Αποστολέας Θέμα: CASIO SPF60 FULL REVIEW  (Αναγνώστηκε 7094 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος theodoros

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
CASIO SPF60 FULL REVIEW
« στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 16:23:26 μμ »
Εχθές προστέθηκε ένα ακόμη ρολόι στην συλλογή μου.
Το Casio SPF60 http://www.toptime.gr/images/SPF-60S-1A.jpg
Όταν ήταν να το πάρω πριν κάνα μηνά ,τελικός πήρα αντί για αυτού το Casio PRG240.(έχω κάνει review)
  Τελικός όμως δεν μπορούσα να το βγάλω από το μυαλό μου και αποφάσισα να το πάρω και αυτό σύντομα,μιας και το συγκεκριμένο μοντέλο έχει ήδη σταματήσει να παράγεται από την Casio ,λόγο του ότι έβγαινε για αρκετά χρονιά. Επίσης έχοντας το PRG240 συνειδητοποιούσα ότι δεν με βολεύει να βλέπω την ώρα σε ψηφιακή μορφή επειδη επί πολλά χρονιά όλα μου τα ρολόγια ήταν αναλογικά και επίσης με χάλαγε το ότι ακόμη και ημισκοτινα να ήταν ,η ψηφιακή ώρα δεν φαινοταν και έπρεπε να πατάω το φωτάκι,ενώ με τα ρολόγια με τους δείκτες δεν είχα πότε τετιο θέμα στο ημισκοτος γτ οι δείκτες φαινοντουσταν(και χωρίς να έχουν φωσφορίσει ακόμα επειδη δεν ήταν και πολύ σκοτάδι)
    Όντως από τα μαγαζιά που το έψαξα είχαν πουληθεί τα τελευταία κομματια και ευτυχώς βρήκα 1 σε ένα μαγαζί στην Αθήνα το οποίο το πλήρωσα 20 ευρώ παραπάνω(δεν το κατέβαζε με τίποτα) από την χαμηλότερη τιμή που το είχα βρει σε ένα άλλο μαγαζί στο οποίο είχε πουληθεί.

Αυτό το ρόλοι έχει ΟΛΕΣ τις λειτουργίες που εγώ προσωπικά θέλω και με καλύπτει απολυτά.(είχα δημιουργήσει 1 thread για τις λειτουργίες που θέλω και αυτό το ρολόι εχει ακόμα παραπάνω από αυτά που ήθελα)

Ξεκινάει το Review:

Λειτουργίες:(Copy-paste απο Site)

 Electro-luminescent backlight
Auto light switch, afterglow
100 Meter Water Resistant.
Altimeter
Measuring range: -700 to 4,000 m (-2,300 to 13,120 ft.) without reference altitude
Measuring unit: 5 m (20 ft.)
Other: Reference altitude setting
*Changeover between meters (m) and feet (ft.)
Barometer
Display range: 600 to 1,100 hPa/mb (17.70 to 32.45 inHg)
Display unit: 1 hPa/mb (0.05 inHg)
Barometric pressure history graph (Graph of 18 hours of pressure readings at 3-hour intervals, which plots rises or falls in pressure that are 3 hPa or greater)
*Changeover between hPa and inHg
Depth Gauge
Measuring range:
Depth: 0 to 30 m (0 to 98 ft.)*; Elapsed time: 2:59'59"
Maximum; Water Temperature: -10 to 60°C (14 to 140°F)
*Note that depths between 0 and 1 meter (0 to 4 feet) are registered as 0.0 m (0 ft.)
Display unit; 0.1 m (1 ft.)
Submerged Time: Measured in 1-second increments
Memory Capacity: 1 log data record (total time submerged, maximum depth, water temperature at maximum depth)
*Changeover between meters (m) and feet (ft.)
Thermometer
Display range: -10 to 60°C (14 to 140°F)
Display unit: 0.1°C (0.2°F)
*Changeover between Celsius (°C) and Fahrenheit (°F)
1/100-second stopwatch
Measuring capacity: 23:59'59.99"
Measuring modes: Elapsed time, split time, 1st-2nd place times
Countdown timer
Input range: 1 minute to 24 hours (settable in 1-minutes and 1-hour increments)
Unit: 1/10 second
Others: Auto repeat, progress beeper
Daily alarms
5 independent daily alarms
Hourly time signal
Low battery warning
Auto-calendar (to year 2039)
12/24-hour format
Regular timekeeping
Analog: 2 hands (Hour, minutes (hand moves every 20 seconds))
Digital: Hour, minutes, seconds, pm, month, date, day
Accuracy: ±15 seconds per month
Approx. battery life: 2 years on CR1620
Size of case/total weight
56.6 X 49.1 X 17.8 mm / 61.7 g

..........................................................................................

Εμφανηση:
Το SPF60 ειναι πολυ εμφανίσιμο κατά την άποψη μου.
Ειδικά σε σύγκριση με το PRG-240 είναι κούκλα.
Το SFP60 είναι πολύ πιο μαζεμένο ,είναι πιο ελαφρύ και πολύ πιο γήινο σε συγκριση με το PRG240 που είναι σαν παιδικό ρολόι λούνα παρκ.(εξαιρετικες λειτουργίες και ακριβεια άλλα εμφάνιση άστα να πάνε για τα γούστα μου)

Τα χρώματα του είναι πολύ όμορφα-αρμονικα και σοβαρά ,ειδικά για 1 DIVING watch.
Το περιστρεφόμενο στεφάνι του ,οι χρωματιστοί δείκτες του ,το σχήμα του και το ότι το καντράν του είναι όλο ψηφιακό(πίσω από τους δείκτες) το κάνουν να είναι πολύ όμορφο και πολύ λειτουργικό στα μάτια μου.

Το μοναδικό μειονέκτημα που θα μπορούσα να του προσαψω είναι ότι είναι λίγο χοντρουλι.
Έμενα προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου και εκτός από αυτό το συνήθισα κι ολας.

Παρατηρώντας αυτό το ρολόι συνεχώς με εκπλήσσει εμφανισιακά άλλα και λειτουργικά.
Πχ. το κουμπί για το φως του είναι στο κάτω μέρος τις κάσας του άλλα αν δεν το ξέρεις ,δεν πάει το μυαλό σου ότι είναι κουμπί....νομίζεις ότι είναι απλός ένα σχέδιο πάνω στην κάσα....αυτό συμβαίνει επιδη το κουμπί δεν εξέχει καθόλου από την κάσα(είναι σύριζα), επειδη είναι και ίδιου χρώματος(μαύρο) όπως και η κάσα(όχι σαν το PRG240 που εξέχει και είναι και άλλου χρώματος και το κάνουν σαν λατέρνα) και επιδη έχει 1 σχήμα εξάγωνο που το κάνει να φαίνεται σαν σχέδιο.
Επίσης στην βασική λειτουγια (ώρα) βλέπεις ταυτόχρονα :
Ωρα
Ημερομηνία
Μήνα
Ήμερα
Δευτερόλεπτα

Ενω στα πιο πολλα ρολογια με δεικτες και ταυτοχρονα ψιφιακα (πχ G-SHOCK και αλλα) δεν τα βλεπεις ολα αυτα ταυτοχρονα, αλλα πρεπει να πατησεις κουμπι για να δεις τα αλλα μισα. (μετα απο χρονια λατρειας για τα ρολογια,εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι η λεπτομερια κανει την διαφορα και σε κανει να εκτιμησεις και να βολευτεις 1 ρολοι).

Τι άλλο να πω για την εμφανιση του?
Ειναι παναλαφρο, εχει ομορφα βαθουλωματα στο λουρακι του και το κανουν να δειχνει  ακομα πιο πολυ DIVING WATCH.
Γενικος βολικο και δεν καταλαβαινεις οτι το φορας.
Επισεις παρολο που ειναι στην κατηγορια DIVING ειναι πολυ πιο σοβαρο(γηινο) απο τα πιο πολλα DIVING watches(πχ. Σε συγκριση με το CITIZEN DIVING που εχω) χωρις ομως να χανει την προσωπικοτητα του γτ εχει τις “γραμμες” ενος DIVING watch, κανοντας το καταλληλο να φορεθει και με 1 σοβαρο ντυσιμο.

Βαρομετρο:

Όπως με κάθε ρολόι με Βαρομετρο-υψομετρο που έχω αγοράσει ,έτσι και με αυτό τις πρώτες μέρες το τσεκάρω συνεχώς για να δω αν είναι ακριβείς η όχι.
Το SPF60 έχει την ίδια ακριβεια με το PRG240 που θεωρείτε πολύ ακριβές.
Σε κάθε μεταβολή τις βαρομετρικής πιέσεις που βλέπω στο SPF, τσεκάρω ταυτόχρονα και το PRG και έχουν τις ίδιες μεταβολές(με την αποδεκτή διάφορα του 1ος H pa που συνέβη 1στα 20 τσεκαρίσματα.).
Επίσης και τα 2 ρολόγια τα τσέκαρα και τα τσεκάρω με το σίτε του “ΖΕΦΥΡΟΣ “ που έχει επαγγελματικό real-time βαρόμετρο και είναι και αυτό στον Πειραιά και πάνε πολύ σύμφωνα..

Το SPF διαθέτει επισης και βαρομετρικό γράφημα όπως όλα τα “καλά” ρολόγια που έχουν βαρόμετρο.
  Το πρόγραμμα όμως(τρόπος απικονισης του γραφήματος) είναι αυτό που θα ήθελα να εστιάσω γτ το θεωρό πολύ ανώτερο από τα γραφήματα των κενουριων Casio.
Τα καινούρια Casio ανανεώνουν με καινούρια κουκκίδα το γράφημα τους ανά 2 ώρες και το αν η καινούρια κουκκίδα θα είναι ΠΑΝΩ η ΚΑΤΩ από την προηγούμενη εξαρτάτε από το αν η μεταβολή τις βαρομετρικής πίεσης είναι από 1 H pa και πάνω.
  Αυτό που το SPF60(όπως και τα παλαιότερα Casio) κάνει καλύτερα(κατά την γνώμη μου) είναι ότι ανανεώνει το γράφημα ανά 3 ώρες άλλα το πιο σηματικο ότι η καινούρια κουκκίδα θα εμφανιστεί πάνω η πιο κάτω αν υπάρχει μεταβολή τις βαρομετρικής πίεσης από 3 H pa και πάνω....
  Όποτε αν το γράφημα πάει πάνω η κάτω είναι πολύ πιο έγκυρο στο να αλλάξει ο καιρός από τα καινούρια Casio γιατί όπως  ειναι λογικο αλλαάλλα και όπως είδα και στην πράξη με το PRG η μεταβολή του 1ος η ακόμα και των 2 H pa δεν είναι αρκετή για να έχει επίπτωση στο να αλλάξει α καιρός.
   Επίσης ένα άλλο που θα ήθελα να σειμιωσω που το θεωρό πολύ σημαντικό είναι ότι ενώ όλα τα  βαρομετρικά ρολόγια όταν πατάς το κουμπί του βαρόμετρου ,περνούν 2-3 δευτερόλεπτα (με κενή οθόνη)  και μετά σου δείχνουν την τρέχων βαρομετρική πίεση , το SPF60 όταν πατάς το κουμπί το βαρόμετρου ,σου δείχνει αμέσως την βαρομετρική πίεση που είχε δείξει την προηγούμενη φορά που την τσέκαρες (προηγούμενη μέτρηση) και μετά από 2-3 δευτερόλεπτα σου δείχνει την τρέχων πίεση.
Όποτε αυτό είναι το differential pointer(καλύτερα να το πούμε differial indicator)  αυτου του ρολογιού και το θεωρό πιο λειτουργικο από το  differential pointer του PRG και τον άλλων καινούριων ρολογιών που μηδενίζει κάθε 2 ώρες(όταν προστίθεται κενουρια κουκκίδα στο γράφημα).
  Η προσωπικη μου οπτικη ειναι ειναι οτι το βαρομετρικο προγραμμα του SPF ειναι ανωτερο απο τα υπολοιπα ρολογια.

