Off topic...! > Hobbies

Γυαλια ηλιου

<< < (31/53) > >>

george_:
Εχει καποιος ή ειχε ποτε,γυαλια της polaroid?

Giorgos_I:

--- Παράθεση από: george_ στις Απρίλιος 19, 2017, 22:16:18 μμ ---Εχει καποιος ή ειχε ποτε,γυαλια της polaroid?

--- Τέλος παράθεσης ---

Ειχα εγώ κε Πρόεδρε.

Βασικά, πάντα φόραγα Ray-Ban, και ακόμα έχω, λόγω δυνατότητας αγοράς από ΗΠΑ, και μιλάω από 1967.
Μετά, φόρεσα και American Optical, αυτά τα κλασικά της αεροπορίας και του στρατού.


upload a picturecertificity.com

Μετά, πήρα και Polaroid.

Συμπέρασμα. Τα AO και τα Pol, αλλοιώνουν τα χρώματα πρός το μπλέ-μώβ, και δεν μου "κάθησαν". Οπως και τα πολύ "πράσινα" της RB.
Κατέληξα, στα μαύρα της RB, που με κάλυπταν σε ήλιο, χιόνι, οδήγηση.

Εδώ και πολλά χρόνια, δεν τα αντέχω πλέον, και δεν φορώ, και είναι κακό.

Πρόταση. Δοκίμασε τον τύπο σαν σκελετό, αλλά δώσε βάση στους φακούς, για αλλοίωση των χρωμάτων.

pugman:
Το Αλφα κ το Ωμέγα είναι οι φακοί. Λογω δουλειάς φορω γυαλιά ηλίου χειμώνα - καλοκαίρι. Κατέληξα μετά απο πολύ ψάξιμο στην εταιρία Vuarnet [ Γαλλική ] ή οποία είναι επιλογή πολλών αθλητών που ασχολούνται με outdoor activities. Τα δικά μου γυαλιά διαθέτουν επιπρόσθετα πολωτικούς φακούς οι οποίοι ελαχιστοποιούν τις αντανακλάσεις κ βελτιώνουν τα χρώματα.
Αξίζει πραγματικά να ρίξετε μια ματιά. Καλά κ άγια σχέδια κ  γνωστές μάρκες λόγω διαφήμησης αλλά η υγεία των ματιών μας ειδικά σε μια χωρα με μεγάλη ηλιοφάνεια το μεγαλύτερο μέρος του χρόνου πρέπει να είναι η προτεραιότητα μας.

☆ROLEX, THE ONLY CHOICE!☆ [sent using tapatalk]

nikolas:

--- Παράθεση από: george_ στις Φεβρουάριος 07, 2016, 18:32:08 μμ ---
--- Παράθεση από: gkblues στις Φεβρουάριος 07, 2016, 18:27:59 μμ ---Persol vintage  Terra di Siena


--- Τέλος παράθεσης ---
καποτε,ηταν μοδα

--- Τέλος παράθεσης ---

Tι εννοεις ? οτι τωρα δεν ειναι ?
Προσωπικα και εχοντας ξοδεψει χιλιαδες ευρω σε γυαλια ηλιου εδω και τουλαχιστον 20 με 25 χρονια που αγοραζω , τα persol ειναι στην συνειδηση μου στις τρεις κορυφαιες εταιρειες του χωρου σε ολους τους τομεις ,ποιοτητα κατασκευης ,μοδα και φυσικα ποιοτητα φακου . Αν επρεπε να εχω μονο ενα ζευγαρι γυαλια ηλιου αυτο σιγουρα θα ηταν persol.
Και επειδη εδω εμας μας αρεσει και λιγο το παραμυθι τα persol εχουν φορεθει απο τους μεγαλυτερους σταρ του ευρωπαικου και του αμερικανικου κινηματογραφου ,στις πιο extereme αποστολες και φυσικα στο διαστημα και την αεροπορια.

george_:
Δεν είναι μόδα, αυτό λέω.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Απάντηση

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση