test Header

Αποστολέας Θέμα: Δοκιμη rolex submariner ceramic.  (Αναγνώστηκε 3191 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αν σας αρέσει το θέμα, κάντε Like  

Αποσυνδεδεμένος k.pafis

• Sr. Member
    • Προφίλ
Απ: Δοκιμη rolex submariner ceramic.
« Απάντηση #75 στις: Αύγουστος 12, 2017, 20:52:00 μμ »
http://taz.gr/%ce%bf-%cf%80%ce%b1%cf%80%cf%80%ce%bf%cf%8d%cf%82-%ce%ad%cf%86%ce%b5%cf%81%ce%b5-%ce%ad%ce%bd%ce%b1-rolex-%ce%b1%ce%bd%cf%84%ce%af%ce%ba%ce%b1-%cf%83%ce%b5-%ce%bc%ce%b9%ce%b1-%ce%ad%ce%ba%ce%b8%ce%b5/#

αυτο για καποιους που πιστευουν οτι κανω κακη διαφημιση στη rolex οπου τη σεβομαι απεριοριστα..το οτι δεν ππιστευω οτι δεν αξιζουν τα ρολογια της αυτα που ζηταει αλλου παππα ευαγγελιο...

Αποσυνδεδεμένος georgefl74

• VIP Member
    • Προφίλ
    • My YouTube reviews
« Απάντηση #76 στις: Αύγουστος 12, 2017, 22:38:44 μμ »
Ωχ τι μας έκανες τώρα, κάψιμο αυτό το κανάλι  :D

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 12, 2017, 22:47:30 μμ από georgefl74 »

Αποσυνδεδεμένος nicholas.d

• Sr. Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Αύγουστος 22, 2017, 06:30:32 πμ »
Οσα δεν φτάνει η αλεπού.......

Οταν ο άνθρωπος κατεβαίνει από μεζονέτα ανοίγει το γκαράζ του μπαίνει στο Καγιέν του
Πάει Βενζιναδικο και το φουλαρει βάζοντας 200 ευρώ....

Πιστεύει κανείς ότι τον ενδιαφέρει αν ζητάει πολλά η Ρολεξ η Όχι?

Κάθε Πέμπτη πάει στο τζιμι και δίνει 400 ευρώ για γκουρμέ σούσι

Έχει τηλεόραση 10.000 που δεν κάθεται καν να δει τίποτα.

Κτλ κτλ κτλ.....

Πολλοί από αυτούς δεν ξέρουν καν ότι το Ρολεξ που φορούν αν όχι κάτι ακριβότερο,......γιατι για αυτο υς τείνει να γίνει μπανάλ....λογω πολλών κλαρινογαμπρων που τα φορούν...χωρια τις μαϊμούδες που κυκλοφορούν,,,( σεντόνιασε λίγο)

Είναι αυτόματα?
Δεν ξέρει ότι το Καγιέν είναι 8κύλινδρο
Δεν ξέρει ότι η τηλεόραση του είναι 4κ....
And so on and so forth
Και το κυριότερο...
ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΈΡΕΙ!!

Είναι απλή δήλωση στάτους.

Όσα δεν φτάνει η αλεπού κ. Πάφι.....

Άλλος τα μετράει για να βγάλει το μηνα και άλλος πιάνει ξαπλωστρα 500 ευρώ σε γνωστή παραλία και τρώει Σουβλακι των 10 ευρώ..
Γιατί απλα μπορεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 22, 2017, 06:38:36 πμ από nicholas.d »
ανθρωπος χωρις παρελθον μια δεν αξιζει...
η ρίζα κάμει το δεντρό και το δεντρό καρπίζει.

• Sr. Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Αύγουστος 22, 2017, 06:53:22 πμ »
Γενικα πάντως φυσικα και είναι υπερτιμημένο προϊόν
Όχι όμως περισσότερο από μια τσαντα πχ Λουί βιτον των 35.000
Η μια ερμες των 100.000
Εκτός και είναι από το χρυσομαλλο δέρας
Αλλά και πάλι....

Καλη μερα σας κύριοι

• Sr. Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Αύγουστος 22, 2017, 06:57:24 πμ »
Η διορθωση,ερχεται απο την ιδια την αγορα.Δεν δεχομαι ομως να μας λεει ο παφις που αγοραζει κατα κορον αντιγραφα Ρολεξ,να μιλα με απαξιωτικα λογια για το αυθεντικο
+10000000000 εις την νιοστή

Συνδεδεμένος Petros1

• Moderators
  • Master
    • Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Αύγουστος 22, 2017, 12:07:32 μμ »
Είναι απλά τα πράγματα.
Αν δεν υπήρχε το αυθεντικό,όχι μόνο δεν θα υπήρχαν homage,
αλλά και δεν θα υπήρχαν καν εταιρίες τύπου davosa,κλπ...

Ούτε εγώ θα το αγόραζα,αλλά για το λόγο ότι είναι το πιο πολυφορεμένο ρολόι
που κυκλοφορεί εκεί έξω.Δεν μπορώ να απαξιώσω όμως,κάτι τόσο ιστορικό.

"Never rat on your friends and always keep your mouth shut"

Συνδεδεμένος STF

• VIP Member
  • Vintage Omega Seamaster '69 Calibre 601
    • Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Αύγουστος 22, 2017, 22:41:39 μμ »
Λοιπόν πείστηκα....

Πάω να αγοράσω ένα με δόσεις. Δε θα το φορέσω. Θα το φυλάξω σε μέρος σκοτεινό και ξηρό με όλα τα χαρτιά του.
Σε 20 χρόνια θα το πουλήσω και θα ξοφλήσω το δάνειο του σπιτιού μου. Ανεβάζει "αφού" την αξία του. Είναι και βαρύ-βαρύ. Είναι και η βασίλισσα των ρολογιών.....

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

...σίγα μη πάρω Rolex!

Θα δώσω τα ίδια λεφτά και θα πάρω ένα ωραιότατο Panerai που είναι και φινετσάτο και θα είμαι και Paneristi (εχθρός των Rolexακηδων)! Χα, χα, χα!

Και κάπου εδώ τελειώνει η πλάκα.

Σε ένα forum ρολογιών δεν μου ακούγονται καθόλου καλά φράσεις που αφορούν το οικονομικό status και την εμπορική αξία ενός ρολογιού. Άλλωστε αν με ενοχλεί κάτι στη "βασίλισσα" -και μάλλον είναι μόνον αυτό- είναι όλο αυτό που εκπροσωπεί για όλους τους ΜΗ ρολογό-φιλους. Τα έχω πει εκατοντάδες φορές μην τα επαναλαμβάνω πάλι.

Σε ένα forum ρολογιών όμως τι σημασία έχει αν κρατάει την αξία του ένα ρολόι; Είναι λάθος η προσέγγιση, διότι δεν μπορεί να είναι η προσέγγιση ενός ερασιτέχνη (εραστή της τέχνης) ρολογό-φιλου!

Για να πάρεις Rolex σημαίνει πως κατ' αρχάς σου αρέσει σχεδιαστικά! Ή μπορεί να αρχίσει να σου αρέσει σχεδιαστικά γιατί έμαθες την ιστορία του (από αυτές τις ωραίες που μας έχει καταθέσει ο Γιώργος @Giorgos_I). Τι σχέση έχει η επένδυση με την ρολογο-φιλία; Αν το βλέπει κανείς ως επένδυση πρέπει να το ξεχωρίσει από την υπόλοιπη συλλογή του γιατί δεν είναι ρολόι, είναι μετοχή!

Για εμένα το ρολόι αποτελεί το ύψιστο κόσμημα του ανδρός... και ένα κόσμημα είναι τέχνη... και η τέχνη δεν έχει τιμή, μπορεί να κοστίζει 20€, μπορεί να κοστίζει και 100.000€. Αυτός που δίνει 100.000€ για έναν πίνακα ζωγραφικής μπορεί μεν να είναι άνθρωπος που μπορεί να διαθέσει αυτό το ποσό αλλά σίγουρα δεν το βλέπει σαν επένδυση. Αυτός που το βλέπει σαν επένδυση είναι κάποιος συμφεροντολόγος, δεν είναι ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ. Και αν κάποιος από εμάς (τους ρολογό-φιλους) έφθασε να πάρει ένα Rolex μέσα από μια πορεία επιλογών, λανθασμένων, συγκέντρωσης γνώσης, κατανόησης των λεπτομερειών, των "λεπτών" εφαρμοσμένων μηχανικών τεχνολογιών... ε, ας μη καταστρέφει όλη αυτή την ομορφιά της "κατάκτησης" με τη τόσο ρηχή αναφορά περί επένδυσης (με όποια θυσία σημαίνει αυτό στις μέρες μας).

Το άλλο πως το λέτε στα ρολογό-forum; Μη το πάρεις, είναι πολύ καλό, είναι πολύ όμορφο αλλά είναι "κόκκαλο"... Εδώ έμαθα τι σημαίνει και αυτό... Ειλικρινά μου είναι αδιάφορο αν είναι "κόκκαλο", αρκεί να έχω "δει πράγματα" στο ρολόι.

Και αυτός είναι ο λόγος που έπαψε να μου αρέσει η τέχνη του "καλλιτέχνη" δημιουργού Rolex, διότι γέμισε από κατόχους συμφεροντολόγους και όχι από κατόχους εραστές της τέχνης! Προσοχή!!! Δεν λέω πως δεν υπάρχουν ΚΑΙ αυτοί.

Φανταστείτε όμως όλους τους διάσημους δρόμους των Ευρωπαϊκών πόλεων να πουλάνε Πικάσο, αυθεντικούς και αντίγραφα... παντού αντίγραφα. Ακριβοί αυθεντικοί Πικάσο κατά εκατοντάδες, τοποθετημένοι στους τοίχους κάθε άσχετου φιγουρατζή (που δε ξέρει ούτε η νερομπογιά τι είναι) απλά επειδή "μπορεί" να αγοράσει! Θες επειδή είναι πλούσιος; Θες επειδή είναι νεόπλουτος; Θες επειδή αν και ξεβράκωτος ζει για την φιγούρα; Και παράλληλα μια "λαϊκή αγορά" από αντίγραφα σε μυριάδες χιλιάδες... Ε, όχι λοιπόν, θα προτιμήσω τον Πωλ Σεζάν από τον μοδάτο Πικάσο. Επιλογές μεταξύ εκατοντάδες ζωγράφων, ντε και καλά Πικάσο; Γιατί;

Να γιατί πολλοί ρολογό-φιλοι ψάχνουν vintage επιλογές διότι η αξία του ρολογιού δαμάστηκε ή ακόμη και άστραψε μέσα από το πέρασμα του χρόνου και όχι από το μάρκετινγκ...

Υ.Γ.: Δεν σνομπάρω κανέναν και δεν διεκδικώ το αλάθητο. Καταθέτω τις σκέψεις μου όπως θα το έκανα αν καθόμουν μαζί σας σε ένα τραπέζι μεταξύ φίλων και κανείς δε θα με παρεξηγούσε.

• Sr. Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Αύγουστος 22, 2017, 23:01:48 μμ »
Τα γράφεις όλα τόσο σωστά
Και το αστείο Καλό δεν λέω.

Αλλά μετά γράφεις αυτο

"Για να πάρεις Rolex σημαίνει πως κατ' αρχάς σου αρέσει σχεδιαστικά! "

Και τα σκοτώνεις Όλα.

Γκρεμίζεις ότι έχτιζες τοση ώρα με τα κατά τα άλλα σωστά σχόλια....

Συνδεδεμένος STF

• VIP Member
  • Vintage Omega Seamaster '69 Calibre 601
    • Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Αύγουστος 22, 2017, 23:09:36 μμ »
Τα γράφεις όλα τόσο σωστά
Και το αστείο Καλό δεν λέω.

Αλλά μετά γράφεις αυτο

"Για να πάρεις Rolex σημαίνει πως κατ' αρχάς σου αρέσει σχεδιαστικά! "

Και τα σκοτώνεις Όλα.

Γκρεμίζεις ότι έχτιζες τοση ώρα με τα κατά τα άλλα σωστά σχόλια....

Δε ξέρω από ποια πλευρά το βλέπεις και πως το εννόησες. Μπορεί κάποιος όντως να ενθουσιαστεί αρχικά με βάση το σχέδιο, γιατί όχι; Άλλωστε στο συγκεκριμένο σημείο αναφερόμουν σε ρολογό-φιλους!
Εμένα για παράδειγμα δεν μου αρέσει σχεδιαστικά!
Από την άλλη πιστεύω πως ακόμη και η οπτική μας εκπαιδεύεται μέσα από τη γνώση και κάτι που μπορεί να μη σου αρέσει αρχικά... μετά να σου αρέσει!

Τα δικά μου εμπόδια είναι τόσο μεγάλα στο "κολλημένο" μου μυαλό που κανενός είδους εκπαίδευση/γνώση μπορεί να με κάνει να μου αρέσει το SUB μια μέρα  :D :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος georgehh

• Jr. Member
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Αύγουστος 23, 2017, 01:42:17 πμ »
Λοιπόν πείστηκα....

Πάω να αγοράσω ένα με δόσεις. Δε θα το φορέσω. Θα το φυλάξω σε μέρος σκοτεινό και ξηρό με όλα τα χαρτιά του.
Σε 20 χρόνια θα το πουλήσω και θα ξοφλήσω το δάνειο του σπιτιού μου. Ανεβάζει "αφού" την αξία του. Είναι και βαρύ-βαρύ. Είναι και η βασίλισσα των ρολογιών.....

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

...σίγα μη πάρω Rolex!

Θα δώσω τα ίδια λεφτά και θα πάρω ένα ωραιότατο Panerai που είναι και φινετσάτο και θα είμαι και Paneristi (εχθρός των Rolexακηδων)! Χα, χα, χα!

Σε ένα forum ρολογιών δεν μου ακούγονται καθόλου καλά φράσεις που αφορούν το οικονομικό status και την εμπορική αξία ενός ρολογιού. Άλλωστε αν με ενοχλεί κάτι στη "βασίλισσα" -και μάλλον είναι μόνον αυτό- είναι όλο αυτό που εκπροσωπεί για όλους τους ΜΗ ρολογό-φιλους. Τα έχω πει εκατοντάδες φορές μην τα επαναλαμβάνω πάλι.

Σε ένα forum ρολογιών όμως τι σημασία έχει αν κρατάει την αξία του ένα ρολόι; Είναι λάθος η προσέγγιση, διότι δεν μπορεί να είναι η προσέγγιση ενός ερασιτέχνη (εραστή της τέχνης) ρολογό-φιλου!

Για να πάρεις Rolex σημαίνει πως κατ' αρχάς σου αρέσει σχεδιαστικά! Ή μπορεί να αρχίσει να σου αρέσει σχεδιαστικά γιατί έμαθες την ιστορία του (από αυτές τις ωραίες που μας έχει καταθέσει ο Γιώργος @Giorgos_I). Τι σχέση έχει η επένδυση με την ρολογο-φιλία; Αν το βλέπει κανείς ως επένδυση πρέπει να το ξεχωρίσει από την υπόλοιπη συλλογή του γιατί δεν είναι ρολόι, είναι μετοχή!

Για εμένα το ρολόι αποτελεί το ύψιστο κόσμημα του ανδρός... και ένα κόσμημα είναι τέχνη... και η τέχνη δεν έχει τιμή, μπορεί να κοστίζει 20€, μπορεί να κοστίζει και 100.000€. Αυτός που δίνει 100.000€ για έναν πίνακα ζωγραφικής μπορεί μεν να είναι άνθρωπος που μπορεί να διαθέσει αυτό το ποσό αλλά σίγουρα δεν το βλέπει σαν επένδυση. Αυτός που το βλέπει σαν επένδυση είναι κάποιος συμφεροντολόγος, δεν είναι ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ. Και αν κάποιος από εμάς (τους ρολογό-φιλους) έφθασε να πάρει ένα Rolex μέσα από μια πορεία επιλογών, λανθασμένων, συγκέντρωσης γνώσης, κατανόησης των λεπτομερειών, των "λεπτών" εφαρμοσμένων μηχανικών τεχνολογιών... ε, ας μη καταστρέφει όλη αυτή την ομορφιά της "κατάκτησης" με τη τόσο ρηχή αναφορά περί επένδυσης (με όποια θυσία σημαίνει αυτό στις μέρες μας).

Το άλλο πως το λέτε στα ρολογό-forum; Μη το πάρεις, είναι πολύ καλό, είναι πολύ όμορφο αλλά είναι "κόκκαλο"... Εδώ έμαθα τι σημαίνει και αυτό... Ειλικρινά μου είναι αδιάφορο αν είναι "κόκκαλο", αρκεί να έχω "δει πράγματα" στο ρολόι.

Και αυτός είναι ο λόγος που έπαψε να μου αρέσει η τέχνη του "καλλιτέχνη" δημιουργού Rolex, διότι γέμισε από κατόχους συμφεροντολόγους και όχι από κατόχους εραστές της τέχνης! Προσοχή!!! Δεν λέω πως δεν υπάρχουν ΚΑΙ αυτοί.

Φανταστείτε όμως όλους τους διάσημους δρόμους των Ευρωπαϊκών πόλεων να πουλάνε Πικάσο, αυθεντικούς και αντίγραφα... παντού αντίγραφα. Ακριβοί αυθεντικοί Πικάσο κατά εκατοντάδες, τοποθετημένοι στους τοίχους κάθε άσχετου φιγουρατζή (που δε ξέρει ούτε η νερομπογιά τι είναι) απλά επειδή "μπορεί" να αγοράσει! Θες επειδή είναι πλούσιος; Θες επειδή είναι νεόπλουτος; Θες επειδή αν και ξεβράκωτος ζει για την φιγούρα; Και παράλληλα μια "λαϊκή αγορά" από αντίγραφα σε μυριάδες χιλιάδες... Ε, όχι λοιπόν, θα προτιμήσω τον Πωλ Σεζάν από τον μοδάτο Πικάσο. Επιλογές μεταξύ εκατοντάδες ζωγράφων, ντε και καλά Πικάσο; Γιατί;

Να γιατί πολλοί ρολογό-φιλοι ψάχνουν vintage επιλογές διότι η αξία του ρολογιού δαμάστηκε ή ακόμη και άστραψε μέσα από το πέρασμα του χρόνου και όχι από το μάρκετινγκ...

Υ.Γ.: Δεν σνομπάρω κανέναν και δεν διεκδικώ το αλάθητο. Καταθέτω τις σκέψεις μου όπως θα το έκανα αν καθόμουν μαζί σας σε ένα τραπέζι μεταξύ φίλων και κανείς δε θα με παρεξηγούσε.
Πολύ ενδιαφέρουσα γνώμη φίλε,νομίζω ο τρόπος που το περιγράφεις και η ουσία που βγαίνει απο το κείμενο είναι κάτι όμορφο-ρεαλιστικό-ρομαντικό,που ίσως οι περισσότεροι δε το σκεφτήκαμε,νομίζω οτι συμφωνώ απόλυτα.

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

• Hero Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Αύγουστος 23, 2017, 09:36:10 πμ »
Μπράβο Στέφανε .... Πολυ σωστή τοποθέτηση ..... !!!!!!

Ειμαστε χομπίστες ορολογοφιλοι εδω μεσα στο 99,99% ....... Και όχι επενδυτές .....!!!!

Εξάλλου η αγορά ενός ρολογιου δεν ειναι επένδυση ..... Εκτός ελαχίστων περιπτώσεων .....!!!!

Υπάρχει ενα αλλά όμως .... Όταν τα χρήματα ειναι πολλα ..... ( σχετικό και διαφορετικό το ποσο αυτο για τον καθένα μας .....) τότε αρχίζεις και σκεφτεσαι και την αξία μεταπώλησης του .... Και την απομείωση και απαξίωση που επιδέχεται στο χρονο κατοχής του ...... !!!!!

Αν αγοράζεις ρολογια που δεν σκοπεύεις να δώσεις ποτε σου .... Τότε δεν σε ενδιαφέρουν τα παραπάνω .....

Αγοράζεις οτι σου αρεςει εςενα και όχι οτι αρεςει στους αλλους .... Χωρις κριτήρια εμπορικότητας και αξίες μεταπώλησης .....!!!!!
Remember happy wife happy life....

Αποσυνδεδεμένος xRallyArt

• Full Member
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Αύγουστος 23, 2017, 09:46:18 πμ »
Λοιπόν πείστηκα....

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

...σίγα μη πάρω Rolex!

Μαζί σου all the way, αλλά το Rolex ειναι όπως η Ferrari στα αμάξια, είναι το ποθητό, κρυφό αν θες, προσωπικά ήμουν πάντα διαφορετικός στις απόψεις μου, κοντρα στο ρεύμα αν θες, ασχολήθηκα με τα ρολόγια γιατί είναι κάτι που με ολοκληρώνει, και δεν ασχολείται και η κουτση Μαρία, διαλέγω τι ρολόι θα φορέσω ανάλογα με την διάθεση μου, ελεγα γιατί να παρω Rolex; Ενω μπορω να παρω ενα Seamaster και ενα Radiomir, να εχω ολοκληρομενη σε μεγαλο σημείο συλλογή, αλλά....
Οταν φορεσα σε γνωστο μαγαζι στο κέντρο της Αθήνας ενα GMT Ceramic, απλα το ερωτεύτηκα, ολοκληρώθηκα και το πήρα, νιώθω οταν το φοράω οτι εχω ένα κομμάτι της Τεράστιας ιστορίας που κατέχει το όνομα ROLEX. Και είναι κάτι που θα μείνει στην ιδιοκτησία μου για πάντα, ο λόγος; η εταιρεία το έχει καταφέρει με την ιστορία της να μου δίνει την ευκαιρία ή επιλογή; αν θες να το φοράω μετά απο 40 χρόνια παππούς στο χωριό μου, και να το κοιτάω με καμάρι και να θελω να το αφήσω στην κόρη μου και αυτή χωρίς να έχει άποψη απο ρολόγια, να πει το Rolex του πατέρα μου! Αν ειχα ένα Audemars Royal Oak, τι θα έλεγε; το θεωρώ καλύτερο και σίγουρα θα το βαλω στην συλλογή μου κάποια στιγμή, αλλά το Ferrari είναι τι ένα.

Sent from my SM-T230 using Tapatalk

Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται...

Συνδεδεμένος Petros1

• Moderators
  • Master
    • Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Αύγουστος 23, 2017, 15:46:43 μμ »
Μαζί σου all the way, αλλά το Rolex ειναι όπως η Ferrari στα αμάξια, είναι το ποθητό, κρυφό αν θες, προσωπικά ήμουν πάντα διαφορετικός στις απόψεις μου, κοντρα στο ρεύμα αν θες, ασχολήθηκα με τα ρολόγια γιατί είναι κάτι που με ολοκληρώνει, και δεν ασχολείται και η κουτση Μαρία, διαλέγω τι ρολόι θα φορέσω ανάλογα με την διάθεση μου, ελεγα γιατί να παρω Rolex; Ενω μπορω να παρω ενα Seamaster και ενα Radiomir, να εχω ολοκληρομενη σε μεγαλο σημείο συλλογή, αλλά....
Οταν φορεσα σε γνωστο μαγαζι στο κέντρο της Αθήνας ενα GMT Ceramic, απλα το ερωτεύτηκα, ολοκληρώθηκα και το πήρα, νιώθω οταν το φοράω οτι εχω ένα κομμάτι της Τεράστιας ιστορίας που κατέχει το όνομα ROLEX. Και είναι κάτι που θα μείνει στην ιδιοκτησία μου για πάντα, ο λόγος; η εταιρεία το έχει καταφέρει με την ιστορία της να μου δίνει την ευκαιρία ή επιλογή; αν θες να το φοράω μετά απο 40 χρόνια παππούς στο χωριό μου, και να το κοιτάω με καμάρι και να θελω να το αφήσω στην κόρη μου και αυτή χωρίς να έχει άποψη απο ρολόγια, να πει το Rolex του πατέρα μου! Αν ειχα ένα Audemars Royal Oak, τι θα έλεγε; το θεωρώ καλύτερο και σίγουρα θα το βαλω στην συλλογή μου κάποια στιγμή, αλλά το Ferrari είναι τι ένα.

Οκ,αλλά δεν θα έλεγα ότι είναι Ferarri η Rolex κατ αντιστοιχία...ούτε με σφαίρες δηλαδή....Mercedes ναι, θα την έλεγα...
Πόσες ferrari βλέπεις καθημερινά στους δρόμους?Και πόσες Mercedes...?Περίπου αντίστοιχα με τα Rolex είναι κατ αναλογία.
Ferrari μόνο την Patek θα έλεγε.

"Never rat on your friends and always keep your mouth shut"

Συνδεδεμένος Giorgos_I

• Hero Member
  • ...μην το πείς !
    • Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Αύγουστος 23, 2017, 16:05:16 μμ »

Οκ,αλλά δεν θα έλεγα ότι είναι Ferarri η Rolex κατ αντιστοιχία...ούτε με σφαίρες δηλαδή....Mercedes ναι, θα την έλεγα...
Πόσες ferrari βλέπεις καθημερινά στους δρόμους?Και πόσες Mercedes...?Περίπου αντίστοιχα με τα Rolex είναι κατ αναλογία.

...ακόμα και Volkswagen.
Ο σιωπών συναινεί.

Του Ξέρξου γράψαντος ''πέμψον τά όπλα'' αντέγραψε, "μολών λαβέ".

Αποσυνδεδεμένος xRallyArt

• Full Member
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Αύγουστος 23, 2017, 16:53:49 μμ »

Μπορεί να έχεις δίκιο αλλα, δες την μεταπωλητικη αξια ενός Ferrari και ενος Mercedes... Οπότε;

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται...

test Footer