Υψομετρο:
Το υψομετρο για καλη μου τυχη ειναι ιδιας ακριβιας με του PRG και εχοντας το τσεκαρει πανω απο 30 φορες  σε διαφορετικα υψομετρα και με μεγαλες αλλαγες στην βαρομετρικη πιεση λογο εισαγωγης στο Φθινοπορο ,η μεγαλυτερη παρεκληση που εχει κανει ειναι +- 20 μετρα(που θεωρειτε πολυ καλο για ρολοι).

Βυθομετρο:
Δεν ειχα την ευκαιρια να το τσεκαρω αλλα διαβαζοντας αλλα reviews σε αλλα ξενα forums ειναι τρελης ακριβιας. Πχ. Ενας reviewer το τσεκαρε με τιν πισινα του κολυμβιτηριου του και ο πατος ηταν στα 4.5 μετρα και το ρολοι εδειξε 4.7 μετρα, 
Επισης απο αλλα posts  Ελληνων ψαροτουφεκαδων και δυτων ολοι λενε οτι το θυθομετρο ειναι μεγαλης ακριβιας.
Επισης ενω σχεδον ολα τα DIVING watches(με δεικτες)  δειχνουν το βαθος με μοναδα μετρου το SPF δειχνει με μοναδα 0,1 του μετρου. (Η Casio τα εδωσε ολα για αυτο το ρολοι)

Θερμόμετρο:
Το θερμόμετρο έχει την ίδια ακρίβεια με όλα τα ρολόγια που έχουν θερμόμετρο.
Δηλαδή είναι μεγάλης ακρίβειας όταν το βγάλεις από το χέρι σου για κάνα τέταρτο για να μην παρεκκλίνει λόγο της θερμοκρασιας του χεριού.

Περιστρεφόμενο στεφάνι:
Αυτό το feature έμενα προσωπικά με βολεύει παρα πολυ(γι αυτο και ειναι μια απο τις λειτουργιες που ζητουσα να εχει 1 ρολοι) γτ λογο επαγγελματος(γυμναστης-συμβουλος διατροφης) αλλα και για διατροφικους λογους ,τρωω ανα 2-3 ωρες (αναλογα την ωρα της ημερας και αναλογα την ποσοτητα και την ποιοτητα του γευματος) περιστρεφω το στεφανι στην επομενη ωρα που ειναι να κανω το επομενο μου γευμα.(για αλλους λογους βεβαια υπαρχει το στεφανι σε ενα DIVING watch, αλλα ο καθενας οπως βολεβεται).

Στις αλλες λειτουργιες δεν θα μπω σε λεπτομεριες γιατι ειναι κλασσικες.Με την διαφορα οτι θα σημειωσω οτι εχει 5 ξυπνιτιρια.

Το μοναδικο πραγμα που ζητουσα παραπανω απο αυτο το ρολοι ειναι να ειχε φωσφορο τουλαχιστων στους δεικτες για να μην χρειαζετε να πατας το φως στο σκοταδι οταν απλος θελεις να δεις την ωρα.

Φωτογραφιες θα ποσταρω αν βρω την ορεξη και τον χρονο.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2012, 16:34:40 μμ από theodoros »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος theodoros

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: CASIO SPF60 FULL REVIEW
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 18:55:58 μμ »
Επισης να προσθεσω οτι ενα αλλο που μου αρεσει στο βαρομετρικο του γραφημα ειναι οτι δεν γινεται μια κουκκιδα να "βγει" εξω απο φασμα του γραφιματος και να χαθουν καποιες απο τις προιγουμενες κουκκιδες και να εξαφανιστουν οπως στα καινουρια ρολογια. 
Ο λογος ειναι επειδη το γραφημα του εχει αλλη φιλοσοφια.
Περνει σαν γνωμονα παντα την κεντρικη γραμμη και αν ειναι πανω απο 3 H pa ανεβενει, αν ειναι κατω απο 3 H pa κατεβαινει.
Αν οι τελευταια κουκιδα ηταν στο κατω μερος του γραφηματος και ο καιρος συνεχιζει να παραμενει ιδιος(χωρις να χαλασει παραπανω η να φτιαξει) τοτε η επομενη κουκκιδα θα εμφανιστει στιν κεντρικη νοητη γραμμη του γραφηματος.
Με αυτον τον τροπο δεν βγαινει ποτε εξω απο το γραφημα καμια κουκκιδα.

Θυμαμε  που οταν ειχα παρει το PRG ειχα παει σε ενα βουνο με υψομετρο κοντα στα 350 μετρα και οπως ειναι λογικο εκει το βαρομετρο απο 1014H pa που ηταν σπιτι μου(45 μετρα υψομετρο) πηγε στα 998H pa. Οποτε οταν ηταν η ωρα να δειξει την καινουρια κουκιδα, επειδη κατεβηκε -16 κουκκιδες κατω, χαθηκαν ολες οι προιγουμενες και εμεινε με 1 κουκκιδα ξεμπαρκη στο κενο.  :D
Αυτο δεν μου αρεσε να πω την αληθεια, οποτε με το SPF τα γλιτωσα αυτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2012, 18:58:10 μμ από theodoros »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

grecellin

  • Επισκέπτης
Απ: CASIO SPF60 FULL REVIEW
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 19:45:12 μμ »
Χορταστική παρουσίαση Σε ευχαριστούμε Θεόδωρε. Από ότι κατάλαβα μετράει τα πάντα το ρολόι σου.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος theodoros

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: CASIO SPF60 FULL REVIEW
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 20:06:05 μμ »
Thanks Grecel

Ειμαι πολυ ευχαριστιμενος προς το παρον.

Το μονο που του λειπει θεωρητικα ειναι πυξιδα αλλα δεν μου χρησιμευει σε τιποτα εμενα προσωπικα.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Βost

  • Master
  • ****
  • Μηνύματα: 12468
  • Και τα όνειρα μια μέρα θα πάρουν εκδίκηση...!!!
    • Προφίλ
Απ: CASIO SPF60 FULL REVIEW
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 20:23:45 μμ »
Καλορίζικο Θεόδωρε!Αναλυτική και κατατοπιστική η παρουσίαση σου!Να το χαρείς με υγεία.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Be with the people who bring out the best in you...

Αποσυνδεδεμένος theodoros

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: CASIO SPF60 FULL REVIEW
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 20:34:15 μμ »
ευχαριστω
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος stavros_ch

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 2903
  • Panerai PAM088
    • Προφίλ
CASIO SPF60 FULL REVIEW
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 21:02:40 μμ »
Καλοριζικο φιλε.
Πολυ ωραια παρουσιαση.
Παντα καλες ωρες να δειχνει.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος marios_ch

  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7992
  • Ω speedmaster
    • Προφίλ
Απ: CASIO SPF60 FULL REVIEW
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 22:43:12 μμ »
καλοριζικο φιλε... να το χαρεις... πολυ καλη δουλεια...
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος theodoros

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: CASIO SPF60 FULL REVIEW
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 01:14:37 πμ »
Να στε καλα παιδια.
Αν καποιος ενδιαφερεται να παρει το ιδιο μοντελο πρεπει να βιαστει γτ τα αποθεματα ειναι πολυ λιγα.( απ οσο ξερω το ιδιο ισχυει και στο εξωτερικο)

Σημερα εκανα μια βολτουλα  και με το που περασα απο λιμανι Πειραια τσεκαρα υψομετρο και ελεγε 5 μετρα .Τελεια δηλαδη γτ εκει το ειχα πρωτο καλιμπραρει και του ειχα βαλει να λεει τοσα μετρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2012, 01:18:50 πμ από theodoros »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Elio5

  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 5636
  • United we stand-Divided we Fall
    • Προφίλ
Απ: CASIO SPF60 FULL REVIEW
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 01:49:30 πμ »
Πολυ ωραιο και περιεκτικο Review, που οπως θα ωφελουνταν παρα πολυ απο καποιες φωτογραφιες........ :)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Καλοκαίρι Μύκονος. Χειμώνας Αράχοβα. Συσκευές Apple. Καφές Starbucks. Δουλειά με μέσον. Κλάμα για την κρίση. Πιο Έλληνας πεθαίνεις.

Αποσυνδεδεμένος marios_ch

  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7992
  • Ω speedmaster
    • Προφίλ
Απ: CASIO SPF60 FULL REVIEW
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 11:58:50 πμ »
το ιδιο σκεφτηκα και εγω...  ;)

θα ηταν ακομα πιο ωραιο με καποιες φωτο φιλε...  :)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Frogman

  • Full Member
  • **
  • Μηνύματα: 500
    • Προφίλ
Απ: CASIO SPF60 FULL REVIEW
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 15:49:35 μμ »
Καλοφόρετο και θα συμφωνήσω με τους προ.....γράψαντες ότι μερικές φωτό, θα έκαναν ακόμη ομορφότερη την παρουσίασή σου!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

nicolasg

  • Επισκέπτης
Απ: CASIO SPF60 FULL REVIEW
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 15:57:45 μμ »
Πολύ ωραία και κατατοπιστική παρουσίαση!

Καλοφόρετο και θα συμφωνήσω με τους προ.....γράψαντες ότι μερικές φωτό, θα έκαναν ακόμη ομορφότερη την παρουσίασή σου!
+10000
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος theodoros

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: CASIO SPF60 FULL REVIEW
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 20:59:33 μμ »
Φωτο main screen

http://imageshack.us/photo/my-images/62/img8582t.jpg/

Βαρομετρο

http://imageshack.us/photo/my-images/821/img8584d.jpg/

Υψομετρο

http://imageshack.us/photo/my-images/651/img8585r.jpg/

Φως στην αντιστροφη μετρηση

http://imageshack.us/photo/my-images/341/img8587d.jpg/

Βυθομετρο

http://imageshack.us/photo/my-images/201/img8586b.jpg/

Εμφανιση

http://imageshack.us/photo/my-images/843/img8588y.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/513/img8589e.jpg/

Καποιες φωτο βγηκαν πλαγια...δεν ξερω τον λογο, ολες τραβηχτηκαν απο την ιδια γωνια.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2012, 21:02:52 μμ από theodoros »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος apollonios

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: CASIO SPF60 FULL REVIEW
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 23, 2014, 17:37:44 μμ »
καταρχήν γειά και καλώς σας βρήκα!
εμένα μου πάει πίσω αρκετά, τουλ. μισό λεπτό τον μήνα, ίσως και ένα
συμβαίνει και σε άλλους? και δεν διορθώνεται ? διότι μου λένε οι ρολογάδες πως όχι
και αυτή η μπαταρία πότε τελειώνει? το έχω αρκετά χρόνια και κρατάει ακόμα. Το άνοιξα μόνος μου - δεν το συνιστώ, ταλαιπωρηθηκα πολύ για να το ξανακλείσω και είμαι μαθημένος σαν ηλεκτρονικός σε τέτοιες ψιλοδουλειές- και δεν μπόρεσα να την βγάλω από την θέση της (για να μείνει μερικά λεπτά πίσω και να μπουν οι δείκτες στην σωστή ώρα για να να μην τους γυρνάω με το χέρι, καλύτερα να πήγαινε πίσω, θα ήταν πιο εύκολο να πάνε λίγο μπροστά)
και δεν είδα κανένα τριμεράκι για ρύθμιση του quartz. Αλλά μπορεί να μην υπάρχει τέτοια ρύθμιση? Τώρα είναι 3 ολόκληρα λεπτά εμπρός από την ψηφιακή ώρα που μπαίνει σωστά πιο εύκολα.
(στείλτε μου με e-mail αν έχετε καμιά απάντηση γιατί μπορεί να ξεχάσω να ξαναμπώ)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2014, 17:48:47 μμ από apollonios »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions