Αποστολέας Θέμα: Αγορά αυτόματου ~ 220Ε  (Αναγνώστηκε 8249 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος abaroth

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Αγορά αυτόματου ~ 220Ε
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 04, 2019, 22:41:37 μμ »
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Kostisdls

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Αγορά αυτόματου ~ 220Ε
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 13, 2020, 07:05:02 πμ »
https://www.skroutz.gr/s/16208346/Seiko-Automatic-SSA383K1.html
Αγόρασα το συγκεκριμένο 300 όταν είχε βγει. Τώρα με 200 το θεωρώ σούπερ προσφορά δεδομένου ότι είναι αυτόματο seiko. Το μόνο μείον που βρήκα είναι η μυρωδιά που αφήνει στο χέρι από το δερμάτινο λουράκι το καλοκαίρι όταν ιδρώνω κ το βγαζω(βέβαια είναι το πρώτο μου δερμάτινο λουράκι οπότε μπορεί να κάνω κάτι λάθος).
Κομψό, ιδανικό μέγεθος, όμορφο (υποκειμενικό) κ μόνο 200€. Η μηχανή του κ τα υπόλοιπα τεχνικά είναι πραγματα που δν γνωρίζω για να αναφερθώ
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Aloisio93

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 165
    • Προφίλ
Απ: Αγορά αυτόματου ~ 220Ε
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 18, 2020, 11:21:24 πμ »
Τελικά κατέληξα στο mako ii http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-saa02009d3-faa02009d9-mako-ii-mechanical-automatic-divers-watch

Το βρήκα 135 Ευρώ Ελλάδα, είμαι πολύ ευχαριστημένος με χρονομετρία(+10/day) και αίσθηση που σου δίνει στον καρπό. Το μπεζελ του δικού μου βέβαια δεν γυρνάει καθόλου αλλά αυτό θα το φτιάξω στην πορεία, ανοίγοντας το ο ίδιος κάποια στιγμή.

ΥΓ. Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τις προτάσεις.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος w@tcher

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1934
    • Προφίλ
Απ: Αγορά αυτόματου ~ 220Ε
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 18, 2020, 12:02:13 μμ »
Τελικά κατέληξα στο mako ii http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-saa02009d3-faa02009d9-mako-ii-mechanical-automatic-divers-watch

Το βρήκα 135 Ευρώ Ελλάδα, είμαι πολύ ευχαριστημένος με χρονομετρία(+10/day) και αίσθηση που σου δίνει στον καρπό. Το μπεζελ του δικού μου βέβαια δεν γυρνάει καθόλου αλλά αυτό θα το φτιάξω στην πορεία, ανοίγοντας το ο ίδιος κάποια στιγμή.

ΥΓ. Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τις προτάσεις.

Επιτυχημένη αγορά έχοντας "θέμα" στο bezel?
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Απόστολος.

Αποσυνδεδεμένος Aloisio93

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 165
    • Προφίλ
Απ: Αγορά αυτόματου ~ 220Ε
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 18, 2020, 13:07:42 μμ »
Τελικά κατέληξα στο mako ii http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-saa02009d3-faa02009d9-mako-ii-mechanical-automatic-divers-watch

Το βρήκα 135 Ευρώ Ελλάδα, είμαι πολύ ευχαριστημένος με χρονομετρία(+10/day) και αίσθηση που σου δίνει στον καρπό. Το μπεζελ του δικού μου βέβαια δεν γυρνάει καθόλου αλλά αυτό θα το φτιάξω στην πορεία, ανοίγοντας το ο ίδιος κάποια στιγμή.

ΥΓ. Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τις προτάσεις.

Επιτυχημένη αγορά έχοντας "θέμα" στο bezel?

Ναι, διότι για τις ανάγκες μου δεν με επηρεάζει και είναι κάτι που επιδιορθώνεται εύκολα, πιστεύω.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Ευρυάναξ

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 7718
    • Προφίλ
Απ: Αγορά αυτόματου ~ 220Ε
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 18, 2020, 16:33:32 μμ »
Γιατι απλα να μην το επιστρεψεις;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Να ευχαριστησω τη νονα μου , Λουκρητια Βοργια .

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_I

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 37983
  • Γηράσκω ἀεὶ διδασκόμενος
    • Προφίλ
Απ: Αγορά αυτόματου ~ 220Ε
« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 18, 2020, 18:13:16 μμ »
Γιατι απλα να μην το επιστρεψεις.....;


....στον Giorgos_I να στο φτιάξει και να το ..........κρατήσει ?  ;D

Οι στεφάνες, επειδή έχουν τον μηχανισμό προστασίας της περιστροφής, αν μπέι κάτι μέσα ( σκουπιδάκι), αν κτυπηθούν, αν παραμορφωθο'υν λίγο από κτύπημα, μπορεί να σφηνώνουν και να μην γυρίζουν.

Η διάγνωση είναι απλούστατη, όπως και η "επισκευή", αρκεί κατα το άνοιγμα, να προσέξει κανείς, μην χάσει το ελατηριάκι, ή την βάση του.

Λίγη σιλικόνη, αντισκωριακό, πεπιεσμένος αέρας ( με προσοχή , μην φύγει και η στεφάνη, και η βάση, και το ............ρολόι  :-[ ), διευκολύνει, πριν το άνοιγμα, και μετά, στους ολισθητήρες λίγο ..........γρασσάκι  ;), διευκολύνει.

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

The only difference between men and boys is the price of the toys.


Αποσυνδεδεμένος Aloisio93

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 165
    • Προφίλ
Απ: Αγορά αυτόματου ~ 220Ε
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 18, 2020, 20:29:04 μμ »
Γιατι απλα να μην το επιστρεψεις.....;


....στον Giorgos_I να στο φτιάξει και να το ..........κρατήσει ?  ;D

Οι στεφάνες, επειδή έχουν τον μηχανισμό προστασίας της περιστροφής, αν μπέι κάτι μέσα ( σκουπιδάκι), αν κτυπηθούν, αν παραμορφωθο'υν λίγο από κτύπημα, μπορεί να σφηνώνουν και να μην γυρίζουν.

Η διάγνωση είναι απλούστατη, όπως και η "επισκευή", αρκεί κατα το άνοιγμα, να προσέξει κανείς, μην χάσει το ελατηριάκι, ή την βάση του.

Λίγη σιλικόνη, αντισκωριακό, πεπιεσμένος αέρας ( με προσοχή , μην φύγει και η στεφάνη, και η βάση, και το ............ρολόι  :-[ ), διευκολύνει, πριν το άνοιγμα, και μετά, στους ολισθητήρες λίγο ..........γρασσάκι  ;), διευκολύνει.


Στο μυαλό μου είσαι;Θέλω να αρχίσω να ασχολούμαι και για χόμπι οπότε λέω άστο να το φτιάξω εγω.Εχω πάρει μια αυτόματη κινεζιά του 20ε από AliExpress και μόλις φθασουν και τα στοιχειώδη εργαλεία από Γερμανία ξεκινώ το "σφάξιμο". Μετά λοιπόν θα περάσω και στο mako.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions