Αποστολέας Θέμα: Γυναικείο ρολόι  (Αναγνώστηκε 5267 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44026
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Γυναικείο ρολόι
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 08, 2020, 23:23:54 μμ »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_I

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 38005
  • Γηράσκω ἀεὶ διδασκόμενος
    • Προφίλ
Απ: Γυναικείο ρολόι
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 08, 2020, 23:25:19 μμ »
Καλησπέρα στο φορουμ.Θέλω τη γνώμη σας για την επόμενη αγορά που θα κάνω.Ειναι ιδιαίτερη και σημαντική αγορα για εμένα,γιατί θα ειναι δώρο στη γυναίκα μου για την πρώτη επέτειο γάμου!Απο όλα τα ρολόγια που εχει δοκιμάσει ως τώρα,εχει ξεχωρίσει το Ω aquaracer,που ειναι συνδυασμός με κόσμημα λόγω του περλέ dial και των διαμαντιών αντί αριθμών..

 https://www.tagheuer.com/us/en/timepieces/collections/tag-heuer-aquaracer/27-mm-quartz/WBD1422.BB0321.html

 Θελει συνδυασμό ατσάλι με χρυσό.Μέχρι 29mm.Χωρις προτίμηση αν θα ειναι quartz ή αυτόματο.Το μπατζετ μου ειναι μέχρι 2000€.Η συγκεκριμένη επιλογή ειναι σωστή για τα χρήματα της;Έχετε κάτι αλλο να προτείνετε;Βοήθεια αδέρφια...

Φίλε, άκουσε !

Άκου βρε φίλε να δεις τι κρίμα, στα δάκρυά της έπεσα θύμα..................

Σοφά λόγια, βγαλμένα από την ζωή.

Οτι και να πάρεις, πάντα θα μπορούσες να πάρεις κάτι καλύτερο, πιο όμορφο, πιο λαμπερό, πιο κομψό, πιο...., πιο........., πιο............
Και εκεί θα καταλήξουν στα κους-κους με τις φίλες - αδελφές - κουμπάρες,  κλπ. κλπ.

Αρα, η συμβουλή μου είναι ( μπορείς να την πετάξεις στο στρογγυλό αρχείο της γωνίας - κάλαθο ανακύκλωσης αχρήστων ) ;)

-Πάρε μια ωραία ανθοδέσμη, τα γλυκά που της αρέσουν, και πές της.
"Σου έχω μία έκπληξη. Θα πάμε να διαλέξεις όποιο ρολόι σου αρέσει"
Την ενημερώνεις για το τι μπορείτε να διαθέσετε, και η επιλογή ( ....και ευθύνη ).....δική της.

-Μπά δεν μου αρέσει θα πεί η φίλη - αδελφή - κουμπάρα,  ? κλπ. κλπ.
Μπορεί ? Οχι. Δεν μπορεί, αφου το γούστο θα είναι το δικό της, όχι το δικό σου. ;D

Και είσαι και Κύριος, και γλυτώνεις και την ......μουρμούρα.  :'( :'( :'( :'(

Στα λέει κάποιος με .....τεράαααααααααστια εμπειρία.  ;)

Απλώς εδώ, οι φίλοι θα σου πουν μοντέλα, και μαγαζιά, που θα μπορέσεις να βρείς ποιοτικά ρολόγια μέσα στον προϋπολογισμό σου.

Και θα έχεις και άπειρες επετείους, ευτυχή γεγονότα, και άλλα, να γιορτάζεις τα επόμενα χρόνια, οπότε, ξεκίνα το καλά.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

The only difference between men and boys is the price of the toys.


Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44026
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Γυναικείο ρολόι
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 08, 2020, 23:30:55 μμ »
Δεν έχει άδικο ο Γιώργος σε ότι λέει...
Win win κατάσταση..  ή όπως λένε στο χωριό μου ...κατά παρετο αποτελεσματική
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος Petraras87

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Γυναικείο ρολόι
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 09, 2020, 00:07:44 πμ »
Διάβασα τις απόψεις σας και σας ευχαριστώ.Αν ηταν ατο χέρι μου να διαλέξω θα πηγαινα μάλλον για Tudor BB.Αλλα καμια σχέση το ένα με το αλλο.Οπότε ευτυχώς που ξέρω προς τα που να κοιτάξω.2.000€ ειναι κρίμα για quartz,αλλα πιστεύω ειναι ο πιο βολικός μηχανισμός για γυναίκα.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
“SWISS MADE”

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44026
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Γυναικείο ρολόι
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 09, 2020, 00:11:20 πμ »
Διάβασα τις απόψεις σας και σας ευχαριστώ.Αν ηταν ατο χέρι μου να διαλέξω θα πηγαινα μάλλον για Tudor BB.Αλλα καμια σχέση το ένα με το αλλο.Οπότε ευτυχώς που ξέρω προς τα που να κοιτάξω.2.000€ ειναι κρίμα για quartz,αλλα πιστεύω ειναι ο πιο βολικός μηχανισμός για γυναίκα.

Χχχμμμ σα να την έχεις πάρει την απόφαση σου ..
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος Petraras87

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Γυναικείο ρολόι
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 09, 2020, 00:21:09 πμ »
Διάβασα τις απόψεις σας και σας ευχαριστώ.Αν ηταν ατο χέρι μου να διαλέξω θα πηγαινα μάλλον για Tudor BB.Αλλα καμια σχέση το ένα με το αλλο.Οπότε ευτυχώς που ξέρω προς τα που να κοιτάξω.2.000€ ειναι κρίμα για quartz,αλλα πιστεύω ειναι ο πιο βολικός μηχανισμός για γυναίκα.

Χχχμμμ σα να την έχεις πάρει την απόφαση σου ..

Θα συνεχίσω ιντερνετικα την αναζήτησή,κι οταν ανοίξουν τα μαγαζιά θα παμε για τις δοκιμές.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
“SWISS MADE”

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44026
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Γυναικείο ρολόι
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 09, 2020, 00:23:49 πμ »
Διάβασα τις απόψεις σας και σας ευχαριστώ.Αν ηταν ατο χέρι μου να διαλέξω θα πηγαινα μάλλον για Tudor BB.Αλλα καμια σχέση το ένα με το αλλο.Οπότε ευτυχώς που ξέρω προς τα που να κοιτάξω.2.000€ ειναι κρίμα για quartz,αλλα πιστεύω ειναι ο πιο βολικός μηχανισμός για γυναίκα.

Χχχμμμ σα να την έχεις πάρει την απόφαση σου ..

Θα συνεχίσω ιντερνετικα την αναζήτησή,κι οταν ανοίξουν τα μαγαζιά θα παμε για τις δοκιμές.
.με το καλό!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος yannisb

  • Members+
  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 2811
    • Προφίλ
Απ: Γυναικείο ρολόι
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 09, 2020, 00:32:10 πμ »
H αληθεια ειναι, οτι υπαρχει το εξης διλημμα :

Η να πας για τον παραδοσιακο τροπο, να της παρεις ενα σα δωρο , που θα χει εκπληξη, συγκινηση χαμογελα (η και παγωμαρα ομως) .

Η να κανεις αυτο του Γιωργου, που ναι πιο πρακτικο αλλα λιγοτερο συναισθηματικο.

Περσι που εγινα κουμπαρος στον επι 30 χρονια κολλητο μου, οταν ηρθε η ωρα μου πε :

-πρεπει να σου παρω ενα δωρο, μονος μου δεν ξερω τι να σου διαλεξω, λογικα ρολοι θες?
- ναι, του λεω
- για να μη σου παρω εγω , διαλεξε ενα και πες να στο πληρωσω μου κανει
- τι μπατζετ του λεω?
- μου λεει το ποσο
- του λεω, σκοπευω να παρω το πρωτο μου grail (το Breguet) , που ναι ρολοι που θα το κρατησω για παντα, αντι να παρω ενα entry swiss, που δε θα το φοραω, θες να τσονταρεις εκει?
- εννοειται μου λεει.

και ζησαν αυτοι καλα και μεις καλυτερα.



friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Petraras87

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Γυναικείο ρολόι
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 09, 2020, 00:53:33 πμ »
H αληθεια ειναι, οτι υπαρχει το εξης διλημμα :

Η να πας για τον παραδοσιακο τροπο, να της παρεις ενα σα δωρο , που θα χει εκπληξη, συγκινηση χαμογελα (η και παγωμαρα ομως) .

Η να κανεις αυτο του Γιωργου, που ναι πιο πρακτικο αλλα λιγοτερο συναισθηματικο.

Περσι που εγινα κουμπαρος στον επι 30 χρονια κολλητο μου, οταν ηρθε η ωρα μου πε :

-πρεπει να σου παρω ενα δωρο, μονος μου δεν ξερω τι να σου διαλεξω, λογικα ρολοι θες?
- ναι, του λεω
- για να μη σου παρω εγω , διαλεξε ενα και πες να στο πληρωσω μου κανει
- τι μπατζετ του λεω?
- μου λεει το ποσο
- του λεω, σκοπευω να παρω το πρωτο μου grail (το Breguet) , που ναι ρολοι που θα το κρατησω για παντα, αντι να παρω ενα entry swiss, που δε θα το φοραω, θες να τσονταρεις εκει?
- εννοειται μου λεει.

και ζησαν αυτοι καλα και μεις καλυτερα.

Το θέμα δώρο-ρολοι σε άνθρωπο που δεν ασχολείται ειναι πολυ παιδεμα.Το περνάω δεύτερη φορά,η πρώτη ηταν με τον κουμπάρο μου πέρυσι.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
“SWISS MADE”

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44026
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Γυναικείο ρολόι
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 09, 2020, 01:00:20 πμ »
H αληθεια ειναι, οτι υπαρχει το εξης διλημμα :

Η να πας για τον παραδοσιακο τροπο, να της παρεις ενα σα δωρο , που θα χει εκπληξη, συγκινηση χαμογελα (η και παγωμαρα ομως) .

Η να κανεις αυτο του Γιωργου, που ναι πιο πρακτικο αλλα λιγοτερο συναισθηματικο.

Περσι που εγινα κουμπαρος στον επι 30 χρονια κολλητο μου, οταν ηρθε η ωρα μου πε :

-πρεπει να σου παρω ενα δωρο, μονος μου δεν ξερω τι να σου διαλεξω, λογικα ρολοι θες?
- ναι, του λεω
- για να μη σου παρω εγω , διαλεξε ενα και πες να στο πληρωσω μου κανει
- τι μπατζετ του λεω?
- μου λεει το ποσο
- του λεω, σκοπευω να παρω το πρωτο μου grail (το Breguet) , που ναι ρολοι που θα το κρατησω για παντα, αντι να παρω ενα entry swiss, που δε θα το φοραω, θες να τσονταρεις εκει?
- εννοειται μου λεει.

και ζησαν αυτοι καλα και μεις καλυτερα.

Το θέμα δώρο-ρολοι σε άνθρωπο που δεν ασχολείται ειναι πολυ παιδεμα.Το περνάω δεύτερη φορά,η πρώτη ηταν με τον κουμπάρο μου πέρυσι.

Συγγνώμη για το off topic... Τι του πήρες?
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος yannisb

  • Members+
  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 2811
    • Προφίλ
Απ: Γυναικείο ρολόι
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 09, 2020, 01:13:40 πμ »
Ναι, ειναι παιδεμα...
Απ τη μια σε τρωει αυτο που ναι το "σωστο" για σενα, κι απ την αλλη αυτο που μπορει να θελει.
Οι γυναικες ειναι ακομα πιο δυσκολες, γιατι αλλες το θελουν πιο "κοσμημα" , οποτε χρυσο, μικρο, πετρουλες κτλ, κι αλλες πιο σπορ, οποτε και πιο μεγαλο, απλο .
Βλεπω τη διαφορα στην κοπελα μου με τις 3 αδερφες της, που ενοι μεχρι και ρουχα μοιραζονται, τα ρολογια τους δε θα μπορουσαν να ναι πιο διαφορετικα!

Πολυ καλη επιλογη ειναι το constellation που προτεινε ο Νικος, πιο all around και απ τις πιο αποδεκτες μαρκες και απο χομπιστες κι απο αδαεις (με το μπαρδον) :D .

Αλλα το Α και το Ω ειναι τι θελει η γυναικα, στο κατω -κατω αυτη θα το φοραει.
Κι αυτη αμα σου επαιρνε ενα πχ πουλοβερ, δεν πα να ναι κασμιρι η  η πιο avant garde μαρκα, αν δε σ αρεσει δε θα το φορας και ειναι κριμα, γιατι ενα τετοιο συμβολικο δωρο ωραιο θα ταν να το χει στο χερι της και να το γουσταρει.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Petraras87

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Γυναικείο ρολόι
« Απάντηση #26 στις: Μάιος 09, 2020, 01:19:51 πμ »
H αληθεια ειναι, οτι υπαρχει το εξης διλημμα :

Η να πας για τον παραδοσιακο τροπο, να της παρεις ενα σα δωρο , που θα χει εκπληξη, συγκινηση χαμογελα (η και παγωμαρα ομως) .

Η να κανεις αυτο του Γιωργου, που ναι πιο πρακτικο αλλα λιγοτερο συναισθηματικο.

Περσι που εγινα κουμπαρος στον επι 30 χρονια κολλητο μου, οταν ηρθε η ωρα μου πε :

-πρεπει να σου παρω ενα δωρο, μονος μου δεν ξερω τι να σου διαλεξω, λογικα ρολοι θες?
- ναι, του λεω
- για να μη σου παρω εγω , διαλεξε ενα και πες να στο πληρωσω μου κανει
- τι μπατζετ του λεω?
- μου λεει το ποσο
- του λεω, σκοπευω να παρω το πρωτο μου grail (το Breguet) , που ναι ρολοι που θα το κρατησω για παντα, αντι να παρω ενα entry swiss, που δε θα το φοραω, θες να τσονταρεις εκει?
- εννοειται μου λεει.

και ζησαν αυτοι καλα και μεις καλυτερα.

Το θέμα δώρο-ρολοι σε άνθρωπο που δεν ασχολείται ειναι πολυ παιδεμα.Το περνάω δεύτερη φορά,η πρώτη ηταν με τον κουμπάρο μου πέρυσι.

Συγγνώμη για το off topic... Τι του πήρες?

https://www.hamiltonwatch.com/en-th/h37565131-jazzmaster-seaview-day-date-auto.html

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
“SWISS MADE”

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44026
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Γυναικείο ρολόι
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 09, 2020, 01:21:03 πμ »
H αληθεια ειναι, οτι υπαρχει το εξης διλημμα :

Η να πας για τον παραδοσιακο τροπο, να της παρεις ενα σα δωρο , που θα χει εκπληξη, συγκινηση χαμογελα (η και παγωμαρα ομως) .

Η να κανεις αυτο του Γιωργου, που ναι πιο πρακτικο αλλα λιγοτερο συναισθηματικο.

Περσι που εγινα κουμπαρος στον επι 30 χρονια κολλητο μου, οταν ηρθε η ωρα μου πε :

-πρεπει να σου παρω ενα δωρο, μονος μου δεν ξερω τι να σου διαλεξω, λογικα ρολοι θες?
- ναι, του λεω
- για να μη σου παρω εγω , διαλεξε ενα και πες να στο πληρωσω μου κανει
- τι μπατζετ του λεω?
- μου λεει το ποσο
- του λεω, σκοπευω να παρω το πρωτο μου grail (το Breguet) , που ναι ρολοι που θα το κρατησω για παντα, αντι να παρω ενα entry swiss, που δε θα το φοραω, θες να τσονταρεις εκει?
- εννοειται μου λεει.

και ζησαν αυτοι καλα και μεις καλυτερα.

Το θέμα δώρο-ρολοι σε άνθρωπο που δεν ασχολείται ειναι πολυ παιδεμα.Το περνάω δεύτερη φορά,η πρώτη ηταν με τον κουμπάρο μου πέρυσι.

Συγγνώμη για το off topic... Τι του πήρες?

https://www.hamiltonwatch.com/en-th/h37565131-jazzmaster-seaview-day-date-auto.html
Από τα πιο ωραία hami  ;) Τέλος και συγγνώμη για το οφ τοπικ
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος Petraras87

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Γυναικείο ρολόι
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 09, 2020, 01:23:50 πμ »
Ναι, ειναι παιδεμα...
Απ τη μια σε τρωει αυτο που ναι το "σωστο" για σενα, κι απ την αλλη αυτο που μπορει να θελει.
Οι γυναικες ειναι ακομα πιο δυσκολες, γιατι αλλες το θελουν πιο "κοσμημα" , οποτε χρυσο, μικρο, πετρουλες κτλ, κι αλλες πιο σπορ, οποτε και πιο μεγαλο, απλο .
Βλεπω τη διαφορα στην κοπελα μου με τις 3 αδερφες της, που ενοι μεχρι και ρουχα μοιραζονται, τα ρολογια τους δε θα μπορουσαν να ναι πιο διαφορετικα!

Πολυ καλη επιλογη ειναι το constellation που προτεινε ο Νικος, πιο all around και απ τις πιο αποδεκτες μαρκες και απο χομπιστες κι απο αδαεις (με το μπαρδον) :D .

Αλλα το Α και το Ω ειναι τι θελει η γυναικα, στο κατω -κατω αυτη θα το φοραει.
Κι αυτη αμα σου επαιρνε ενα πχ πουλοβερ, δεν πα να ναι κασμιρι η  η πιο avant garde μαρκα, αν δε σ αρεσει δε θα το φορας και ειναι κριμα, γιατι ενα τετοιο συμβολικο δωρο ωραιο θα ταν να το χει στο χερι της και να το γουσταρει.

Όπως ακριβώς τα λες...Με τρωει οτι κατα τη γνώμη μου σε αυτα τα λεφτά,αυτό το ρολόι δεν ειναι το σωστό.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
“SWISS MADE”

Αποσυνδεδεμένος Petraras87

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Γυναικείο ρολόι
« Απάντηση #29 στις: Μάιος 09, 2020, 01:27:06 πμ »
H αληθεια ειναι, οτι υπαρχει το εξης διλημμα :

Η να πας για τον παραδοσιακο τροπο, να της παρεις ενα σα δωρο , που θα χει εκπληξη, συγκινηση χαμογελα (η και παγωμαρα ομως) .

Η να κανεις αυτο του Γιωργου, που ναι πιο πρακτικο αλλα λιγοτερο συναισθηματικο.

Περσι που εγινα κουμπαρος στον επι 30 χρονια κολλητο μου, οταν ηρθε η ωρα μου πε :

-πρεπει να σου παρω ενα δωρο, μονος μου δεν ξερω τι να σου διαλεξω, λογικα ρολοι θες?
- ναι, του λεω
- για να μη σου παρω εγω , διαλεξε ενα και πες να στο πληρωσω μου κανει
- τι μπατζετ του λεω?
- μου λεει το ποσο
- του λεω, σκοπευω να παρω το πρωτο μου grail (το Breguet) , που ναι ρολοι που θα το κρατησω για παντα, αντι να παρω ενα entry swiss, που δε θα το φοραω, θες να τσονταρεις εκει?
- εννοειται μου λεει.

και ζησαν αυτοι καλα και μεις καλυτερα.

Το θέμα δώρο-ρολοι σε άνθρωπο που δεν ασχολείται ειναι πολυ παιδεμα.Το περνάω δεύτερη φορά,η πρώτη ηταν με τον κουμπάρο μου πέρυσι.

Συγγνώμη για το off topic... Τι του πήρες?

https://www.hamiltonwatch.com/en-th/h37565131-jazzmaster-seaview-day-date-auto.html
Από τα πιο ωραία hami  ;) Τέλος και συγγνώμη για το οφ τοπικ

Έχω ακριβώς το ίδιο.Το είδε που το φορούσα,του άρεσε και διάλεξε το ίδιο.Τοσο απλά.Περιεργοι τύποι οι ΜΗ ρολογόφιλοι...😂😂😂
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
“SWISS MADE”