις: Φεβρουάριος 27, 2020, 19:20:00 μμ »
Σήμερα πήγα να αγοράσω από το αεροδρόμιο (Ελ Βενιζέλος) ένα swatch "sistem fly" .
Η πωλήτρια μου είπε ότι έπρεπε να αγοράσω το ρολόι που είχαν σαν εκθεσιακό κομμάτι γιατί δεν είχαν άλλο … άλλα ούτε και παραγγελία μπορούσε να γίνει
Είναι αυτό φυσιολογικό ;;; Εγώ πάντος το ρολόι δεν το πήρα .


Τελικά έφεραν σε στόκ το  "sistem fly" και το αγόρασα ... Τέλος καλό , όλα καλά !!!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Swatch Boxengasse YVS 423G
Swatch Sistem Fly   YIS 404

Alexandros00

  • Επισκέπτης
Απ: swatch
« Απάντηση #524 στις: Φεβρουάριος 27, 2020, 19:25:46 μμ »
Καλορίζικο φίλε μου όταν μπορέσεις ανέβασε μας  καμμία φωτό να το δούμε

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions