Αποστολέας Θέμα: Vintage 60s Omega Seamaster Automatic  (Αναγνώστηκε 561 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αν σας αρέσει το θέμα, κάντε Like  

Αποσυνδεδεμένος a_f_a

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
Vintage 60s Omega Seamaster Automatic
« στις: Φεβρουάριος 06, 2019, 00:15:04 πμ »
Καλησπέρα/καλημέρα σας όλους σας, πρώτο μηνυμα στο φορουμ μιας και δεν έχω κάποια συγκεκριμένη ιδέα πάνω στο χώρο, ωστόσο ενα γενικό ενδιαφέρον το έχω.

Ο λόγος που γράφω ειναι επειδή έπεσε στα χέρια μου το παρακάτω 60s Omega Seamaster Automatic

Δεν έχω τη παραμικρή ιδεά αν μπορω να το θέσω σε λειτουργία αλλά και αν ειναι δυνατόν να ειναι σε λειτουργία κλπ κλπ, και θα ήθελα να μου πειτε αν ξέρει καποιος από εσας κάποιο κατάστημα, τεχνήτη στην Αθήνα που θα μπορούσα να το πάω και να μη με "γδύσει". Θα μπορούσα να ρωτήσω τoν εισαγωγέα Ω στην Ελλάδα αλλά δε το βλέπω σα καλή ιδεά.
Επίσης, το συγκεκριμένο θεωρείτε οτι ειναι γυναικείο ή ανδρικό; Η τότε ήταν πιο Unisex οι γκάμες των εταιριών;
Τέλος, θα ήθελα να αλλάξω λουράκι. Τα παλιά Ωμέγα δέχονται στανταρ διαστάσεις; Μπορώ να το αλλάξω μόνος μου αν έχω κάποιο εργαλέιο;

Σας ευχαριστώ πολύ για την όποια πληροφορία μπορείτε να μου δώσετε.

Αποσυνδεδεμένος a_f_a

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
Απ: Vintage 60s Omega Seamaster Automatic
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 10, 2019, 19:57:28 μμ »
Μολις διαπίστωσα οτι λειτουργει! Ανιδεος, το κουρδισα και αρχισε να κινείται ο δεικτης δευτερολέπτων! Και πρωτη φορά άκουσα το "τικτικτικτικ" απο το μηχανισμό ενός μηχανικού ρολογιου!  ;D
Οποτε θα το πάω για ενα γενικό σερβις. Δε λειτουργεί η ενδειξη ημερομηνίας όμως (εκτος αν δεν έχω καταφέρει να βρω πως ρυθμίζεται).

Αποσυνδεδεμένος a_f_a

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 15, 2019, 21:06:02 μμ »
Το ρολοϊ επιδιορθώθηκε και έβαλα το τζιν λουράκι που από την αρχή ήθελα.
Δε μου αρεσουν τα dress watches και ετσι με το τζιν λουρακι το έκανα λιγο πιο καθημερινό

Αποσυνδεδεμένος george_

• Admin
  • GWF
  • kk
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 15, 2019, 21:07:09 μμ »
ωραια

Αποσυνδεδεμένος Alexspat

• Sr. Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 15, 2019, 21:15:52 μμ »
πολύ ωραίο

καλοφόρετο  :)

Αποσυνδεδεμένος a_f_a

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 15, 2019, 21:33:04 μμ »
Ευχαριστώ!
Αν και για τα γουστα μου τα 35μμ ειναι λίιιιιγο λίγα. Θα το ήθελα τουλαχιστον 37.