Αποστολέας Θέμα: Ticino  (Αναγνώστηκε 5998 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ilias-G

  • VIP Member
  • ***
  • Μηνύματα: 3899
  • ert
    • Προφίλ
Απ: Ticino
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 22, 2013, 13:12:29 μμ »
Με 'γεια, καλοφόρετο!
Πολύ όμορφο και για τα λεφτά του είναι σούπερ.

Ακόμα και το λουράκι του. Έχεις δει πολλά ρολόγια σ'αυτή την τιμή να περιλαμβάνουν αναδιπλούμενη μπούκλα στα λουράκια τους?  ;)
Αν είναι γνήσιο δέρμα, φόρεσε το λίγο κι ασ'το να πατινάρει, θα σκουρύνει. Αλλιώς πλύνε το, ασ' το να στεγνωσει φυσικά και πέρνα το με μια κρέμα για δέρματα ή ακόμα και χεριών, θα σκουρύνει επίσης.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος pex o clock

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Ticino
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 22, 2013, 13:41:07 μμ »
σ' ευχαριστω Ηλια...θα το δοκιμασω...
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 283
  • Tικ-Τακ
    • Προφίλ
Απ: Ticino
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 18, 2017, 16:02:43 μμ »
Ξεθαβω το θεμα ... και με παραξενευει πως τοσο καιρο δεν εγινε αλλη κουβεντα για αυτη την μαρκα

Oπως θα προσεξαν οι φιλοι που ειναι καθημερινα εδω μεσα, εβαλα στο ματι ενα πιλοτο
http://www.greekwatchforum.gr/index.php?topic=10933.msg384090#msg384090
ομως το συγκεκριμενο δεν παει τοσο καλα ο φωσφορος (οχι που ειναι αχρηστος) και η μηχανη ειναι κινεζικη (καλες ομως κριτικες) στη τιμη των 130 ευρω

Ομως προσεξα την συγκεκριμενη μαρκα (προφανως κινεζικη, αλλα απο αμερικανικη αγορα)  ... αλλα με miyota 8215 & C1 φωσφορο και ζαφειρι τζαμι μολις με 130 ευρο
http://www.ticinowatches.com/product/pilot-44mm-automatic-pilot-watch-w-miyota-8215/

Δεν νομιζω σε αυτα τα χαρακτηριστικα (c1 luminova, miyota, sapphire) να βρεθει κατι παρομοιο στα 130, και εχω σχοιματισει την γνωμη μου γιατι (ναι, το εχω ξανα πει) εχω την miyota 8200 18 χρονια και το ρολοι που την εχει, σε ολα αυτα τα χρονια εχει φαει χτυπησιες και πεσιματα

ομως επειδη δεν υπαρχει σε stock αυτο με τα 130 ευρω.(και δεν περιπμενω τωρα που ψηθηκα) και εδω ειναι το ερωτημα και ποσταρω (και ευχαριστω για τον χρονο σας) ... αξιζει αυτο στα 180?
http://www.sizzlinwatches.com/product/ticino-type-b-automatic-pilot-watch-sapphire-crystal-superlume/

miyota 9015 (υποτιθεται ακομα καλυτερη απο την 8215) με χρονομετρια μολις λιγα δευτερα βαση του Ιαπωνα κατασκευαστη και πολυ πιο αναλυτικα τα λεπτα και ο φωσφορος

τα ταχυδρομικα ειναι μολις 20 ευρω, θα δηλωθει σαν επισκευασμενο (χωρις κουτι) και ο Θεος βοηθος στο τελωνειο

ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 18, 2017, 16:12:20 μμ από babis3g »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • Master
  • ****
  • Μηνύματα: 12096
    • Προφίλ
Απ: Ticino
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 18, 2017, 16:19:48 μμ »
Εξαρταται ποσο αρεσει σε εσενα..Αν δεν βρισκεις στα λεφτα που θες κατι αναλογο τοτε τα δινεις τα 180...Η συγκεκριμενη μιγιοτα, αν και με τραχια αισθηση ειναι αλογο σε αντοχες κ αξιοπιστια...
Κατι σε φθηνοτερη επιλογη θα κοιτουσα και αυτο http://www.creationwatches.com/products/orient-automatic-288/orient-automatic-er2a002f-mens-watch-4398.html που με πειθει περισσοτερο ως μοντελο εγνωσμενης αξιας εταιρειας.. ;)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Παμε μονο Ελβετια...

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 283
  • Tικ-Τακ
    • Προφίλ
Απ: Ticino
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 18, 2017, 16:34:25 μμ »
Εξαρταται ποσο αρεσει σε εσενα..Αν δεν βρισκεις στα λεφτα που θες κατι αναλογο τοτε τα δινεις τα 180...Η συγκεκριμενη μιγιοτα, αν και με τραχια αισθηση ειναι αλογο σε αντοχες κ αξιοπιστια...
Κατι σε φθηνοτερη επιλογη θα κοιτουσα και αυτο http://www.creationwatches.com/products/orient-automatic-288/orient-automatic-er2a002f-mens-watch-4398.html που με πειθει περισσοτερο ως μοντελο εγνωσμενης αξιας εταιρειας.. ;)

Ναι αν σου αρεσει το δινεις, σωστα ... κατι μου το ελεγε μεσα μου αλλα δεν το ειχα καλαβει lol, μαλλον ετσι θα γινει, αν δεν το φερουν συντομα σε stock αυτο με το 130αρι, μαλλον θα τα σκασω η θα παω για το titanium case στα ιδια λεφτα

Αλλα ας παμε στο πρωτο με τα 130 ευρω που αυτο ειναι ο βασκος στοχος
το orient το εχω δει και ευχαριστω ... δεν εχει ζαφειρι, η λουμινοβα δεν ξερω τι ειναι, αν και φαινεται καλη απο αλλα ψαξιματα που εκανα, ενω στο ticino λενε παει ολο το βραδυ, επισης ποτε δεν ειχα orient caliber (οχι που φαινεται ασχημος) αλλα με τη miyota την εμπιστευομαι γιατι ειναι δοκιμασμενη 18 χρονια (βεβαια ποτε δεν ξερεις τι θα γινει) ... αλλα θα το ξανασκεφτω για το orient και ευχαριστω για την εναλλακτικη λυση
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • Master
  • ****
  • Μηνύματα: 12096
    • Προφίλ
Απ: Ticino
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 18, 2017, 16:45:25 μμ »
Ο,τι υπαρχει σε japan μηχανισμος δεν θα σε προδωσει, και αυτος της οριεντ ειναι πολυ παλιος και εχει αποδεξει την αξια του..Με το καλο να το παρεις να το εκτιμησουμε καλυτερα.. ;)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Παμε μονο Ελβετια...

Αποσυνδεδεμένος k.pafis

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 2445
    • Προφίλ
Απ: Ticino
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 19, 2017, 12:45:15 μμ »


εγω θα πηγαινα εδω..ιδια κασα με ticino.unitas asian !ωραιος πιλοτος!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 283
  • Tικ-Τακ
    • Προφίλ
Απ: Ticino
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 19, 2017, 13:22:30 μμ »
Ευχαριστω, η κασα του ειναι πιο γυαλιστερη που δεν μου αρεσει τοσο, αλλα εχει γυαλι απο κατω που μου αρεσει, αλλα για δωσε σε παρακαλω link να δω τι αλλο εχουν και τι μηχανησμος παιζει και τιμες
EDIT
φαινεται κουρδιστο και οχι αυτοματο

Να σου πω την αληθεια ειμαι σχεδον ψημενος, αλλα το ποσο ειναι πολυ για το budet μου στα 180, ξεκινισα απο τα 140 και δεν το εχουν σε stock και το επομενο για 180 ειναι πολλα για εμενα, οχι οτι η ποιοτητα του ρολογιου ειναι χαλια σε αυτη τη τιμη, πολλοι λενε οτι το ticino εχει καλυτερο lume και απο το steinhart του ειδους (φανταζομαι απο τα πρωτα steinhart που ειχαν C1 lume) αλλα εχω και αλλες προτερεοτητες και το σκεφομαι, για πιο πανω ... στο τσακ δεν εκανα την παραγγελια, οποτε δωσε ενα link ετσω με PM να δω και εκει τι προσφερουν
Ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2017, 13:26:58 μμ από babis3g »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος k.pafis

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 2445
    • Προφίλ
Απ: Ticino
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 19, 2017, 13:27:11 μμ »
Φίλε δεν γράφουν χαρακτηριστικά..νομίζω mineral crystal,unitas asian και ψιλοκαλο lume.νομιζω γύρω στα 108 ευρώ..μία χαρά πιστεύω!!!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 283
  • Tικ-Τακ
    • Προφίλ
Απ: Ticino
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 19, 2017, 13:38:09 μμ »
Για 20-30 ευρω πιο πανω θα προτιμουσα παλι το ticino που ειναι ιδιο κουρδιστο (και απο μηχανη)
http://www.ticinowatches.com/product/pilot-watch-44mm-vintage-pvd-6497-handwind/
με ζαφειρι (το πανω μονο) και 10 ατμοσφαιρες (γιατι κανω κανα μπανιο που και που) νομιζω & πιο καλο χρωμα

αλλα θα ψαξω την εταιρια να βρω τι αλλο εχουν σε φτηνο, ευχαριστω
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143137
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Ticino
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 19, 2017, 13:41:46 μμ »
Πολλα ζητας απο ενα ρολοι σαν αυτο,μονο τη μηχανη που ειδα....

Movement: Asian Cotes De Geneve. 21,600 bph
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Administrator
  • GWF
  • *****
  • Μηνύματα: 143137
  • kk
    • Προφίλ
Απ: Ticino
« Απάντηση #26 στις: Μάιος 19, 2017, 13:42:28 μμ »
Ξεχασα,δε θα εκανα βουτιες με αυτο το ρολοι
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος k.pafis

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 2445
    • Προφίλ
Απ: Ticino
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 19, 2017, 14:02:19 μμ »
Δηλαδή Γιώργο τι δεν σου άρεσε σε αυτό το ρολόι των 100 ευρώ?
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Petros1

  • Επισκέπτης
Απ: Ticino
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 19, 2017, 14:02:46 μμ »
Ξεχασα,δε θα εκανα βουτιες με αυτο το ρολοι
Γιατί,θα έκανες με άλλο...??  ;D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 283
  • Tικ-Τακ
    • Προφίλ
Απ: Ticino
« Απάντηση #29 στις: Μάιος 19, 2017, 14:11:40 μμ »
Ξεχασα,δε θα εκανα βουτιες με αυτο το ρολοι
Για το ticino με τις 10 ατμ? η για το αλλο που εχει 3? η γενικα και με τα 2? δεν ρωταω να σε πειραξω, αλλα και εγω το σκεφτηκα γιατι η ticino δεν ειναι γνωστη αλλα εχει εγγυηση (μιλησα μαζι τους και φαινονται οκ, δεν μου εδωσαν κακη εντυπωση, οτι προβλημα το φτιαχνουν 'η δινουν πισω τα λεφταEDIT και εχουν γραφεια σε Αμερικανικο εδαφοσ)
Το μηχανικο με τις 3 atm ναι δεν κανει για θαλασσα
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2017, 14:18:01 μμ από babis3g »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions