Μετράμε αντίστροφα!

Αποστολέας Θέμα: Γενική συζήτηση για smartwatches  (Αναγνώστηκε 1622 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αν σας αρέσει το θέμα, κάντε Like  

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

• Members+
  • VIP Member
    • Προφίλ
Απ: Γενική συζήτηση για smartwatches
« Απάντηση #60 στις: Απρίλιος 24, 2020, 16:08:44 μμ »
Με το Samsung μπορείς να μπαίνεις και στο forum..
 :D

Αποσυνδεδεμένος Alexandros00

• Moderators
  • Hero Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Απρίλιος 24, 2020, 16:20:05 μμ »
ευχαριστώ παιδιά, να στε καλά!

Μια ερώτηση τώρα κάπως πιο γενική. Επειδή απ'ό,τι διαβαζω τα smartwatches χρησιμευουν, περα από ρολογια, που δεν ειναι και η κυρια χρήση τους, για ασκηση, για τρεξιμο, για μετρήσεις "ιατρικές" κλπ., εγώ που βασικά δεν ασκούμαι (ξερω, ξέρω, ντροπή μου και φτου μου ) πού ακριβώς ειναι πιθανό να μου χρησιμευσουν, πέρα από τις κλησεις στο κινητό, με δεδομένο ότι ούτε στα σοσιαλ ειμαι, και το ιδιο το κινητό το χρησιμοποιώ "παραδοσιακά"
1. Στο μέλλον, μπορείς να το δωρίσεις σε κάποιο μουσείο, να το έχεις σε καλή κατάσταση μόνο
2. Να το πουλήσεις
3. Να το πετάξεις
4. Να το χρησιμοποιήσεις σαν χρονοδιακοπτη  οταν θες να κοιμησεις τη γυναίκα σου με γάλα .
5. Να το κάνεις δώρο σε έναν εχθρό σου και να του ευχηθείς καλές ώρες.
Κτλ...κτλ...κτλ
Τόσες χρησιμοτητες έχει!!!!!

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Wagner669

• Members+
  • Sr. Member
    • Προφίλ
    • My Citizen board on Pinterest
« Απάντηση #62 στις: Απρίλιος 24, 2020, 17:56:16 μμ »
ευχαριστώ παιδιά, να στε καλά!

Μια ερώτηση τώρα κάπως πιο γενική. Επειδή απ'ό,τι διαβαζω τα smartwatches χρησιμευουν, περα από ρολογια, που δεν ειναι και η κυρια χρήση τους, για ασκηση, για τρεξιμο, για μετρήσεις "ιατρικές" κλπ., εγώ που βασικά δεν ασκούμαι (ξερω, ξέρω, ντροπή μου και φτου μου ) πού ακριβώς ειναι πιθανό να μου χρησιμευσουν, πέρα από τις κλησεις στο κινητό, με δεδομένο ότι ούτε στα σοσιαλ ειμαι, και το ιδιο το κινητό το χρησιμοποιώ "παραδοσιακά"

Οι μετρησεις που κανουν δεν ειναι ιατρικες.
Κανουν health monitoring με αρκετα καλες μετρησεις απο τους αισθητηρες που εχουν, αλλα δεν ειναι ιδιες με αυτες που θα κανεις με καρδιογραφο, πιεσομετρο κτλ σε κανονικο ιατρειο.

Ετσι οπως περιγραφεις τη σχεση σου με το κινητο, απλα θα χεις μια επιπλεον συσκευη που πρεπει να φορτιζεις τακτικα, την οποια και αυτην, θα χρησημοποιεις παραδοσιακα για να βλεπεις την ωρα, τον καιρο και καμια ειδοποιηση απο το ημερολογιο
Αλέξανδρος

XL 2619AV0030-60ABN0190-82EJY0005-50EBN0100-51EMDV-106GW-M5610

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

• Members+
  • VIP Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Μάιος 20, 2020, 03:24:04 πμ »
Δυστυχώς το κακό με όλες αυτές τις smart συσκευές είναι ότι κρεμομαστε από τα @@ της εκάστοτε εταιρίας..! Χωρίς αναβαθμίσεις και υποστήριξη σχεδόν αχρηστεύονται...!