Αποστολέας Θέμα: Fortis  (Αναγνώστηκε 83525 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Sgw

  • Sr. Member
  • ***
  • Μηνύματα: 1634
    • Προφίλ
Απ: Fortis
« Απάντηση #375 στις: Μάιος 09, 2020, 21:59:26 μμ »
ωραια ρολογια τα fortis
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος FORTIS

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 102
    • Προφίλ
Απ: Fortis
« Απάντηση #376 στις: Μάιος 22, 2020, 21:14:12 μμ »
Σήμερα αγόρασα το πρώτο μου καλό ρολόι και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας. Fortis Pilot Professional Day Date. Το φοράω περίπου 8 ώρες ως τώρα και είναι άριστο. Είναι στο +2 σε 8 ώρες οπότε περιμένω ένα +6 στο 24ωρο οπότε και θα τα πούμε αύριο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν είναι αυτή η εταρεία στις καρφιτσωμένες του thread αυτού. Έπρεπε να κάνω αναζήτηση για να την βρώ.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Spyoly

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 8342
  • Dum Spiro Spero
    • Προφίλ
Απ: Fortis
« Απάντηση #377 στις: Μάιος 22, 2020, 21:17:44 μμ »
Σήμερα αγόρασα το πρώτο μου καλό ρολόι και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας. Fortis Pilot Professional Day Date. Το φοράω περίπου 8 ώρες ως τώρα και είναι άριστο. Είναι στο +2 σε 8 ώρες οπότε περιμένω ένα +6 στο 24ωρο οπότε και θα τα πούμε αύριο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν είναι αυτή η εταρεία στις καρφιτσωμένες του thread αυτού. Έπρεπε να κάνω αναζήτηση για να την βρώ.

Συγχαρητήρια για την επιλογή σου 👍 πολλές φωτο τώρα να ικανοποιηθουμε και οι υπόλοιποι κάπως 😃
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Alexandros00

  • Επισκέπτης
Απ: Fortis
« Απάντηση #378 στις: Μάιος 22, 2020, 21:36:47 μμ »
Σήμερα αγόρασα το πρώτο μου καλό ρολόι και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας. Fortis Pilot Professional Day Date. Το φοράω περίπου 8 ώρες ως τώρα και είναι άριστο. Είναι στο +2 σε 8 ώρες οπότε περιμένω ένα +6 στο 24ωρο οπότε και θα τα πούμε αύριο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν είναι αυτή η εταρεία στις καρφιτσωμένες του thread αυτού. Έπρεπε να κάνω αναζήτηση για να την βρώ.
Καλορίζικο φιλε μού να το χαρεις και με υγεία.

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

  • Global moderator
  • Master
  • *****
  • Μηνύματα: 10738
    • Προφίλ
Απ: Fortis
« Απάντηση #379 στις: Μάιος 22, 2020, 21:37:15 μμ »
Σήμερα αγόρασα το πρώτο μου καλό ρολόι και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας. Fortis Pilot Professional Day Date. Το φοράω περίπου 8 ώρες ως τώρα και είναι άριστο. Είναι στο +2 σε 8 ώρες οπότε περιμένω ένα +6 στο 24ωρο οπότε και θα τα πούμε αύριο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν είναι αυτή η εταρεία στις καρφιτσωμένες του thread αυτού. Έπρεπε να κάνω αναζήτηση για να την βρώ.
Ωραίος...!   ;D
Περιμένουμε φωτογραφίες....!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
🐺 Ξέρω από αυτά ρε..

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44026
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Fortis
« Απάντηση #380 στις: Μάιος 22, 2020, 21:55:46 μμ »
Σήμερα αγόρασα το πρώτο μου καλό ρολόι και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας. Fortis Pilot Professional Day Date. Το φοράω περίπου 8 ώρες ως τώρα και είναι άριστο. Είναι στο +2 σε 8 ώρες οπότε περιμένω ένα +6 στο 24ωρο οπότε και θα τα πούμε αύριο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν είναι αυτή η εταρεία στις καρφιτσωμένες του thread αυτού. Έπρεπε να κάνω αναζήτηση για να την βρώ.

Καλή επιλογή!! Περιμένουμε πολλές πολλές φωτογραφίες..
Εδώ σκέφτομαι να τις ξεκαρφιτσωσω όλες  ;)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος FORTIS

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 102
    • Προφίλ
Απ: Fortis
« Απάντηση #381 στις: Μάιος 23, 2020, 05:56:05 πμ »
Ευχαριστώ! Δεν το έχω ιδιαίτερα με τις φωτό αλλά επιφυλάσσομαι να ποστάρω οσονούπω 8)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος FORTIS

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 102
    • Προφίλ
Απ: Fortis
« Απάντηση #382 στις: Μάιος 23, 2020, 06:38:15 πμ »

η ανάλυση είναι 800χ600 όπως είδα να προτείνετε αλλά μπορώ να ανεβάσω και HD  8)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος FORTIS

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 102
    • Προφίλ
Απ: Fortis
« Απάντηση #383 στις: Μάιος 23, 2020, 11:40:59 πμ »
Λοιπόν παίδες. Το ρολόι μόλις έκλεισε 24 ώρες φορεμένο στο χέρι μου και ήρθε η ώρα για το πρώτο αρχικό review. Θα ξεκινήσω από την ακρίβεια της χρονομετρίας το οποίο είναι ενδεικτικό και της ποιότητας κατασκευής. Το ρολόι αυτή τη στιγμή σε 24 ώρες βρίσκεται στο +2 με +3 second. Αυτό για μένα λέει πολλά. Από εκεί και πέρα η ποιότητα του ρολογιού είναι τέτοια που δεν χορταίνεις να το χαζεύεις. Βέβαια το προηγούμενο μου ρολόι ήταν seiko 5 αλλά έχει τύχει να δω από κοντά ρολόγια πολλαπλάσιας τιμής τα οποία δεν πλησίαζαν καν την ποιότητα του Fortis. Αυτά μέχρι στιγμής θα επανέλθω στο μέλλον με update.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Alexandros00

  • Επισκέπτης
Απ: Fortis
« Απάντηση #384 στις: Μάιος 23, 2020, 11:49:11 πμ »
Με το καλό, να το ευχαριστηθείς

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος FORTIS

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 102
    • Προφίλ
Απ: Fortis
« Απάντηση #385 στις: Μάιος 23, 2020, 11:50:46 πμ »
Με το καλό, να το ευχαριστηθείς

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να 'σαι καλά φίλε. Κι εσύ το δικό σου!!
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44026
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Fortis
« Απάντηση #386 στις: Μάιος 23, 2020, 16:08:22 μμ »
Λοιπόν παίδες. Το ρολόι μόλις έκλεισε 24 ώρες φορεμένο στο χέρι μου και ήρθε η ώρα για το πρώτο αρχικό review. Θα ξεκινήσω από την ακρίβεια της χρονομετρίας το οποίο είναι ενδεικτικό και της ποιότητας κατασκευής. Το ρολόι αυτή τη στιγμή σε 24 ώρες βρίσκεται στο +2 με +3 second. Αυτό για μένα λέει πολλά. Από εκεί και πέρα η ποιότητα του ρολογιού είναι τέτοια που δεν χορταίνεις να το χαζεύεις. Βέβαια το προηγούμενο μου ρολόι ήταν seiko 5 αλλά έχει τύχει να δω από κοντά ρολόγια πολλαπλάσιας τιμής τα οποία δεν πλησίαζαν καν την ποιότητα του Fortis. Αυτά μέχρι στιγμής θα επανέλθω στο μέλλον με update.

Ωραίος.....
Υπέροχα και τα 5αρακια  ;)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος FORTIS

  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 102
    • Προφίλ
Απ: Fortis
« Απάντηση #387 στις: Μάιος 23, 2020, 16:27:35 μμ »
Λοιπόν παίδες. Το ρολόι μόλις έκλεισε 24 ώρες φορεμένο στο χέρι μου και ήρθε η ώρα για το πρώτο αρχικό review. Θα ξεκινήσω από την ακρίβεια της χρονομετρίας το οποίο είναι ενδεικτικό και της ποιότητας κατασκευής. Το ρολόι αυτή τη στιγμή σε 24 ώρες βρίσκεται στο +2 με +3 second. Αυτό για μένα λέει πολλά. Από εκεί και πέρα η ποιότητα του ρολογιού είναι τέτοια που δεν χορταίνεις να το χαζεύεις. Βέβαια το προηγούμενο μου ρολόι ήταν seiko 5 αλλά έχει τύχει να δω από κοντά ρολόγια πολλαπλάσιας τιμής τα οποία δεν πλησίαζαν καν την ποιότητα του Fortis. Αυτά μέχρι στιγμής θα επανέλθω στο μέλλον με update.

Ωραίος.....
Υπέροχα και τα 5αρακια  ;)

Όντως το Seiko 5 είναι τίμιο για τα λεφτά του και μονόδρομος σε αυτή την κατηγορία τιμής. Έχω 2 ολόιδια, ένα vintage με την παλιά μηχανή Seiko 7009 και close back και ένα με την 7s26 με open back. Βεβαια δεν τίθεται κανένα θέμα σύγκρισης με το Fortis. Το καλό με τα 5άρια ήταν ότι τα άνοιγα μόνος μου και τα ρύθμιζα ενώ το Fortis ούτε το ακουμπάω και φυσικά όταν χρειαστεί στο μέλλον θα το πάω στο επίσημο service.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος oikonikos

  • Legend
  • *****
  • Μηνύματα: 44026
  • Στο αυριο!
    • Προφίλ
Απ: Fortis
« Απάντηση #388 στις: Μάιος 23, 2020, 18:27:35 μμ »
Λοιπόν παίδες. Το ρολόι μόλις έκλεισε 24 ώρες φορεμένο στο χέρι μου και ήρθε η ώρα για το πρώτο αρχικό review. Θα ξεκινήσω από την ακρίβεια της χρονομετρίας το οποίο είναι ενδεικτικό και της ποιότητας κατασκευής. Το ρολόι αυτή τη στιγμή σε 24 ώρες βρίσκεται στο +2 με +3 second. Αυτό για μένα λέει πολλά. Από εκεί και πέρα η ποιότητα του ρολογιού είναι τέτοια που δεν χορταίνεις να το χαζεύεις. Βέβαια το προηγούμενο μου ρολόι ήταν seiko 5 αλλά έχει τύχει να δω από κοντά ρολόγια πολλαπλάσιας τιμής τα οποία δεν πλησίαζαν καν την ποιότητα του Fortis. Αυτά μέχρι στιγμής θα επανέλθω στο μέλλον με update.

Ωραίος.....
Υπέροχα και τα 5αρακια  ;)

Όντως το Seiko 5 είναι τίμιο για τα λεφτά του και μονόδρομος σε αυτή την κατηγορία τιμής. Έχω 2 ολόιδια, ένα vintage με την παλιά μηχανή Seiko 7009 και close back και ένα με την 7s26 με open back. Βεβαια δεν τίθεται κανένα θέμα σύγκρισης με το Fortis. Το καλό με τα 5άρια ήταν ότι τα άνοιγα μόνος μου και τα ρύθμιζα ενώ το Fortis ούτε το ακουμπάω και φυσικά όταν χρειαστεί στο μέλλον θα το πάω στο επίσημο service.
συμφωνώ
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
Instagram

ουδέν κακόν αμιγές καλού

Αποσυνδεδεμένος P.I.T.

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 8239
    • Προφίλ
Απ: Fortis
« Απάντηση #389 στις: Μάιος 23, 2020, 19:56:53 μμ »
Καλώς ήρθες και στην οικογένεια των Fortis.

Είναι καταπληκτικά ρολόγια. Ποιότητα κατασκευής που ξεχωρίζει.

Για τις φωτογραφίες.
Κάνεις λογαριασμό πχ στο postimage.org (είναι δωρεάν).
Ανεβάζεις φωτό. Αντιγράφεις το hotlink για forum. Και κατευθείαν επικόλληση στο κείμενο.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions