test Header

Αποστολέας Θέμα: Αγορα ρολογιου 4000E  (Αναγνώστηκε 2331 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αν σας αρέσει το θέμα, κάντε Like  

Συνδεδεμένος harolagoha

• Master
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ρολογιου 4000E
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 12, 2018, 19:03:14 μμ »
Ε όχι και κουρδιστό, να ξεχαστεις ενώ το φοράς και να λες τώρα θα σταματήσει τώρα θα εκπνεύσει και απ το άγχος να λες "άντε να του δώσω λίγο κουρδισμα" και με τον καιρό να θες ελατήριο και κουρδιστήρι :D Να λειτουργεί όσο το φοράς, χωρίς τρελό αρχικό κουνημα και χωρίς ν'αποκτα την πλήρη φόρτιση του...
...και σας περιμενουμε

Αποσυνδεδεμένος george_

• Admin
  • GWF
  • kk
    • Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 12, 2018, 19:22:27 μμ »
Προφανώς, μιλάμε για αλλα ρολογια

Αποσυνδεδεμένος gerogian

• Full Member
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 12, 2018, 19:53:37 μμ »

Σπύρο να δανειστώ και εγώ τις πανερο-γνώσεις σου. Όχι οτι σκέφτομαι/ψάχνομαι για πανέρι (με ξέρεις άλλωστε   :D ), αλλά η απορία μου η οποία ίσως να βοηθήσει και τον φίλο στην προκειμένη, είναι: αυτόματο το πανέρι ή κουρδιστό? Και γιατί?

Πολύ ωραία ερώτηση, εχω κι εγώ το ιδιο διλημμα.

Σπυρο, Αντωνη η ευκολη απαντηση ειναι κουρδιστο.
Ειδικα αν μιλαμε για το 1ο η το μοναδικο πανερι.
Κουρδιστο και 47αρι, αν θελουμε να ειμαστε πιο κοντα στο DNA της πανεραι.

Προσωπικα, εχω και κουρδιστα και αυτοματα και 44αρια και 47αρια.
Τι θελω να πω μ αυτο.
Οπως σε ολα τα ρολογια, ετσι και στα πανερια, ειμαι της λογικης να παρω αυτο που μου αρεσει.
Η πρωτη επιλογη μου ηταν λιγο παραδοξη : 44αρι και αυτοματο, γιατι εκεινο το ρολοι ηθελα τη συγκεκριμενη στιγμη. Αλλου γι αλλου.
Δεν θα με αποτρεψει δηλαδη αυτο το χαρακτηριστικο (κουρδιστο η αυτοματο) απο την αγορα ενος πανεριου.
Μετα απο αρκετα χρονια ενασχολησης, το μονο που μπορω να πω οτι εχω καταληξει, ειναι το μεγεθος.
Επειδη σηκωνει το χερι μου, θεωρω τα 47αρια ιδανικα.
Δυσκολα θα παρω πλεον 44αρι η εστω 45αρι, εκτος αν μου αρεσει κατι υπερβολικα.
Παντως τη στιγμη αυτη, τα πιο πολλα πανερια μου ειναι κουρδιστα και 47αρια.
Πιο πολυ ομως φοραω τα αυτοματα!! Ισως επειδη εχω βολευτει αφανταστα το 389 και δεν το αποχωριζομαι!!!

Αποσυνδεδεμένος spirosg75

• Jr. Member
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 12, 2018, 20:33:08 μμ »

Σπύρο να δανειστώ και εγώ τις πανερο-γνώσεις σου. Όχι οτι σκέφτομαι/ψάχνομαι για πανέρι (με ξέρεις άλλωστε   :D ), αλλά η απορία μου η οποία ίσως να βοηθήσει και τον φίλο στην προκειμένη, είναι: αυτόματο το πανέρι ή κουρδιστό? Και γιατί?

Πολύ ωραία ερώτηση, εχω κι εγώ το ιδιο διλημμα.

Σπυρο, Αντωνη η ευκολη απαντηση ειναι κουρδιστο.
Ειδικα αν μιλαμε για το 1ο η το μοναδικο πανερι.
Κουρδιστο και 47αρι, αν θελουμε να ειμαστε πιο κοντα στο DNA της πανεραι.

Προσωπικα, εχω και κουρδιστα και αυτοματα και 44αρια και 47αρια.
Τι θελω να πω μ αυτο.
Οπως σε ολα τα ρολογια, ετσι και στα πανερια, ειμαι της λογικης να παρω αυτο που μου αρεσει.
Η πρωτη επιλογη μου ηταν λιγο παραδοξη : 44αρι και αυτοματο, γιατι εκεινο το ρολοι ηθελα τη συγκεκριμενη στιγμη. Αλλου γι αλλου.
Δεν θα με αποτρεψει δηλαδη αυτο το χαρακτηριστικο (κουρδιστο η αυτοματο) απο την αγορα ενος πανεριου.
Μετα απο αρκετα χρονια ενασχολησης, το μονο που μπορω να πω οτι εχω καταληξει, ειναι το μεγεθος.
Επειδη σηκωνει το χερι μου, θεωρω τα 47αρια ιδανικα.
Δυσκολα θα παρω πλεον 44αρι η εστω 45αρι, εκτος αν μου αρεσει κατι υπερβολικα.
Παντως τη στιγμη αυτη, τα πιο πολλα πανερια μου ειναι κουρδιστα και 47αρια.
Πιο πολυ ομως φοραω τα αυτοματα!! Ισως επειδη εχω βολευτει αφανταστα το 389 και δεν το αποχωριζομαι!!!

Ευχαριστώ για την ανάλυση Σπύρο!

Αποσυνδεδεμένος fasfem

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 12, 2018, 21:05:34 μμ »
Thanks guys πραγματικα δν εχω λογια... Καποιες αποριες ακομη
1) Τα pam 0000,1000,380 ειναι αυτοματα να υποθεσω;
2) Giorgos σχετικα με το rolex, θα προτεινες αλλα μοντελα rolex σε αυτην την κατηγορια χρηματων;
3) Αν γνωριζετε κατι σχετικα με καταστηματα που κανουν καλες εκπτωσεις pl DM me
4) Γνωριζει κανεις αν υπαρχει η δυνατοτητα να αγοραστει με δοσεις, το μισο ποσο μαλλον. Θα με εξυπηρετουσε σε σχεση να τα δωσω ολα μετρητα

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_I

• Master
  • ...ΕΝΦΙΑ fan !
    • Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 12, 2018, 23:05:18 μμ »
Thanks guys πραγματικα δν εχω λογια... Καποιες αποριες ακομη
1) Τα pam 0000,1000,380 ειναι αυτοματα να υποθεσω;
2) Giorgos σχετικα με το rolex, θα προτεινες αλλα μοντελα rolex σε αυτην την κατηγορια χρηματων;
4) Γνωριζει κανεις αν υπαρχει η δυνατοτητα να αγοραστει με δοσεις, το μισο ποσο μαλλον. Θα με εξυπηρετουσε σε σχεση να τα δωσω ολα μετρητα

Οσον αφορά εμένα, δηλαδή ερώτηση # 2, το θέμα είναι να σου αρέσει, ασχέτως το τι μάρκα γράφει.

Διαβάζω ανάμεσα από τις γραμμές, και συγχώραμε αν κάνω λάθος, ότι πρέπει να είναι "μάρκας" στο ποσό που διαθέτω.
Αν ψάχνεις να βρείς το "αρεστο" σε εσέ μιας μάρκας, τότε οι επιλογές σου είναι 1/Χ, δηλαδή αντίστροφες. Πρόσεξέ το αυτό, θα καταλήξεις με κάτι που δεν θα το γουστάρεις πραγματικά.

Και ξαναλέω, βάσει πολλών ετών εμπειρίας, για να αποφύγεις το πιθανό λάθος. Μην πάρεις επειδή είναι "μάρκα ή μόδα". Πάρε να γεμίσεις την ψυχή σου. :)

Και ολοκληρώνω λέγοντας ότι δεν γνωρίζω τις τιμές, αλλά θα υπέθετα ότι το επόμενο στην κατηγορία αυτή είναι το Exprorer.

Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

Αποσυνδεδεμένος fasfem

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 12, 2018, 23:13:46 μμ »
Φιλε μου Γιωργο δεν κανεις λαθος στην εκτιμηση σου, ενας απο τους λογους που διαλεγω τα συγκεκριμενα brand σιγουρα ειναι και οτι ειναι απο τα πολυ προβεβλημενα και εχει παιξει τον ρολο του ( βλεπεις ειμαι απολυτως ειλικρινης :)) ). Βεβαια μου αρεσουν η αληθεια ειναι.

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

• Jr. Member
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 12, 2018, 23:26:02 μμ »
Από το να πάρεις το φτηνότερο ρολεξ αν δεν θα σου αρέσει τόσο πολυ, γιατί δεν κοιτάζεις για κάποιο αλλο ρολοι που να γουστάρεις πραγματικα?

Με τα χρήματα που διαθέτεις παίρνεις εξίσου αξιόλογα ρολογια όπως Ω.

Αποσυνδεδεμένος gmaras

• Sr. Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 12, 2018, 23:34:01 μμ »
Κοιτα και για rudor η breitling...

Ενα blackbay η ενα superocean ειναι καλες επιλογες...

Οπως φυσικα κι ενα planet ocean...

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιώργος

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_I

• Master
  • ...ΕΝΦΙΑ fan !
    • Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 12, 2018, 23:37:56 μμ »
Φιλε μου Γιωργο δεν κανεις λαθος στην εκτιμηση σου, ενας απο τους λογους που διαλεγω τα συγκεκριμενα brand σιγουρα ειναι και οτι ειναι απο τα πολυ προβεβλημενα και εχει παιξει τον ρολο του ( βλεπεις ειμαι απολυτως ειλικρινης :)) ). Βεβαια μου αρεσουν η αληθεια ειναι.

...στον γιατρό, τον δικηγόρο και τον εκδότη εισητηρίων, λές πάντα την αλήθεια, αλλιώς ,...........αλλού θα καταλήξεις.  :D :D :D :D

Ναι, να εκτιμήσεις τον εαυτό σου που του λές την αλήθεια, αλλιώς θα κάνεις αγορά, που σε μερικά θα είναι "παντρειά", και μετά θα  :'( :'( :'(
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

• Full Member
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 13, 2018, 00:51:38 πμ »
Η αλήθεια είναι ότι στα λεφτά που ψάχνεις δεν νομίζω ότι παίρνεις ρολεξ...! Η και να παίρνεις μάλλον θα συμβιβαστείς με κάποιο από τα πολύ φτηνά μοντέλα της που δεν θα σου αρέσει και τόσο πολύ..  αλλά θα έχεις πάρει ρολεξ..! Αντιλαμβάνομαι το ότι θες να πάρεις ένα καλό ρολόι στην φάση που είσαι όποτε καλύτερα να κοιτάξεις προς Tudor,omega,breitling..! Πήγαινε δοκίμασε Tudor-omega και θα πάθεις πλάκα με τις ρολογαρες που παίζουν εκεί έξω...!

Αποσυνδεδεμένος gerogian

• Full Member
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 13, 2018, 01:22:19 πμ »
Τα 000, 1000 & 380 δεν ειναι αυτοματα.
Ειναι κουρδιστα!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος fasfem

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 13, 2018, 15:50:38 μμ »
Σιγουρα guys μετα και απο τις προτροπες και των πιο εμπειρων θα ανοιξω λιγο τις επιλογες brands για να δω και αλλα ρολογια που πιθανον να μου κανουν περισσοτερο απο αυτα που αρχικα ειχα καταληξει...
Σχετικα με τα αλλα ερωτηματα,  μπορει να βοηθησει καποιος;
"
"

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

• Jr. Member
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 13, 2018, 17:11:38 μμ »
Πολυ πιθανόν να γινεται η πληρωμή με δόσεις αλλά θα χάσεις το διαπραγματευτικο χαρτί για πολύ καλύτερη τιμή.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

• Full Member
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 13, 2018, 17:18:08 μμ »
Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα, αλλα εξαρταται απο το ποιο ρολοι θα επιλεξεις. Δηλαδη, αν τα συγκεκριμενα καταστηματα εχουν τη branda που θελεις.
Εχθες μαλιστα σε φιλο εγινε προσφορα που απ οτι καταλαβαινω σε ενδιαφερει: τα μισα μπροστα και τα αλλα σε 6 ατοκες.
Αποφασισε για το ρολοι και τα λεμε.

Sent from my iPhone using Tapatalk

test Footer